Rozvod - áno či nie

jajami
28. apr 2015

Ahojte, ani neviem kde mam zacat. S manzelom sme spolu uz 12 rokov. S polrocnym odlucením / nasiel si frajeku. Odstahoval sa od nas, bez myhnutia oka, potom mu to prislo luto, prisiel naspat. Fungovali sme spolu a o 1/2 roka sa stalo to iste. Odstahoval sa na mesiac, ale uz za 2 dni pisal, ze nas nechce stratit, bola som uz dajako vyporiadaná s jeho odchodom a ze zacnem novy zivot. Ani neviem ako ma obalamutil a po mesiaci som mu povolila aby prisiel znovu domov. Fungovali sme spolu 3 mesiace, ked som sa dozvedela, ze si zacal pisat s dalsou babou, bolo to pre mna dost bolestivé, po tych vsetkych sluboch. Odpustila som mu, snazila som sa velmi,aby sme fungovali ako rodina, ale nedoverovala som mu. Kontrolovala som ho, ci to bol mobil, taska...vzdy som vedela, ze nieco najdem, mozno som chcela uz definitivne vediet, ze vsetko su len reci a ze ma bude nadalej zavadzat. V kutiku duse som citila, ze ma ma rad,ale stale som sa stretla len so sklamanim, mame syna a pre neho som vytrpela uz dost. Ked som nieco nasla/objavila v telefone tak tam boli také flirtovania, co je asi aj trochu normalne,len ja stale mam pocit, ze jemu ide o viac, ved do kelu, uz som sa par krat popalila. Teraz je to 4 mesiac co trpím,. velmi som sa naplakala a naprosila. Pred nim som aj klacala, nech sa spamata ale on len ma odhadzuje. Vraví, ze ma svoj zivot, ze chce zabavu a je velky karierista. nehovorim, financne sa stará, ale po citovej stranke absolutne nic. Dokonca ked sme mali intimne chvilky,tak mi povedal, ze je to len koli mne, ze on to nepotrebuje. On si povie, idem s kamaratmi sa zabavit, ja hned som podrazdená,lebo cely tyzden pracuje dlho a chodí na sluzobky a ked cez víkend ma travit s nami,tak to radsej bud ide inam alebo ma vela prace a je zatvorený v izbe. Ano vylet obetuje. 2 hodiny treba z nedele ale je to vsetko chladne. Ja takto zit nechcem a on povedal, ze on je tiez rozhodnuty pre rozvod a ja to nezmením. Lenze na druhej strane mi dal podmienku, ze ked sa prisposobim jeho zivotnemu stylu, tak zostane s nami. Ja som to skusala, ale neda sa mi tak zit, stale sa citim sama. Aj ked som si povedala, ze mnohe pary tak ziju a je to normalne. chcela by som rozvod ale na druhej strane strasne placem a trapim sa. Rozhodujem sa, vsetko si davam za a proti a neviem ako dalej....

jajami
autor
21. jan 2016

dievcata, dnes sa cítim uplne na xxxxx, syn chodí hore dolu, ked to muzovi vyhovuje,vtedy ho chce, Maly je z toho zmatený a taktiez aj ja. Myslim si, ze zacal boj medzi mnou a muzom, kazdy si taha dieta na svoju stranu. Maly nepotreboval byt s nim cely minuly tyzden, v pondelok som aj napriek dohode muzovi dovolila,aby si ho zobral a odrazu mi napisal, ze chce byt s nim aj v utorok, ja ze dobre. Bola som vcera s malym a ked pride od neho, je z neho uplne iny chlapec. Stracam uz nervy, ja neviem, ci mu nieco hovorí alebo nie,ale dost ma aj prekvapilo, ze maly zacal obranovat aj tu jeho milenku... ja vobec neviem, co mam robit a ako sa zachovat v tychto situaciach... strasne mi je smutno, ked maly nie je doma. Velmi tazko to prezivam, neviem, myslela som si, ze som s tym vsetkym ako tak vyrovnaná ale je vidiet, ze nie som....

bratislavcankanm
21. jan 2016

@jajami co presne myslis tym, ze "zacal obranovat aj tu jeho milenku" ?

