Proteíny a prášky na svalstvo a ich užívanie 15 ročným

marisoul
6. apr 2013

Ahojte, môj brat má 15 a tajne si nakúpil rôzne bielkoviny, proteíny a podobnú chémiu aby mu rástli svaly. Nikto mu nedokáže dohovoriť, pretože je presvedčený. že je to zdravé. Je navyše astmatikom. Prosím poraďte mi čo mu mám povedať, aby to kúsok chápal a chcel pochopiť a vypočuť nás. Ďakujem pekne

lubikan
6. apr 2013

ukaz mu nejake fotky "zaslych" kulturistov s ochabnutym svalstvom...pogoogluj

nika19918
6. apr 2013

môj manžel si objednal na podnet znamych gainery, uziva tyzden ale necvici, potrebuje nabrat akutne vahu aby zosilnel, staci mu i par kil, i ked vasmu bratovi nepomozem..my cakame na ten efekt.

juliana77
6. apr 2013

@marisoul no je to svinstvo a veľké. Vezmi ho k lekárovi, k niakemu odborníkovi, nech mu to vysvetlí aký to má dopad na zdravie a mimochodom je dosť info aj na nete. Nedávno mi syn spomínal tiež takého požierača tohto svinstva, ktorý sa chystá na operáciu, lebo si tak dokaličil zdravie a zrujnoval srdce a to ešte nemá ani osemnásť.

Títo chlapci nechápu totiž, že sa nežije len dnes, ale ešte zopár desiatok rokov a telo si pamätá.

lululilien
6. apr 2013

@marisoul možno to bude znieť blbo, ale keď nepomôžu ani fotky a bude si stáť stále za svojim, tak nájsť reálneho kulturistu ktorý na to doplatil a porozprávali by sa spolu? A cvičí vôbec? Lebo svaly takto nenarastú 😀 A keď už chce brať tieto blbosti, nech pobrúsi po nete a nájde naturálne riešenie. Poznám jednu kulturistku a priznala sa, že keď dopuje tak je viac šialená.

ita111
6. apr 2013

odkiaľ ste,vy ako rodina mu nepomožete,ale može mu pomocť človek,ktorý mu vysvetlí rozdiely a hlavne neberie žiadné namiešané svinstvo ľudskou rukou,poradte mu sú na trhu aj veľmi kvalitné,zaujímavé čo sa týka zloženia ale produkty ,ktoré vyskladala sama príroda,100%,licencia,pečate,a hlavne zistiť kde sa vyrába a technológia spracovania,ked dávam peniaze tak rozmýšľam aby to malo širokospektrálný záber,bez akýchkoľvek vedľajších účinkov na ľudskú bunku.či také sú?sú len sa treba poradiť a dáť si vysvetliť... 🙂 😉

kaja73
6. apr 2013

@marisoul hlavne je rozdiel uzivat proteiny-co su len bielkoviny z vaj.bielka a mlieka-len su v susenej forme a brat anabolika-to asi brat neberie-to je problme-nie tie bielkoviny-teda proteiny.
A su na trhu vhodne aj pre sportujucu maldez-najdem link a hodim ti to-tie mam doma a obcas z toho vypije aj moj 14 r syn-to nie su nebezpecne anabolika.
Proteiny su OK-len treba pozriet zlozenie,lebo vacsina obsahuje aspartam-ten je trochu horsie umele sladidlo,ale su proteiny aj s obsahom napr. stevie a tie su OK.
Aspartam je umele sladidlo s diskutabinym ucinkom na organizmus-aj ked je napchaty napr aj do martankov pre deti 😝 a stevia je prirodne sladidlo bez negativ.

kaja73
6. apr 2013

@marisoul http://biocare.sk/eshop/produkt/wellness-protein my mame toto-je so steviou.
Ak sa to pije s rozumom,nie je na tom nic zle-a aj tam pisu, ze je to uz pre deti od 14 rokov.

