Rodina sa otočila chrbtom

3. máj 2023

ahojte vzdy so mnou mala problem priatelov rodina ze som si nedokoncila strednu a nemam ambicie co je blbost atd len za to ze mi skola nikdy nesla ale chcem si zalozit salon ale to je im jedno no uplne sa to zhorsilo ked sa nam k narodilo dietatko mala som 19 teraz ma 2 roky priatelovi dali na depozit ci ako sa to vola aby sa odstahoval a staral sa uz ked si urobil to mu dookola vycitali vobec nemaju zaujem o vnuca .... no lenze priatel im povedal ze on nezarobi tolko aby to utiahol a pochopili to no najskor pomahali s energiami atd ale potom sa uz uplne vykaslali vraj mam ist teraz do roboty ze pomozu s jaslami ale mam si nasjt robotu ze ako si to predstavujem spravit si dieta do rodiny a oni sa o mna maju starat pricom je to ich vnuca tak nechapem co su taky bezcitny a taketo veci mi mozu poevdat ked som 9 mesiacov pod srdcom nosila ich vnuca. Ale od maleho nechcem ist ked vidima ke problemi maju deti co neboli s matkou aspon do 3 r ale nechapu to prestali pomahat a my sme bez penazi pomaly nemame co jest nedoplatok za elektriku ale oni ze pomozu uz iba s jaslami ked pojdem do roboty a vedia ze moji rodicia sami nemaju na jedlo ale aj tak sa vlasnemu vnucatu otocia chrbtom aj ich synovi a hadame sa kvoli tomu uz aj s priatelo m mi vycita veci ze on suhlasi s rodicmi a ze ma nespoznava ze vzdy som bola pracovita a teraz nechcem ist do roboty ked to vraj potrebujeme ale zas mu je vsetko prednejsie nez maly nechape ze ja s nim chcem ostat nie som leniva ze by som nechcela robit tak ja neviem uz len som sa chcela vypisat uz aspom chapem tie vtipy o svokrach

som_realistka
4. máj 2023

@ibajaanikiny no ja viem presne aké problémy majú deti čo boli v jasliach, detské choroby si od..li v jasliach, naučili sa byť spoločenské, naučili sa jesť príborom a v škôlke nemuseli mať adaptacny proces, bože, tak strašne sme im ublížili😅😅😅😅😅

som_realistka
4. máj 2023

@rebellefleur jasné že by nešla, to sú typy, čo si hľadajú super prácu za super plat, a keď ju nenájdu tak vykrikujú, že tie čo ju dostali ťa určite cez posteľ. Veľmi mi to pripomína dcéru jednej našej kolegyne, tiež boli takí jednoduchší, mladá ledva urobila povinnú dochádzku, a keď som sa jej mamy pýtala čo bude robiť, tak vraj si hľadá miesto asistentky riaditeľa, skoro mi zabehlo

alex49
4. máj 2023

Všetci sú blbí, len ty si lietadlo. Začni troška rozmýšľať. Luxus Tri roky doma si môžu dovoliť ženy, ktoré predtým dva roky pracovali a majú materskú. Tiež ženy ktorých manžel/priateľ zarába dosť aby uzivil seba, dieťa aj manželku /priateľku. Ostatné ženy sa snažia pomôcť chlapovi, aby nehladovali.

babyjune
4. máj 2023

Tak ja sa stale neviem rozhodnut, ci ide o vymyslenu alebo realnu temu, ale zase niektore ju hejtujete viac, ako je potrebne. Lebo zase vypisovat jej tu, ze nech jej zoberu dieta, to je dost drsne...
Keby pisala v 19-tich, ze chce ist na potrat, lebo nema pracu/skolu/peniaze, tak by ju tu vacsina prehovarala, ze nech si dieta nech, ved rodina pomoze, ved muz sa postara, len nech nechodi na potrat.
A autorka, ja len tolko k tomu, ze dietatu sa nic nestane, ked pojde do jasli. Ja zijem v zahranici a tu chodia deti do jasiel od 8-9 mesiacov, aj moja dcera isla tak skoro a nijako negativne sa to na nej neprejavilo. Takze toho sa nemusis bat.

oktobermimi
4. máj 2023

@cacianka to by bolo velmo velmo zaujimave lebo rodina ktora ta zivy partner ktory ti plati dlhy pracuje studuje a ty sa doma na šušure skrabes bez vzdelania si toto dovolis 🤢🤮

andreatytler
4. máj 2023

@babyjune Ja by som bola rada ak by jej dieta zobrali. To dieta necaka nic dobre ak ostane s takouto matkou. Naopak otec a jeho rodina mu vedia dat ovela lepsiu buducnost a myslim ze tak sa na to moze pozerat aj socialka.
Ak skutocne hladuje a nema co jest, treba jej to dieta zobrat.

