Rozdielne názory manželov

11. máj 2022

Ahojte..
Myslite,ze dokaze manzelstvo normalne fungovat,ak maju manzelia rozdielne nazory-politicke,ekologicke..?Sme spolu v stastnom manzelstve s tromi detmi uz 15rokov,ale ako prisla korona,mojmu muzovi preplo.Stal sa typickym konspiratorom a celkovo antisystemovo zmyslajuci clovek.To sme este vedeli nejak fungovat,aj ked sa nedal ockovat a odmietal nosit rusko.Ale teraz,ako je vojna na ukrajine,je to s nim coraz horsie.Je prorusky,cita iba a len media ktore podporuju proruske zmyslanie,ak mam pustene trebars co i len Expres radio,vypina ho,vsade podla neho klamu.Neveri nicomu co ide proti Rusku,nadava na nasu vladu,prezidentku,EU,USA..A najnovsie uz spochybnuje aj to,co doteraz povazoval za pravdu-klimaticke zmeny su tiez podla neho vysledkom len nejakej skupiny ludi ktora chce vyhubit ludstvo..Dokonca zacina verit chemtrails 😞 Mam strach..co s nasim vztahom bude..Je to sikovny chlap,vela toho vie urobit,v robote je uspesny a je to naozaj dobry otec aj manzel..Ale ja nedokazem otocit svoj nazor len kvoli zachovaniu kludu v rodine…Snazim sa tymto temam vyhybat,ale mam pocit ze coraz viac tem musime ignorovat,lebo stupnuju napatie medzi nami 😕 Neviem,co s nami,s nasim vztahom..Ako ho zachovat?

zuzka1117
11. máj 2022

bud sa vobec o nicom takomto nerozpravat alebo neviem. ja by som to nedala, pre mna by ten clovek velmi klesol v mojich ociach a nedokazala by som v tomto vychovavat svoje deti.

belllinka
11. máj 2022

@danyelia nevies citat? Ona sa tym temam snazi vyhybat, on jej vypina radio a nanucuje svoje chore nazory.

yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danyelia
11. máj 2022

@belllinka Tak ak jej to tak strašne vadí, nech sa s ním rozíde a rozbije rodinu...to som jej napísala, nevieš čítať Ty? A nech si žije so svojimi ,,zdravými,, názormi sama...

laurita285
11. máj 2022

@danyelia Ono, teória je pekná ale prax je úplne niekde inde... Moja mama nevyťahuje predomnou tieto hoax témy lebo vie, že inak by som ihneď odišla a neozvala sa jej zas minimálne polroka lenže ona už nevie rozlíšiť čo je blud a čo nie, takže ona aj napriek tomu, že vie že ma nemá otravovať s tými bludami a teda si na to dáva pozor hocikedy začne trepať totálne bludy, lebo to považuje za normálne.

Ako napríklad včera, že ukrajinské deti dostali granty aby šli do súkromných škôlok a naše sa nedostanú a že tie granty mali ísť pôvodne na rekonšntrukcie škôlok ale zrušili to aby dostali ukrajinské deti granty...

Teda toto považovala za bezpečnú tému lebo to neboli tie klasické hoaxy ale zároveň to bol tiež blud, na čo som ju upozornila a povedala som jej, že sa zas polroka neozvem.