Ja o milenke mojho ex nehovorim pred malym ani zle ani dobre. Takze maly nema dovod ju obranovat. Pokial maly nezacne, vobec ju nespominam. Raz prisiel od neho s tym, ze tatik mu povedal, ze maminku(mna) on lubi, ale ze maminka ho prestala lubit tatika a preto uz s nami nie je. Na to som malemu povedala, ze to nie je pravda, ze si to bud zle zapamatal, alebo tatik klamal. Ze ved predsa ja som tu s nim stale, ja som nikam neodisla, ale tatik odisiel (az 2x), lebo chcel byt s tetou X viac ako s maminkou. A stale mu tvrdim, ze neho (maleho) ma tatik stale rad. Nic take, ze tatik je kkt, co si nasiel stetku, ktora je mu prednejsia ako rodina - taketo vylevy si nechavam pre kamaratky 🙂. Dalej sa snazim sa nebyt pred malym smutna - ale ked odchadza za otcom, tak poviem "budes mi chybat"...a ked sa od neho vrati, tak zase mu poviem ze mi chybal - ale nie so slzami v ociach, ale tak skoro veselo, ze 'juuuj aka som rada, ze si tu, chybal si mi'.

Snaz sa, aby sa maly citil dobre u teba. Nemyslim rozmaznavat ho, krmit ho cokoladou a podobne. Ale aby bola u teba pohodka. Vies, ak bude u vas doma ponura depresivna atmosfera a u otca bude mat veselo (co asi ma, kedze tvoj manzel nema dovod nebyt vysmiaty) - tak jasne,ze k otcovi pojde rad a nebude sa mu pomaly chciet spat k tebe, tam, kde je smutok, depresia. Tie stavy "cítim uplne na xxxxx" budu, tomu sa neda zabranit, ale skus ich eliminovat na cas, ked je maly prec, alebo ked vecer zaspi.

Nemozem tvrdit, ze ja som bola nikdy pred malym smutna...bola.....aj slzy boli... tusim 2x sa to stalo...ale rychlo som to potom nejako zahovorila... ze to preto, lebo mi je smutno, ze tatik je prec, ale ze to zvladnem, ze ved mam neho, syna, ze on je moje slniecko, co mi prinasa radost do zivota a pod.

jajami
autor
21. jan 2016

@bratislavcankanm hej, velmi dobre si to napisala,aj sa snazim,ale niekedy to jednoducho na mna padne a vybuchla som.Muz s nim manipuluje. Dohodli sme sa na pondelkoch, ze pride po neho vzdy do skoly, kedze si moze robit pracu aj z domu, ale samozrejme sa tak nestalo. On vysvetlil malemu,ze aj keby prisiel po neho do skoly, tak by ho odviezol k nemu a musel by ist naspat do prace, ze on bude u neho sam. Ked chodí po neho ,,ku mne,, maly ho caka tiez doma sam, odmieta ist babke a dedkovi, ktorí byvaju vedla,ale ked vie, ze je v urcity den so mnou,tak tam hned ide. Ja som z toho vo velkom rozpolození a neviem,co hovorím a robím uz správne. A o tej jeho milenke ani neviem ako to zacalo, ja som mu povedala, ze milacik ty mas domov tu, ja ta lubim a nie je dobre aby si chodil mis-mas hore dolu,kedy sa tatinovi zaziada. A znovu vycitky, ze od nas odisiel tatino,lebo som sa s nim hadala, ja ze vies,ze to nie je pravda, ze tatino odisiel preto, lebo si nasiel inu tetu. Ja som len zareagovala, lubim ta a ja som tu vzdy pri tebe. Strasne je vzdorovity, strasne ma to mrzi, ze sa takto sprava, mam pocit,akoby vyuzival situaciu. Ano, laka ho k sebe, chodia na vylety, takisto aj ja ho bravam ale mam pocit, ze si nevazi vylety, pretoze ja mu nedovolím,co si zaziada. Berie ho na tyzden na lyzovacku, ja mu tieto veci nemozem ,,zatial,, nemozem splnit, mam dolezitejsie veci a financne to je pre mna trochu narocnejsie. Laka ho na svoju stranu materialnymi aj citovymi recami.
Ako mate urcenu starostlivost?

bratislavcankanm
21. jan 2016

@jajami maly je v mojej starostlivosti, ostatne sud neurcil..ex ziadal kazdy druhy vikend a minimalne 1 den v tyzdni, zhruba tak aj fungujeme. Ale sudca to nechal na dohode nas dvoch.

