Rozdielne názory manželov

11. máj 2022

Ahojte..
Myslite,ze dokaze manzelstvo normalne fungovat,ak maju manzelia rozdielne nazory-politicke,ekologicke..?Sme spolu v stastnom manzelstve s tromi detmi uz 15rokov,ale ako prisla korona,mojmu muzovi preplo.Stal sa typickym konspiratorom a celkovo antisystemovo zmyslajuci clovek.To sme este vedeli nejak fungovat,aj ked sa nedal ockovat a odmietal nosit rusko.Ale teraz,ako je vojna na ukrajine,je to s nim coraz horsie.Je prorusky,cita iba a len media ktore podporuju proruske zmyslanie,ak mam pustene trebars co i len Expres radio,vypina ho,vsade podla neho klamu.Neveri nicomu co ide proti Rusku,nadava na nasu vladu,prezidentku,EU,USA..A najnovsie uz spochybnuje aj to,co doteraz povazoval za pravdu-klimaticke zmeny su tiez podla neho vysledkom len nejakej skupiny ludi ktora chce vyhubit ludstvo..Dokonca zacina verit chemtrails 😞 Mam strach..co s nasim vztahom bude..Je to sikovny chlap,vela toho vie urobit,v robote je uspesny a je to naozaj dobry otec aj manzel..Ale ja nedokazem otocit svoj nazor len kvoli zachovaniu kludu v rodine…Snazim sa tymto temam vyhybat,ale mam pocit ze coraz viac tem musime ignorovat,lebo stupnuju napatie medzi nami 😕 Neviem,co s nami,s nasim vztahom..Ako ho zachovat?

angel993
11. máj 2022

Ja sa na tému korona, Ukrajina, vojna a Rusko nebavím s nikým. Každý to akceptuje a oveľa príjemnejšie prebieha stretnutie bez týchto tém. Mám malé deti a asi by som stresovala, keby som čítala a pozerala správy

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radolina
11. máj 2022

@laurita285 heh tak to uz je ale iny harcore. Ako mozno niektorych ta korona a tie obmedzenia az natolko vyplasili, ze im to uz zacalo hrabkat v hlavach. Neviem

tayla
11. máj 2022

@najk neprežívaj to tak, lebo ti praskne cievka...

najk
11. máj 2022

@laurita285 ja som mala kamosku, co robila v hoteli na recepcii. Ked sa prisli ubytovať Americania, tak to boli podla nej tajni agenti a urcite mali zfalsovane testy na koronu. Pol roka na to samozrejme korona uz bola vymyslena 🙂 zato ked sa prisli ubytovat Rusi, boli uzasni nasi bratia a nieco z nich vyžarovalo. No vyzaroval po mojej skusenosti z nich hlavne chľast. Boli stati jak dogy hned od rana, nechutni a netusili v akom state sa nachadzaju a chceli, aby som im zistila ako sa dostanú dovPetrohradu. Otras

hope87
11. máj 2022

To, ze ma tvoj manzel iny nazor na dianie vo svete, je v poriadku. Avsak to, co popritom predvadza, uz v poriadku nie je. Aby obmedzoval teba(napr. tym, ze ti vypne radio), lebo on ma iny nazor, atd. To je uz daleko cez. Ty mas rovnako pravo na svoj nazor. "Fanatizmus" na jednej alebo druhej strane bude vzdy robit zlo. Nezalezi od temy...vzdy, ked jeden velmi prehana vo vyjadreniach a presviedča druheho a zachadza pritom do krajnosti, znici to ten vztah. Skus sa s nim porozpravat a vyjadrit vazne obavy o vase fungovanie...

