Prvá návšteva svokry

26. feb 2022

Ahojte. O týždeň nás s priateľom čaká prvá návšteva mojej dúfam budúcej svokry. Je zlata, mame si co povedať, myslím ze mame v pohode vzťah, zatiaľ. 🙂 Len, baby moje 😅 ja som v takom strese hoci sme sa už videli, že mám normálne kŕče. Chápete, prvýkrát príde do našej domácnosti ja viem že je nie nejako extra na poriadok atď, ale už teraz všetko gruntujem lebo priateľ je jej jediný syn a určite bude tak trochu hodnotiť, v akých podmienkach jej princ žije 😂 týmto sa chcem spýtať vás, všímali by ste si v akom stave je domácnosť, či je upratané atď, alebo to nechali tak ze nech mladí žijú? Upratujem varím pečiem pravidelne už teraz rozmýšľam co nachystám ale aj tak by ma zaujímalo ako by ste sa správali na jej mieste 🤣 pripadne aká bola prvá návšteva vašej svokry? Prosím neodsudte ma ze preháňam a tak ďalej, naozaj mi na tom záleží 🙂

marsmykkok
26. feb 2022

Ja si myslím, že pokým je svokra normálna, to nie je zámena manželiek kde napríklad rozoberú aj radiátor, aby našli že v nejakej časti je prach... Ja mám rada poriadok, ale ked idem na návštevu ohlásenú hlavne nech sa nelepím na podlahu-teda umytá podlaha, povysávané, čisté poháre a riad, čisté wc, detaily neriešim.

nerya
26. feb 2022

Prosím ťa, k nám svokra chodí tak dva krát, trikrát do roka a ja aj tak vždy saliem a riadim všetko predtým 🤷 to asi viac nás takých bude. Nič si z toho nerob.

dennynkoo13
26. feb 2022

Ja som bola taka istá keď mala prísť svokra prvý krát som týždeň dopredu stresovala a upratovala keď na to tak spomínam divím sa že som aj steny neumyvala 😂 zo stresu. Hlásili vtedy že bude celý víkend pršať tak som chystala všetko vnútri a ako naschvál bolo celý víkend pekne takže sme ho strávili na terase ktoru som letmo obišla pri upratovaní veď bude pršať tak netreba😂 ale všetko dopadlo dobre a svokra vôbec neriešila ako mam upratané a ako nie. Tiež si myslím že ak je normálna nemusíš to tak hrotit. Takže buď v kľude. Aj po rokoch ma to chytí že keď má prísť svokra musí byť všetko tip top aj keď to vôbec nerieši

zuzana9393
26. feb 2022

Moja svokra je typ cloveka, ktory ked pride niekam na navstevu, tak len sleduje a na kazdeho rozprava aky ma kde bordel. Ona ma uplne cisto, clovek tam nenajde jednu spinku/vlas. Ale vkuse sa stazuje, aka je unavena, ona nikam nechodi nic ju nebavi. Chodi len do roboty a domov upratovat. Zo zaciatku som aj ja vsetko lestila, ked mala prist a neskor som si povedala, ze ludia si na nu aj tal uz zvyknuti, ze ozaj kazdeho skritizuje. A drzim sa hesla: ,, Nikdy nedovol aby tvoja kuchyna ziarila viac ako ty"
Mam rada poriadok, ale su dolezitejsie veci a dolezitejsie straveny cas, ako upratovanie 🙂

kristina97v
26. feb 2022

@zuzana9393 tato Tvoja svokra, to akoby si o mojej mame pisala 😀 uplne do bodky, brata ale nemam takze to bude len nejaka jej kopia 😀 do 18tky pokym som byvala doma som len drela, vsetko muselo byt kazdy den tip top, inak bol koniec sveta... normalne otrokyna poriadku, tym ale nechcem povedat, ze vo svojej domacnosti neupratujem, upratujem a mam aj cisto, ale aby so kazdy den po prichode z prace drhla 2h mini bytik, tak to fakt nie

h2
26. feb 2022

Keď už teraz všetko gruntuješ, tak bude určite všetko v poriadku. No a keď ešte niečo dobré navaríš, napecies, určite bude spokojná. Bude to v pohode, neboj.