U nas tiez boli hadky, ktore si maly pamata. Nedavno sa spytal, ze preco sme sa vtedy hadali(spomenul 1 konkretnu hadku). Povedala som mu narovinu, ze kvoli tete X, lebo sa mi nepacilo, ze sa tatik s nou stretava. A ze to sa nerobi, ked ma manzelku, aby mal aj inu tetu, ze to neskor pochopi. Vyhybam sa vyjadreniam, ze tatik je zly, lebo toto a toto robil...skor poviem, ze to bolo nespravne, ze to sa nerobi. Viac sa v tom maly nevrtal,aj ked je mozne, ze este to niekedy spomenie.

Ex si berie maleho bud rovno zo skoly alebo ponho pride ku mne. To samozrejme vyvolalo zase otazku - ze preco tatik ku nam chodi, ale ja k nemu nechodim. Tazka otazka :(. Ale povedala som mu zhruba pravdu, ze nie sme s tetou X kamaratky, ze tatik sa sice doma ukaze, ale ved teta tiez ku nam nechodi.

V podstate sa snazim povedat malemu vzdy pravdu, casto nie celu a upravenu pre dieta. Cize napriklad namiesto "nechodim k tatikovi, lebo sa nechcem stretnut so stetkou, ktora ti ukradla otca, lebo bez chlapa by musela ostat zit asi dosmrti u svojich rodicov" poviem "nie sme s tetou X kamaratky". Takisto nezapieram, ze som bola na tatika zla, ale vysvetlim mu dovod (lebo urobil nieco, co sa nema, teta X plus dalsie tety, ktore oblboval tak, ze si s nimi pisal, pokec, a to sa nerobi).

Tiez mu obcas hovorim, ze ja tu budem stale prenho a nikam neodidem, ze toho sa bat nemusi (teraz uz menej, na zaciatku som mu to hovorila casto). A nikdy nezlahcujem situaciu tak, ze by som mu hovorila, ako je dobre, ze sme sa tatika zbavili, len nech si tam zije s tetou X. Poviem rovno, ze to nie je OK, aj ze mi je z toho smutno, ze to tak dopadlo, ale je to tak, zivot ide dalej a ze ved s nim sa tatik stale stretava, iba so mnou uz nie, takze prenho to az taka zmena nie je.

dydka
23. jan 2016

@majka99999 presne takto to v realnom zivote je, presny postup

jajami
autor
7. feb 2016

baby, som tak nahnevana, volala som synovi, nebral mi, je u otca tento vikend,tak som volala ,,ex,, ten mi povedal, ze nie je so synom,ale je u milenky, ako toto prekusnut, ze si ho zoberie k sebe a namiesto toho aby sa venoval naplno jemu,tak ide k milenke a on netravi cas s nim?

jajami
autor
15. feb 2016

Dakujem za srdiečko 🙂

zdenka_eyrova
15. feb 2016
Používateľ zdenka_eyrova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zdenka_eyrova.

@jajami ahoj, vzťahy u zložité.. ale myslím, že keď sama dospeješ do štádia, kde si racionálne pripustíš, či toto manželstvo má vôbec zmysel.. tak nemá.. zaslúžiš si veľkú lásku, veľké šťastie a toto, čo zažívaš už lepšie nebude.. takéto "húpačkové vzťahy" kde raz je dobre a keď je zle tak je veľmi zle jednoducho nefungujú.. pohni sa ďalej, si silná, máš na to. inak by si sem nepísala. držím palce a želám len to najlepšie v živote

majka99999
15. feb 2016

@jajami povznes sa nad to. Syna privitaj a zaujimaj sa, co robil a kde bol.

