Rozvod - ako to celé prebieha?

rosalinda12345
27. nov 2018

Ahojte. Nevie mi niekto poradiť okolo rozvodu? Aká žiadosť, čo k nej je potrebné pripojiť, čo treba všetko? Ako dlho trvá rozvod? A ako to prebieha na súde? A ohľadom výživného na 4 ročne dieťa aká suma? Berú do úvahy aj môj príjem? Berú do úvahy keď manžel má hypotéku? Približne akú sumu mam čakať keď manžel tma dva prijmi, jeden 480 eur a druhy cca1110 eur. Hypotéku ma 380eur.Ja zarábam 1200 eur a tiež splácam úver 270 eur. Môžem žiadať, aby platil aj šetrenie dieťaťu? Prosím o radu. Ďakuje

mogaa
30. nov 2018

@rosalinda12345 ale on syna predsa nestráca....Keď do večera býval v práci , tak či tak syn už spal keď prišiel domov, rovnako ráno keď odchádzal do práce....Teraz ho bude mať len každý druhý víkend, každé druhé Vianoce a mesiac v lete....väčšinou tak sa to delí cez súd.... preto je tam dôležitá tá dohoda a dobré vzťahy(aspom korektné) a nie robiť si prieky....ak budeš pýtať priveľké výživné alebo často budeš dávať návrh na zvýšenie tak je otázkou času kedy si to zráta a podá žiadosť na striedavú starostlivosť, prípadne zverenie do jeho starostlivosti, hlavne ke´d tebe nebude mať kto s ním pomôcť...a vtedy je to na rozhodnutí sudcu - buď priklepne väčšie výživné a matka si môže platiť opatrovateľku keď budú napr.prázdniny alebo počas choroby syna(nie v každom zamestnaní tolerujú stále očr)alebo ho zveria ex(kde mu vypomáha v takýchto prípadoch partnerka s ktorou žije)....ak prídeš o zamestnanie tak sa cez súd žiada výživné na exmanželku, rezervu na takéto prípady si musíš vytvoriť sama z príjmu, na to sa pri výživnom nepozerá.....až na pár príspevkov ti tu radia dobre, najlepšia je vždy dohoda a vedieť sa dohodnúť aj po rozvode striedať sa počas očr, raz nech s ním ostaneš doma ty , raz on alebo jeho priateľka.....zlomíš si ruku, nohu? ok na tie 2-3 týždne si malého zoberie tvoj ex - na toto sú dobré tie korektné vzťahy.....ale ak sa budeš snažiť získať výživné 400-500 eur, tak možno ti schvália 300-350 ale ked sa niečo stane, tak ťa v tom nechá samú a staraj sa sama čo s malým ked má byť s tebou.....to nie sú výčitky(je prirodzené že chceš čo najvyššie výživné, len to je druhá strana reality ktorú zistíš až časom....nečakaj aj vysoké výživné aj pomoc z jeho strany v prípade núdze že nebudeš mať kde syna dať....

nelinka2009
30. nov 2018

@rosalinda12345 ja neviem, ale v teme, ktoru sii zmazala si pisala, ze ty zarabas viac a on tu milenku pozna chvilu, ze da rozviest nechces...

ink
30. nov 2018

@nelinka2009 to bola téma inej užívateľky.

nikipepo
1. dec 2018

Kokos to čo tu čitam 🙈 mňa keby nechal muž a to mame perfektny vzťah (nikdy nekrič hop kym nepreskočiš) tak ako on kludne nech ma 3000 eur mesačne a ja mam ostať s deťmi z 200 eurami plus čo zarobim samozrejme. Ako dieťa ma mať aj po rozvode ten isty štandart tak nech sa ocinko stara keď si dieťa spravil. A pani milenka nech sa postara o seba a svoje decko sama! Tu je každa sebestačna na MK a ma miliony a keby ju muž nechal tak nepotrwbuje nič od neho. Normalne grc. Som zvedava jak by ste kričali keby si muž zrazu najde inu, a ano stava sa aj take že žena nema ani tušenia že sa niečo deje, milenke kupi dom a neviem čo všetko a vaše deti sa na to pozeraju! Chvalabohu sa to nestalo mne ale mne blizkemu človeku a teda je to na zaplakanie. A žena čo ho podporovala a porodila mu deti sa ma asi usmievať a poďakovať debilovi za 200 eur. Ach moj bože

rosalinda12345
autor
2. dec 2018

@nikipepo Ďakujem, ty z mála si to presne pochopila.

magua
22. dec 2018

@rosalinda12345 si silná hoci si to možno v tejto chvíli nemyslíš. Zvládneš to a budeš nakoniec šťastná po boku niekoho iného.
Je vidno, že je to čerstvé a že sa moc hneváš... Je to normálne, za chvíľu sa na veci pozrieš inou optikou.
Rob hlavne to čo cítiš, kašli na všetky rady....
❤️