sindyem
11. máj 2022

Jedina rada je obchadzat tieto temy. Viem, ze uplne obist sa to neda, lebo su to velke temy, ktore hybu spolocnostou a ovplyvnuju nam zivot viac nez dost...ono moze byt pravda v niecom tam a v niecom zasa inde. Nebolo by to prvy krat...preto ked o tom zacne, ukonci to so slovami "Len cas ukaze, kde ta pravda naozaj je. A my to touto diskusiou aj tak nijako neovplyvnime"... Dolezite je prizvukovat len kriticke myslenie. Inteligentny a rozumny clovek si vypocuje a dohlada vsetky dostupne informacie, a kludne aj tie alternativne ak chce, ale spracuje ich a vie sa sam rozhodnut, co su s velkou pravdepodobnostou hluposti a na com kus pravdy byt moze... Mne smrdela a nie malo kauza covid. Nepodliehala som konspiracnym teoriam, ale ako zena co vysla z labaku som si dohladavala aj ine zdroje (vedecke zahranicne publikacie atd) a jedno je jasne...nie vsetko, co nam hovorili a tlacili do hlavy nase mainstreamove media bola pravda. Co sa aj postupom casu ukazovalo a slova a frazy sa kvoli tomu ohybali ako bolo treba... Ja som sa ockovat nedala, lebo sme sa snazili o babatko a mala som vnutorny pocit, ze nie, ze nechcem este. Manzel sa ockovat dal, lebo chcel. Akceptoval moje rozhodnutie a ja zasa jeho. Chapala som ho, aj on mna...a ked som sa ho raz v slabsej chvilke spytala: " Mam strach, ze ak to dostanem, tak to neudycham...neviem ci si nemam pre istotu dat to ockovanie..co myslis?"... Vtedy som dostala na to odpoved: " Rozhodnutie bude vzdy len na tebe a ja ta podporim, nech sa rozhodnes akokolvek. Ale ak to chces urobit len kvoli strachu, a nie z presvedcenia, ze ti to pomoze a neublizi, tak radsej nechod. Nerob rozhodnutie zo strachu"... A vtedy som pochopila, co za uzasneho chlapa mam doma. Kazdy sa snazi pretvorit svojho partnera pomaly v obraz svoj...ale samozrejme, ze sa lisime a do vztahu patri preto aj tolerancia, pochopenie. Treba sa o tom porozpravat narovinu...on musi pochopit a akceptovat ze ty mas iny nazor a naopak. Inak to nezvladnete...a vy dvaja doma naozaj neovplyvnite ani kauzu covid ani vojnu na Ukrajine. Tam naco si recami alebo hadkami o tom kazit doma naladu...

danyelia
11. máj 2022

@laurita285 Ahoj, lenže dnes sa veľa hoaxov a bludov stáva po čase pravdou...Ja neviem, my síce v rodine máme na tieto veci rovnaký názor, ale ak má niekto iný, tak sa o tom porozprávame, diskutujeme, nikdy sa kvôli tomu nepohádame, každý odíde v kľude so svojím pôvodným názorom. Určite by som sa kvôli tomu neozvala vlastnej mame polroka... Ale dnes je nám nasilu tlačený iba jeden jediný správny názor a doslova zakázané pomyslieť na niečo iné, to je fakt správne?

kvetinka75
11. máj 2022

my máme tiež úplne rozdielne názory a tak sa o tých témach nebavíme. Ja TV ani správy nepozerám. Muž zase hltá všetko čo tam dávajú a povedia. Jednoducho to ignorujem, nebavíme sa o tom, alebo si každý povie svoje druhý povie hm a ideme ďalej. Inak by sme sa povadili. Ako už niekto vyššie napísal, nikto nevie ktorá ,,pravda,, je tá pravá a čo za tým je. Takže tvrdiť že ty máš pravdu a on nie, je mimo. Druhá vec je, čo robí. Mal by sa trošku skludniť a nekomentovať, nepočúvať. Ja tiež nie som očkovaná a nedám sa len kvôli tomu, že môj muž má na to svoj názor a už netrpezlivo čaká na 4.dávku. On rešpektuje moje názory - aj keď s nimi nesúhlasí a ja jeho aj keď s nimi nesúhlasím. Do chodu domácnosti , záujmy a pod nám to nezasahuje, Čo sa týka vojnového konfliktu - nič nie je čierne alebo biele a nikdy nie je iba 1 vinník. Nestojím ani na jednej strane ale mám na to svoj pohľad s ktorým zase on nesúhlasí ale svoje názory poznáme a témy nerozoberáme.