riamim
6. apr 2013

Proteíny nie sú chémia. Ak sú kvalitné, nič zlé na tom nevidím.Lepšie ako vyprážaný rezeň s majonézovým šalátom. Predpokladám, že aj cvičí, vtedy bielkoviny v bežnej strave väčšinou nestačia. Trochu si o tom naštuduj a snaž sa pochopiť ty jeho. 😉

dadis
8. apr 2013

Nastudovat, porozpravat, podporit v zdravom zivotnom style...na proteinoch nevidim nic zle

cobhan
31. aug 2013

Ahoj, hlavne treba zistit, CO si mlady nakupil. Na kvalitnych proteinoch a bielkovinach nie je nic zle, ale treba ich pouzivat len ako doplnok stravy a poriadne k tomu jest. Takto na dialku je tazko radit, najlepsie by bolo, keby sa s nim dalo porozpravat a vysvetlit mu niektore veci. MM je profi kulturista, tak viem o com pisem 🙂

kiki68
1. sep 2013

Urcite to nie je pre neho prospesne,nech si nakupil cokolvek v takom veku tie veci nema co brat,nakolko to moze ovplyvnit rast a poskodit zivotne dolezite organy ako pecen a srdce. Ono aj bielkovinova dieta u takych deti moze spravit velku zlobu (tym myslim tu prisnu,co drzia fitnesky,kulturisti a pod.) Ked chce nech cvici,nech ma pekne prirodzene svaly od toho,pripadne nech zmlsne viac pivovarskych kvasnic,ale nie tie namiesane veci. Su to pekne svinstva, poznam chalanov,co to sypu a sice su nafuknuti,ale co z toho,ked on nema kondicku ani ako priemerna matka na materskej,co stale dviha dieta...proste to nie su svlay,to je len ako ked rychlo vykrmite kurca. Niekto by mu to mal povedat,mozno niekto kto sa tomu naozaj venuje a sportuje,ale bez tohto. Hlavne v takom mladom veku,co poznam chalanov vratane svojho uja co robili kulturistiku,tak ostali strasne nizky vyskou, maju tak 170cm.

viera27
1. sep 2013

V 15 sa este stale vyvija, nemoze brat nic. Nechapem tvojich rodicov, ze mu to nezoberu, ci im to nedopaluje. Prinajmensom co by som urobila, ak to teda nechcem takto radikalne riesit:... vzala by som ho do fitka, dva krat do tyzdna najala trenera a nech cvici s vlastnou vahou. to bude mat efekt, zabije cas a nebude mysliet na kraviny. Navyse mu trener vysvetli aka hlupost su preparaty v jeho veku.
Kto tu pise ze sypane proteiny a bielkoviny su OK je blb. Su Ok, ale ako doplnok pre aktivnych kulturistov, nie pre decka co do fitka nevlezu, len sa dopuju. To uz ma aky zmysel.

jana121212
1. sep 2013

@marisoul jedina chemia v proteine je z umeleho sladidla a ani to nie vo vsetkych. proteiny mozu byt vajecne alebo zo srvatky, odfiltrovala sa voda a zostala koncentrovana bielkovina. ovela vacsia chemia su napriklad multivitaminy z lekarne. bielkoviny prijima aj v mase, vajickach, tvarohu a ostatnych jedlach, ale nie su az tak dobre vyuzitelne. tym ze je protein napoj, tak sa vstrebe z neho viac bielkovin ako z masa, ktore je pokusane. cim viac bielkovin, tym lahsie sa buduje svalstvo, ale treba cvicit. urcite nech rodicia dohliadnut aby si kupoval proteiny bez umelych sladidiel a aby neprijimal nadmerne mnozstvo toho proteinu v snahe nabrat cim viac svalov, lebo nadmerne mnozstvo bielkovin nie je zdrave. osobne si myslim, ze ak mu tie proteiny aj vezmete, tak zacne jest povedzme 4x viac masa a tvaroh ako doteraz a efekt bude podobny ako pri proteine.

