Rozchod verzus zmierenie sa

fiera33
23. sep 2013

Ahojte,
prosim o Vase nazory, som bezradna a neviem co je spravne.
S priatelom som uz 4 roky, rozumieme si uzastne, byvame spolu a je to velmi harmonicke a pohodove. Mame spolocne zaujmy, spolocny humor....A jeden jediny velky Problem. Priatel ma uz 2 deti a po druhom sa dal sterilizovat. S byvalou priatelkou to vobec neklapalo a deti sa prihodili a ked to bolo uz nezvladnutelne, rozisli sa. Mladsi syn mal 2 roky. Ja som ho spoznala, este ked sa prve malo len narodit. Hned som vedela, ze raz budeme spolu....Trvalo to samozrejme zopar rokov, ale naozaj sme potom spolu zacali vztah....Od zaciatku som vedela, na com som, ze deti uz nechce a mat nemoze. Neriesila som to. Jednoducho nam bolo spolu uzastne, poznam aj jeho deti, su super a ma ich velmi rad. A teraz s pribudajucimi rokmi sa zamyslam nad tym, ze ci som schopna sa s tym zmierit, ze mat spolocne dieta je nemozne. Mam sa s nim rozist a stratit uzastneho cloveka, alebo zmierit sa s tym, ze deti nikdy mat nebudeme? Pripominam, ze pre neho to nepripada absolutne uz do uvahy. A ja si zasa neviem predsavit moj zivot bez dietatka.......Momentalne to velmi riesime, on ma chape a necha ist a ja tiez chapem jeho, ze uz ziadne nechce.
Je to momentalne hrozny stav, mame uz spolocne byvanie, v pracovne tiez komunikujeme spolu...tak si neviem predstavit ako mam odist a hladat si ineho muza, ktory bude chciet mat so mnou rodinu.....Vzdy som Bola presvedcena, ze s nim chcem zostarnut a on tiez...Mam 33 rokov.
Co je spravne????

fiera33
autor
23. sep 2013

43

svano
23. sep 2013

@fiera33 tvoj partner už deti má,ľúbi ich a čo ty? On je pevne rozhodnutý,neustúpi-nieje náhodou sebec? Máš 2 možnosti. Buď sa celý život tešiť z jeho detí a zmieriť sa s tým,že ty matkou nebudeš, alebo ísť si po svojom a vykašľať sa na egocentrického partnera.

katfan
23. sep 2013

@fiera33 ak je to tak,že existuje možnosť,aby ste mali dieťa ale on nechce,to by pre mňa osobne bolo jasné....lebo o 10 rokov by si plakala nad premárnenou šancou mať vlastné dieťa

fiera33
autor
23. sep 2013

ma 43 rokov

fiera33
autor
23. sep 2013

no, urcite je v tomto egoista, to je jasne, ale ja som ho vzdy obhajovala....a nemyslela na seba...najhorsie je urobit ten krok a odist...

