Rozchod verzus zmierenie sa

fiera33
23. sep 2013

Ahojte,
prosim o Vase nazory, som bezradna a neviem co je spravne.
S priatelom som uz 4 roky, rozumieme si uzastne, byvame spolu a je to velmi harmonicke a pohodove. Mame spolocne zaujmy, spolocny humor....A jeden jediny velky Problem. Priatel ma uz 2 deti a po druhom sa dal sterilizovat. S byvalou priatelkou to vobec neklapalo a deti sa prihodili a ked to bolo uz nezvladnutelne, rozisli sa. Mladsi syn mal 2 roky. Ja som ho spoznala, este ked sa prve malo len narodit. Hned som vedela, ze raz budeme spolu....Trvalo to samozrejme zopar rokov, ale naozaj sme potom spolu zacali vztah....Od zaciatku som vedela, na com som, ze deti uz nechce a mat nemoze. Neriesila som to. Jednoducho nam bolo spolu uzastne, poznam aj jeho deti, su super a ma ich velmi rad. A teraz s pribudajucimi rokmi sa zamyslam nad tym, ze ci som schopna sa s tym zmierit, ze mat spolocne dieta je nemozne. Mam sa s nim rozist a stratit uzastneho cloveka, alebo zmierit sa s tym, ze deti nikdy mat nebudeme? Pripominam, ze pre neho to nepripada absolutne uz do uvahy. A ja si zasa neviem predsavit moj zivot bez dietatka.......Momentalne to velmi riesime, on ma chape a necha ist a ja tiez chapem jeho, ze uz ziadne nechce.
Je to momentalne hrozny stav, mame uz spolocne byvanie, v pracovne tiez komunikujeme spolu...tak si neviem predstavit ako mam odist a hladat si ineho muza, ktory bude chciet mat so mnou rodinu.....Vzdy som Bola presvedcena, ze s nim chcem zostarnut a on tiez...Mam 33 rokov.
Co je spravne????

katfan
23. sep 2013

@fiera33 fuha,to je veľmi zložitá životná situácia a je ťažko radiť.ale hodiny tikajú a každá žena chce byť aspoň raz v živote matkou vlastného dieťaťa.milujete sa veľmi?

fiera33
autor
23. sep 2013

Ano, je to silne a obojstranne, ale ani jeden nevieme ustupit od svojich presvedceni...ja si to neviem bez dietata predstavit a on ziadne uz nechce...uz tym vsetkym presiel a nechce zacinat odznova....a ma tiez o 10 rokov viac....takze si chce uzivat zivot, cestovat...atd.

irriss
23. sep 2013

@fiera33
Ahoj!Uz to ctu po nekolikate a porad mi tam neco "nesedi"..jen to neumim vyjadrit.. 😒
Kombinujes casto "nemuze a nechce"..a to pri jeho stavu zamilovanosti a sterilizace nejak nejde dohromady...a nebo spis JE TO DOHROMADY...
Kdyby touzil s Tebou zestarnout, nebyl by zahledeny do sebe a sveho zivota..ty jsi jen soucasti jeho zivota...pro neho je zivot ten "predesly", i kdyz v nem nezije, zije PRO nej.. ☹
A pak nerozumim tomu, ze jste "spolu" uz pred narozenim jeho prvniho ditete..mezitim mel uz dalsi-druhe..nechal se stelizovat predpokladam podle Tebou uvedenych dat BEHEM vasi znamosti..nechapu co ho k tomu vedlo..co k tomu vede MLADEHO chlapa ( a zamilovaneho !!????) ☹ 😎

linda20111
23. sep 2013

@fiera33 Je to velmi zlozita a velmi citliva situacia.. on deti uz nechce lebo vie co to obnasa, pravdepodobne z jeho pohladu na deti su potrebne peniaze, cas, komplikuju vase sukromie.... a vie dobre ze keby ste mali tak by sa vsetko tocilo okolo nich lebo uz to zazil. Podla mna urob to co citis.... Ja som nevedela ake je to s detmi kym sa nenarodilo moje 🙂 Uplne mi to zmenilo zivot, teraz je pre mna moje babo najdolezitejsie na svete (predtym manzel a praca) teraz som az nasla zmysel zivota, to co je naozaj dolezite.. niesu to peniaze, ani volny cas, ani dovolenky, zazitky, kamaratstva...ale BABATKO. Takze moja rada, nenechaj sa obrat o taky uzasny pocit ako mam ja teraz. Naozaj je to viac ako vsetko ostatne.. Ak on nemoze mat uz s tebou dieta a ani nechce aby ste si ho zabezpecili inym sposobom tak by som sa na nho vykaslala... a nasla by som noveho priatela ktory by dieta chcel. je vela chlapov ziadny nieje nenahraditelny 🙂 ale babo ktore budes mat bude vynimocne len tvoje a to bude naozaj nenahraditelne. chlapi su len chlapi :D