jana121212
1. sep 2013

@kiki68 a vies aj co tvoji znami konkretne beru? lebo proteiny (ci uz napoje alebo prirodzene) nerobia take veci, ktore si popisala. protein je vyziva pre sval, je to dokonca jeho stavebna jednotka. ak ju telu nedodas (ci uz v jedle alebo v kupovanom napoji), tak sval je v strate a nema sa ako regenerovat. dalsia vec, ze z proteinu sa nenafuknes. a bez cvicenia ma protein nulovy efekt, svaly ti nespravi. svaly z proteinu su kompletne odcvicene, akurat su to vyzivene svaly, takze rastu lepsie. nie su to svaly, ktore su len vodou naliate. tvaroh mlademu nikto nezakazuje jest. 100g tvarohu ma okolo 10-13g bielkovin, jedna davka proteiny okolo 25g bielkovin a berie sa to 2x denne. uznaj, ze zjest 0,5kg tvarohu denne nie je velmi realne. preto si sportovci kupuju tie prasky. este tu prekopirujem zlozenie prveho proteinu, co som nasla. problem nie je, ze je to protein, ale ze je ochuteny. Zloženie

WPI - srvátkový proteínový izolát
Guarová guma
Sacharín
Aspartám
Prírodná a prírodne identická príchut a farbivá

srvatkovy izolat je to, co zostalo ked sa zo srvatky (odpoad mliecneho priemyslu) odfiltrovala voda. toto je teda zlozka, ktora je proteinom. guarova muka je zahustovadlo, nachadza sa aj v zmrzlinach, niektorych jogurtoch, bezlepkovych mukach. sacharin a aspartam su umele sladidla, ktore su tiez bezne pouzivane v potravinarskom priemysle. a prave tieto potravinarske zlozky su na proteine najskodlivejsia. ale da sa kupit aj neochuteny protein

kiki68
1. sep 2013

@jana121212 No oni sypu nieco po com nemozu pit alkohol,takze to bude pekne svinstvo,co by podla mna odpalilo velmi rychlo pecen keby nieco do toho pridaju. Ale to je vidiet,ze ten sval nie je prirodzeny,ale nafuknuty od niecoho. Bielkovinove diety poznam,ale nie su pre tak mladeho chalana bezpecne,tiez poznam par ludi,co mali po ich drzani zle pecenove testy,telo to nezvladalo. No je to o tom,ze musi mat ten chalan mieru,lenze v com ma 15rocne decko mieru....

jana121212
1. sep 2013

@kiki68 to nafuknutie svalu robi myslim kreatin, do svalu sa uklada vela vody, takze objem je vacsi, ale sval je nanic. o to som sa nikdy nezaujimala, tak sa k tomu viac vyjadrit neviem. bielkovinova dieta je tiez trochu o inom, tam vacsinou ide o uplne obmedzenie prijmu sacharidov a prijimaju sa len bielkoviny a to v niekolko nasobnom mnozstve ako je maximalna hranica. cviciaci chalani si davaju sacharidy casto po treningu a potom protein. ak jej brat pravidelne cvici, tak by mal prijat okolo 2g bielkovin na kilogram jeho vahy a ked sa mu to nepodari prijat v potrave, tak nie je zle, ak si da protein, najlepsie bez sladidiel. treba len dohliadnut aby neprekracoval mnozstvo prijatych bielkovin a aby si casom nezacal kupovat aj ine doplnky

kuwait
2. sep 2013

Moj syn posilnuje a dava si proteinove napoje po treningu,bez cvicenia tie pripravky budu mat taky efekt ze brat priberie a navyse ked je astmatik by si mal davat velky pozor co pouziva pretoze niektore tie pripravky mozu astmu zhorsit.Bez cvicenia su mu pripravky nanic,svaly mu same od seba nenarastu iba pribere.

eeffka
2. sep 2013

@nika19918 no tvoj manzel moze caka do vianoc a potom mozno priberie zo salatu... to su potravinove doplnky, cize cvicim a doplnam co mi chyba v strave... to je ako si kupit "tabletky na chudnutie" sadnut si a cakat ze schudnem

@marisoul na proteinoch nie je nic zle pokial chlapec aj cvici, ako niekto pisal skor vypijes 2dl koktejlu ako zjes 0,5kg tvarohu, predpokladam ze chodi do posilovne kde ho starsi chlapci zaucili, na proteinoch nie je nic zle, anabolika su ina kava
a ze je astmatik... to ako nema cvicit? ci v com je problem? treba si najprv co to postudovat o pripravku a nie vypisovat katastroficke scenare...

lazarisboss
16. mar 2014

@juliana77
Omg, ako môže byť sušené mlieko a syrovátka zlé pre človeka? Si spadla z Marsu? Asi si si to poplietla s anabolitickými steroidmi...