miskap2111
23. sep 2013

@irriss môj priateľ tiež podstúpil tento zákrok, keď mal jeho druhý syn asi 2 roky. Vazektómia je veľmi bežný zákrok hlavne v Západnej Európe (môj priateľ je Belgičan) a vobec to tam tak neriešia ako tu - proste nechcú si vlastnú ženu nechať zaťažovať hormonálnou antikoncepciou- čo je od nich podľa mňa ohľaduplné a v podstate aj zodpovedné, vzhľadom na riziko NÚ hormonálnej antikoncepcie. Samozrejme, toto rozhodnutie robí pár spolu. A Samozrejme - vždy je tam riziko, že sa pár rozíde, alebo prinajhoršom ešte niečo oveľa závažnejšie, ale to tak neriešia - veď to by sme potom riešili každý deň, či vobec sadneme do auta, lebo štatisticky je oveľa pravdepodobnejšie, že sa nám može niečo stať... Takže netreba sa na celý zákrok pozerať negatívne.
@fiera33 ako tu už ostatné dievčatá píšu, je možné sapokúsiť o reverzný zákrok, ale netreba od toho veľa očakávať- proste nie je zaručené, že sa podarí. A hlavne, tvoj partner by mal byť stopercentne tiež presvedčený, že to tiež chce. U nás je našťastie situácia trochu iná- ja už mám deti z predchádzajúceho vzťahu, takže aj keď občas s mojim priateľom hovoríme, aké by bolo úžasné mať vlastné dieťa, už na tom jednoducho netrváme - teda ja, lebo on mi od začiatku povedal, že dieťa mať už nemôže a v podstate, ani už nechce. A to bol aj dôvod , prečo sa rozišiel s jednou priateľkou, ktorú si našiel po rozvode- strašne na neho tlačila, aby sa pokúsil o ten reverzibilný zákrok a on proste nechcel. Ja na tom netrvám a je nám dobre.. Takže situácia je vlastne teraz v tvojich rukách- buď sa zmieriš s tým, že vlastné deti už mať nebudete. Alebo sa s ním rozídeš. Bude to pravdepodobne jedno z tvojich najťažších rozhodnutí v živote. Držím palce.

liz_lemon
23. sep 2013

@fiera33 ma uz dost rokov, nie je to ziadny mlady chalan, ma 2 deti, tak jednoducho uz dalsie nechcel, dal sa sterilizovat, ty si o tom vedela, tak si si s nim nemala nic zacinat
myslim, ze bol k tebe ferovy
ak chces mat deti, musis si najst ineho partnera, ina cesta nie je

sisaha
23. sep 2013

@irriss ja viem, ale on tvrdi, ze uz nechce deti.., tak by mal dopriat zene byt matkou a nespravat sa sebecky. 😉

aristka
23. sep 2013

@miskap2111 je aj iný spôsob ako navrátenie plodnosti na prirodzenú ,kde je táto šanca malá ...jednoducho je aj iná cesta na získanie spermií od partnera a robí sa to na vyšších pracoviskách ....

miskap2111
23. sep 2013

@aristka určite áno, ale podstatné je to, či to on chce podstúpiť . A to sa zdá, že nechce. Takže rozhodnúť sa musí ona sama.

aristka
23. sep 2013

@miskap2111 v tom máš pravdu....

kiki68
23. sep 2013

myslim,ze pokial sa uplne nedostrania semenniky je stale moznost podstupit reverzny zakrok, ja som nieco take citala,ze u nejakeho percenta muzov sa to obnovi aj samo,ze priroda je silnejsia a vie si najst cestu. Takze by som nehadzala flintu do zita a skusila ho presvedcit,ze nech zajde za odbornikom ake su este moznosti. Pripadne sa dohodnut a dieta si dat spravit od neznameho darcu s tym,ze by ho vychovaval ako vlastne,teda by nebol nijak podvedeny,len by geneticky nebolo jeho. Mohol by to prijat ako riesenie,nakolko on uz dve deti ma a Ty mu to nevycitas,ze dve decka si narobil s nejakou inou a nie s Tebou. Pokial Ty citis,ze dieta chces,tak si ho sprav takto a budete ho vychovavat spolu,len ci sa on citi na to,aby vobec nejake dieta chcel mat doma.

acrobaleno
23. sep 2013

Keď sa raz dal sterilizovať jasne dal najavo, že deti nechce. Netlač ho do niečoho, pretože môžeš zostať s deckom sama. Ja deti nechcem, takže pre mňa by toto bola win win situácia. Mala by si si určiť priority, či to dieťa tak veľmi chceš, že si schopná obetovať "svoju životnú lásku" alebo či si ochotná sa zmieriť so životom bez dieťaťa, ale s ním. Osobne verím, že mať dieťa nie je zmyslom života každej ženy, no ak ti to chýba tak by si ho nemala a ani seba zbytočne vláčiť cez citovú horskú dráhu. Rozhodni sa.

