Rozvod a bývanie u matky

suzanah181
22. júl 2017

Baby poradte. Chcem poziadat o rozvod s manzelom to uz dlhu dobu neklape a nezije tak akoby mal... kamarati, alkohol.. s nami je minimalne lebo pracuje v zahranici. Mam s nim 2 deti 3 rocnu a 4 mesacneho ☹ zijeme u mojej mami v rodinnom dome. neviem co a ako teraz? Podat navrh na rozvod a ohladne vyzivneho tiez nejak samostatne sa to riesi ci ako?
mm pracuje v zahranici vacsinou je 3 tyzdne tam a tyzden doma.. za ten tyzden sa nam venuje malo radsej ide s kamaratmi do krcmi.. nie vzdy samozrejme ale je este aj milion inych veci ktore mi na nom vadia.. hlavne je to ze sa nevenuje rodine a po poslednej hadke to tak vyzera ze uz sa ani snazit nechce zmenit co doteraz aspon sluboval.
ja som na materskej s malym.

peter2404
7. aug 2017

@jurajpistek
najjednoduchsi sposob ako sa zbavit tvojej ex je nakupit jej hektolitre alkoholu nech sa prechlasta a bude po probleme. pripadne by som jej zaplatil dalsich partakov nech do nej naleju co najviac chlastu...
ver mi, je to ovela rychlejsi a spolahlivejsi sposob ako ziadat zverenie deti do tvojej starostlivosti na sude.. a verim ze aj lacnejsi;)

jurajpistek
7. aug 2017

@peter2404 ty nie si normálny, načo píšeš keď nevieš poradiť? Ja som potreboval poradiť, ale ako vidím od teba sa rady nedočkám.

peter2404
7. aug 2017

@jurajpistek
juraj, aj by som ti poradil ist na socialku a povedat tam ze tvoja zena chlasta.. povedal by som ti ze ta tam prijmu a pomozu ti, dohovoria tvojej ex alebo pripadne navrhnu deti zverit tebe.. na sude bude k tebe pani sudkyna ferova a deti budu konecne vyrastat v pokoji...
len vies, ani jedno z toho co pisem sa nestane... na socialke ta vysmeju a na sude sa dozvies ze alkoholik si vlastne ty a tvoja ex je vzorna mama..
fakt je najlepsie do tvojej ex naliat co sa do nej zmesti a takto sa jej zbavit, ver mi..

peter2404
7. aug 2017

@marusia12
"Ak má príjem cez 2000€, tak žiadaj minimálne 700€... resp. žiadaj viac ako menej, nebuď zbytočne skromná. "

pise ze manzel je zivnostnik, ak vyfakturuje 2000e tak z tejto sumy musi zaplatit dane, odvody a ma pravdepodobne aj nejake naklady. Takze ratal by som tak cisty mesacny prijem niekde okolo 1100-1200e (bez nakladov). Z toho mu urcite sud nevymeria 700e, vidim to niekde okolo 300e..
Samozrejme to je len orientacne ale podla mna sa z prijmu zivnostnika neda predpokladat vyska vyzivneho, zavisi to aj od jeho vydavkov, pokial ma vydavky dlhodobo vyssie ako prijmy rata sa vyzivne z vydavkov, je totiz predpoklad ze tieto vydavky vykryva inymi ako priznanymi prijmami..

dagaz
8. aug 2017

@jurajpistek nic nerob. Chod do roboty a pracuj a fnukaj nad tym ze ty si chlap a musis chodit do prace preto nemozes si deti zobrat!

jurajpistek
8. aug 2017

@dagaz ty nie si normálny človek, to môžeš robiť jedine ty,a pre istotu si nájdi dve roboty 😂