kvetinka75
11. máj 2022

@panelacikova myslím že pochopila veľmi dobre. Lebo aj autorkin príspevok sa nesie alebo skôr pôsobí v tom duchu, že on je vypatlaný a iba ona a tí čo nám podsúvajú informácie majú pravdu. A tým chcela asi povedať, že treba rešpektovať aj druhý názor a nie stavať sa hneď k tomu že je niekto vypatlaný.

danyelia
11. máj 2022

@mandzula Tak to je smutné, prestať si vážiť vlastnú mamu, kvôli nejakému názoru, záujmu o nejakú tému, pohľadu na vec... 🙄

najk
11. máj 2022

@tayla zrusime skoly? Ved mat iny nazor je v poriadku. Niektori maju nazor, ze zem je placka. Podporme v tom uz deti. Nenechajme ich tlacit do stadovitych informacii v skolach. Kazde dieta ma pravo na nazor. Ruski moslimovia svojim znasilnovanim, zabijanim a rabovanim iba oslobodzuju svojich ukrajinskych bratov. Kazdy "normalny" Slovak predsa musi tuzit po tom, aby prisli oslobodiť aj nas, lebo sa mame strasne zle a Rusi prinesu lacny plyn a prosperitu. Rozmobardovane mesta a zabiti ludia za to stoja, nie? Takto vyzeral Lvov pred vojnou. Vsade sami fasisti. To, ze ruski vojaci maju vytetovane hakove krize a sef Roskozmosu hailoval, je v pohode

ivca88
11. máj 2022

Osobne si myslím, že začal tráviť veľa času na internete ..
Nech s tým jednoducho prestane..
Nech sa vráti k životu ako predtým. Nech si číta o autách alebo domoch. Nech ťa radšej vezme na prechádzku alebo bicykel.
Proste čokoľvek, než plniť si svoj život tím, že cítiš nenávisť pomaly k celému svetu.
Bude sa tak rozčuľovať, az nakoniec chytí infarkt a bude...🤷

monro
11. máj 2022

Ja má niečo podobné v priateľovi. My máme v podstate rovnaké názory, teda sme na jednej strane, ale jeho to strašne pohltilo....tiež mám niekedy pocit, že nevie hovoriť už o inom. Ja som mu to aj priamo povedala, a on uznal, že je taký, že je možné , že ho to pohltilo....Uznáva, že mi to môže vadiť....povedala som mu, že nech to rieši pri pive s kamošmi a aj v práci, ak chce, ale že my sa radšej bavme o inom. Len my spolu nežijeme, obaja máme svoje deti, sme rozvedení, viacmenej sa len stretávame...takže to nemám každodenne...v tomto je to výhoda 🙂

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
11. máj 2022

@danyelia veru to je. A hlavne, keď nikto do toho nevidí, nevieme presne čo a ako a čo za tým všetkým je. Každý má tú svoju pravdu a každý si myslí, že tá jeho je pravdivá. A pritom sa môže mýliť.

jana_eyre_2
11. máj 2022

Ak mám byť úprimná, názor na vojnu je premna tak veľmi zásadný, že by som s takýmto človekom nevedela žiť.. nevedela by som žiť s niekým kto dokáže obhajovať agresorov čo zabíjajú a znasilnuju deti, mučia ľudí, strieľajú do nich, bombardujú ich.. rozdielne názory na očkovanie, koronu to by som vedela prekusnut, nebavit sa o tom, neriešiť.. ale popierať vojnu, obhajovať ju? Nie to je premna tak veľmi cez čiaru, že by som nevedela s takým mužom žiť..

najk
11. máj 2022

@kvetinka75 lenze sme ludia. Mozeme mat iny nazor na to, ci nam chuti rajcinova polievka. Ale asi nie je ok mat iny nazor na to, ci je v poriadku vyvrazdit susedny narod. Ak taketo vrazdenie niekto schvaluje, pochoval svoju ludskost

jana_eyre_2
11. máj 2022

@kvetinka75 čiže tvoj názor je, že ti mŕtvi ľudia na fotkách sú herci?

