Rodičia nesúhlasia so svadbou

monika2345
23. apr 2016

Ahojte. Takze moj problem je taky, ze sa chceme s partnerom vziat. Ja mam 21 partner 27. Mame 16 mesacnu dceru a v auguste bude mat sestricku. Chceli sme sa vziat este predtym ako sa narodi ale proste mojej rodine sa to nepaci. Stale si vymyslaju preco nie preco je este skoro a ze budem tucna v satach. Ze mam schudnut a podobne. Pride ni to ako sikana. Vobec ma neberu vazne. Aj malu mi chcu stale brat k nim lebo si myslia ze jej neni u mne dobre. Pritom jej nic nechyba a stale sa jejj venujeme. Ale oni si stale myslia ze som decko. Pritom ked sa vydavaju ine baby v mojom veku napr.dnes. idu blahozelt do kostola tak hovoria ake je to uzasne. Neviem co uz robit ako to zmenit.

moni244
23. apr 2016

@monika2345 vykaslat sa na nich a zobrat sa, robite svadbu pre seba, ci pre nich?

xevulax
23. apr 2016

Ved sa vezmite a nemusia ani o tom vediet. Do takychto veci by som si nenechala kafrat makoniexc to neurodrotu ani medzi vami dvomi. Alebo povedat narovinu datum svadby a upozornit ze nechces pocut zoadne pripomienky.

narayan
23. apr 2016

.... máš občanku?? máš! si svojprávna?? si! vydávaš sa ty a nie tvoji rodičia, čiže aj prípadné následky si budeš riešiť ty a nie oni.... takže by som ich postavila pred hotovú vec 😉 .... držím palce

lubkavargova1
23. apr 2016

A to k tomu potrebujete rodicovske pozehnanie? Ked ste robili spravili babo k tomu ste nepotrebovali???? 😀 No, ale teraz vazne, pokial to chcete spolu, tak sup sup s partnerom o tom rozhodovat, je to vas zivot a nie vasich rodicov. Takze postavit sa na vlastne nozicky a hotovo...jedine v tom pripade by som chapala postoj rodicov, pokial by ste byvali u nich, alebo financovali vas, alebo fakt mali nieco extremne proti tvojmu drahemu...inak, dospiet a zacat zit vlastny zivot...a to blahozelanie v kostole je pekne "cirkus" ale kto sa vydava len pre to blahozelanie...no spanombohom potom 😖 😖

mirunkad
23. apr 2016

ak nie si od nich finančne závislá alebo nečakáš finančnú pomoc ohľadne svadby, neriešila by som ich názor a postavila by som ich pred hotovú vec...je to tvoj život...moji rodičia boli tiež pekne v šoku keď som im oznámila že sa idem vydávať, ale nepýtala som sa ich, oznámila som im to...predýchali to za pár dní a so svadbou pomáhali a tešili sa...dokonca ani moc nefrfľali na to, že nechcem žiadne svadobné šaty a obleky, brali sme sa v krojoch, v skanzene, v maličkom drevenom kostolíku...držím palce, urob tak, aby si ty bola spokojná!

magic08
23. apr 2016

@monika2345 a nie je to náhodou tak, že vy nemáte s partnerom peniaze na svadbu, preto tak riesis, čo na to rodičia? Chcete aby vám to zaplatili oni? Lebo ak nie, nechapem preco posluchas rodicov. Máte skoro 2 deti. Tak ak nie sú peniaze, šup na úrad, na obed so svedkami a rodičom oznámiť, že si sa vydala. Viac nemas čo riešiť.

jurly
23. apr 2016

@monika2345 aby to zas nebol nejaky vymysel...

ak je to tak. znie to ako, keby ste u nich byvali.
-OSAMOSTATNIT SA, odist do iného mesta, dediny- odstahujte sa. vsetko zariadte, co treba na svadbu a len im oznamte termin svadby.

pillipilli
23. apr 2016

Na tvojom mieste sa zobereme pri svedkoch . Je to tvoj zivot a ze budes tucna,ci chuda,ci dlha,ci siroka no a co? Bude to vas den a ty budes pre tvojho muza najkrajsia na svete.

