Riskli by ste to?

majkakuk20
12. aug 2017

Ahojte kocky. Som tu nova, nejako som doteraz nemala cas sem chodit, avsak teraz sa nemam s kym poradit. Rodina a priatelia mi nevedia velmi poradit, je to 50 na 50. Tak to skusam tu:
Spoznala som muza, ktory je milujuci, laskavy a pozorny ku mne a mojej dcere avsak nie je z rovnakeho mesta ako ja. Pozname sa kratko ale dost intenzivne a nasa laska vyskocila k nebesiam, prehovara ma aby som sa prestahovala s dcerou k nemu do mesta vzdialeneho 400km s tym, ze mi pomoze najst pracu a malej vybavi sukromnu skolku. Mam mam slusne platenu pracu doma a to ma jedine brzdi. Viem, ze mu mozem verit, s malou na rozprackovy vztah, na svoj vek - takmer 40r nechce vztah na dialku, to je cele. Vsetko co ma trapi je to, ze v mojom rodnom meste necham rodinu, sestry, kamosky a podobne. Co by ste robilo vy?

osky
13. aug 2017

@jana_eyre a kde sa spomina ze sa chce na nu vytoto a ze jej dal ultimatum?nejak to nikde nevidim.
Navrhol jej aby odisla k nemu.nevyhraza sa jej rozchodom,ak nepojde....

janinamojka
13. aug 2017

@osky presne.tak,muzi maju uplne jednoduche a priamociare myslenie ale netreba hadzat.vsetkych do.jedneho.vreca..zeny su daleko vacsie potvory

katarinapekna
13. aug 2017

@osky neublížil mi nikto. Ani muz ani zena. Muž pre mňa jednoducho predstavuje príťaž,nie som vztahovy typ a každy z mojich dlhorocnych vzťahov som ukoncila po dlhej dobe ja. Každý má po case prestal bavit tak som mu zamavala načo mi je? k comu ho mám mat keď ho nepotrebujem? Pre mna je to príťaz a ja sa mam dosť rada,aby som zakopavala o chlapa.jednoduché....každý sme nejaki....a som vulgarna,žiaľ,to mi ostalo dodnes od puberty😀

catherinah
13. aug 2017

Daj nam potom vediet ako si sa rozhodla. Prajem vela stastia, nech uz je to akokolvek 😉

jana_eyre
13. aug 2017

@osky nie je to napisane nikde od autorky, pisala som to tebe kvoli tejto tvojej vete: "Niekedy na toho praveho treba aj pockat a ked sa zjavi netreba ho nechat zase ujst." Pisala si to, akoby tym ze sa k nemu hned nenastahuje si ho necha ujst a doplnila som, ze ak by jej on dal take ultimatum, o to viac by som mu neverila.. Nic viac, nic menej..

ludka140281
13. aug 2017

@majkakuk20 ja by som to riskla,je čas aj na tvoje štastie a dcerka ak si s nou rozumie,,bude s nim iste rada aj častejšie....želám vam všetkým trom,aby to bol ten štastný krok pre vašu novu rodinu❤

osky
13. aug 2017

@jana_eyre aha.uz chapem

vilma7
13. aug 2017

@sasa1310 ja keď som sa v manželom brala, sme boli obaja "zostatkový" tovar. Ja 20 rokov v zahraničí, źiaľ srdce pišťalo po slovákovi a nožnosti v zahraničí sú ale o moc horšie ako na Svk. Môj manžel nevymetávsl bary, krčmi, diskotéty, bývalá ho podviedla, mal rád prírodu ale tam pravú nenašiel. Našťastie sme sa dali dokopy, po 9 mes.bola svadba, prvý syn má 7 mesiacov a nič viac nám ku šťastiu nechýba. Zostatkový tovar sú často normálny ľudia, aspoň teda ka sa za žiadnu chuderu nepovaźujem 😀 a mm by som nemenila za nič, nič lepšie ma ozaj nemohlo stretnúť.
A aj on nechal dobrú prácu na Svk, prišiel von, učí sa jazyk a zvyká na nový źivot a viem źe neľutuje. Apropo bývať sme začali spolu až po svadbe 😀