kvetinka75
11. máj 2022

@jana_eyre_2 písala som všeobecne nie konkrétne. Ako som napísala. Je tam veľa vecí do ktorých nevidíme. Nebudem tvrdiť, že to že Putin vyslal vojská na Ukrajinu je v poriadku ale zase nie som presvedčená o tom, že čo robí druhá strana, tiež nie je úplne OK. Treba sa pozrieť pár rokov, mesiacov späť, čo sa kde deje, čo čomu predbiehalo. ŽIadna vojna nie je v poriadku. Ani táto ani tie, ktoré sa začali pred touto .

xxixinka
11. máj 2022

Píšeš úplne o mojom mužovi. Ale že úplne všetko jemu nás rovnako. Žijeme a žiť budeme aj ďalej. Riešim to tak že sa s ním o Tom vôbec nebavím. Akože čo tu ženy píšu že sa ako čo? Rozísť? To vidno že také nemajú doma, že to vôbec vypustia... Nehovorím, že má to neserie ale proste v iných veciach je normálny, tak sa nebudem zaťažovať s takou vecou.

danyelia
11. máj 2022

@mandzula Tak áno, dá sa na to pozrieť aj takto, každý sme iný, no mne ak by také niečo mama povedala, napríklad o tej pôde 🙂 možno by som ,,prekrútila očami,, povedala jej na to môj názor, možno by sme sa na tom spolu zasmiali a viac by som to nerozoberala. Ako mi ubližuje ten jej názor?..Len problém je skôr ten, ako je rozdelená naša spoločnosť, aj vplyvom médií. Hneď prvé komentáre, kde sa vyjadrujú tí, ktorí majú len tú ,,jedinú,, svoju pravdu najviac nadávajú tým, ktorí to vidia inak. Vypatlanec, hlupák, veď si určite čítala...Každý človek má právo na svoj názor, aj keď je hocijaký a nám sa nepáči. Samozrejme, neverím, že autorkin manžel (alebo hocikto s iným názorom) ju denne presviedča, že: ,,Znásilňovanie žien vo vojne je super,, alebo ,,Teším sa z tej vojny, tak im treba,, - toto už je jasné, že prehnané...

tayla
11. máj 2022

@najk tak Ukrajinci nemajú vytetované hákové kríže, ani nehajlujú, však? A ten konflikt vôbec netrvá pomaly 10 rokov, však? Nikde neschvaľujem, čo sa tam deje, ale nie je všetko pravda, čo nám podsúvajú. Treba poriadne otvoriť oči a zahodiť ružové okuliare. Angelina pila kávičku medzi bombami, aj U2 v metre sa pri koncerte triasli strachom...

chadkroeger
11. máj 2022

tvojmu mužovi sa praveze otvaraju oci. Skus ho trosku pocuvať a naozaj vypnuť ten expres.
Ale zase, aby som ho len neobranovala, ak ty nesuhlasis s jeho názormi, nemal by ti ich nasilu vnucovať. Bavte sa o iných témach a problem vyriešený 🙂

najk
11. máj 2022

@kvetinka75 nic tomu neprebiehalo. Ukrajinci iba chceli zit slobodne. Do Nato sice chceli, ale nato by ich neprijalo, lebo mali na svojom uzemi ozbrojeny konflikt. Vyvrazdovanie Rusov, ktoré si Putin vymyslel? Ako tam mohli byt vyvrazdovani Ukrajincami, ked uzemie bolo po Ruskou kontrolou? A ak im bolo zle, preco teraz bojuju proti osloboditelovi? Nikdy Ukrajincov neuznal. Ved si pozri ich spravy. Raz na nich museli zautocit, lebo Rusom nedovolili varit borsc na Ukrajine, potom zapad nenávidí Rusko, lebo tam ziju heterosexuáli a na zapade su vsetci Lgbt. Dokonca na Ukrajine bola zakladna Lgb podporovana Bidenom. Vsetci na zapade uz maju zmenene pohlavie, preto nas treba vyvrazdit. Jedna bomba tam, druha inam, Ukrajinu rozdelit, byvale staty Zssr pripojit k Rusku, aby len boli spokojni.. kedy skoncia? Ukrajina do Nato nemôže vstupit. Tak kedy Rusi vypadnú domov? Ved Rusov uz ochranili tak, ze ich vyzabijali, alebo odvliekli do gulagov. Co je dalsi ciel?