tyssa
23. sep 2013

ak si ho nepresvedcila v casoch najvacsej zamilovanosti aby ste mali dieta /resp. si to neriesila,../, teraz to uz nezmenis-ma svoje pohodlie, vek ked je este stale atraktivny pre druhe, o deti sa mu stara prva zena /myslim tym dennodennu starostlivost, prebdene noci pri chorobach, pisanie uloh,.../ a tym mu padli starosti ale moze sa chvalit ze deti ma,..ty mu behas okolo zadku, chce cestovat, uzivat si -podla mna total sebec,.. pretoze vztahy /aj s detmi /sa rozpadaju, su tam rozne priciny, ale aj zeny a aj muzi, ked si najdu novych partnerov a planuju s nimi zivot maju spolocne deti /ak maju na to samozrejme vek/, mas 33 si o kusok mladsia odo mna, co spravis ked budes mat po 40 a bude uz mozno fakt pozde na vlastne? a tento tvoj krasavec si najde 30? on totizto dostal od zivota to co chcel ale ty nie, nad tymto by som rozmyslala a zacala sa podla toho zariadovat,..

angua27
23. sep 2013

@fiera33, tu podľa mňa možnosť kompromisu neexistuje. a ak mám byť úprimná, tak sebcami by ste mohli byť označení obaja (nič v zlom). on spravil svoje rozhodnutie, ktoré si na začiatku vzťahu prijala a teraz by si chcela meniť pravidlá hry. ale nie vždy sa to dá. ak ustúpi on, bude časom nešťastný on, ak ustúpiš Ty, budeš nešťastná Ty. myslím si, že vzťah sa vám už rozpadá. sama si napísala, že on sa bojí prísť domov, čo zase bude.
hlavu hore, nie je to prvý, ani posledný muž na svete. a nie vždy znamená osudová láska aj doživotná.
nechcem radiť, čo máš robiť, či ostať, alebo odísť. toto si musíš vyriešiť sama. ale myslím, že vo svojom vnútri si už rozhodnutá.
od človeka, ktorého miluješ sa neodchádza ľahko, ale dá sa to, ver mi. prajem Ti veľa energie pre správne rozhodnutie. aby bolo správne pre Teba, lebo do konca života budeš musieť žiť hlavne sama so sebou.

nymeria
23. sep 2013

@fiera33 mas 33 rokov... ak naozaj chces dieta, necakaj s rozchodom. stracas cas. o 10 rokov budes lutovat. dnes je s tebou, zajtra moze byt s uplne niekym inym. dozivotnu zaruku nedostanes.
On ma 43, uz je pohodlny, necudujem sa, ze sa mu nechce znovu absolvovat plienky a dudle... jeho tuzby uz naplnene boli.
a mozno je egoista, o deti sa stara exmanzelka, teba ma celu pre seba a takto mu to vyhovuje.

eeffka
23. sep 2013

@fiera33 on nie ze deti nemoze mat on ich nechce. a ty chces... kazda zena chce v prvom rade svoju krv a nie vychovavat cudzie deti ( samozrejme ak je to technicky mozne)
ja osobne by som ho poslala kade lahsie, obycajny sebec co si chce vychutnavat kludny pohodlny zivot, ved "on uz deti ma"

zuj
23. sep 2013

no si v zlozitej situacii, ja si na rozdiel od niektorych nemyslim, ze je sebec, bol od zaciatku k tebe uprimny a to dokaze malo chlapov, druha vec je, ze je len velmi malo zien, ktore vobec nechcu mat deti, takze aj ty mas pravo na zmenu nazoru...riesenie ti asi neporadim, iste je, ze o takych zavaznych veciach treba v partnerskom vztahu diskutovat este v jeho zaciatkoch...drzim palce!

