Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mamutka
16. okt 2011

kym tam zostanes, nic dobre neckaj, s takymi, ako opisujes sa ani diskutovat neda. pises, ze rodicov nemas, a co byt po nich? ked nemas nikoho ineho, tak kam sa podelo ich byvanie? tu je kazda rada draha. moja mam zazivala daco podobne. ale vtedy sa este dali vybavit byty. verim ze aj vy by ste podnajom zvladlil, ved aj svokrovcom iste prispievate. ale manzel musi chciet. na podnajom by snad zarobil, keby chcel, tak ked to nejde u vas, pojde na tyzdnovky, mnohi tak ziju. kym ty by si mala klud s detmi, aj ked unavena, sama s nimi, ale urobis si po svojom, tak on by zarabal. takze ja si myslim, ze tvoj hlavny problem je tvoj muz, on sa prizera ako ta ponizuju a riesenie existuje, ak nechava teba trpiet len aby nemusel zit v tlaku ze kazdy mesiac musi zaplatit najom, tak prepac, ale je to zbabelec. ty prichadzas o roky zivota tymi nervami a o kvalitny vztah s dietatom, ked ta ponizuju v jej ociach a to su veci dolezitejsie ako to ci tvoj muz ma matku za zadkom a nemusi platit podnajom. nezavidim ti, toto je jasny priklad, preco nikdy nepristupit na stahovanie sa k svokrovcom. aj my sme sa mohli napchat k svokre na vychod, ale uz by sme sa davno rozisli vdaka nej. radsej sme roky dreli a zili z ruky do huby, len aby sme daco zarobili a mali konecne na hypoteku. n
eviem ti poradit, ak muza nepresvedcis, aby ste zili sami, tak neviem ake vychodisko najst ☹ naozaj smutne, ako hnuste ta zhadzuju a ponizuju....moja mama sa nezblaznila len vdaka tomu, ze nabrala odvahu a odisli prec, ale vtedy mal otec pracu istu..... 😒 tvoj muz, ci priatel, to je jedno, musi riskovat, ak si tak len trochu vazi, nech ide hoc aj s rizikom ale proste prec od nich.... vlastne nie je to jedno, on si ta ani nevzal, ani byvanie nezabezpecil, ani istotu, ani nic? len dalsie dieta urobil, aby si este viach bola na nom zavisla, ale zavazky akoze ziadne akoby nemal?

vilki
17. okt 2011

@tamarkakatka a co nato tvoj partner? on im nic nepovie nato?

tamarkakatka
autor
17. okt 2011

on je taky ze sa nechce hadat ,, ale mna to uz tak nebavi.

mamutka
17. okt 2011

@tamarkakatka ved sa nemusi hadat, najde podnajom a ked aj si ruky po lakte zoderie aby to zaplatil, ale ako rodina budete mat klud. hadky su, lebo tam stale trcite......ked sa nechce hadat, preco ostal u rodicov? si hooodne protireci.

anelehka
17. okt 2011

ahoj,mas to tazke,na tahu by mal byt tvoj priatel,zohnat podnajom a snazit sa nan zarobit 🙄 nenechat si takto kecat do rodiny a nechat ta urazat,hod s nim vaznu rec,argumentuj,pros,hroz,urob proste nieco,aby si uvedomil,ze takto to dalej nejde... 😢 😢

annaopialova
17. okt 2011

ahoj jednoduco tvrdo ukaz kto je matka a kto len stary rodic

katecameron
17. okt 2011

@tamarkakatka tak do tohot by mal zsiahnut tvoj muz ci sa chce hadat alebo nie tí chlapi su hovada sorry nmaco sa zení ked si nevie zenu zastat aj ja ma takeho doma ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sisaha
17. okt 2011

@tamarkakatka tvoj priatel sa nechce hadat, ale vobec mu nevadi, ze jeho rodicia vyvreskuju po tebe a urazaju ta? ved on s tym vlastne suhlasi...Ak chces ist do socialneho bytu, musis sa informovat na magistrate, alebo miestnom urade (teraz neviem kto to ma na starosti). Opis im svoju situaciu a podaj ziadost. A priatela (ak sa da vobec takto nazvat), by som poslala trebars robit aj do hypermarketu na pokladnu, aby mal stabilny prijem a mohli ste z tej pakarne vypadnut. ja osobne by som nezniesla, aby na mna svokor co len trochu zvysil hlas a uz vobec nie, aby znevazoval moju osobu v ociach dietata... Nemas ani sestru, brata, kam by si sa mohla nacas odstahovat? Slobodne priatelky?