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syslik81
4. máj 2023

realne ti hrozi ze ti vezmu dieta,prides o priatela,ostanes na ulici zadlzena do konca zivota,ale aj tak s tou lenivou prdelou nepohnes naby si to zmenila... namiesto toho tu budes utocit lebo ani jeden komennt z 8 stran nieje n tvojej strane no neporiznas si,ze naozaj robis chybu ..

yanni
4. máj 2023

Autorka, necitala som vsetko, lebo stale doookola melies hluposti. Povedz mi, co je akoze s detmi v "neporiadku", ktore neboli doma matke zavesene 3 roky na sukni a isli skor do jasiel/skolky?

maxalla
4. máj 2023

Autorka, uzi si tie nevyhnutne 3 roky pri dietati, pretoze s takymto zmyslanim je mozne, ze ich viac nebude.

lalenka33
4. máj 2023

@babyjune lenže autorke už rodina jej partnera pomohla viac, ako dosť. Zaplatili im depozit za byt, živia jej dieťa, sú ochotní jej platiť jasle. Len tato hnida lenivá chce sedieť doma na riti a svokrovci a chlap živte ma a ja budem sedieť doma na riti. Keď čítaš pozorne, tak ona má skončenú len ZŠ a otehotnela až v 19. Čiže neprerušila školu pre tehotenstvo. Keď si to dieťa robila, tak dobre vedela, že ho nebude mať z čoho živiť,ked jej frajer platí ešte aj jej dlhy. On sa ide chudák zodreť v robote a škole a ona sedí doma na riti a hrá sa na chuderu .

katkami123
4. máj 2023

Skončíš žiť životom ako žijú tvoji rodicia. Lebo máš take myslenie.

lalenka33
4. máj 2023

Milá autorka, dúfam, že tvoj chlap sa zobudí, kopne ťa do riti a vezme si dieťa s ktorým mu pomôžu jeho rodičia, ktorý to dieťa tak či tak živia. Keď sa nechceš o dieťa postarať, tak si si ho nemala robiť a teraz čakať, že ti ho budú živiť jeho starí rodičia lebo ty si hnida lenivá. O rok si nezabudni spraviť ďalšie lebo veď prídeš o rodičák.

mamina7070
4. máj 2023

vies tvoj problem je ze places a neriesis ani skolu si dokoncit ani pracovat
skoncis bez dietata a partnera a budes si moct za to sama

226lenka
4. máj 2023

Až teraz sa dostal ku mne ten príspevok a nemám slov... Nečítala som celú diskusiu, ale autorka by sa mala naozaj nad sebou zamyslieť. Ale podľa toho ako sa vyjadruje bude patriť medzi tie jednoduchšie.
Ste dvaja dospelí ľudia, predpokladám že dobrovoľne ste si urobili dieťa. Živit ho je povinnosťou teba a tvojho frajera, nie svokrovcov ani rodičov. Otec dieťaťa vidím podľa toho čo píšeš že sa snaží, pracuje, študuje. A spláca tvoje dlhy. Tebe nie je trapne sedieť na riti do troch rokov veku dieťaťa keď nemáte čo do hrnca dať? A svokrovci sú ti zlí že vás finančne nepodporujú? Vlastnemu synovi nedali obed do roboty? Ja by som sa hanbila ukázať tím mojim na oči.

danica2711
4. máj 2023

vidím svetlo na konci tunela... mladému sa otvárajú oči, snáď začne aj jednať. Dá si zveriť dieťa do svojej starostlivosti, čo nevidím ako problém, jeho naprosto normálna rodina mu pomôže, všetkým sa uľaví, že sa ťa zbavili a ešte to bude prínos aj pre dieťa, pretože čo by z neho vychovala takáto matka? A ty si môžeš spokojne váľať šunky, už ťa nikto do roboty posielať nebude

chiara189
4. máj 2023

A co si myslis ze ked dieta pojde do jasli tak sa mu co stane??!???! My sme mali co jest a moj chodil.. aby sme sa mali lepsie, mohli ist na dovcu . To je normalne vo svete len tu na svk su mamicky naucene sediet doma s detmi do maturity. Nevadi ze nemate co jest a zachvilu budete podcmostom ale budes s malym🙈🙈ked mu nedas jest a nebudes mat kde byvat tak ti ho aj tak zobere socialka

maminkadeticiek
4. máj 2023

Nechapem ze si fakt taka blba.Strasne.

elisebah91
4. máj 2023

@autor je to jednoduché... Ak naozaj ľúbiš svojho priateľa, tak mu pomôžeš to utiahnuť. Nastúpis do roboty a odbremenis ho čiastočne od všetkých tlakov.
Je fajn ostať doma s dieťaťom...ale to je luxus na ktory sa môžeš len pozerať teraz, možno pri druhom už budú peniaze a ty ostaneš doma
Jednoduché ľúbiš priatela=pomôžeš priateľovi(pôjdeš robiť), neľúbiš priateľa=nepomôžes mu, si kratkozrako sebecka, kryjuca sa za dieťa. Dieťa potrebuje aj otca a keď ty priateľovi nepomôžes on odíde, dieťa bude bez otca.