gloria31
26. feb 2022

Ked bola uz teraz moja nebola svokra u nas prvý raz na návšteve bola som mesiac pred pôrodom. Bola umyta podlaha, prach kupelka wc čisté, varila som nieco co som mala vela krat varené, urobila som koláč, káva.... Co si vtedy myslela ako to u nas vyzerá a ci bolo dobre upratané som neriešila bola som rada ze som zvládla urobiť obed. Vzdy aj teraz sa snažím aby sa vzdy u nas všetci dobre citili a ked ide niekto k nam na obed koho nepoznám vzdy sa pytam ci nieco nemajú radi alebo ci nemajú nejake alergie alebo intoleranciu. Myslím ze nikto sa nikdy nesťažoval.

miadi
26. feb 2022

Prve stretko so svokrou bolo u nej. Jej “ princ” mal 39r tak som tam isla s pocitom ze moze byt len rada ze mà konecne vazny vztah. A ona veru bola rada v polke vecere sa ma opytala kedy bude svadba. 🤣ked dosla ona k nam prvy x tak bolo normalne ciste upratane ako vzdy ved deti sme este nemali nemal kto robit neporiadok. Ofrflala jedalensku lavicku co sme kupili a sporak ze sme mali dat elektricky nie plynovy. Steny ofrflala ze tmave .. a ja som jej s usmevom pritakala ze veru tmave.. jej syn dal vymalovat aj sporak kupil nez sme sa stretli. A ona ze tie veci ktore sa jej nepacia mame vratit ze nam vratia $ 😂 Hlavne klud zijes tam s jej princom je to aj jeho vizitka v akom stave.

ninusa221
26. feb 2022

Tiež som sa bala ked k nam išli svokrovci na navštevu prvy krat nachystala som aj všetko bolo tip top. Druhy krat keď som chystala od rana do obeda kym prišli vypekala, varila obed a ona mi zadrela že nenahnevaj sa Ninka my by sme si dali pizzu.🙈No a odvtedy jej nic nechystám max kavu. Ale inak celkom na to aka je falosna tak sa mame radi🥲🙏🏻😂

bu1bu
26. feb 2022

Ak je normálna, nebude riešiť blbosti a ak nie je, tak dôvod zdrbať ťa si nájde aj keby si tam mala čistejšie ako v labaku. Moja svokra mi pri prvej návšteve skontrolovala vrch dverí, ako je zarubňa!!! Dodnes nechápem ako tam dosiahla. Prišla s tým, že prečo keď mám tak vygruntovany byt, na to som zabudla.. Bolo vidno ako sa svokor za ňu hanbí, manžel skoro infarkt chytil. Moja odpoveď: Lebo som nízka, nedosiahnem tam, mal to urobiť Vás syn, ale asi nemá to z domu zaužívané. 😂. Vyzerala akoby musela prehltnúť blen, ale odvtedy kľud..Kamarátky teda nie sme, ale ani pozabijat sa nejdeme, proste taka neutralita...

selest
26. feb 2022

Neviem, nepytala som sa jej😅nemam sajnu co si mysli o cistote a fungovani nasej domacnosti. A vlastne je mi to jedno. Inak mam fajn svokru ked pride normalne upraceme, navarime atd nech sa citi fajn. Ak chce upratovat alebo co moze kludne doma😉

rfrd12
27. feb 2022

Ja už som skoro svokra a nenapadlo by ma riešiť, či má nevesta upratané. Moja svokra keď som bola v pôrodnici, nabehla a vydezinfikovala mi byť, to bolo posledné čo spravila. Odvtedy môže prísť max na kávu. A ja k nej nikdy nebudem mat vrucny vzťah.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
buberova
27. feb 2022

Som presne taká istá 😂😂 aj keď má prísť svorka na návštevu, aj keď moja mama tu bola a pri návšteve to tiež beriem vážne ale už trošku menej 😂😂

dzejn80
27. feb 2022

A ako sa na prichod matky pripravuje princ? Tiez upratuje uz tyzden? Ci za sluzticku si u vas ty?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
27. feb 2022