aliza
23. sep 2013

@irriss ved prave, nesedi to ani mne...spoznali sa uz pri prvom tehu, uz vtedy vedela, ze raz budu spolu, cize predpokladam, ze to bolo obojstranne a on si dalej zil s partnerkou, s ktorou im to vobec neklapalo, 'prihodilo' sa dalsie dieta a on sa dal sterilizovat.....nebolo jednoduchsie sa s priatelkou rozist hned po tom prvom a usetrit si tak dalsie opustene dieta, sterilizaciu a nestastnu partnerku? fakt nerozumiem, ako si ludia zbytocne komplikuju zivoty....
@fiera33 suhlasila si s tym, ze matkou pri nom nebudes, vedela si, do coho ides a nevadilo ti to....on teraz nechape, preco to menis, jemu nikdy ziadne bio hodiny tikat nebudu, ani nebude mat tu tuzbu, ako zena. Myslim, ze 33 rokov je dost na to, aby si cakala a dufala, ze on raz zmeni nazor. Podla mna je to velmi komplikovany vztah a nie je iste, ze to ustojite.

irriss
23. sep 2013

@aliza
Jenze ja se obavam..ze jde o vymysleny pribeh..neco jako nove zalozene patecni pribehy na Tema:
Mam/nemam jit na interupci?
p.s. Rekla jsem nazor, sve pocity..nehazet kameny, prosim!! 😀 😉

aliza
23. sep 2013

@irriss jasne, moze byt aj vymysleny, ale zial, takychto skutocnych pribehov je coraz viac....

irriss
23. sep 2013

@aliza
..nechat se steriklizovat je pro mne u muze TABU..domnivala jsem se, ze lze sterilizovat (v mladem veku)jen z kriminalnich duvodu ..zavaznych zivotnich duvodu..zdravotnich duvodu..
Nechapu, jak muze zamilovany a zdravy muz ...MLADY muz prijit k lekari a rict..
UDELEJTE mi na nem "uzel"...ja si chci od zitra uz jen uzivat..to zni doslova hororove...nasilne.. 😎

petraxy6
23. sep 2013

@irriss asi je nás viac ktoré nechápu že sa dal sterilizovať a potom že nechce ďalšie. veď je to logické, keď sa dal sterl. že už nebude mať. či? 😲 😅

aliza
23. sep 2013

@irriss nuz, toto mi nezistime a ani asi nepochopime...., faktom zostava, ze ten 'uzol' tam je 😎

irriss
23. sep 2013

@petraxy6 😉
mozna jde o chybu "tiskarny" 😉 a dovysvetli nam to.. 🙂 😉

fiera33
autor
23. sep 2013

Ahoj irriss,

pred narodenim prveho dietata sme sa len spoznali, robili sme spolu...ja som len od prveho stretnutia vedela, ze raz s nim budem, ale kazdy sme zili dalej vlastne zivoty...az ked prislo druhe dieta, rozhodol sa dat sterilizovat...zodpovednost mu hovorila, ze musi zostat s priatelkou dalej koli detom, ale kedze to bolo neunostne, rozisli sa...zili oddelene a ja som sa s nim az potom dala dokopy....a ze deti nemoze mat-znamena, ze je sterilizovany...