mamickajanka
15. feb 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@jajami tak to ti verim ze ta to nahnevalo

zuzka0605
15. feb 2016

neviem nad cim premyslas...rozvod..len predlzujes toto utrpenie

timea7
15. feb 2016

@zuzka0605 žiadosť o rozvod má dávno podanú, rieši styk dieťaťa s otcom.
@jajami dohodnite si pevné termíny, ak to nepôjde, tak to pôjde súdne, lebo dieťa má v tom zmätok. Ak nabehne na systém dajme tomu každý druhý víkend, plus prvá polovica prázdnin, vnesie to do života vás všetkých poriadok a kľud. S kým je tvoje dieťa, ak si ho zoberie otec, nerieš, aj tak s tým nič neurobíš. Drž sa.

zuzka0605
15. feb 2016

@jajami co sa tyka styku s otcom tak si to treba urcite upravit sudom, musis to mat na papieri inak budes mat len problemy.standardne kazdy druhy vikend od piatok-nedela..ak dieta, otec alebo aj ty chces viac ako kazdy druhy vikend da sa este 1-2dni v tyzdni, zavisi to aj od toho ci byvate blizko seba alebo ako je otec prac. vytazeny a pod..

jajami
autor
15. feb 2016

Pravda, riešim styk s otcom. jeho otec chce byt s nim,mame uzatvorenu dohodu, kde mame urcene dni, ale tyzden co tyzden to mení, ale uz som neustupila minuly tyzden a ani dnes, uz vymienal dni. Ale stacilo! Nezijem s nim, neprispieva mi na maleho a aj ked som to tu nechcela rozoberat,ale maly mi povedal, ze caká s tou jeho novou dieta. (ale ze mame nic nehovor) Tak som sa ho spytala len ako to zobral, povedal, ze mami plakal som, tak sme sa o tom chvilku porozpravali a uz to nechcel riesiet. Ja maleho respektujem,ale povedala som mu, ak by ho nieco trapilo,aby mi to povedal, ze vsetko sa da vyriesit. A co som povedala na tu správu? Nic. Trochu to len zabolelo,ale prvy moment bol uplne nic!
Dostavam silu bojovat sama so sebou,aby bolo vsetko v poriadku a hlavne aby bol maly v pohode...

zuzka0605
15. feb 2016

@jajami no ved toto..na toto som narazala ohladom striedania tych dni...ved aj ty si potrebujes veci naplanovat, take za mna ziadne striedanie..nech ide podla dohody..a samozrejme pre nas matky je dieta najdolezitejsie aby ono bolo v pohode aby citilo v tebe 100p oporu vec pre neho je to tiez stresujuce..ohladom toho ze ti neprispieva tak on to bude musiet casom doplatit aj tie mesiace co neprispieval, ak bude chlapec v tvojej starostlivosti..a chlapec je do rozvodu v tvojej starostlivosti? mas to vybavene?

natalym
15. feb 2016

@jajami ☹ Ja Ti vyjadrujem podporu, prajem dobré rozhodnutia a nech to máš rýchlo za sebou a šťastný nový život.

jajami
autor
15. feb 2016

@zuzka0605 ano je u mna,s muzom uz nezijem 5 mesiacov...neviem ako ziskat vyzivne naspat, ked som sa radila s pravnickou,tak ta povedala, ze malo byt podane predbezne opatrenie, muz mi plati energie-zatial,snad...

jajami
autor
15. feb 2016

@natalym Dakujem 🙂

zuzka0605
15. feb 2016

@jajami no tak aspon nieco aj energie nieco stoja..odkladaj si blocky co kupujes synovi oblecko do skoly..vsetko..zidu sa ti

misel0806
15. feb 2016

@jajami preco sa takto trapis a neposles ko kade lahsie ved on sa s tebou len hra a vyuziva to lebo vie ze ho znova prijmes. To do kedy chces takto tahat do kedy ta uplne neznici jemu to robi dobre a ty trpis. Toto neni normalne naco ti je taky chlap bud ta miluje stoji pri tebe alebo ked ho prestanes bavit ide za inou. Hlavu hore maj svoju hrdost ak ukaz mu ze svet sa ti bez neho nezruti ze si najdes lepsie pre ktoreho budes jedina spametaj sa a konaj rychlo lebo to neni zivot to je len trapenie nikdy nie je neskoro zacat odznova. Drzim palce a rozhodni sa mudro hlavne rozumom..😃😃😁

timea7
15. feb 2016

@misel0806 baby, ja neviem, či mi niečo ušlo, ale myslím, že @jajami podala o rozvod, ako píše, nežije s ním päť mesiacov, chce si len dať svoj život do poriadku, o neho nestojí.