tinki
23. sep 2013

No ja si myslím, že je zbytočné tu riešiť, či je možné vrátiť mu plodnosť alebo nie..On nad tým predsa ani nerozmýšľa. On deti nechce mať.
Možno by nebolo odveci, ak by si si sama @fiera33 porozmýšľala, či to nie je u teba len taká chvíľková situácia...Takáto záležitosť sa nedá vyriešiť ani ultimátom, ani pohrozením rozchodom..
Ak s ním chceš byť a vieš, že nič lepšie nenájdeš, tak to musíš prijať také aké to je. A nedupkať, že chceš svoju vlastnú hračku..Je možné, že časom zistíš, že to bolo len také chvíľkové, lebo všetky kamarátky dávajú na fb fotky svojich detí a ty nie..
Zasa ak sa s ním rozídeš, nemysli si, že za rohom ťa čaká iný muž, ktorí ti spraví dieťa..ale že bude aj taký, s ktorým ti bude fajn..
Pozri, ak sa s terajším partnerom rozídeš teraz, len z tohto spomínaného dôvodu, bude trvať minimálne dva až tri roky, kým budeš schopná nadviazať iný vzťah..
Mne to príde troška také trucovité..ak mi nespravíš bábätko, tak ťa nechám..
Sama si písala, že si vopred vedela, že deti nebudú..
Ale zasa život je plný iných možnosti, ktoré ťa čakajú..Možno niekedy stretneš iného mu
ža, s ktorým ti bude dobre a budete mať spolu dieťa..Ja ti do vzťahu nevidím..Ale, ak by to bolo naopak..ty by si nemohla mať dieťa a on by chcel vlastné...čo by ste robili..?
Osobne si myslím, že rozchod nič nevyrieši..

nini1010
23. sep 2013

Ja si myslím že riešiť chlapa kt.so mnou nechce dieťa,hoci vie že ho veľmi chcem a radšej prizná že má v pohode opustí ako ho mať mi príde nezmysel,fakt. Tak sa na to pozriem trošku z inej strany.mať dieťa nie je ako kúpiť si novú kabelku.ked si ju nekupim v podstate má to nebude trápiť.ale ak chceš dieťa a nebudeš ho mať bude ta to trápiť navzdy.nikdy na to neprestanes myslieť a myslím že ak sa preto nerozidete teraz tak neskor isto.ja by som to urobila hneď aj ked to bude ťažké kým máš este šancu začať s niekým odznova.

kiki68
23. sep 2013

Ja myslim,ze ona sebecka nie je,len jej zacali tikat biologicke hodinky...kolko zien..mna nevynimajuc bolo dlho takych,ze dieta nepotrebujem a nechcem,necitila som sa na to,casto to prichadza prave okolo tej 30tky,ked sa zena zacne na tieto detickovske zalezitosti citit. Nie je to take jednoduche,hlavne nie u zeny. Hlavne po tej 30tke uz clovek nema tolko casu cakat,nemame uz 20. Neda sa cakat,ze hned stretnes ineho,ale on by asi uz ani dieta vychovavat nechcel,inak by sa naslo schodne riesenie.

voskovka
23. sep 2013

mna napadlo ze co ak klame ze sa dal sterilizovat????bola si pri tom??? vies ci to bolo naozaj tak??? mozno naozaj nechce dieta a preto takto hra hru.
moj nazor chod od neho prec. pri nom teda matkou nebudes. vies kolko je chlapov na svete??? tak ja viem ze sa mi to jednoducho hovori ale si na ceste ze rozhodnut sa pre neho a zivot s nim alebo pre dietatko ktore tak chces.....