irriss
23. sep 2013

@aliza
😀 , faktom zostava, ze ten 'uzol' tam je ..
Jses si jista 😀 😉
Tim, ze autorka nepise jasne by mohlo znamenat, ze mu-tomu tak docela ona sama neveri.. 🤐 🤐 🤐

petraxy6
23. sep 2013

@irriss už je vysvetlené, ale aj tak tomu nechápem 😝 prvý krát počujem, že sa muž dal sterilizovať po 2-hom dieťatku 😝

irriss
23. sep 2013

@fiera33
..jak Ti bylo jasne, ze s nim budes jeste pred narozenim jeho prvniho ditete.. 😉 ??
Vis, ja nejsem proti milenkam, rozvodum..,,ruzne sex. orientovanym jedincum...ale toto neuznavam..
Pochopim i raptus - t.j. vrazdu ci ublizeni na zdravi ze zatmeni mozku....Lasku na prvni pohled a rozchod s predchozi laskou..
ale nepochopim a neuznavam pripavu na vrazdu a systematicke dohnani k rozvodu.. ☹ za ucelemn vlastniho blahobytu..
Asi takto: Mas cos chtela.. 😔

fiera33
autor
23. sep 2013

Jednoducho som mala ten pocit, ze to je ON....ale v ziadnom pripade som nerozbijala nic, on nemal ani tusenia o mojich pocitoch...neviem to vysvetlit, ale proste som to vedela, uz pri prvom stretnuti, ze raz, neviem kedy s nim budem......a tu sterilizaciu nechapem ani ja, ani matka jeho deti, s ktorou potom este dalej nejaky cas bol a az potom sa rozisli....on je jednoducho clovek, co vie co chce a ked sa rozhodne je to definitivne....
ano, bol este mlady a dal si to urobit u sukromneho lekara a aj Vela za to zaplatil....
bohuzial, nie je to vymyslene, je to pravdivy pribeh, ktory zijem....

irriss
23. sep 2013

@fiera33
V České republice se vasektomie téměř neprovádí. Jedním z důvodů je obtížné úřední vyřízení, resp. povolení zákroku. Sterilizace je totiž u nás povolena pouze od určitého věku a u žen i podle počtu dětí. Ani muži, kteří však podmínky k povolení sterilizace splňují, o takovýto zákrok zájem nemají. Ohledně antikoncepce se raději spoléhají na ženy nebo sáhnou po kondomu. Jejich plodnost je totiž pro mnohé z nich psychickou oporou a důkazem sexuální potence. Přitom ve světě je sterilizace mužů poměrně častou a oblíbenou metodou antikoncepce. Využívají ji nejvíce v Holandsku, Velké Británii nebo ve Spojených státech.

Rozhodnutí o sterilizaci nesmí muži nikterak uspěchat. Účinek zákroku je totiž téměř stoprocentní a neplodnost již nelze po provedení zákroku vrátit. Sterilizace je vhodným řešením pro muže, kteří mají například špatné spermie a nemohou zplodit zdravé dítě. Taktéž pár, který už děti má a v budoucnu si další již nepřeje, sterilizaci muže ocení. Žena tak nebude odkázána na mnoholeté užívání antikoncepce.

Obnovení přerušených chámovodů je z lékařského hlediska možné, avšak jde o složitější zákrok a výsledek je dost nejistý. Procento úspěšnosti takovéto operace, nazývající se vasovasotomie, je tím nižší, čím delší doba uplynula od přerušení chámovodů. V případě, že se nepodaří obnovit průchodnost chámovodů, může chirurg přistoupit k metodě, při které se vytvoří speciální vývod přímo z nadvarlat. Účinek obnovení plodnosti nenastává stejně jako u sterilizace okamžitě. Někdy se může dostavit až po roce a půl od zákroku.

Poslední novinkou v oblasti mužské metody antikoncepce je tzv. dočasná vasektomie (IDV – Intra Vas Device). Při této metodě se chámovody pouze zaplní ucpávkami. V případě, že se muž rozhodne využít své plodnosti, chámovody se jednoduše uvolní. Ucpávky nemají podle lékařů vliv na tvorbu ani kvalitu tvořených spermií. Muži se tak nemusí obávat žádných zdravotních komplikací.

fiera33
autor
23. sep 2013

Predtym som to neriesila, lebo som stale dufala, ze ked ma miluje, zmeni raz nazor....Ale uz si musim pripustit, ze je to naozaj definitivne.....Vravi, ze ked je moja tuzba po dietati silnejsia, musi ma nechat ist, nema ziadne pravo ma pri sebe drzat...Ale on nemoze inak.....