sissy27
11. máj 2022

úprimne neviem si predstaviť dlhodobé fungovanie s takým človekom... moja milovaná mama má tiež trošku odlišné názory čo sa týka covidu a vojny, ľúbim ju, spravím pre ňu prvé posledné, ale týmto témam sa vyhýbam ako čert svätenej vode. A to s ňou nežijem pod jednou strechou, našťastie sa môžem kedykoľvek zobrať a ísť, ale aj to je pre mňa náročné keď už na to príde, prípadne keď vidím jej aktivity na sociálnych sieťach...
Kolegu mám, ten reálne verí tomu, že zem je plochá a že vo vakcínach sú čipy a podobne, proste nechápem, ako tento človek mohol vyštudovať vš (mimochodom, elektrotechnický smer, takže by mohol o čipoch vedieť, že implantovať ich v roztoku do tela je tak nejak nonsens), tiež keď to nie je naozaj nevyhnutné, tak s ním nekomunikujem.
A mať toto doma a vo veľkom - fúha, no s mojou povahou by mi len raz vypol rádio alebo telku a potom by asi potreboval niekoho, kto ho bude kŕmiť a utierať mu zadok, lebo s dvoma zasadrovanými rukami to ide vraj ťažko... nevedela by som s ním žiť, pokiaľ by svoje názory prezentoval nahlas a zasahovali by nám do spolužitia. Akokoľvek dobrým manželom a otcom by mi bol tých 15 rokov, tak toto si nemyslím, že by som zvládla...

danulicek
11. máj 2022

Mne by rozdielnosť v názoroch neprekážala v tom zmysle, že kto z nás ma urcite pravdu. ale skôr z toho pohladu, prečo by sme sa mali vzájomne presviedčať, ze pravdu ma isto on alebo isto ja, prečo by on mne mal vypínať rádio alebo tv, keď ja to pozerám a on si mysli iné.. vadilo by mi, keby tieto témy sa stali prioritou našej partnerskej komunikácie. To by som asi veľmi nedala bez ohľadu na to, kto ma aký názor.

moji rodičia tak funguju, ale oni sú spolu už 33 rokov a otcovi v poslednych dvoch rokoch úplne preplo, čo sa týka korony, vojny, politiky, stále riesi lgbti. Ale nejde tu o to, aký ma názor, ale o to, ze ten názor tlači úplne do každej debaty. kazdopadne moja mama to toleruje, nechá ho povedať si svoje, ale ona mu neoponuje, lebo vie, ze by sa povadili. Ak sme na návšteve my a on to riesi, vždy ho zrusi, nech sa o tom nebavime, ze každý ma právo na svoj názor a ze mame lepsie témy ako politiku, vojnu a tak. A takto vzajomne funguju, ale mamu to stoji veľa sil. Nie preto, ze majú rôzne názory, ale preto ze on ten svoj názor pchá fakt všade - riesi to stále, kazdu debatu obracia na toto, v obchode rozpráva svoje názory na Ameriku, vojnu, rusko, keď mu pokladníčka blokuje nákup… proste celé zle a ja by som sa obesila asi, ale moja mama to zvláda 😁 ešte raz pre istotu napíšem, ze jeho názor beriem, rešpektujem, ale druha vec je to, ze tato téma ho pohltila tak, ze akakolvek debata sa zvrhne k tomuto a vobec nerozlišuje - napr deti sa hrajú s autíčkami a on im do toho začne mudrovať, ze nech sa len hrajú, lebo im Američania zachvíľku zrušia aj hranie sa a budú namiesto toho povinne pochodovať na lgbti pochodoch a tak 🤷🏻‍♀️ (To dávam len ako príklad)

najk
11. máj 2022

@tayla ako som pisala, stratila sa z Teba ludskost. Komu môže netrhat srdce zabijanie a znasilnovanie deti? Presne toto robia Rusi. Spravia propagandu ako su Ukrajinci zli - fasisti, lgbt, a preto je v poriadku im ubližovať. Moja cievka Ta nemusi trapit. Ked praskne, ok, som bezvyznamny clovek. Ale je tu narod, ktory zabija kusok od nas. Ak si normálny clovek, tak Ta to musi trápiť

lujza123
11. máj 2022

Je to hrozne. Veľa ľudom takto preplo, aj medzi mojimi kamošmi. Inteligentní, ekologicky zmýšľajúci ľudia, Vš, jeden kamoš odjakživa taky mierumilovný hipisák a zrazu úplne temno pred očami nechápem. S niektorými som sa prestala úplne baviť, s niektorými sa síce kamarátine a snažíme sa vyhnúť týmto témam, ale je to ťažké. Mam pocit ze takýto ľudia to hrozne prežívajú, nieje to len názor, nevedia si to nechať pre seba, neustále tieto názory pretlačaju aj do úplne nevinných tém a občas sa stane ze každu tému rozhovoru zvrtnu na toto.