maminkadeticiek
4. máj 2023

Ze sa nehanbis cakat a žobrat peniaze od druhych.Hanba by ma fackala.Toto je des a si kamen na nohe aj pre priatela.Inak lde v celom tomto pribehu je tvoja rodina?Evidentne si ta fantasticky vychovali ked nemas problem vyciciavat druhych, ale aj tak nakvacsi gol je ta tvoja buducbost ze ty si chces otvorit salon 🤣🤣🤣 ostat 3 roky na materskej v dnesnej dobe su nekrestasnky luxus pre zeny nadstandardne zarabajucich manzelov.

majasimon
4. máj 2023

8 strán diskusie a autorka nie a nie pochopiť, že rodičia darcu spermií nie sú povinní ich živiť.
Moja zlatá, verím že partner má nervy, lebo nemáte peniaze. On chodí do práce aj študuje. A Ty miesto vybavenia jaslí a hľadania roboty ho huckáš aby pýtal rodičov peniaze. Náš syn nemal ani rok a šiel do jaslí. O nič nebol ukrátený. O 15 h sme ho vyzdvihli a plne sa mu venovali a mohli mu dožičiť výlety a dovolenky.
Ver tomu, že na Vaše dieťa tá dusná atmosféra vplýva horšie ako keby bol v jasliach. Úplne vypustí výlevy ako to škodí, lebo svojou lenivosťou mu škodíš viac.
Si predstav, že ste finančne ok, bez pomoci svokrovcov, nebolo by super si vyjsť von s malým do parku, dať si kávu, zmrzlinu a nestresovať nad peniazmi....
Celá vaša budúcnosť je v Tvojich rukách

daniela1911
4. máj 2023

Ty aj keby si o syna prišla, nepoučíš sa… pozri sa do minulosti. Jeho rodičia majú aspoň SŠ, pracujú, pomáhajú vám. Tvoji rodičia vám prečo? Písala si, že ani oni nemajú pomaly na jedlo. Pracujú? Musia byt pomerne mladi.

simca06022011
4. máj 2023

Nehnevaj sa, si velmi nechapava zena, prestan revat a najdi si pracu. Pretoze bohuzial jeho rodina MA pravdu. jasne ze stale riesi priatel peniaze, KED NEMA Z COHO PLATIT UCTY! Pochop to a prestan sa vyhovarat na syna.

lienka.7
4. máj 2023

@lalenka33 ona si to dieta robila presne s týmto zámerom, aby 3 roky mohla hnit doma a všetci všetko za ňu platili. Myslela si, že deckom bude držať všetkých v šachu. No prepocitala sa. A teraz sú oni ti zlí.
Inak pevné verím, že ju ten chalan čím skôr kopne do riti, skôr než stihne "zamiesit" na druhe. Lebo veď 3 roky sa pomaly blížia, a ona chudinka predsa nemôže do prace.

majasimon
4. máj 2023

@elisebah91 veľmi výstižne si to napísala
Ale nie dieťa bude bez otca, ale bez matky. Ona sa v budúcnosti nebude vedieť postarať ani o seba ani o dieťa

gazpalm
4. máj 2023

Bud je toto uplny nezmysel ,alebo takto vymeteneho cloveka som este nevidela 😂 dievca zlate , rataj s tym ze ostanes bez maleho aj bez priatela ,ktoremu sa otvorili oci a holym zadkom u svojich rodicov ,ktori nemaju tiez co jest ,tak budete traja kukat do prazdnych tanierov.

bettie
4. máj 2023

@liz_lemon mna by zaujimalo, aky salon by to mal byt

majasimon
4. máj 2023

@bettie inak to zaujíma aj mňa
so základným vzdelaním veľké možnosti nie sú

drobcek17
4. máj 2023

Autorka mne keby syn toto dovedie domov ako si ty, tak fakt budem trvať na tom aby žiadal o zrevenie dieťaťa do svojej starostlivosti. A s manželom by sme mu ho pomohli vychovať, určite ďaleko lepšie než ty. Ale aby som pomáhala nejakej lemre aby sedela doma na riti tak to teda nie. Mne to príde tak, že si si chlapa vyhliadla, (keďže sama píšeš ze tvoji rodičia nemajú na rozdávanie) roztiahla nohy, určite nakecala, že berieš antiku a spoliehala sa na to, ze ta budu živiť svokrovci, ktorí sú pri peniazoch. Predstav si úlohou ženy nie je len vynosiť dieťa a ostatni nech sa starajú.
Pevné verím ze tvoj partner dostane rozum a pošle ta ďaleko preč a dúfam ze dieťa ostane v jeho starostlivosti.

nejdemaprihlasit
4. máj 2023

Tak to by sa aj mne žilo keby som len čakala , nám s partnerom rodičia nepomohli ani Ň a ja som si popri deťoch pekne zmaturovala našla prácu a a ani z jedným dieťaťom som na zadku doma nesedela 3 roky a sťažovala sa . Pri najmladšej dcére som obetovala aj kocikovanie a hneď po polroku ako skončila materská a išla makať aby som pre zmenu ja pomohla rodičom a splatila ich dlhy. A neboj sa dcéra je na mňa nafixovana a oveľa vzácnejší je čas prijst po šichte z práce a hrať sa s ňou ako byť pri nej doma tých 8 hodín a čumiet na internet a vyplakavať.