Rozvod a bývanie u matky

suzanah181
22. júl 2017

Baby poradte. Chcem poziadat o rozvod s manzelom to uz dlhu dobu neklape a nezije tak akoby mal... kamarati, alkohol.. s nami je minimalne lebo pracuje v zahranici. Mam s nim 2 deti 3 rocnu a 4 mesacneho ☹ zijeme u mojej mami v rodinnom dome. neviem co a ako teraz? Podat navrh na rozvod a ohladne vyzivneho tiez nejak samostatne sa to riesi ci ako?
mm pracuje v zahranici vacsinou je 3 tyzdne tam a tyzden doma.. za ten tyzden sa nam venuje malo radsej ide s kamaratmi do krcmi.. nie vzdy samozrejme ale je este aj milion inych veci ktore mi na nom vadia.. hlavne je to ze sa nevenuje rodine a po poslednej hadke to tak vyzera ze uz sa ani snazit nechce zmenit co doteraz aspon sluboval.
ja som na materskej s malym.

hviezda22
24. júl 2017

Blocky. Ja som zatiaľ nedavala. Odo mna to nechceli. Treba len spisat vydavky. Napr. Strava, lieky, skolka, plienky, naklady na auto, poistky, nafta atď.
Sud bude vychádzať z jeho prijmu. Na tvojom mieste si ziadam aspon 500 eur na vas troch. Resp. Požiadaj viac, ono to aj tak rozhodne sud.

tt247
24. júl 2017

@suzanah181 Asi najlepšie je ísť za právnikom a neriešiť to sama. Na súd sa dostávajú kadejaké podania podľa internetových vzorov absolútne nehodiace sa na konkrétny prípad a keď sa to dobabre, tak vtedy je už neskoro ísť za právnikom a očakávať od neho zázraky. So zlomeninou taktiež utekáte k doktorovi a myslím si, že rozvod, starostlivosť a výživné nie je o nič menej závažné, len sa to týka inej oblasti.

jurajpistek
6. aug 2017

Ahojte, chcem poprosiť o radu. Moja exmanzelka sa prestala starať o deti a začala holdovat alkoholu. Výživné pravidelne platím. Chodí v nočných hodinách opitá s krčmy domov. Ako mám postupovať a donútiť aby sa začala vzorne starať o deti?

vejapa76
6. aug 2017

@jurajpistek a čo takto nenutit ju a požiadať o zverenie deti do tvojej starostlivosti? Ale tu si treba uvedomiť že to nie je len mať deti u seba ale je to 24 hodinová starostlivosť. Áno...deti možno chodia do škôlky, školy, ale čo v prípade choroby? Vieš si neodkladne zariadiť voľno v práci? Deti to je aj obliekanie babik, hranie s autičkami, utešovanie pri zlých snoch, utieranie soplikov, pomahanie s úlohami, vozenie do-zo školy a na krúžky... Deti sú na plný úväzok. Ty platiš výživné čo je tvoja povinnosť ale čo takto postarať sa keď toho nie je schopná tvoja ex? Apropo...Týmto príspevkom sa jej samozrejme nezastavam

jurajpistek
6. aug 2017

Ahoj, ja som súhlasil so zameraním deti do osobnej starostlivosti matke, no ale sústavne vyhľadáva chlapov a strieda ich ako ponožky a chodí s nimi po krčmach. Na alkohol si zobrala tri pôžičky s nebankovky a už neplatí ani elektriku a plyn. Je odpojena. Deti chodia čisté a upravené, ale v domácnosti ma neporiadok. Najnovší partner mal incest so svojou sestrou. Ako mám postupovať?

jurajpistek
6. aug 2017

Ako mám zabrániť exmanzelke takto nevhodne vychovávať deti? Nemá čím kúriť cez zimu lebo neplatí plyn. Mesačne ma 600€ a väčšina ide na alkohol. Ja chodím do roboty, a je to nemysliteľné aby som si zobral deti do osobnej starostlivosti. Čo mám robiť? Ďakujem za odpoveď.