biancarv
16. mar 2014

@marisoul ahoj pokiaľ sa venuje cvičeniu nevidím nič zlé na tom že berie proteín, ktorý svaly potrebujú. To nie je žiadna chémia. Skôr by som ho pochválila , že chce viesť zdravý životný štýl. ;) Tiež sa venujem bodybuildingu.
@juliana77 vieš čo je to proteín? ?? Ty si to nejako mylis s anabolikami a to je svinstvo

hdmi
21. mar 2015

Takže, žiadne doplnky strravy či už proteíny a gainery ti sami o sebe neublížia. Ak chlapec cvičí, je to úplne normálne. Stále je lepšie brať kvalitný srvátkový proteín s bohatým obsahom aminokyselín než "domáce jedlá" ako vyprážané a mastné potraviny. Sám používam proteíny od 13 rokov a je to v pohode. ide len o kvalitu daného produktu. lepšie priplatiť za kvalitu.

hdmi
21. mar 2015

@kiki68 s tou výškou je do idndividuálne ide hlavne o genetiku. a proteíny ti neublížia. nevyznáš sa tak radšej neoblbuj ludí

martingess
5. aug 2015

@marisoul je to v poriadku , teda podľa toho kolko ma rokov - proteiny su vacsinou od 14 rokov ale netreba sa bat, vyraba sa to z normalnej stravy 🙂

martingess
5. aug 2015

@juliana77 steroidy, nakopávače - mýliš si ich s proteínmy

martingess
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lkajp
5. aug 2015

Ak mu chcete pomoc zaplatte mu skutočne DOBREHO trenera (nie kazdy je treba sa zaujimat) aby mu vyslevtlil co a ako užívat, ako sa stravovat a ako cvičit lebo pit protein nestačí ale to on isto vie. Kedže je taký mladý je doležité aby cvičil o to správnejšie kedže je vo vývoji a nevyše si nebudoval zlozvyky do života. Inak chalaniska chvalim dat sa na zdravy zivotny styl nie je nič zle. ty si vari neuživala vitaminy pre tehotne? tiež je to doplnok stravy. To co tebe chybalo pre babo a teba v strave si doplnila. on ma vysoky vydaj ak cvičí, a na rast svalov potrebuje veeela bielkovín. alebo ak ti to tak velmi vadí nakupuj mu kilá hovadzej sviečkovej.

pasikavamacka
6. aug 2015

proteiny, aminokyseliny a gainery nie su zakazane latky a nie su ani nebezpecne. najskor si zisti, co si presne brat kupil, aby ste nerobili zbytocne paniku. tieto veci nemaju s astmou nic spolocne. som sportovkyna a protein pijem denne. ludia si to mylia pomaly s drogami :D

ine je, ak berie zakazane latky ako rastovy hormon, testosteron a ine steoridy v tabletkovej forme alebo v striekacke.

exto
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
idk111
10. mar 2016

Dobry den,chcem povedať niečo o proteinoch a steroidoch.Proteinove napoje su vyrobene z srvatky to je sušene mlieko alebo hovädzi,sojovy protein.Tieto proteiny su neškodne,niektory ich použivaju na chudnutie.Ty ktori tomu až tak nechapu tak si prečitajte o tom viac.Steroidy su nebezpečne na organizmus a su vyrobene z chemikali a boh vie čoho,toto použivaju len hlupaci ktory chcu mať svaly za pol roka-je to určite zla cesta dosiahnuť velke svaly.Proteiny a Steroidy su dve rozdielne veci,netreba si ich pliecť.Proteiny možu brať aj 15 ročne deti a ten kto použiva proteiny tak je naturalny športovec.Naturalny kulturista použiva proteiny lebo je to len doplnok do stravy nič važne ale človek ktory použiva steroidy ma na youtube napisane FREE STEROID.Takže proteiny niesu určite zle su len doplnok pre tych čo nemau dosť bielkovin vo strave,skuste si to naštudovať ale streoidy určite nie,bral to aj cyklista Amstrong a vidite ako skončil-je to droga STEROIDS

erika161
11. mar 2016
Používateľ erika161 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od erika161.

@idk111 A ako casto je dobre brat proteiny?