tamarkakatka
autor
17. okt 2011

@sisaha nie nemam nikoho ako mam brata ale s nim sa nebavim uz niekolko rokov co ma obral o dedictvo po rodicoch ale to je na dlho nemam fakt nikoho kam by som sla, aj ja som rozmyslala ze dam ziadost na socialny byt lebo takto to nejde a vobec si neviem predstavit co bude ked sa narodi mala

zuuzzz
18. okt 2011

@tamarkakatka no nezavydim,ja byvam v dvojdome so svokrovcami,este pred svadbou sme sa dohodli ze ked budu deti JA som mama,JA prikazem,JA povolim,samozrejme ze tak isto aj manzel,ked zakazem ja on nesmie povolit a naopak.ale to by ten tvoj musel chciet a podporovat ta ako zenu aj ako matku.ked sa u nas nieco stalo rozpravali sme sa o tom,niekedy sice ako z chlpatej deky ale rozpravali.a svokrovci na mna nevrieskaju,to by si pohnevali syna.takze-MUZ SA MA NAJPV POSTARAT O ASPON DAKY PRIJEM,A KED UZ AJ NEMATE KAM ODIST TAK SA MUSI POROZPRAVAT S VLASTNYMI RODICMI O TEBE A PRED TEBOU,TY SA TIEZ VYJADRIS AJ SVOKROVCI SA MOZU VYROZPRAVAT ALE NIKTO SI NESMIE SKAKAT DO RECI AJ KEBY HO MALO ROZDRAPIT A DISKUTOVAT-NEVRIESKAT.ja viem lahko sa mi hovori ale da sa zit aj so svokrovcami ale musite sa tolerovat a tvoje miesto v rodine malo byt jasne odzaciatku.svokrovci-prosim nech poradia,su predca starsi,uz maju odzite ale so vsetkym netrba radit,tak vtedy nech su ticho. snad sa spameta ten tvoj chlap a zastane sa vlasnej zeny inak to neni chlap a to potom rovno mozes hladat ineho.milion zien naslo stastie u ineho aj ked uz mali deti to sa stava.drzim palce aby ste to vyriesili a aby sa male narodilo do NORMALNEJ RODINY. 🤐

tamarkakatka
autor
19. okt 2011

Ahojte dakujem vam za vase rada, tak momentalana situacia je taka ze so svokrovcami sa vobec nebavim a malu k nim nepustam po tom co svokor povedal ze mam vypadnut z bytu a ze som sprosta a tak dalej sa s nim vobec nebavim , a malu k nim nepustam , dokonca v cera jej kupil keksik tak som malej povedala nech to pekne vrati ja od nich nechcem nic . a priatelovi som jasne povedala ze si idem podať ziadost o byt alebo ze si budem riesiť nejak tu situaciu s nim alebo bez neho , tak sa tvaril teda si mysli ze srandujem ale ja vobec nesrandujem idem dnes este na urady som zvedava ako tam dopadnem ,

vilki
19. okt 2011

@tamarkakatka drzim palce, aby si nieco vybavila...

tamarkakatka
autor
19. okt 2011

dakujem

tamarkakatka
autor
19. okt 2011

tak volala som na magistrat a som velmi sklamana , ta pani pracovnicka my vynadala ze co si ja vlastne predstavujem ze nemam narok podat tu ziadost a ze nesplnam podmienky lebo vraj socialne byty nedavau tym co nemaju stali prijem teda neracuju musim mat vraj minimalne 250€ zarobok teda plat aby som si mohla poziadat o byt , vraj nieje premna ziadne riešenie , nemam na nic narok tak som zufala neviem co budem robit ,

maznacik007
19. okt 2011

@tamarkakatka no na urade ti pravdu povedali ... socialne byty sa davaju iba ak vies preukazat prijem na to aby si platila najom....

jedina moznost je pre teba azylak... kde mozes byt aj ty aj mala ale aj tam su nejake poplatky... a vacsina neumoznuje pobyt s partnerom...

