Psychická vyčerpanosť rodičov a neustále hádky detí

diabambulka
15. máj 2016

Ahojte, chcem sa opýtať ako prežívate neustále hádky svojich detí? Som šťastná, že máme krásne dve deti, dvoch synov Filipa(8) a Lukáša (4).
S manželom veľa pracujeme, aby sme zabezpečili všetko čo potrebujeme, plánovali sme rodinu, ale výchova je čoraz náročnejšia.Keď sú deti malé človek si myslí už to bude len lepšie, nuž pravdu povediac je to z časti, pretože deti sú samostatnejšie a to je asi celé. Nenormálne nás s manželom psychicky vyčerpáva, neustále riešiť, hlúposti, rozbroje, hádky non stop každý deň, snažíme sa chodiť čo najviac na výlety, byť spolu, tráviť spolu čo najviac času ako rodina, ale na výlete opäť bojujeme s hádkami, kto čo má, čo chce ten druhý, jeden sa ofučí, druhý reve...no psychiatria...Preto sa na vás obraciam, určite nás tu je viac, ktoré majú dve a viac detí, pracujete a deti milujete, ale ... ako riešite hádky detí, tiež stále robíte policajtov? Ja s manželom sme už ako časované bomby, ktoré sú vyčerpané a už len vybuchnúť....poraďte aké máte skúsenosti a ako ich riešite 😖 Viete čo ma ešte mrzí, keď vidím že deti si nevedia nič vážiť..

janickacrazy
17. máj 2016

@diabambulka no vidíš, ide ti to 🙂 super

diabambulka
autor
17. máj 2016

@janickacrazy 😀 verím tomu a stále si predstavujem akú super rodinku môžeme mať a aké to všetko môže byť pekné, vidíš človek si myslí vychovávam deti rovnako a nakoniec nájde chyby, ale aj tu je niečo pozitívne, potom sa ich snaží odstrániť. Táto diskusia a vaše názory mi veľmi pomáhajú a rozmýšľam a konzultujeme s manželom ako to budeme riešiť, aby to bolo čo najlepšie pre celú našu rodinku. Chlapci sú naše vytúžené deti, lebo ja som chorá ale nevadí všetko dobre dopadlo, spolu všetko zvládneme 😀 pekný deň

janickacrazy
17. máj 2016

@diabambulka páči sa mi tvoj prístup, že sa snažíš vidieť to pozitívne, to je dobre, lebo vačšinou sa každý len sťažuje a málokto si nechá poradiť a dokonca tie rady hned aj aplikuje v praxi, držím palčey a želám všetko dobré 🙂

sardinka335
17. máj 2016

@diabambulka ty si proste mäkkýš, nemáš autoritu ani taku raznost, deti vediaa ze si pes čo šteká ale nekusne a doslednost - predpokladám ze tiez absentuje. Detom aj praškový cukor do zadku brčkom fukat....A oni to vedia. Preto len same rozhovory, nonono, bububu....a vieš čo počuju tvoje deti po viac ako 5 minutovom dohovore? Bla, bla,bla, bla, bla....maju všetko, nič si nevažia - slovo nie asi neexistuje, nejake drobne povinnosti a jasne mantinely, tresty - zakazy - a paradoxne sa z detí, ktore na oko maju všetko stavaju nevychovaný fagani lebo nevedia čo od rozkoše a u prevolení.
Aj u nas sa stane ze počuvam ,,preeeestááán,, a podobne a vo mne to vrie ako v tlakači....bud to necham tak alebo ak je to ,,vazne, tak si zavolam ,,dotyčneho,, a ak sa nudi tak dostane pracu - furt je čo robit pripadne ideme von sa vybehat.
Ja odmietam počuvat nejake hadky. Ja chcem mat doma pokoj...ale ja to myslím vazne ziadne prosenie na kolenách takze zvyčajne sa dohodneme, tak aby boli všetci spokojní. Ak nie...tak mozu zmiznut rozne vyhody čo maju - tablety atd. je to na nich čo si vyberu....

eeffka
17. máj 2016

@diabambulka o nic nejde, decka sa hadaju stale, a to mas este krasny vek ( 4a 8) ...ja mam doma pubertu11r a 4r a naucila som sa dychacie cvicenia, lebo by ma piclo...
jedna horsia nez druha... a pritom ta starsia ani nekrici len gula ocami a vzdycha a ochka 😀 😀 😀 este ze mam nizky tlak

kllamarka
17. máj 2016

@diabambulka Fiha 🙂 Ja mam pocit, ze uz hlavne moja dcera je 'otrla' na vsetko. Obcas zaberie byt VELMI sklamana a vobec sa s nou za trest nerozpravat. Potom par dni je super. Ale nic netrva vecne, stale dokola kolotoc 🙂 Viem, ze nemozu byt super a 100% posluchat kazdy den, ale proste to je niekedy neunosne, hlavne ked sa chodi do prace, tak uz ku koncu tyzdna fakt nedavam tie egoisticke tahanice s nimi/s nou. Ja mam dojem, ze za par dni...to zide do starych kolaji, na kazdy novy pristup a tresty si zvyknu potvory 🙂 Tak hadam len trpezlivo cakat kym vyrastu a snazit sa ten vlastny hnev neriesit. Uz koli sebe samej. Drzim palce nadalej. Pekny den!