Máš to ťažké veru. Nedá sa len tak seknut s manželstvom, rozbiť rodinu, bývanie koli názorom, na druhú stranu ani sa s takým človekom nedá žiť.
Skus sa s ním ešte porozprávať, nech si myslí co chce ale nech akceptuje tvoj názor. Keď chceš počúvať debatu o vojne v rádiu, pozerať správy nemôže ta obmedzovať. Ved on to nemusí počúvať s tebou, nech si pusti cez sluchátka nejaký občiansky tribunál na fb a môže si počúvať svoje. Ži a nechaj zit

dkethe
11. máj 2022

Mnohym ludom v tomto style drblo za uplynule 2 roky. Ale kazdy ma pravo na slobodny nazor, nech je akykolvek. Problem je, naucit sa neprezentovat to, o co iny nema zaujem.
Jeho obtazuje radio, a vypne ti ho? Tak mu vysvetli, ze ta svojimi hlasnymi nazormi rovnako obtazuje, a tiez by si nanho chcela tlacitko vypnutia.

Pocuvat tieto uremcane dristy by mi vadilo viac, nez jeho nazor.

katkati
11. máj 2022

Podľa mňa to je taký blud automaticky akceptovať názor iného človeka. Hlavne názory ohľadom ľudskosti. Stretla som sa už aj s názorom, že muž musí občas prefackať ženu, aby poslúchala a popritom občas aj deti, aby sa vedelo, kto je doma pánom. A jeho manželka na neho pozerala ako na svätý obrázok a usmievala sa. Až kým aj ju párkrát neprefackal a neublížil aj deťom. Smiech ju prešiel, keď už bolo neskoro. Od takýchto ľudí sa treba dištancovať a nie tíško súhlasiť s ich názormi A koľko debilov s nenávistnými názormi žije medzi a ešte im niektorí tlieskajú a obdivujú ich.

jvlo
11. máj 2022

Buď sa nebudete o týchto témach baviť a vytesnite ich z vášho života, alebo bude problém, pretože sa budete hádať a skončí to nezhodami v manželstve. Šla by som na vašom mieste do poradne ak vám vaše manželstvo stojí za nejaké ústupky, šla by som k odbornikovi

lujza123
11. máj 2022

@maranta_leuconeura deti si vyberú názorovu stranu, aj keď je takmer isté že jednému rodičovi sa to páčiť nebude. S otcom mojej dcéry síce nežijeme, ale chodí k nemu často. Ma 12 a robí si z neho srandu, tiež je zarytý antivaxer a neviem co ešte.

Moja babka bola ortodoxný fanúšik Mečiara, jeho obrázky vyseli na stene hneď vedľa panenky Márie a na Vladka nesmel nikto nič povedať lebo moja tolerantná, milá babička sa zmenila na nepoznanie pri tejto téme. Tiež sme ju mali radi, rešpektovali a nehadali sa s ňou. Potom pri Ficovi už trochu skrotla, toho už toľko neobranovala, ale všetkým bolo jasné kam si chodí po tie karafiáty na MDŽ a koho voli

