Rodinné návštevy

eliskarupp
2. okt 2016

Ahojte,rada by som nejaku radu.nedavno sme dostavali dom.v dedine kde byva muzov otec,brat so zenou aj sestra s muzom.odvtedy je u nas klasika ze napriklad lezime pred telkou a zrazu jeho brat so zenou nam sa dotrepu cez terasu dnu,jeho otec pride hocikedy otvpri si dvere sam.minule som behala este v pyzame a zrazu jeho brat na chodbe,den na to jeho sestra s deckami otvori dvere a krici cautee.ja ich mam vsetkych velni rada a normalnej ohlasenej navsteve sa aj potesim ale toto....je toto notmalne?nikto z mojej rodiny by si toto v zivote nedovolil.ani nemozem po dome behat v gatkach,v maske nedajboze prebehnut hola lebo neviem kedy sa kto zjavi ci vo dverach ci na terase alebo najlrpsie hned dnu.s muzom na tuto temu nemozem ani hovorit uz sme sa parkrat do krvi pohadali,podla neho je to totiz uplne notmalne ved je to jeho rodina a hadam od neho nechcem aby svojmu ocovi hovoril ze sa ku nam musi ohlasit.toto mi povedal.vraj ja som divna ze mi to vadi ved je to rodina a on tak ku nim chodi tiez.ja som si to vsak v zivote nikomu nedovolila a podla mna je to vrchol...som na nervy z toho ☹

eliskarupp
autor
3. okt 2016

A inac oni vzdy chodia kontrolovat co sme nove v dome spravili a kedy uz bude vsetko dokoncene,alebo buzerovat ako to ze toto este nemame spravene a hento preco sme tak dali preco nerobime veci okolo domu ale v dome,toto sme zle dali,linku sme mali dat inak.takze toto su ich navstevy....ja im vzdy odpapulujem lebo uz ma to fakt irituje.a cim viac chodiabtum viac pindaju tym viac im poviem a uz zacinam mat pocit ze im vadi ze vobec nieco si dovolim povedat. a to ked im este poviem aby sa vzdy ohlasovali ked chcu prist to bude amen :D

petronela1985
3. okt 2016

@eliskarupp my sme mali niečo podobné,najprv som to neriešila,no potom sa nám narodila dcérka a začalo mi to vadit.Pretože som dojcila a rozcapili sa dvere a to ma vytocilo.Povedala som dost,že v mojom dome sa odteraz bude klopat a volať vopred,zvýšila som hlas.Odvtedy s tým mám pokoj.

timea7
3. okt 2016

@atenna nesúhlasím s tebou, na dedine bývam a mám tu aj dosť rodiny, ale ani náhodou nikoho nenapadne prísť len tak do domu, aby si otvoril sám dvere. Nerobím to ani ja, vždy zavolám. Okrem toho som veľmi prekvapená, koľko ľudí nemá zamknuté, keď je doma. Ja mám zamknuté vždy, sú totiž aj na dedinách stále častejšie krádeže, dokonca v takej forme, že majiteľ domu pozerá v jednej izbe TV a druhú mu vyrabujú. On samozrejme nepočul, lebo išla TV na plné pecky. Ďalší prípad bol taký, že žena len vybehla povešať prádlo na dvor a niekto jej vbehol do domu, zobral z vešiaka pánsku bundu s dokladmi a dámsku kabelku s peniazmi....

timea7
3. okt 2016

@eliskarupp no ty máš problém v prvom rade s manželom, ak by ste si vy dvaja s rodinou sadli a povedali im, že vás teší ich záujem, ale vadí vám, že sa stále vypytujú, že dokončíte a porobíte vtedy, keď uznáte za vhodné, bude čas a financie, že chápete, že oni majú radosť z každej novej veci u vás, ale pre vás dom nie je úplne to najdôležitejšie v živote, že chcete mať čas aj sami na seba, svojich známych a koníčky. A boli by ste radi, keby nechalo o vašom dome rozhodovať vás, nemusí sa im páčiť ako ste niektoré veci urobili, ale boli y ste radi, keby rešpektovali vaše rozhodnutia. Najdôležitejšie ale je pre teba to, aby ste si vy dvaja s manželom toto vydiskutovali a prišli k nejakému kompromisu. Až potom môžete jasne a dôrazne stanoviť hranice ostatnej rodine.