oslo1
13. aug 2017

Ja som nieco podobne riesila pred mnohymi rokmi. Byvala som v Oxforde a on v JV Londyne. Strasne som bola zalaskovana. On cele vikendy travil v Oxforde, ja sem tam u neho. Az som si zacala hladat pracu v Londyne.
A zrazu sme sa zo dna na den rozisli. Ja som zostala so zlomenym srdcom, ale v Oxforde som uz zostat nechcela.
Tak som isla do Londyna na konkurz, dostala robotu a od vtedy som tu. Medzitym som pomenila oddelenia, isla karierne hore, kupila si byt, vydala sa za 'zbytkovy tovar'. Byt sme predali a kupili dom. Spoznala som novych ludi a aj som sa zmenila.
A mimochodom, byvam v JV Londyne, muz bol zo severneho a prestahoval sa ku mne.
Co tym chcem ale povedat-super, ze rozmyslate o spolocnom byvani. Ja som za to, aby sa chlap ku vam prestahoval (u nas to v tom byvalom vztahu neslo) a aby niesol rizika v pripade rozchodu on.
Ked si sa uz ty rozhodla, tak si najprv najdi pracu v tom meste, kde priatel byva. Prenajmi si s dcerkou byt a s priatelom budete dalej randit. Po polroku sa k nemu nastahujete.
Kamaratky si najdete vsade, s rodinou kontakt nestratite.
Prajem vela stastia.

ysseba
13. aug 2017

Píšeš, že každý názor Ti pomáha. Tak pridám aj ja ten svoj....
1/ Poznáte sa 4 mesiace (s písaním pol roka), pre mňa je to šialene málo na zásadné rozhodnutie. Aj keď teraz sa Ti on zdá byť dokonalý. Ako sa to vraví???? Každá metla na začiatku dobre metie... Mysli na to, je to svätá pravda!
2/ Rečnícka otázka - prečo je preboha 40 ročný muž sám? Nerozvedený, bez záväzkov. Mne by blikala kontrolka. Že možno nie je až taký ako sa za tie 4 mesiace ukázal. Ale to sú len konšpiračné teórie, no treba sa pozrieť na to i takto 🙂
3/ Máš dieťa a na tom jedinom skutočne záleží.Musíš sa o ňu postarať, nevymeň kvôli nej istotu za nejaké pseudosľuby (lebo to, že ti sľúbil, že ti pomôže nájsť prácu je síce pekné, ale prd platné)

Záver: JA by som nevymenila istotu - dobre platenú plácu, blízkosť s rodinou a priateľmi za niečo čo trvá 4 mesiace. Kam sa ponáhľať? Načo to riešiť hneď tak radikálne? Takže nie, JA by som to neriskla, ja by som sa k nemu nenasťahovala.

unctadorg
14. aug 2017

Nesla by som, je to priskoro a kludne po dvoch mesiacoch sa mozes vracat spat 400km.

nyteshade
24. aug 2017

@majkakuk20 ja som spoznala môjho partnera, ked už býval v bratislave, inak je tiež zo stredného Slovenska, dochádzali sme za sebou každý víkend na striedačku 200 kilometrov tam, 200 naspäť. Presťahovala som sa za ním, nechala rodinu na strednom slovensku. Do dvoch týždňov som si našla prácu. Teraz som už rok a pol na západe, 3 mesiace bývame v Stupave vo vlastnom byte, som v 30 týždni tehotenstva, máme psíka a chodíme raz do mesiaca na stredné slovensko za našimi, naše rodné mestá sú od seba pár kilometrov, tak jeden den sme u našich, další den u svokrovcov, obehneme aj obe starké a ideme po víkende domov 🙂 dá sa to a je to super 🙂 neľutujem absolútne nič

libawet
24. aug 2017

@majkakuk20 ešte ho testuj. Poznáte sa len krátko, píšeš, pol roka, čo to je ? Opustíš všetko - a vieš kvôli komu ? Poznáš ho dobre? V 40 je stále slobodný ? Prečo? Asi by mi zablikalo trošku svetielko.....takto úžasne sa na začiatku chovajú aj manipulátori. Nemusí byť, nechcem maľovať čerta na stenu - ale muž, sám, 40-tnik, stále slobodný s dosť dobrým platom....hovorím, ešte počkaj a testuj ho.