danyelia
11. máj 2022

@laurita285 No ale v niektorých veciach sa jej ani nemôžeš čudovať 🤭 1. O tej nafte...Asi začula tlačovku nášho premiéra, ktorý často hovorí o tom, ako sa čím skôr musíme odstrihnúť od ruskej ropy a surovín, doslova povedal, že ,,musíme byť odvážni,,. A to isté presadzuje vláda. Dokonca aj ukrajinský prezident nám ,,pohrozil,, že ak sa neodstrihneme sami, tak nás odstrihne on...Takže tu som zvedavá sama, ako to dopadne. 2. Banky...tiež som o tom počula, nejakú teóriu o tom, ako sa plánuje ,,zrušiť,, hotovosť, budeme musieť platiť iba bezhotovostné, banky nás budú kontrolovať, sledovať...No dúfam, že niee, ale v tomto svete si nemôžme byť istí už ničím. 3. Zásoby...tak náš bývalý premiér istý čas tiež básnil o ,,vypnutí krajiny,, tzv. ,,blackout,,? A k tomu tie správy v telke, ako sa rabujú obchody, všade vládne panika, vykupujú sa múky...4.Kachle...no tak sa trošku splašila, ale chcela vám dobre, viď. zase tá panika v správach. 5.Očkovanie...tak to by som viac chápala strach z nežiadúcich účinkov vakcín, lebo určite u niekoho sú, no asi počúvala teóriu manželov lekárov Jancovcov, ktorí presne toto v nejakej relácii riešili - netvrdili nič na 100 %, ale skúmali nejakú teóriu ,,vyžarovania,, nejakej zložky vakcíny na deti...6. No a respirátory, tie som zo srandy ,,vykuchala,, aj ja, asi 3 a pozorovala mikroskopom, čo sa tam deje 😁 Ale len tak, lebo som sa chcela presvedčiť, či sa tie ,,larvy,, fakt hýbu...ale to celé v rámci zábavy. A áno, testovanie mi bolo proti srsti, ale keď už som fakt musela, išla som, peniaze by som z banky nevyberala, a to ,,že už to prišlo,, z posledného príspevku, to je prehnané, ale to jen ten strach, ktorým nás kŕmia média...

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
11. máj 2022

@laurita285 😃😃😃 ta tvoja mama je teda prípad, cervy v respirátoroch sú top.
Ono je to smiešne, ale keď to robí vlastná mama tak to musí byť naozaj ťažké. Najhoršie ze toto je ako na špirále, stále väčšie a horšie tieto teórie. Tam už len nejakého šikovného hackera ktorý by jej telefón aj IP adresu navždy odstrihol od facebooku

maranta_leuconeura
11. máj 2022

Inak vsimli ste si, ze najprv boli cipy v antigentovych testoch na covid a ze sa ich urobilo fakt dost, ved sme boli najpretestovanejsim narodom. Potom ich zacali davali do vakcin, aj loteriu urobili, aby sa ich co najviac pouzilo, aj tretiu davku zaviedli. A ako to cele dopadlo? No nemame ako vyrabat auta a elektroniku, lebo chybaju cipy! Nahoda?! 🤔 Nemyslim! 👍

(Priblizenie, ako asi tito ludia rozmyslaju a ze im to vzdy nejak dava zmysel 🙃)

janisa31
11. máj 2022

@lujza123 hmmm ako tiež si to neviem predstaviť, že by som mala niekoho takého v rodine. proste áno na jednej strane je to smiešne, ale zas aj smutné, keď človek nevie, čo s tým spraviť, aby sa to dostalo do normálu

danyelia
11. máj 2022

@mandzula Veď aj to je super, dohoda, že sa o tom nebudete rozprávať. Lenže ono fakt aj na tom druhom názore je vždy aspoň kúsok pravdy. V podstate - áno, nútenie zdravých ľudí do testovania, ktoré (povedzme si úprimne) až taký veľký význam nemalo, keď platilo napríklad 7-5-3 dní. Logicky, človek sa mohol kľudne nakaziť hneď v buse, hodinu po testovaní a vo vrecku mal certifikát ,,negatívny,, s ktorým si veselo behal hore - dole a ,,nakazoval,, ďalších ľudí. Ale jasné, tiež som bola proti, ale kvôli svadbe, lekárovi, súťaži a pod., som s hundraním šla. Aj tesne pred chemo, aby som nenakazila ostatných pacientov, tomu rozumiem. O tom respirátore, no určite učitelia nechcú deti dusiť, ale kardiológ p.Fisher o tom mal peknú prednášku, o ne/význame v škole nosiť respirátor, kde hovoril aj o negatívach, aj o okysličovaní detského mozgu, aj o imunite, plesniach, škodlivinách v respirátore...Povedal, že ak si hi deti nemenia pravidelne každé (2-4 hodiny) tak v podstate nemá význam, a to asi žiadne dieťa tak poctivo v škole nerobí. Kamarátkin syn a deti v jeho triede si ich dokonca vymieňali medzi sebou, komu sa ktorý, s akým obrázkom páčil viac a domov chodil pravidelne s cudzím ušmudlaným 😄 A tiež lekári Jancovci mali nejakú teóriu o prechádzaní nejakých škodlivín na deti, z očkovaných rodičov, práve niečo skúmali...ale viac neviem, už som to potom nesledovala, len viem, že niečo také riešili, tak nebudem konšpirovať. Jediné riešenie je fakt asi nebaviť sa o tom doma s rodinou a nebrať to všetko tak vážne...či sa tí manželia doma pohádajú, pobijú, rozídu - problémy sveta neovplyvníme ani nevyriešime, bohužiaľ 😏