mima4
23. sep 2013

@fiera33
ja si myslim, ze tvj priatel nie je sebec, na zaciatku vztahu ti povedal ako to vidi, a ty si dobrovolne suhlasila, ze nebudete mat deti. Ale pravdaze treba brat do uvahy, ze nie ste manzelia a preto mozes prirodzene zmenit svoj nazor, neslubovala si mu predsa lasku na cely zivot... ale dospela si do stavu, kedy ti uz urcite veci nevyhovuju. No si slobodna zena a mas pravo odist od neho, kedy chces, a z dovodov ake mas. Otazne je vsak, co potom ocakavas? Najst skveleho cloveka na zalozenie si rodiny nie je zo dna na den... Velmi vela zien to riesi, ze v 35tke schmatne uz hocijakeho, kto jej to dieta urobi ... avsak nie su stastne, spokojne a hlavne nemaju normalne a zdrave rodiny. Mozno pre tu zenu je to naplnenim jej sna, ale pre to dieta je to zle, pretoze zasluzi si milujucich rodicov, lasku, mamku, otca....
Mozno toto vela ludi tu nepochopi, ale pre mna dieta je vysledkom lasky medzi manzelmi, nie vyplnenim "niecoho chybajuce" v srdci a zivote zeny. Dieta je vlastne plod lasky 🙂

adri266
23. sep 2013

@fiera33 nuz, dievca zlate, si v patovej situacii...milujes ho, on Teba, Ty chces deti a on nie. Zial, ja si myslim, ze ho uz nepresvedcis..pretoze spravit takyto zakrok, ktory spravil, si vyzaduje vela vela vela rozhodnosti, a je to rozhodnutie na cely zivot.
Takze, na Tvojom mieste by som si poriadne v hlave urovnala, co vlastne chces. Chces raz dieta? Kedy? O rok, dva, desat? Ak by on nakoniec suhlasil, suhlasila by si s umelym oplodnenim, t.j. on by nebol biologicky otec, ale vychovaval by to dieta? Suhlasil by s adopciou? A Ty?
Ak by si mu dala limit, napr 3 roky, a jeho nazor by sa nezmenil, si schopna ho opustit? A co ak si nenajdes ineho muza, ktoreho by si lubila rovnako ci viac?

Nuz, na Tvojom mieste by som mu dala mesiac na rozmyslenie. Ak by s dietatom nesuhlasil, nechala by som ho. Ja som vzdy deti chcela, a neviem si predstavit svoj zivot bez dcerky 🙂 Drzim Ti prsty, lebo toto je ozaj nelahke zivotne rozhodnutie.

digysa
23. sep 2013

@fiera33 No mas teda nezavideniahodnu situaciu. To si si zavarila....

Tiez by ma zaujimalo a ako pise @irriss ze preco sa hned po prvom nevydarenom manzelstve dal sterilizovat. Hmmm....
To si skutocne bol isty, ze nestretne nikoho v zivote, s kym by si mohol zalozit rodinu a priviest dalsieho potomka? Toto ale asi my nevyriesime....
JE jasne, ze on uz ziadny vztah nebude brat tak vazne, ako s byvalou. A poistil sa velmi radikalne.

Bohuzial nazvat ho sebcom, ked ti to dopredu povedal je neferove. On vysiel s pravdou navrch hned na zaciatku vztahu a to sa rata, ze neklamal. Tu suhlasim s @mima4 prispevkom.

Urobila si velmi velku chybu, ze si isla do takehoto vztahu. Je smutne, ze riesis tento problem, uz tak neskoro, ze je vlastne neriesitelny............. Rozchod je len polovica riesenia.....Ty mas uz 33 rokov a najst si noveho priatela, zalozit si rodinu to chce cas...............A TEN TI CHYBA. Ten cas uz NIKDY nedobehnes.....

Cokolvek by som ti poradila to uz je minulost....Ja osobne si neviem predstavit zivot bez dietata. Osobne by som sa s nim porozpravala a uplne mu vyliala svoju dilemu. Uprimne, v klude, pomaly a spytala by som sa ho ci je ochotny a miluje ta natolko, ze by isiel si dal ten zakrok odstranit. Vasectomia sa totiz da odstranit. ( je to mozne, robili to mojmu kamaratovi, ktory sa zalubil do svojej druhej manzelky a bol ochotny postupit tento zakrok, aby mali spolu dieta...)
Povedz mu, nech ti neodpoveda hned, nech si to necha prejst v hlave, nech porozmysla a za tyzden sa porozpravate opat.
Ak sa rozhodne, ze na 100% nie je ochotny mat deti, tak mas smolu a zostavaju ti 2 moznosti:

