Rozchod s manželom

lucindao
24. máj 2014

Pred mesiacom som pisala do snazilkovania a teraz pisem o rozchode.aj to sa stava.s manzelom sa rozchadzame.vcera sme sa pohadali a dohodli sme sa na rozchode.asi najlepsie riesenie.lenze neviem ako to vsetko zvladnem.mam 6 rocneho syna.prenajaty byt a pracu na smeny.takze aj opatrovatelku potrebujem.uz sme boli dva mesiace rozideny a bolo to strasne.nezvladala som robotu a maleho a nemam nikoho kto by mi mohol s nim pomoct.a nemam taky velky prijem aby som mohla platit opatrovatelku.je to tazke neviem ako dalej ☹

lucindao
autor
24. máj 2014

@anatalia77 nad tymto som sj ja uvazovala.ano byvam v dvojizbaku.

anatalia77
24. máj 2014

@lucindao vdaka bohu,tak aspon daco by sa dalo narychlo zaplatat.

sandracs
24. máj 2014

Niesom za rozvody, ale v tomto prípade by som za vzťah nebojovala a ani manžela späť nevzala, ani keby to sám chcel. A to z jedného dôvodu - kôli malému. Ten chlap je časovaná bomba. Evidentne sa nestotožnil s rolou otca alebo partnera pre tvojho syna, keďže neberie ohľad na to ako tým odchodom malého zasiahne. Chlapec zažil už stres zrejme z rozchodu s jeho biootcom, raz už vás terajší manžel opustil na dva mesiace a teraz to urobil znova. To dieťa musí mať z týchto vecí dobrú traumu a to si neviem predstaviť, ako by manžel reagoval, keby bolo v domácnosti malé dieťa, lebo prítomnosť malého bábatka zatrasie častokrát aj s pevnejšími vzťahmi.

lucindao
autor
24. máj 2014

@anatalia77 to by bolo super.musim pockat kym odide a potom idem hladat.mam teraz sice jednu operku starsiu pani.tej platim 2 eura na hodinu.sice to je malo.ale sa to nazbiera a mesacne to vyjde aj 180 euro

lucindao
autor
24. máj 2014

@sandracs ano pravda.ja som uz prestala bojovat.bojovala som az az bola som pri nom v najtazsich chvilach.vzdy oporou.vzala som ho naspet aj ked ma nechal v problemoch sama s malym.mam svoju hrdost a mozno pride nieco lepsie.najviac ma trapi syn.mam blbu robotu ktoru nenavidim pretoze som dlho v robote a nemozem sa venovat synovy.ale zase celkom dobre platenu

morning
24. máj 2014

@lucindao pozri si najomnu zmluvu, ci vobec mozes mat v prenajatom byte podnajomnika, majitel bytu Ti moze ale nemusi dat suhlas, to iste ak ste v obecnom najomnom byte

lucindao
autor
24. máj 2014

@morning mame prenajaty sukromne byt.ale majtel sem nechodi.kedze byva daleko.mame v xmluve ze nemozme prenajat tretej osobe.ale tak si myslim ze ak nebude suhlasit musime si najst iny byt

sandracs
24. máj 2014

@lucindao Ešte ma napadlo, skús sa spýtať na ÚPSVaR, či by Ti nevedeli pomôcť v rámci sociálnych služien. Podĺa zákona 448/2008 §12 (1) pís.b 1. je ako druh sociálnej služby uvedné:
b) sociálne služby na podporu rodiny s deťmi, ktorými sú:
1. pomoc pri osobnej starostlivosti o dieťa a podpora zosúlaďovania rodinného života a pracovného života,
, tak či by Ti nevedeli zabezpečiť vrámci tohoto zadarmo alebo minimálne lacnejšie na tú dobu opatrovateľku, príp. inú pomoc.

lucindao
autor
24. máj 2014

@sandracs opytat sa mozem.ale neverim tomu

morning
24. máj 2014

@morning Da sa to riesit dohodou s majitelom bytu a nasledne dodatkom k najomnej zmluve. Nacierno vziat niekoho neodporucam, je to dovod na vypoved najmu.

sandracs
24. máj 2014

@lucindao No zákon je jedna vec a jeho výklad druhá....tiež niesom veľmi optimistická 😒 , ale za pokus nič nedáš, tak aspoň by som to skúsila. Možno Ti oni niečo poradia.

motovidlo
24. máj 2014

@lucindao Čítala som diskusiu len veľmi zbežne, tak neviem, či sa to spomínalo... ale nebola by alternatíva vrátiť sa načas k rodičom? Pomohli by so strážením syna a aj by sa ušetrili peniaze. A medzitým si môžeš pohľadať prácu, kde nebudeš mať smeny a pomaly sa znovu osamostatniť.