marusia12
6. aug 2017

@tt247 netreba žiadneho právnika... ty možno nemáš kam dávať prachy... ale je to zbytočné.

vejapa76
6. aug 2017

@jurajpistek ...ty si deti vziať nemôžeš - je to podľa tvojich slov nemysliteľné... Ale vieš o tom že väčšina matiek ktoré majú deti vo svojej starostlivosti chodia do práce? Tak buď chlap a postaraj sa o deti ty keď to nedokáže zodpovedne spraviť matka.

marusia12
6. aug 2017

@suzanah181 Ako ti tu už babenky radia.... niektoré dobre a niektoré úplne mimo... hlavne zájdi ku Vám na oddelenie kurately, je to na obvodnom úrade, alebo okrese.... podľa toho, pod koho spadáš. Tam vysvetli situáciu, pomôžu ti všetko spísať.... právnika ti netreba, sudcovia moc nemusia, ak sa na súde ktosi objaví s právnikom a aj tak má relatívne holý zadok... a bojuje o drobné. To z vlastnej skúsenosti, keďže som roky na súde robila. Ak podáš rozvod a výživné v jednom podaní, bude to zbytočne dlho... podaj to predbežné opatrenie, ako to tu ktosi písal a to zvykne byť do mesiaca - dvoch. To máš bez poplatku a napíšu ti to babenky na tej sociálke. Oni taktiež potom prídu k tebe spísať situáciu, kde im ty opíšeš, ako to u Vás funguje. Súd si bude žiadať tak či tak jeho výplatné pásky, prípadne ak špekuluje, tak súd pristupuje aj k tomu, že žiada jeho výpis z banky, lebo podnikateľ zvykne mať iné na páske a iné reálne v banke na účte. Ak má príjem cez 2000€, tak žiadaj minimálne 700€... resp. žiadaj viac ako menej, nebuď zbytočne skromná. Ak sudca uvidí, že nejak s prachami chlapec špekuluje, tak mu dá zväčša platiť viac. Žiadaj v podaní hneď aj zákaz nakladania s majetkom detí.... vyhneš sa do budúcna napr. tomu, aby na meno detí nezakladal bankové účty a pod... aj toto tatínkovia špekulanti robia.

marusia12
6. aug 2017

@jurajpistek a prečo si mal deti, keď sa o nej v núdzi nevieš postarať?
Choď to riešiť na sociálku.

tt247
6. aug 2017

@marusia12 😄

jurajpistek
6. aug 2017

@marusia12 ja som deti nemal ale ich mala exmanzelka

jurajpistek
6. aug 2017

@vejapa76 ja nemám kde vychovávať deti, bývam v jednej izbe.

jurajpistek
6. aug 2017

@vejapa76 ona do roboty nechodí a len hľadá chlapov na sex 😤😬😠

jurajpistek
6. aug 2017

Ďakujem za pridanie do diskusie 🙂

vejapa76
6. aug 2017

@jurajpistek vieš, kydať na svoju ex to je úbohé, zvlášť keď nepoznáme jej verziu. ČO chceš počuť? Ona sa nestará, ty sa starať nechceš... Tak choď a nahlas ju na sociálku ako ti tu už bolo navrhnuté. Oni posúdia či majú deti vyhovujúce podmienky. Ja si to nedovolim posudzovať pretože neviem ako naozaj tvoja ex žije. Ak sa nedokáže ona postarať a ty len nariekaš a nič neriešiš tak deťom bude fakt lepšie u niekoho v pestunstve. Ale opakujem...neposudzujem tvoju ex. Nepoznám ju, neviem ako to naozaj je. Neviem aku inú pomoc tu na koňovi očakávaš.