babulka1978
3. okt 2016

@eliskarupp za seba vravim....u nas doma to iste....bolo.....nezniesla som to, a moj pohar trpezlivosti pretiekol, ked muzova sesternica ako porodna asistentka isla pozriet moju tyzdnovu malu dcerku......cuduj sa svete, vopred zavolala, co dovtedy nezvykla.....uz v telefone som jej povedala, ze je to maximalne nevhodne, a tym nasa debata a neohlasene navstevy skoncili....samozrejme to povedala aj svojim surodencom, takze mame pokoj....ale moj manzel s tym suhlasil.....aj ked.....v momente toho telefonatu mi to bolo suma fuk, ci s tym suhlasi, alebo nie....co tym chcem povedat? Tvoj pohar trpezliosti este nepretiekol....mozno potrebujes, aby ta niekto "nacapal" v tych gatkach vo vlastnom dome......drzim palceky, a prajem pevne nervy 🙂

cobhan
3. okt 2016

mne navstevy ako take nevadia, ale doma chcem mat klud a otvorit navsteve ked to ja uznam za vhodne.
Myslim, ze ked sa rodina zacne pytat na pripadneho potomka, tak im len povedz, ze ved by ste aj, ale vzdy vas niekto vyrusi a neda sa 🙂 pripadne sa nechaj nachytat ako ti tu radia baby a na dlho budes mat klud. Ja by som to asi riesila malou hasprickou zdnuka a keby sa manzel pytal, tak by som mu povedala, ze ani do sprchy nemozem ist, lebo sa mi uz dvakrat stalo, ze niekto bud prisiel alebo som pocula niekoho v dome. Aspon tolko sukromia ti hadam dopraje a mozno si to aj on preberie v hlave

minutka
3. okt 2016

u mojich rodicov je to presne tak isto, non-stop odomknute, prip.otvorene dvere, branicka... Kazdy si chodi ako do vlastneho bez ohlasenia a klopania a im to vyhovuje 🙂 Uz sa par krat stalo, ze im ukradli bicykel, zo stola penazenku, nakup (metaxy)... A oni stale nic. Pohoda. Ked nedajboh maju raz za cas zamknute a ja zaklopem, este su nervozni, ze co nejdem cez terasu

Ja byvam o ulicu dalej a teda mam nastaveny iny rezim. Dvere i branicka na gulu a mam videovratnika (cize vidim cez kameru kto ide a koho pustam do dvora). Rodicia to ale chapu, vzdy slusne zvonia. Nemaju inu moznost, preskakovat 160cm plot predsa nebudu 🙂 Moj dom=moj hrad

melania1
3. okt 2016

@eliskarupp tak tuto diskusku si ulozim a cakam na podrobny opis tej situacie, kedy ta nacapaju holu🙂)

limoncino
3. okt 2016

Moja najlepšia kamarátka z detstva sa s manželom presťahovala do domu manželovej babky s tým, že stará bude bývať dole oni si prerobili poschodie, oproti v bytovke bývali jeho rodičia. Jej mama jej hovorila, nerob to.. Mala ešte na výber pozemok a tam si postaviť, možno menší, ale dom, kde by boli v súkromí, ale ona si vybrala, nechápem prečo možnosť bývať s babkou. A začalo sa peklo. kamarátka otehotnela, porodila a svokrovcov aj babku mala u seba natrepanú stále.. Kamarátka otvorila oči a nad posteľou stál svokor, že hore sa lenivci, už je pol ôsmej. Syna jej rozmaznali tak, že ich absolútne nerešpektoval. Stará sa im miešala do výchovy. Kamarátka je hore taká dosť obdarenejšia a jedného krásneho rána v lete si behala po záhrade v plavkách, pohodička pri bazéniku a dotrepala sa jej tam svokra so svojimi kamarátkami, že u nich v bytovke sa to nedá vydržať. A kamarátku okríkla, nech nevystavuje kozy, a ide sa obliecť. A raz odišla s manželom a synom na dovolenku so známymi a tam jej povedali, že nech sa nehnevajú, ale že v živote nevideli tak zlé a rozmaznané dieťa, ako je to ich. a vtedy sa jej manželovi otvorili oči, porozprávali sa a po návrate z dovolenky stanovil svojim rodičom pravidlá... Žiadne neohlásené prepady, aspoň zakričať zdola, že idú, žiadne rozmaznávanie a stopercentné rešpektovanie ich výchovy. Samozrejme, že to išlo ztuha, ale išlo. Kamarátka mala ale jediné šťastie, a to je to, že jej manžel sa postavil na jej stranu.