lucindao
autor
24. máj 2014

V tejto mojej situacii ma najviac trapi moj syn.jeho druhy ocko co na neho kasle ☹ on je moje najvecsie stastie v zivote a chcem aby mal vsetko a aby bol stastny.nenavidim svojho manzela pretoze sa chce na nas vykaslat.nenavidim svoju robotu pretoze som potom malo s malym a pohadzujeme si ho ako zemiak raz tam raz tam.chcem mu vynahradit aj matku aj otca.

lucindao
autor
24. máj 2014

@motovidlo rodicia byvaju v 3 izb byte a je u nich este brat takze sa tam nezmestime

motovidlo
24. máj 2014

@lucindao Tak to je škoda... potom asi naozaj nájsť nejakú maminu, s ktorou by ste bývali spolu a vedeli by ste si takto navzájom postrážiť.

lucindao
autor
24. máj 2014

@motovidlo nic ine mi neostava ☹

morning
24. máj 2014

@lucindao Brat je aky stary, nechcel by sa osamostatnit?

motovidlo
24. máj 2014

@lucindao ľahké to nemáte, ani ty ani syn... ale syn potrebuje hlavne spokojnú maminu. Je fajn, ak je rodina kompletná, ale ak sa to nedá, skús sa s tým čo najskôr vyrovnať. Svoje nálady budeš prenášať na neho, ak budeš smutná, bude on ešte smutnejší. Ak budeš ty v pohode, možno bude občas smutný kvôli otcovi a tvojej práci, ale bude aspoň v tebe cítiť oporu. Je veľa detí, čo nemajú otca, bohužiaľ to v dnešnej dobe nie je až taká výnimka, znie to škaredo, ale zvykne si na to.

lucindao
autor
24. máj 2014

@morning brat ma 25 a osamostatnit to skor sa ja druhy krat vydam

lucindao
autor
24. máj 2014

@motovidlo viem ze nie som prva a ani posledna.ale je to tazke postavit sa a ist dalej od znovu.a vsetko zvladat zase sama

motovidlo
24. máj 2014

@lucindao Ja chápem, že je to na figu situácia ☹ Ale skús o tom rozmýšľať len z tej praktickej stránky - ako sa zariadiť, aby si mohla byť čo najviac so synom a zvládli ste to. Skús teraz, keď je to také čerstvé, vedome blokovať negatívne emócie - smútok, ľútosť a pod. Prinúť sa rozmýšľať nad veselými vecami, čo špeciálne spravíš synovi na večeru, alebo kam sa vyberiete aby mal radosť a podobne... lebo sa naozaj zamotáš v kruhu smutných myšlienok a bude ťažké sa vymotať.
Ja som mala pred dvoma rokmi veľmi ťažké obdobie a naozaj mi pomohlo riešiť iné veci ako moje problémy, ktorým aj tak vedel pomôcť iba čas. Takže som plánovala čo budem robiť na obed, čo budem robiť zajtra, čo si večer pozriem v telke a také somarinky, len aby som nemyslela na moje smútky a neľutovala sa. Skús to, možno to zaberie 😉

morning
24. máj 2014

@lucindao Porozpravaj sa s rodicmi a bratom, urcite existuje riesenie ako Ti pomoct.

anatalia77
24. máj 2014

@lucindao porozpravaj sa s rodicmi,nie si mlada zaba,tak neverim,ze sa postavia chrbtom..
A pred manzelstvom si kde byvala?

lucindao
autor
24. máj 2014

@anatalia77 tiez v prenajme ale platila som ovela menej twraz mame vecsi byt

anatalia77
24. máj 2014

@lucindao skus aj alternativu prenajmu izby,ak teda nechces naspat k rodicom.
Alebo 1 izbak,ale ja som videla teraz na nete 2 izbak za 320 eur,a v tej cene aj 1 izbak..ak si teda z Banskej Bystrice..

adri266
24. máj 2014

@morning mas pravdu. A napr dcerkini niektori spoluziaci uz aj chodia sami zo skoly. Samozrejme, ak byvaju blizko.

adri266
24. máj 2014

@lucindao a co tak ist do prenajmu s bratom? On plati rodicom? Tak by prispel Tebe a mohol by sa starat o Tvojho syna, podla toho, aku ma pracu. A nehanbi sa pytat pomoc. Ved nato je rodina.

anatalia77
24. máj 2014

@adri266 mna tiez napadol brat,ale zrejme tam nepochodi,chalan sa nepohne z mamahotelu.
A starat sa o jej syna? Ano,bola by to jedna z ciest,ale asi nie celkom realna.

adri266
24. máj 2014

@anatalia77 25rocny? Preco nie. A ked ho nevedeli vychovat rodicia, mozno to spravi sestra. Preco by sa 25rocny chalan nemohol starat o synovca??? Potom necudo, ze su terajsi chlapi taki nezodpovedni 😠
To som teraz myslela vseobecne, nie na Teba 😉

anatalia77
24. máj 2014

@adri266 nuz neviem si akosi predstavit akoby prebiehal rozhovor medzi zakladatelkou a jej bratom.A mozno by to bolo dobre,mozno by sa mlady rad osamostatnil..
Len aby potom nemala starosti este aj s bratom.