marusia12
6. aug 2017

@vejapa76 veď písal, že deti sú exmanželky... tak nie jeho? Asi ďalší, čo sa tu zabáva 😀

vejapa76
6. aug 2017

@marusia12 jáj veď áno. Rozviedli alebo rozišli sa s ex tak jeho už nie sú. On nič on muzikant on nemôže...ach jaj

jurajpistek
6. aug 2017

@marusia12 ja som sa rozviedol kvôli tomu že ex vyhladavala chlapov a deti sú aj moje. Ty si to zle pochopila

jurajpistek
6. aug 2017

Nikto tu nevie normálne poradiť, len peniaze brať od ex. Ďakujem

vejapa76
6. aug 2017

Ale veď som ti pisala... Skus si to ty starať sa o deti. A keď si Mysliš že ex len peniaze ťahá...veď keď budeš mať deti u seba - tak si požiadaj o viživne... Uvidíš aspoň koľko " deti stoja " 😉

marusia12
6. aug 2017

@jurajpistek ty máš povinnosť prispievať na deti... a či ich ona prepije teba nemusí zaujímať.... ona sa o tie deti z nejakých peňazí starať musí.... ak sa ti to nepáči, podať na sociálku návrh na preskúmanie stavu.

jurajpistek
6. aug 2017

@marusia12 áno ja pravidelne na deti platím, ale kurovat sa zakaždým s druhým chlapom nemusí. A už napadol jej priateľ aj môjho syna fackami, tak už si múdra?

matazirafa
6. aug 2017

@jurajpistek Tak co tu kafres na koni a neriesis to realne? Budes asi podobne jednoduchy ako tvoja ex, je mi tych deti fakt luto.

jurajpistek
6. aug 2017

@matazirafa totiž ja som už v piatok kontaktoval socialku, len som chcel poznať názor ľudí. Na polícii som dal na ex trestné oznámenie za zanedbanie starostlivosti o maloleté deti a mravnu výchovu.

jurajpistek
6. aug 2017

@vejapa76 keď si deti zoberiem súdnu cestu ku sebe, tak sa budú mať pri mne lepšie a bude o deti aj vzorne postarané. Budú mať všetko čo budú potrebovať. Deti sú predsa moje, a ako ex mne bráni navštevovať detí tak budem aj ja jej brániť. Ona si deti nezaslúži. Ona len chlap a alkohol.

arabeska
6. aug 2017

@jurajpistek vziať si do podnájmu byt a vziať si deti k sebe. Pre mňa by bolo nemyslitelné nechať deti v takých podmienkach, alebo ich dať do pestúnstva alebo domova. Veď aj ty si rodič.
Ja som sa rozviedla a mala dve malé deti, zvladla som to. Zvládneš aj ty.

jurajpistek
6. aug 2017

@arabeska ďakujem za odpoveď a povzbudenie 👍 prajem všetko dobré.

vejapa76
6. aug 2017

@jurajpistek ale veď to ti píšem od začiatku. Požiadať o starostlivosť 😉

ukulela
6. aug 2017

@jurajpistek deti mala tvoja zena? a s kym? s duchom svatym? .. to len ako reakciu na napisane ...
ozaj sa o deti nestara? pises, ze su upravene a ciste, tak zjavne zanedbane nie su ... naozaj dezti zanedbava, alebo ti vadi o, ze"kuruje zakazdym s inym"?
ak si ozaj presvedceny, ze ich zanedbava, smer socialka, sud, zverenie do tvojej starostlivosti ... ale to si pisal, ze nemozes, lebo robis ... tak to sa musis rozhodnut. nespavat s chlapmi ju nemozes donutit, resp jej to nijako ani sudom zakazat nemozes. ak je to ozaj take zle, ze deti su zanedbane a ohrozovane, treba to riesit, ale ked si ich nevezmes ty, pojdu do domova, alebo ku pestunom.
aj ked ja mam viac pocit, ze ty si na zenu len nas&aty, ze ma ineho/inych a viac na nu kydas, nez je realita.