irriss
23. sep 2013

@fiera33
Pokud Te miluje..LZE obnovit plodnost... 😉

fiera33
autor
23. sep 2013

Ano, viem, ale on o Tom ani nechce pocut, vravi, ze si to nedal len tak so spasu urobit, ale to bolo definitivne rozhodnutie, ktore nemieni menit....ale viem aj on ma lubi a tiez je z toho hotovy, ze nam hrozi rozchod.....

sisaha
23. sep 2013

@fiera33 pre mna by to bola neprekonatelna prekazka. Pretoze ty s nim mozes byt dalsich 10 rokov, rozidete sa mozno kvoli hluposti, on deti ma, ale ty uz tu moznost mat nebudes..
V kazdom pripade by ste mozno mohli uvazovat nad darcovskymi spermiami, aby ti umoznil byt matkou.

irriss
23. sep 2013

@fiera33
Pokud Te miluje, LZE spermie zavolat zpet 😉
Kdy mu delali sterilizaci?

irriss
23. sep 2013

@sisaha
spermie lze obnovit 😉

irriss
23. sep 2013

@fiera33
Vis jak to pusobi na mne? Po precteni si nekolika clanku o sterizaci u muzu, jsem dosla k zaveru, ze pokud mu nebyla soudem narizena sterilizace, tak se jednalo o VELKY DUKAZ LASKY vuci JEHO MANZELCE 😉

aliza
23. sep 2013

@fiera33 nuz, tak potom ta laska z jeho strany asi nie je taka silna, ako ta tvoja 😖. Bezne maju muzi deti z prveho/druheho vztahu a nemaju problem zalozit si dalsiu rodinu s novou partnerkou.....nechapem, preco ten tvoj ma z toho taku paniku, ved tie deti v nefungujucom vztahu si narobil sam.....tak ked nemal fobiu z toho, ze narobi deti zene, s ktorou to neklape, tak nerozumiem, preco ma fobiu z deti so zenou, ktora vraj silno lubi 😒 . A este otazocka, ked sa dal sterilizovat, aky bol vas vztah?

aliza
23. sep 2013

@fiera33 to je presne ten problem nas zien, ze verime, ze ak nas partner lubi, ze sa zmeni....najvacsia chyba! ja sa mu vlastne ani necudujem, on si len stoji za svojim rozhodnutim....ty si ta, co svoje zmenila a teraz cakas, ze strasenim s rozchodom sa nieco zmeni....nezmeni!

fiera33
autor
23. sep 2013

Do vztahu som sla s nim, ked zu bol sterilizovany a vedela som o Tom...vsetko funguje uplne normalne...on je v tomto zvlastny, zopar veci je pre mna tiez nepochopitelnych, ale akceptujem to....je sterilizovany uz asi 6 rokov a nebolo to robene na slovensku.....

fiera33
autor
23. sep 2013

Ja viem, ze sa nic nezmeni....viem, my zeny sme velmi komplikovane...uznavam....same sa niekedy v sebe nevyzname...muzi ju jednoduchsi....on je teraz zo mna tiez na nervy, tieto posledne dni su strasne....ticho, sceny, vycitky, lutost...vsetko dokopy,....on si len stoji za svojim.....a ja stale bojujem sama zo sebou....pretoze len ked si spomeniem, ze mam vsetko tu opustit, je mi z toho zasa do placu....je moj najlepsi poradca, chodime spolu do prirody, smejeme sa....cestujeme...., ale bez spolocneho dietata si neviem predstavit nasu buducnost....a viem, ze sa musim rozhodnut, nemozme takto spolu fungovat....on sa tiez pomaly boji ist domov, ze co zas bude...

aristka
23. sep 2013

@fiera33 to či môže alebo nemôže mať detičky treba riešiť s urolo´gom ,lebo tvorba spermií stále prebieha len sa zamedzila prirodzená cesta von ...takže ak ťa lúbi to jedno die_Tˇako naviac by ho nezabilo a bola by spokojnosť na oboch stranách ...alebo cesta adopcie ,je troška sebecké od neho ,že zo ženou ,s ktorou si nevychádzal deti má a teba akože ľúbi a túto cestu jednoznačne hatá ...takže ak pristúpi smer urológ a dostanete odpoveď či je možné vlastné dieťatko....inak nebudem tu písať ako sa to robí..takže šup...

liz_lemon
23. sep 2013

@fiera33 a kolko ma on rokov?