tereskah
3. okt 2016

nečitala som predošle komentare, ale predstav si mne to robili susedky v bytovke, a zacalo to tym, ze zaklopali a ja som z kuchyne kricala daleeej a skoncilo to pri zaklopem vojdem hned dnu... zacali sme za zamykat a teraz ma prekvapila minule suseda od naproti mi klopala a isla otvarat klucku a postarka tiez...a pritom nikomus om nedovolila tak vchadzat ze bez opytania alebo co... strasne nervy mam potom, musime sa hold zamykat...zamkni sa aj ty a casom na to hadam pridu aj samy...

hanuska148
3. okt 2016

@eliskarupp ježiš toto aj moj muž... ja som tiež naučena, všade dopredu volať, zistit si, či neotravujem a pod. Nikdy v živote by mi nenapadlo takto drzo sa niekomu vtrepať do domu 🙄 neskutočne fakt 🙄 moj muž respektive unho v rodine tiež bežné, dvere otvorene však dojdite a pohoda klidek. Prvy x ked som to zažila len som oči pučila. Išiel otvorit dvere od domu k sestre, kukam vravim ale ved zaklop/zazvoň, čo ked spia, su v sprche, čokolvek. Ze ved "nieeeeeee neboj saaaaaa", 🙄 😕 čo neboj sa 😀 ja sa nebojim! ale čo oni! 😀 naštastie byvaju daleko takze toto si nemaju ako dovoliť. Ale zato moj muž mal take maniere neohlasenej navštevy kamaratov, stačilo raz prísť domov s kamoškou, o ktorej nič netušil, a privital nas v slipoch 😝 odvtedy ani nemukne 😀 😀 😀

maslenka47
3. okt 2016

@eliskarupp ja ta chapem, mne by to tiez priserne vadilo. ALE v rodine tvojho muza je taketo spravanie povazovane za uplne normalne. Tento problem vyriesis jedine tak, ze si ho vykomunikujes so svojim muzom. Naozaj si nemysli, ze tuto "vojnu" vyhras za jeho chrbtom tak, ze si das na branu zamok. Pokial si to spolu nevydiskutujete a nepridete k nejakemu oboma stranami akceptovatelnemu kompromisu, tak maximalne dosiahnes to, ze muz rodine do tyzdna rozda od brany kluce.

mamutka
3. okt 2016

keby tak tvoja rodina dosla na navstevu, ked on chodi polonahy po dome... to by sa nedalo zariadit? jemu by nevadilo, keby si z kupelne vysla len tak a jeho rodina sa vruti do dveri?

fantaghiro21
3. okt 2016

len tak pre info,preco ste sli byvat (stavat)tam,kde byva velka cast rodiny?Lebo toto uz musi smrdiet vopred zabitym sukromim... Tieto viacgeneracne byvania(bez ohladu na to ci byva kazdy na inom konci dediny)robia zlobu...Pred tym,ako ste sli stavat ,ste myslim museli mat obraz toho,ako tam doposial zili,v akej frekvenci boli zauzivane navstevy a pod...ci vari vsetci chodia len k vam?ak je to tak,oni si zauzili pravidla, vy ziadne nemate...Ak si clovek nevie stanovit hranice,necudujte sa, ze bude za chvilu rodina obecenstvom vo vasej spalni...