whitecat666
23. apr 2016

@monika2345 mna by zaujimalo 😨 aky maju argument okrem toho, ze budes tucna v satach?
Ja by som si ho vzala ak sa milujete, ale urcite si vypocuj dovody rodicov (vo vacsine pripadoch ti chcu rodicia dobre a moze to byt tak, ze im sa na nom nieco zasadne nepozdava a ty to v zamilovanosti prehliadas).
Rodicia vas financne podporuju, staraju sa vam o malu alebo byvate spolu?

zita19
23. apr 2016

Ked im "visite" na krku, tak sa necudujem, ze do toho kecaju.
Inac ste dvaja svojpravni jedinci, ktori by sa mali vediet postarat o seba a deti. Taka svadba je uz len cista formalita. Obleciem si nieco lepsie ako teplky (aj ked aj v teplakoch by o slo) zabehnem na urad, po ceste zozeniem dvoch svedkov a zosobasim sa. Ale ak cakate, ze celu velku svadbu odsponzoruju rodicia, tak sa musite prisposobit ich poziadavkam. Koho chleba jes, toho piesen spievaj.

elise
23. apr 2016

@monika2345 svadba je podla predstav toho kto ju plati, ak si ju budete platit vy dvaja, bude podla toho ako chcete vy. Rodicov mozete pozvat ako hosti. Inak mosete sa uradne zobratvy dvaja plus dvaja svedkovia. Ak cakate ze svadbu budu financovat rodicia, musite sa pridposobit tomu kto plati. Akchcete sa vziat, aby bola rodina aj papierovo staci vam maly obrad a obed v restike alebo grilovacka.

monikaparson
23. apr 2016

Je to tvoj život, máš partnera, máte dieťa, čakáte druhé. Ja som mala 30, keď sa mi narodila malá a naši si tiež mysleli, že sa o ňu nebudem vedieť postarať 😀 Ono ľudí nezmeníš a rodinu už vôbec nie. Nie sú to ich rozhodnutia. Nebrala by som to vážne. Proste by som povedala, že vy to tak chcete a buď ťa podporia, alebo nie. Ide aj o to aký ty zastávaš postoj k tomu, že im sa to nepáči, či si len tichý poslucháč a trpiteľ alebo sa aj postavíš a povieš si svoj názor.

cervenaruza123
23. apr 2016

@monika2345 My sme sa tiez napocuvali reci, niektori rodicia to beru prilis citlivo. Najprv sme sa snazili vysvetlovat, ale len horsie to robilo. Tak sme proste pocuvali a nekomentovali a pomalicky sme chystali svadbu. Casom stichli a dokonca sa zacali tesit, aj uznali, ze sa nespravali prave najvhodnejsie. Je to vasa svadba, vase rozhodnutie, ak ju chcete, urobte ju. Vzdy mozu mat ostatni ini nazor, ale nie je to ich zivot. Iba ak by teda mali nejake konkretne dovody, preco vobec svadbu nie, ze tvoj partner by bol nejaky zlocinec alebo co a ty si pred tym zakryvas oci. To je samozrejme ina situacia.

bosoriak
23. apr 2016

@zita19 Asi tak. Ono je ale celkom velky rozdiel chciet sa vziat a chciet mat svadbu.

romanovic
23. apr 2016

Nooo, priznam sa, keby moja dcera cakala v 21. rokoch druhe dieta, tiez by som neskakala od radosti. Pre mna je to synonymum pokazeneho zivota. 21- rocny mlady clovek ma studovat/pracovat/cestovat, aby sa najprv rozhliadol po svete, osamostatnil, bol financne nezavisly (na rodicoch aj partnerovi) a potom moze zakladat rodinu.
Samozrejme, deti nemusia splnit moje predstavy. Ale tiez potom nemozu cakat, ze budem nadsena zo svadby a uz vobec nie, ze ju nebodaj zasponzorujem, prip. ich byvanie....

ammellia
23. apr 2016

@romanovic
"21- rocny mlady clovek ma studovat/pracovat/cestovat, aby sa najprv rozhliadol po svete, osamostatnil, bol financne nezavisly (na rodicoch aj partnerovi) a potom moze zakladat rodinu." A v 35ke riesit umele oplodnenie :D
Druhe dieta je na ceste, zite svoj zivot, rodicov na svadbu len pozvite ;)

sense
23. apr 2016

Ak sa chcete vziat staci zajst na matriku vyplnit papiere dohodnut termin a v dany termin ste za desat minut manzelia k tomu nikoho nepotrebujes ani suhlas rodicov, ak ocakavas svadbu a to ze by ju platili rodicia tak zial sa musis prisposobit rodicom...