laurita285
11. máj 2022

@danyelia Hej, dám ti vedieť ked tie bludy čo mi tvrdila budú pravdou...
Pár perličiek s ktorými mi otravovala život a netýka sa to tých klasických "hoaxov" lebo ako som spomínala, to som povedala že ak to vytiahne tak sa jej už neozvem.

1.Volala mi, že si mám ísť IHNEĎ natankovať auto, lebo dôjde nafta ...
2. Volala mi, že si mám ísť hned vytiahnuť všetky peniaze z účtu lebo sa idú banky skrachovať a nikdy sa k nim už nedostanem.
3. Volala mi, nech je idem do metra na našu metro kartu nakúpiť zásoby lebo ani neviem čo to už vlastne bol za blud.
4. Potom nám kúpila kachle do domu, (ohromný dar) lebo sa dočítala že ide byť "blackout" tak nech máme čím kúriť a na čom variť.
5. Vyhrážala sa bratovi, že ho vyhodí z domu ak sa pôjde dať zaočkovať, lebo z neho potom bude čosi vyžarovať a zabije to aj ich.
6. Roztvárali respirátory, pretože tam vraj žijú nejaké červy a lupou ich tam hľadali...

A to mi nehovorí tie klasické hoaxy, lebo znova opakujem, tie som jej zakázala v mojej spoločnosti vytiahnuť a aj tak mi tieto jej bludy a furt večné strachy o ničom otravujú život, tak sa vždy na ňu radšej vyseriem ako "riešiť" tieto neexistujúce problémy...

najk
11. máj 2022

@tayla Ukrajinci nevtrhli na cudzie uzemie a nezabijaju ruske zeny, neznasilnuju male babatka. A ze ich vytlacili zo zapadu, ano, mohli tam prist pozriet rozni politici, aj Angelina. Tym je ako vsetko co spravili Rusi zmazane? Kedy pojdu domov? Co este chcu? Nasi nackovia Ti nevadia? Aj Ty tuzis, aby prisli denacifikovat aj nas?

laurita285
11. máj 2022

@danyelia ešte idem pokračovať 😀
Nadchla ma táto téma... predala byt, ktorý zdedila a dala si sumu viac než 100 000 vyplatiť v hotovosti, resp nejakú časť jej aj poslali na účet ale ona si hneď nahlásila výber a ráno stepovala pred bankou aby si vytiahla aj tú druhú časť kúpnej ceny a teraz má doma peniaze doslova niekde v perinári 😂 už dva roky lebo neverí bankám, neverí lekárom, neverí doslova ničomu a nikomu. Toxický hnusný človek

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
galioska
11. máj 2022

moj muz ma tiez niektore nazory rozdielne ale nepotrebuje to pretrcat, neprovokuje, neriesi. Urobi vsetko tak aby sme boli obaja spojojni a ja robim to iste. Neviem si predstavit, zeby sme toto riesili. Hlavne si treba najst to spolocne a nato sa zameriavat.

laurita285
11. máj 2022

@danyelia Idem pokračovať, mám ďalšiu pikošku, bola som v zahraničí asi tak 4-6 mesiacov dozadu keď na jeden deň spadol FB, teda na deň, na pár hodín 😂
Ona mi už hneď splašene volala že " už to prišlo" a nech idem ihneď domov, že niečo sa ide veľké stať, že určite nepôjde aj elektrika a že ako sa vrátim zo zahraničia, že nepôjdu letiská, nepôjde nič...
Ako môžeš byť v kontakte s takýmto človekom? To mi vysvetli.