eliskarupp
autor
3. okt 2016

@fantaghiro21 vies co hladali sme pozemok rok a pol.chcelli sme dedibu kde je aspob obchod a skola,skolka a samozrejme za prijatelnu cenu.tak ked sme toto nasli po takom dlhom case boli sme moc radi .a mozno som naivna ale ani vo sne by ma nenapadlo ze takto to bude fungovat.ja som zila 27 rokov v dedine kde mame gro celej rodiby z nasej strany mam tam 6sesternic,5bratrancov s rodinami,tety ujov,zil tam starky a nikdy to takto nefungovalo vzdy kazdy slusne zavolal ked sa chcel navstivit.preto ma ani nenapadlo ze u nas by to mohlo byt inak.preto mne to absolutne nezavanalo ziadnym zabitym sukromin.s muzovou rodinou som sa casto stykala ale vzdy som stretnutie ohlasila a kym sme byvali v mrste v byte oni k nam nechodili cize ja som netusila ze to bude takto vyzerat :( som z toho na nervy fakt.serei ma najviac ze on neni na mojej strane.teraz som tehotna a nechcem si ani predstavit ako sa sem budu chciet pchat ked sa male narodi.no ja och nebudem pustat len aby aj muz mal rovnaky nazor na to :(.minule prisla jeho sestra s deckami a obidve chore ja tehotna az ma zradnik chytal,rodina to vsak zatial nevie

meusicka
3. okt 2016

@nivea777 neboj, a daj vratnika. my sa staviame nedaleko mojich rodicov a kabel na vratnika mi tahal dokonca moj oco 😀 na branke budeme mat gulu, a na dverach mame tiez. nasimaju kludce aj od nasho bytu, ale ked vedia ze sme doma, tak si nikdy neodomykaju, ale zvonia. maju ale kluc pre pripad nudze. nikdy to nezneuzili a nevtrhli k nam 😀 je to len o dohode

annie6
3. okt 2016

@krukky ak maju aj kluce,tak ja by som mala svoje vzdy vo dverach a zamknute 😀 by ma porazilo

mahulienao
3. okt 2016

Akokeby si pisala o nas! Je to katastrofa. Moja rodina si to nedovoli, aspon cinknu ci som doma alebo nieco nerobim. Minule som uspavala deti, naplanovany vecer s kamoskami po sto rokoch, pridem do obyvacky a tam si sedi rodinka a popijaju vino... ro nehovorim o hrackach po celom dome atd. Tak som si sadla mlcky k nim, vypila vino a nastastie maly sa zobudil tak som isla spat. Svokra vecnw chodi ked idu deti na obed spat, normalne jej poviem nemozem teraz musite prist neskor - ona ze ja nemam neskor cas!

katarinamarkova
3. okt 2016

@eliskarupp u nás býva tiež občas deň otvorených dverí 🙂
ALE - nikdy si nikto nedovolí vojsť do nášho domu bez zaklopania, bez toho aby ho jeden z rodiny pustil, pozval dnu.
ja by som na tvojom mieste asi fakt raz privítala návštevu nahá s maskou na tvári: ,,prepáčte, teraz nemôžem, sprchujem sa, za polhodinku dobehnite na tú kávu,,

aaa zásadná otázka: to si neviete zamknúť???

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikema
3. okt 2016

Tak teda od môjho bytu má kľúč brat aj svokrovci no v živote by si nedovolili len tak vojsť. Chodia k nám len keď sa pred tým ohlásia a aj vtedy zvonia. A aj my u nich. Sorry ale je to tvoja intímna zóna a to by mal chápať aj tvoj muž, je to jedno rodina s ktorou vyrastal ale ty si s nimi nevyrastala!!! Ja by som tiez prešla na extrém. Behala by som po dome už len polonaha. Isto by rýchlo začali zvoniť.

timea7
3. okt 2016

@mahulienao prečo si si sadla mlčky k nim? Ja by som im oznámila, že ľutujem, ale idem na stretko s kamoškami, že som netušila, že prídu. Nebudúce bude lepšie, ak sa ohlásia, aby nedochádzalo k podobným situáciám. Dovidenia. Mohla si to krásne využiť. Svokru by som natvrdo nepustila, keď ukladám poobede deti spať. Potom nemá čas? No deti nemajú čas teraz na aktivity s babkou, lebo to narúša ich režim. Urazí sa? Ešte lepšie, na pár týždňov pokoj.