whitecat666
23. apr 2016

@ammellia ona nehovorila o tom, aby cakali do 35ky, ale nejaka zodpovednost by mala byt...
Pokial caka zena druhe dieta v 21tke tak sa financne moze spolahnut jedine na uspesneho partnera (s ktorym sa vzdy moze nieco pokazit) alebo dobrosrdecnych rodicov (ktorych potom treba respektovat).

monikaparson
23. apr 2016

Mám kamarátku, majú teraz 32 rokov a tri deti, z toho jedna má skoro 12 rokov, takže tiež nečakali a mali deti ,chceli ich, a sú to podľa môjho tí najšťastnejší ľudia na celom svete, poznám ich veľmi dobre, takže viem, čo tu píšem a nikdy toho neľutovali. To, že vy máte nejakú predstavu o životoch svojich detí neznamená, že majú takú predstavu aj oni. Mala som dieťa v 30tke a hej, užívala som si ten život, nikdy by som to nechcela zmeniť, no isto som toho mohla stihnúť aj viac, no žila som tak ako som chcela. Treba si uvedomiť, že len málo detí plní priania a predstavy svojich rodičov a tak to má byť, každá je jedinečná osobnosť. 😉

h2
23. apr 2016

@monika2345 Ahoj, máš 21, takže už 3 roky si dospelá a o svojom živote rozhoduješ sama. Naplánujte si s nastávajúcim svadbu a pár týždňov pred termínom pošlite rodičom pozvánky. 😉

slnecnica174
23. apr 2016

@monika2345 ,,Stale si vymyslaju preco nie preco je este skoro a ze budem tucna v satach. Ze mam schudnut a podobne.'' Priserne primitivne zmyslanie. Zoberte sa bez nich a mas pokoj😉

cicos
23. apr 2016

A co tak urobit teraz malu svadbu na urade a potom dodatocne, ked bude na svete aj druhy potomok a budes sa citit pekna a fit, urobit pre pribuzenstvo svadbu v kostole so vsetkou paradou? 🙂

tajka1986
23. apr 2016

@monika2345 zoberte sa a im nic nehovorte. Dodatocne ak budete chciet im to oznamite a bude. Mozu si potom akurat piskat 🙂 aj tak vam nepraju stastie tak naco ich mat na svadbe??

zita19
23. apr 2016

@monika2345 uz by si sa mohla aj ty vyjadrit. Lebo kazdy tu radi, ale mam pocit, ze pravda je niekde inde ako si napisala. Tam bude viac dovodov, preco su vasi proti svadbe, nie to ze budes ako zoch vo svadobnych satach. Esteticky vyraz nevesty je uplne posledne co oni teraz riesia aj ked mozno pouzili aj tento argument v nadeji, ze konecne pochopis (pochopite) 😖

mima4
23. apr 2016

@romanovic

v podstate ja uvazujem ako ty, len nie kazda zena tuzi cestovat, ci studovat, ci ma vobec potencial na studium a lepsiu karieru... proste ludia su rozni..
a co sa tyka toho financneho zabezpecenia, no keby zeny na to mali hladiet, tak deti ma max 15 % zien, co maju dobru karieru, vydavali sa v 30tke, dieta maju v 35 a pravdaze iba jedno 😉

mima4
23. apr 2016

@monika2345 čo je skutočným dovodom, prečo tvoji rodicia su proti vasej svadbe?

misel0806
23. apr 2016

Ak vasi nechcu aby ste sa vzali asi vedia preco....a nemyslim sivze je to kvoli takym kokotinam ako ze si decko alebo budes tucna v satach..... Vy asi nemate vyriesenu spolocnocnu buducnost a vasi vas nechcu mat na krku😀

marcelatje
23. apr 2016

@mima4 ja mam dve 😀 😀 😀

katarinamarkova
23. apr 2016

@monika2345 otázka: bývate u rodičov?

sissy27
23. apr 2016

@monika2345 no ja mám pocit, že si nenapísala všetko... prečo by tvoji rodičia boli proti tomu, aby si sa vydala za otca svojich detí a mali by ste pekne všetko na poriadku? pokiaľ má on prácu, stará sa o rodinu, máte svoje bývanie, zázemie, ste samostatní, tak si ozaj neviem predstaviť, čo by im mohlo vadiť...
že tam bude nejaké "ale" ...? 😅