janne318
11. máj 2022

@tayla 👍👍👍👋👋👋

tayla
11. máj 2022

@najk a kde bola tvoja a tvojej strany ľudskosť, keď ste boli za to, aby neočkovaní nemohli nikam, aby si platili ošetrenie? .. Či to je už iný príbeh? Keď ľudia umierali sami v nemocnici, domovoch, lebo tam nepustili zdravého, aby sa aspoň rozlúčil? Kvôli smrteľnému vírusu, ktorý väčšina prežila s paralelnom a čajom? To bolo v poriadku? Či pre teba ľudskosť = Ukrajina, nič iné?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janne318
11. máj 2022

Každý má právo na svoj vlastný názor. Isteže - nemusí si ho za každú cenu presadzovať. Ale tiež nie je úplne zdravé správať sa ako ovca, veriť všetkému, čo odznie v médiách a vysmievať sa menšine, ktorá húfny názor väčšiny nezdieľa.
Čo sa manželstva s rozličnosťou názorov týka - toto čo opisuješ, nie sú nezhody, ktoré by mali robiť manželstvo nefunkčné. Treba to brať trochu s nadhľadom. Pandemické opatrenia boli zavedené a aj zrušené bez ohľadu na naše názory - nič s tým nespravíme. Taktiež sa nás Vladkovia nepýtajú na náš názor na vojnu. Skrátka to neovplyvníme. Nie je trochu zbytočné, ničiť si kvôli tomu krásny dlhoročný vzťah? Šak keď muž vypne rádio - tak ho vypne. No a? Zapni si ho o hodinu znovu a budeš v ňom počuť to isté. Ak sa zastáva Ruska - nech sa ho zastáva. Je to jeho názor. Ty máš iný. Obaja by ste mali dokázať svoje názory rešpektovať. Zdôrazňujem - rešpektovať. Nie stotožniť sa s nimi alebo ich od seba preberať. Ako bolo už vyššie spomenuté - nikto z nás nemôže v tejto fáze vedieť, ktorý názor je ten správny. A týka sa to tak dopadov očkovacích vakcín na zdravie ľudí, ako aj vojny. Ono každá minca má dve strany.

danyelia
11. máj 2022

@mandzula Jasné, ja Ťa chápem, ale tak čo iné Ti ostáva - vypočuť, jedných uchom dnu, druhým von, nenaťahovať sa o tom, lebo to význam nemá, nerozčuľovať sa...a starší ľudia sú občas takí, niekedy majú zvláštne názory na všetko 🤷‍♀️

luccija
11. máj 2022

@laurita285 tvoja mama má úzkosť musí veľmi trpieť ako viem, že je to nepríjemné a otravuje Ti to život, ale ona za to nemôže a mala by sa liecit

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
belllinka
11. máj 2022

@tayla to teraz to, ze noeckovani si nemohli ist kupit handry a museli si platit za test porovnavas s vrazdenim a znasilnovanim na ukrajine??
A ano, kopa ludi prezila s paralenom a kopa nie, napr. moj otec podlahol behom 5-tich dni od nakazy a to bol bez inych zdr. problemov.

janne318
11. máj 2022

@mandzula Áno, máš úplnú pravdu. Lenže tie detailné, avšak podstatné súvislosti, sa my - bežní ľudia - nikdy nedozvieme. Skutočne je zbytočné nechať si nivočiť manželstvo okolnosťami, ktoré nemáme ako ovplyvniť.