jajami
autor
15. feb 2016

@misel0806 ja uz nebojujem za neho 5 mesiacov, zabuchol za sebou dvere a ja za nim... ja uz neriesim s nim nic,okrem syna...

bmuller
15. feb 2016

@jajami akoze on ti neposiela vyzivne a so synom sa chce stretavat, navyse podla svojich predstav a nie podla dohody? no toto velmi detailne prekonzultuj s pravnikmi... ved takto sa ani "navonok"nemoze hrat na dobreho otca, kto mu na ten obraz naleti. zial, je to manipulator, a nim aj ostane, hlavne nech svet bezi podla jeho planov a ostatnymi (aj vasim synom) kruti, ako sa mu zapaci... no je dost mozne, ze takto bude tocit aj milenkou... smutne, ze ludia mozu byt aj takito 😠 (aj ked, zo dve vychovne po papuli by mu mohli prispiet k precisteniu mozgu - lenze to asi mali urobit jeho rodicia kedysi...)

timea7
15. feb 2016

@bmuller platí jej energie, ale ja by som toto čo najskôr dala do poriadku.

bmuller
15. feb 2016

@timea7 no ved, pretoze toto nie je ani ryba, ani rak - nema to system a pravidla.

jajami
autor
15. feb 2016

@bmuller dost triezvy nazor, ja som si to neuvedomala to jeho manipulovanie 12 rokov, az mi to povedala psychologicka, naviedla ma na tu cestu od neho odist po tomto vsetkom. Ale ja sa manipulovat nim nenecham, uz nie!
Je vela veci, cim by som tu mohla prispiet. Ani ja nie som dokonala ale dieta mam na prvom mieste a nikdy som nim nemanipulovala. Bolo nacase povedat stop vsetkému. Prisla som na to po par rokoch trapenia a za pomoci odborníkov, inak som si to nechcela vobec priznat. Ale dufam, ze som na najlepsej ceste aj ked este vnutro boli. Ako mi povedal, ze som nula, nic som v zivote nedokazala a ze dopadnem zle,tak to sa hadam nenaplní 🙂 Mam dobru pracu, dobrí kolektív, davam prihlasku na VS a chcem vychovat zo syna slusneho a rozumného cloveka...

timea7
15. feb 2016

@jajami super štart do nového života, ešte dorieš výživné a majetkové otázky, syn bude starší a starší, bude chápať stále viac a viac a ty máš šancu žiť novým lepším životom. Veľmi ti to želám. 🙂 🙂 🙂

bmuller
15. feb 2016

@jajami mozno mnoho manipulatorov to zo zaciatku ani nerobi so "zlym" umyslom, len skratka chcu, aby veci bezali podla ich predstav, oni si mozu robit, co chcu, a ti druhi nech tiez robia, co chcu oni (manipulatori). proste si myslim, ze su to typy povah, ktorym pri takomto spravani dostatocne skoro niekto (rodicia, surodenci, kamarati) neskocil "do usmevu" a nedal ich do laty...aby si uvedomili, ze treba brat ohlad na pocity a priania inych. lebo fakt je smutne, ze toto niekto dokaze robit v manzelstve.
je super, ze si sa vydala po svojej ceste svojimi silami, urcite si sikovna v praci, studium tiez zvladnes a syn si zasluzi vyrovnanu a pokojnu mamu 🙂 (urcite si tie jeho reci neber k srdcu, vypust ich z hlavy von, to bola len pomsta skapinajuceho leva, ked videl, ze mu korist unika.)

misel0806
15. feb 2016

@jajami spravne si dobra zena dobre si urobila. Teraz laskou zahrnaj synceka. To ostatne pride samo vela stastia do zivota nech ta to zle obchadza a to dobre nech je vzdy s tebou papa

jajami
autor
15. feb 2016

@bmuller to som pocuvala dlhe roky, zial... ale boli aj pekne chvilky. On bol tipicky lev 🙂 Mal to aj v znamení a ta charekteristika znamenia tomu aj zodpovedala...