byvat s muzom sme zacali az po svadbe,pred svadbou tu bol parkrat svokor, pomahal s elektrikou,malovanim, doviezol aj povynasal s muzom gauc. svokra a svagrina tu pred tou 1. navstevou neboli. neboli vsak zmierene s tym,ze sme v byte a nie v dome. pred prvou navstevou sme vygruntovali,ja som vyvarala,vypekala. aj tak stale riesili,ze preco nechcem zaclony,co bude moj muz robit v byte, ze ona by to dala takto a takto. nakoniec ked som bola v inej izbe,vycitala pred vsetkymi,preco je na balkone vedro. balkon sme dali vydlazdit,vymalovali,dotiahli tam elektrinu a dali spravit nove presklenie, boli tam kvety a cisto.a jedine (pekne nove) vedro, lebo som umyvala dlazky a bolo mokre,tak som ho dala na balkon susit. a asi prilis spatilo dojem🤣😂

alexandra2010
27. feb 2022

@elizabet173 konecne normalna odpoved 😊

majlo1234
27. feb 2022

Mam tu svokru cely vikend, na extremny poriadok si nepotrpim a teda vobec som nic neriesila, upratala som tak ako sa mo chcelo/stihla som. Ak si aj budw mysliet, ze je tu bordel, mne to urcite nepovie😀takze ma to netrapi. Ak si mate co povedat, nestresuj a tes sa na navstevu 🙂

0kristina0
27. feb 2022

To ci si ta svokra oblubi nezalezi od cistoty bytu. Niekedy sa mozes aj na hlavu postavit a nepomoze to. Moja rada je hlavne sa chovaj prirodzene a nesnaz sa. Naucis si ju tak a cely zivot budes pred nou v pozore.

fatima99
27. feb 2022

este to aby som kvoli svokre sa isla zblaznit s upratovanim, to by bolo cez. Ja upratujem tak aby som ja bola v pohode a teda svokra ked k nam pridu, tak ju zaujima mala ako sa ma. Zaujima ju co sme cez tyzden robili, co mame nove a nie taketo veci.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubik6x
27. feb 2022

@zuzana9393 akoby som čítala o svojej svokre, všetko super čisté bla,bla.......keby som do diery v stene strčila jeden vlas, ktorý mi práve z hlavy vypadol a zamurovala to, aj tak ho uvidí a bude mi rozprávať aký bordel......nechápem takých ľudí to je už extrém a ja jej na to už kašlem vždy jej poviem nepáči sa ti tam je metla, keď to vieš urobiť lepšie

slovakboy
27. feb 2022

Rob tak, aby si bola ty so svojim poriadkom spokojná a nemusela sa hanbiť. Ak je svokra normálna poteší sa že si poriadkumilovná. Ak je zlá, tak si nájde rôzne dôvody na kritiku aj keby si mala všade vylízané. Problém by bol ak by si sa na to vykašľala. Ona hoci aj dobrá svokra by ostala trocha sklamaná že ti nestoji za to sa pripraviť. Držím palce sú to nezabudnuteľne chvíle.

zoeeoz
27. feb 2022

Bud sama sebou, aj doma maj tak aby si bola spokojná ty 😊

janetinka27
27. feb 2022

@elizabet173 tak ja si po hlave skakat nenecham,ale zas svokru vyhadzovat nebudem. moja svokra aj svagrina su konfliktne, s kazdym maju rozbehnutu vojnu. mam ich rada, je to moje rozhodnutie. nejake blbe poznamky z ich strany ma nerozhadzu. tvoje riesenie je podla mna podobne konfliktne ako aj ich spravanie. podla mna je lepsie a aj tazsie naucit sa v takej chvili zachovat pokoj a zostat nad vecou

zuzana9393
27. feb 2022

@kristina97v vies co ja by som asi ani nevedela tak doma upratat ako ma upratane ona v case ked z jej pohladu je vsade bordel 😄 ja poobede upracem, pride muz a maly domov a zachvilu je bordel, riad spinavy, hracky roztoahnute po obyvacke ....😅

zuzana9393
27. feb 2022

@bubik6x presne aj moja by ten vlas nasla 😄 ale zase ona mi zatial nikdy nepovedala, ze mame bordel. Neviem sice co rozprava inde o nas. Kym byval muz na svojom byte a prisla mu gratulovat,tak hoci on mal tiez vsetko vyluxovane, hlavne ked mala prist drhol komplet vsetko, aj tak ho vzdy sfukla. Ked uz nebolo za co, tak aspon ze ma skaredy/stary uterak v kupelke 🤣

marca12
27. feb 2022

Z mojej svokry som nemala nikdy soky,ale z vlastnej mamy ano. To som este tesne pred navstevou lietala s handrou v ruke a utierala kazde zrniecko prachu 🤣