najschodnejsia cesta by bola dotlacit partnera aby siel robit aj dve roboty... bars aj do tesca vykladat aby ste si mohli dovolit odist...
a ty neviem ako velku mas malu ale skuste sa pripadne striedat s pracou alebo letaky roznasat hocico...

maznacik007
19. okt 2011

inak ako to mate s najmom u svokrovcov ked nemate prijem a so stravou a tak....

mozno by bola cesta zatat zuby vydrzat to ... a pomaly sa pozbierat aby ste sa mohli osamostatnit a ty co najskor ist pracovat... mozno by ti deti postrazili....
prosto zamakat na sebe .... a obetovat svoje pohodlie a klud preto aby ste to raz mali a mohli ste od nich odist

martuska94
28. máj 2016

Zdravim damy. Potrebujem pomoc a mozno sa len niekomu vyrozravat neviem...no koniec koncov tiez mam problem a snad mi niektora z vas dokaze poradit. Zacnem teda od zaciatku mam 4 rocneho syna no s jeho otcom nezije spolu dokonca sa o nas nikdy ani nestaral ani nezaujimal jedine co robi tak plati vyzivne kedy sa mu zachce... Po nejakej dobe som si nasla priatela aa sme spolu doteraz je to uz rok co sme spolu nedavno sme sa prestahovali takze teraz byvame spolu v byte aa nejake zavazne problemy niesu. Syn si priatela oblubil lubia sa navzajom a fakt je to pekny pohlad ked su spolu len mne sa akosi nezda jeho spravanie voci mne. Stale mam pocit ze som na poslednom mieste aaa nejak extra sa o mna ani nezaujima. Myslim to tak ze sa ma nepyta co mam nove alebo ked pridem s prace domov tak sa ma neopyta ako bolo nepyta sa ci ma nieco trapi proste nic. Aaa ja by som sa mu aj vyrozpravat len ked s tym zacnem mam pocit ze ma nepocuva. Vravela som mu uz viac krat ze mam take pocizy a tiez ze si ma nevazi ze ma zanedbava pretoze uz si ani nespomeniem kedy sme boli my dvaja niekde von. Sme mlady ludia no ja mam pocit ako keby sme mali 80 rokov a boli spolu uz 60 rokov. Nedavno som prisla nato ze si vypisuje s nejakou slecnou ktora ze vraj tiez ma priatela no neviem ci jemu to nevadi ze si ona pise s inym ... S mojim priatelom... Ale tak mne to vadi. Pisu si veci o ktorych neviem ani ja aa citim sa tak divne ze vlastne jej povie hocico a mne skoro nic. Doslova sa jej vyrozprava zo vsetkeho co ho trapi a ked pride domov ma uz len usmev na tvark a tak ma ani nenapadne opytat sa ho ci ho nieco trapi. Povedala som mu ze mi to vadi ked si s nou pise a ze take veci by sme mali riesit m dvaja aaa ked chce tak nech to potom povie hocikomu ale v prvom rade nech to riesi somnou. Na nejaky cas si s nou prestal pisat no teraz opet zacal aa on nevie o tom ze viem ze si s nou opet pise aa teraz ja neviem ako sa mam zachovat. V poslednej dobe som ssi tiez vsimla ze ked je s kamaratmi rozprava sa s nimi inac ako somnou uprimne sa smeje neprestava hovorit a na mna akoby zabudol ze tam som. Neviem co s tym mam robit a aj ked mu poviem ako mi je a co citim povie mi aby som sk nedomyslala ze to vobec tak nieje ... Mne ale taka odpoved nestaci ... Lubim ho a nechcem onho prist len mam pocit ze ma od seba odbija a nevazi si ma. A neviem ako mu to mam dat najavo....

danica2711
28. máj 2016

@tamarkakatka no, je to nanič situácia, ale predpokladám, že ak je to teraz takto, tak to bolo dosť nanič hneď od začiatku. Tak načo ste si urobili dieťa, keď nemáte kde bývať? A do nanič situácie ešte pre istotu aj ďalšie, nech je ešte hustejšie? Rozmýšľanie dopredu, plánovanie rodiny, antikoncepcia, to ti nič nehovorí? Sorry, ale dospelý človek by mal vedieť znášať dôsledky svojich činov. Toto sú tvoje.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli