icon

Reakcia na otázku, kedy budeme mať druhé dieťa

avatar
zuzu1304
25. sep 2020

Dievcata poradte jednoduchu, trefnu a mierne drzu odpoved na temu kedy bude druhe dieta? Nehovorim ze nikdy nechcem ale momentalne som nastavena ze nie a mozno ma to ani nikdy neprejde... ale naozaj kazdy s kym sa stretnem sa opyta a kedy bude druhe? Mna to uz tak vytaca... kazdemu vysvetlovat a vlastne co koho do toho... takze odpoved nejaku raznu aby vedeli ze na tuto temu sa fakt nechcem dalej rozpravat. A to ci bude alebo nebude derihe dieta je naozaj len na mne a manzelovi.

avatar
maminka2710
25. sep 2020

@kate_cs mne po porode druhého svokra zahlásila, ze: No, a teraz ešte rýchlo tretie 😁😁😁

avatar
katkami123
25. sep 2020

@cervenaruza123
Tak, tak treba vedieť rozlíšiť ako to kto mysli, aj keď veľa ľudí si len potrebuje zabrdnúť. Ja osobne sa už kvôli citlivosti tejto témy nikdy nepytam bezdetných párov, lebo mi je jasne, ze tam môže byt nejaký problém a možem sa niekoho dotknúť. Keby tak každý najskôr seba riešil ako druhých. A myslím, ze tých tém s mamičkami a o deťoch je neúrekom, o ktorých sa dá rozprávať. Načo sa hneď rieši kedy bude druhé, nechápem.

avatar
nairia
25. sep 2020

@katkami123 mojej kamosky, ktora je asi pol roka vydata sa raz jej kolegyna narovinu opytala, ze akoze cas bezi a kedy budu mat dieta a ci vobec chcu alebo nie, ze jej to ma povedat, alebo ze ak maju nejaky problem, lebo ze potom sa aspon ludia nebudu dohadovat ak by problem bol a nebudu do toho rypat.
a baba nic, proste ani zatial neriesili, ze kedy dieta, proste uzivaju si zivot. ked mi to hovorila, tak uplne penila a ze jak keby ju obarila henta.
pre mna je vrchol drzosti, ked sa cudzi ludia pytaju na tieto veci uplne bez hanby. ked na to pride v konverzacii rec, viem to asi pochopit, ale nie z voleja len tak "ako sa mas? a co, kedy bude babo?(druhe/tretie/svadba,...)"

avatar
janetinka27
25. sep 2020

@zuzu1304 "uvidíme" alebo "čas ukáže"

avatar
kate_cs
25. sep 2020

@maminka2710 ja som mala zlý pôrod a pamätám si to ako teraz, ledva som sedela na to vankúši na sedenie, párdňové bábo na rukách, svokra sa dotrepala na kávičku a vraví “Ja by som si tak veľmi priala vnučku, kedy plánujete druhé?”
Každú chvíľu porodim druhé a opäť chlapca 😂😂😂 tak čakám kedy príde s tretím, aby ona mala konečne vnučku.

avatar
simca06022011
25. sep 2020

Dosť drzá a priama... Čo je váš do toho? 😉 Alebo naša vec... A no comment.. My to do dnes ani nekomentujeme, ja tieti otázky úspešne ignorujem

avatar
luxus10
25. sep 2020

povedz, ze najskor chcete terenny mercedes, potom dajaku malu chatku v alpach, az potom s rodinou mate na com, a aj kam jazdit...a potom druhe dieta, ale ze toto je zaklad....🙂

avatar
hederamonstera
25. sep 2020

@kate_cs vsak a preco si jej priamo neodpovedala?

avatar
queen_mary
25. sep 2020

Su to strasne otazky. Ale ti co sa pytaju, ani necakaju odpoved, skor je to take, aby rec nestala. staci nedbale neviem, uvidime a zmenit temu. Ak je to napriklad neprijemna svagrina, tak protiotazkou. Preco sa pytas?

avatar
bubinko1506
25. sep 2020

Moj otec mi poradil univerzalnu trefnu odpoved na vsetky taketo super otazky "Kedy...?". Odpoved: Skor neskor ako skor. Vacsinou sa potom uz nik nepyta (overene mojou vlastnou 4rocnou skusenostou odpovedania na otazky, kedy bude dieta😊).

avatar
h2
25. sep 2020

@zuzu1304 Prečo by si mala niekomu niečo vysvetľovať? Proste povedz: "Zatiaľ nie."

avatar
0silvia0
25. sep 2020

@zuzu1304 ja by som odpovedala takto:
- prosím si inú otázku, na túto som už dnes odpovedala
- a inú otázku nemáš?
- dúfam, že to stihneme, kým pôjdeš ty do dôchodku/kým ty porodíš tretie
- keď sa na tom dohodneme s manželom

avatar
janeninka
25. sep 2020

@zuzanka.zuzu treba hladat take otvorenejsie otazky - cim teraz zijete, co plánujete? Pripadne si vsimat ake temy do rozhovoru prinasa druha strana a rozvijat tieto temy..

avatar
0silvia0
25. sep 2020

@zuzu1304 ale takéto otázky určite zažívajú aj ženy slobodné, bezdetné, či už má frajera, kedy sa bude vydávať, kedy bude mať deti. Tiež to slobodnej žene, ktorá je roky sama a nemá partnera nemusí padnúť dobre, takže ak niekomu vadí nejaká téma v komunikácii, treba to dať najavo. Tak isto každá z nás musí vycítiť, pre koho je aká otázka vhodná, hlavne pri ľuďoch, s ktorými nie sme v bližšom kontakte a nevieme o nich nič....

avatar
mareka49
25. sep 2020

Ja hovorim: Uvidime☺
(Bez ohladu na co myslim a ako to prezivam a co planujem)
Neostalo trapne ticho ani sa dotycny nic nedozvedel

avatar
cervenaruza123
25. sep 2020

@lyci Mne to nepomahalo. Po odpovedi "neviem" nasledovali prednasky ako mozem nevediet, pripadne rovno prehovaranie ma na to, aby som dieta mala hned, lebo budem lutovat. Pri sebe nie, ale pri znamych som dokonca zazila ako priznali, ze sa im nedari a dostalo sa im zaraz kopec rad ako "to" maju robit, ze "to" asi robia zle, ze im sa podarilo na prvu supu, tak daco musia robit zle a navrhovali im ake polohy maju vyskusat. Vsetko s vycitkou v hlase, ze sa nesnazia dostatocne, ked sa im nedari. Vtedy som uplne stratila rec.

avatar
vanessa000
25. sep 2020

@zuzu1304 Ahoj ,ja som natom podobne aj mňa sa to každý pýta.A nám sa nedarí otehotnieť ,mám zdravotné problémy ,ale to nebudem vešať každému na krk kto sa má opyta kedy bude ďalšie .A fakt sa čudujem ,preco to vlastne niekoho zaujíma ,keď je ich do toho nič.Ja odpovedám ak sa to pýta niekto mladý ,,A ty kedy budeš mať ďalšie ????.......,, A ty kedy budeš mať nejaké ,ja mam už jedno a ty ani to ,, a keď sa to pýta niekto starší tak odpoviem ,,Na túto otázku mám alergiu ,keby sme mohli už dávno ho máme ,, a dodám Ste spokojný,spokojná !? ..a ver či nie ale po tomto sa už nikto nič nepýta !!! Len mi trvalo dlho kým som prišla na túto účinné odpovede. Lebo človek ktorý chce a nemôže mať ,by aj vraždil (obrazne povedané ) , keď sa ho niekto opýta na ďalšie dieťa !!!

avatar
ajko2011
25. sep 2020

Moja odpoveď na tú otázku je, že druhé dieťa nechceme a preto sme si kúpili psa.😂

avatar
makova333
25. sep 2020

@zuzu1304 Kedy budete mat druhe dieta? Ked budem tehotna 😀

avatar
marvin1234
25. sep 2020

@zuzu1304 ja som na to uz potom tym najdrzejsim odpovedala ze bude vtedy, ked dostanem konecne po dvoch rokoch kramy a ze ak chcu mozme si spolu prejst moj hormonalny profil mozno mi povedia kde je chyba. Uz som tu otazku nikdy nedostala. Ani ked uz som to druhe ocividne cakala si netrufli sa opytat ci cakame. Je to rovnako jebnuta otazka ako hned po porode "a kojis? A mas mlieko?".

avatar
masha185
25. sep 2020

Sa spýtaj, či chce byť pri "výrobe" keď sa tak zaujíma 🙄

avatar
floren
25. sep 2020

@zuzu1304 keď mi dáš/dáte peniaze na vzdelanie pren.... ľahko je urobiť, ale treba aj vychovať.... a mam pokoj, viac sa nepytaju

avatar
nominativ
25. sep 2020

Ja nechápem, čo je na tej otázke také strašné. Áno, kým sme mali jedno, pýtalo sa to veľa ľudí. Normálne som odpovedala, že neriešime zatiaľ, alebo že uvidíme a bolo.

Ja neviem, čo je každý taký háklivý, veď sa vás nepýtajú na hustotu rannej stolice.

avatar
simona92101
25. sep 2020

Ja som zacala byt na tuto otazku alergicka,pouzivam odpoved:" ked mi zaplatite hypoteku a dokoncite dom a budete chodit kocikovat,tak aj hned dnes zarobime s muzom". Vsetci stichnu,je im to trapne a uz sa viac nikto neopovazi opytat...jednoducho na sprostu otazku,sprosta odpoved.

avatar
marvin1234
25. sep 2020

@nominativ strasne na nej moze byt to,ze sa to trebats pytaju zeny, ktora už rok doma oplakava negativne testy a este sa jej to pytaju s komentarom ze ci akoze chce aby to prve bolo jedináčik, ci chce pren taky smutny zivot. Pripadne takej, co je prave po potrate. Je elementarny bonton sa to nepytat.

avatar
kubkovamama
25. sep 2020

@zuzu1304 ja som odpovedala,že uvidíme,nerozmýšľam nad tým.Drze to síce nie je..Ale viackrát som pred druhou dcérkou potratila a bola to pre mňa tak blbá otázka,že som fakt nevedela ako reagovať.Skor som si nevsimala

avatar
callisia
25. sep 2020

Mojej známej sa stále pýtajú kedy bude mať dieťa a to ani frajera nemá 😀 To už je iný level v porovnaní s tým keď sa pýtajú na druhé. Horšie je inak keď sa pýtajú dlhoročných partnerov na prvé. Tam by ich mohlo aj samých napadnúť, že sa možno nedarí a je netaktné sa pýtať. A nejde len o cudzích ale aj rodinu, hlavne mamy a svokry by mohlo osvietiť. My máme prvé po ivf, keď sa začnú pýtať na druhé, poviem nebude. Lebo to tak najpravdepodobnejšie aj bude. A vybavené.

avatar
simona92101
25. sep 2020

@nominativ pretoze je velmi neprijemne,ak sa to pytaju pomalicky na kazdej navsteve a takisto je nevhodne klast takuto otazku zene,ktora napriklad ma zdr.problemy a nedari sa jej otehotniet..vtedy taketo otazky fakt vedia tu psychiku zeny podupat.a nehovoriac o takych trefnych rypavicnych otazka: a vy kedy?uz si stara,mali by ste si svihnut, alebo Chces aby malo tvoje dieta staru matku?
Proste su to intimne otazky,co koho do toho ci budete mat a kedy.

avatar
kubkovamama
25. sep 2020

To moja exsvokra vedela jednej kamoske..keď k nám prišla.S partnerom nemôžu mať deti,problém je na oboch stranách,už to berú tak,že asi ani nebude,majú ďaleko po 40tke.A ona do nich pri každej návšteve a prečo vám to tak trva,prečo nejdú k veštici🤦 a či sa snažia dostatočne.To bolo nenormálne niečo.A ona chúďa nikdy nevedela ako reagovať,potom mi tajne plakala,keď ju striga nevidela..tá ešte urazená,že nechcú sa s ňou o tom bavit.A o čom,o ovulácii a spermoškách,s cudzou zenou.Uz tam nechodia.Nerozumiem týmto otázkam a starania sa do druhých a ešte ohľadom deti,tehotenstva,svadieb,zdravotných problémov.

avatar
dusankomoj
25. sep 2020

Ja som vždy povedala, že je ťažká doba, takže až keď našetríme! Na syna sme šetrili 20 rokov😀 ,alebo takú otázku drzo ignorovať!