diabambulka
autor
17. máj 2016

@sardinka335 ja bývam tiež tlakový hrniec, nemysli že keď sa O niečo hádajú tiež beriem a dostanú to až keď nájdu riešenie. A či dostanú všetko? Nie, ale je pravda že majú toho dost a napríklad na Vianoce babka nevie kedy dosť s darčekmi a stále má málo.. Je to svokra d tým neurobím nič, nechcem sa hádať, poviem že toho je dosť, no ona ešte niečo prikupi... Nemám rada ani tie akcie V obchodoch, zbieranie nálepiek, deti sa predbiehajú... Jasné oproti nám majú toho až až a veru aj som zbalila hračky nejeden raz do špajze a zamkla...

diabambulka
autor
17. máj 2016

@eeffka dobrá správa aj ja mám nízky tlak, len sa bojím že dostanem infarkt z nich 😀

trudka4
28. máj 2016

My máme děti s 11-iletým rozdílem, dcera bude mít za měsíc 15 let a syn má 4 roky. Chovají se k sobě jako cizí a velcí nepřátelé. Dennodenně si vulgárně nadávají do debilů a podobných výrazů, dennodenně na sebe fyzicky útočí. Dcera využívá, že je o hodně starší a silnější a úmyslně svému bráškovi fyzicky ubližuje. Ten potom jen pláče, útočí na ni a tak je to vkuse pravidelně dokola. Nic na ně nezabírá, ani velký křik rodičů, ani příkazy a zákazy. Kolikrát už jsme s manželem opravdu zoufalí a psychicky na dně.

n0mi
29. máj 2016

Z mojho pohladu ked som bola decko (6r) narodil sa brat. U mna zacala ziarlivost na to, ze teraz on je stredobod vesmiru a nie ja. Velakrat som mu robila zle aj zapierala ale moja mama mi to vzdy vratila, bud som mala trest alebo varechou som dostala. A potom ani nie zo ziarlivosti som mu robila zle, ale preto, ze vsetko zaloval. Teraz to vidim ako bezne fazy toho nasho vztahu. Asi unormalnenie nasho vztahu bolo ked som mala 13/14? A brat 7. Potom nastalo obdobie, ze je to moj maly brat a treba ho chranit pred vsetkym tam vonku. Kedze z puberty som von a vycvicila som rodicov dost, uz je to lahke vidiet prilezitosti na fajcenie, alkohol, sex. Mama bola vzdy na mna prisnejsia / aj fyzicke tresty. Na brata len parkrat siahla rukou, ale on je taka citlivejsia povaha. V podstate vzdy nas nechala riesit problemy po svojom, ale ked uz niekto z nas reval, tak sa to riesilo trestom. Velakrat mi to bolo aj luto, co som mu vyviedla. Ale dolezite je, ze ten nas vztah s bratom je teraz super....

janickacrazy
30. máj 2016

@trudka4 asi ste urobili niekde chybu, ja mám deti s rovnakým rozdielom a netvrdím, že sa milujú ako kone, ale určite sa vačšinu času správajú normálne, samozrejme občas sa nájde nejaký konflikt, ale určite nie tak ako u vás a aby si dvaja dospelí rodičia nedokázali poradiť s 2 deťmi, to mi ani nehovor, u nás neexistuje aby starší na mladšieho fyzicky útočil, maximálne to skúša nanho ten mladší, ale kedže je slabší, tak starší sa mu len smeje, takže ho to potom už ani nebaví, vaša dcéra má 15, takže už by mala pochopiť, že nesmie ubližovať mladšiemu bratovi, ak to robí, tak je zatrhnite komp alebo niečo iné, čo má rada, moj 16ročný bežne stráži nášho 5ročného a pomáha mi aj s bábatkom, možem sa nanho úplne spolahnúť a je to chalan, aj malého prebalí, uspí, ked potrebujem

adel222
30. máj 2016

Jedna kocka ti radi princip kolektivnej viny. Toto by som zvazila. Moja mama to tak robila a cele detstvo som mala pocit krivdy a nespravodlivosti

katkakovac
30. máj 2016

@diabambulka citala som zaujimavu knihu. Vola sa 5 dni ktore zmenia vase dieta. Je urcena presne pre take problemy v rodine ako mas ty. Skus precitat, je t tam pekne popisane preco to deti robia a ako to zmenit. Za skusku nic nedas...

diabambulka
autor
30. máj 2016

@katkakovac fiha O tom som nepočula nemáš ju na predaj 😀