1. zabudnut na vlastneho potomka, zacat rozvijat vztah s jeho detmi a najst si vela konickov, ktore ti zaplnia zivot, ak ti tento muz stoji za to a myslis si, ze je ideal po kazdej stranke

2. Rychlo to ukonci a zacni zit zivot podla svojich predstav. Sanca je vzdy, ze si najdes niekoho noveho..........len nie je nikde napisane KEDY.

adri266
23. sep 2013

@digysa suhlasim s tym, co si napisala, az na to, ze uz nema cas na hladanie si noveho partnera...ved ma len 33 rokov...v dnesnej dobe su prvorodicky aj 40 rocne baby...
a tiez je mozne, ze autorka zacala s nim chodit v case, ked este na deti ani nepomyslela...nie kazdy je naprogramovany ako Monika z Priatelov 😀 😀 😀

katie555
23. sep 2013

my to hrozne pripada ako moj kamos...chalanisko mal 42 rokov ked si nasiel novu partnerku (po nezadrenom bezdetnom manzelstve ked mal 25) Uplne rozumne rozhodnuty ze on uz dieta nechce, z logickych dovodov - velka pohodlnost, a zdalo sa mu to nefer splodit dieta v 45 cca, ved by dieta skoncilo univerzitu ked on bude mat 68, a podobne ..co teda podla mna je rozumne zmyslanie ..Jeho nova parnterka mala dieta z predchazdajuceho vztahu..a teda on bol fer povedal jej na zaciatku , ja ziadne deti neplanuje. Po pol roku vo vztahu pravidelne sa rozchadzali a schadzali asi kazde 2 -3 mesiace bo jednoducho ona to nevedela akceptovat , ze on tie deti nechce...a takto to funguju 3 roky...Jednoducho ked autorka dieta chce a chlap je rozhdnuty tak to nezmeni...bud to akceptujes alebo odides ..

jabadaba
23. sep 2013

@fiera33 hm....spoznali ste sa ked sa on mal stat prvy krat otcom....uz vtedy si mala na neho zalusk. Tak mi to vychadza. Sorry. On svoje sympatie k tebe opatoval. Ale nadalej zil vo vztahu s inou. S tou cakal dieta, dieta sa narodilo. Vy ste sa vidali, motali okolo seba. Jemu to nebranilo spat so svojou partnerkou a oplodnit ju znova. Druhe dieta na ceste a ajhla, pan sa nam prebudil. Ale z pocitu zodpovednosti zotrvava v neperspektivnom vztahu.... 😝 da sa radsej smyknut akoby bol chlap a preslapovanie na mrtvom bode, v ktorom ich vztah bol uz pri jeho zrode by utal. 😝 Nezda sa Ti to vobec, ale ze voooobec divne? Mne hej. Najma nezodpovedne. Nezodpovedne voci vtedajsej partnerke a matke dvoch deti a nezodpovedne voci buducej partnerke, v tomto pripade voci tebe. Lenze Ty si sa nam akosi motala v celom pribehu uz od zaciatku...a tu mi to tiez nestimuje. Ze si sa vobec pustila do vztahu s tak nezodpovednym chlapom! Ved na nom nie je uzasne nic. Pre mna by spravna volba teda bola jasna a urcite by mi netrvala 4 roky. Strata drahocenneho casu.

cecil36
23. sep 2013

Mas len dve moznosti bud sa zmieris s tym, ze s nim mat deti nebudes alebo si najdes ineho partnera s ktorym budes mat dieta. Kompromis v tomto pripade neexistuje, lebo zmenit taketo zasadne rozhodnutie (obetovat sa) kvoli niekomu inemu sa moze casom vratit ako bumegrang. Clovek by mal zasadne rozhodnutia robit iba vtedy, ak je presvedceny, ze on sam to takto chce (nie niekto iny).

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz