Rozvod po roku manželstva a 2 malé deti

klarikag
24. júl 2012

Ahojte,
chcem sa spýtat, ci a ako ste riesili rozvod po roku manzelstva s 2 babatkami kde dovodom je svokra... Resp. dostala som na vyber ze bud sa udobrym alebo dovi... :(

modry_zvoncek
26. júl 2012

@reanda nie som zatiaľ nikoho svokra 🙂

modry_zvoncek
26. júl 2012

Je to tu čím ďalej tým smiešnejšie. Dievčatá, ak s niekým nesúhlasíte, svet sa preto nezborí. Netreba za názory na druhých ani útočiť, ani sa ich snažiť uraziť. Také reakcie sú totiž o vás, nie o tom, na koho útočíte, či sa ho pokúšate urážať 🙂.

Ľudia sú rôzni a veci vidia rôzne. Pri tvorbe názorov ich ovplyvňujú vlastné životné skúsenosti, vzdelanie, vek a kopec iných vecí.
Úplne drzo som si na základe týchto vecí dovolila napísať môj názor na Klarikin problém. Stále viac som presvedčená, že kým si ona nepripustí svoj základný problém (v tomto príapde výber nesprávneho partnera), pôjde len z jedného veľkého priekaku do ďalšieho. Ale keďže jej sväté právo (aj každého iného) je pokašľať si život, ako uzná za vhodné, nemienim ju nijako presviedčať (a ani nikoho iného), že nerobí dobre, ak mieni toto manželstvo ukončiť a to bez toho, aby sa čo len pokúsila o riešenie za pomoci odborníkov.

Sama som sa vo vlastnom vzťahu dlho učila metódou pokus-omyl a išlo to od desiatich k piatim. Potom som konečne dostala rozum, prečítala som si nejaké knižky o vzťahoch a išla podľa nich.
Svete, div sa, naše problémy sa nám podarilo vyriešiť, vzťah sa značne skvalitnil a spokojne si spolu žijeme a spokojne vychovávame naše deti.

Nie som za zachovanie manželstva za každú cenu. To je blbosť. Ale tiež nie som za unáhlené a urazené rozvody len preto, aby niekto niekomu "dokázal", že má vlastnú hrdosť, úctu a ja neviem, čo všetko ešte.
Ak Klarika pôjde do poradne, absolvuje aspoň desať sedení, dôsledne a naozaj bude s psychológom spolupracovať a snažiť sa jeho rady uviesť do praxe a napriek tomu to nikam nepovedie (a čom si dovolím silno pochybovať, ale však všeličo sa deje), tak POTOM nech podá o rozvod.
Dovtedy je to len ďalšia chyba v rade tých, ktoré urobila doteraz a nenapravila ich. A ani sa o to nepokúsila.

lovemybaby
26. júl 2012

@modry_zvoncek
O záchranu manželstva sa rozhodne pokús, dve maličké deti by nemali prísť o spokojné detstvo v úplnej rodine len preto, že ty nevieš riešiť problémy asertívne. - ???????????????? toto je podľa mňa výčitka, ktorá nie je vôbec namieste

Odporúčam ti návštevu manželskej poradne, aspoň na desať sedení. Ak tvoj manžel nebude chcieť ísť, môžeš tam chodiť aj sama. V partnerstve totiž jeden reaguje na druhého a tvoja zmena správania časom zákonite povedie aj k zmene manželovho prístupu. - ???????????????????????????? prepáčte, čítali ste pozorne, čo za zadubeného debila má Klárika doma? Myslíte, že jej na tú poradňu dá peniaze /ja som chcela ísť sama k psychol., proste sa porozprávať a vypočuť si objektívne, čo a ako pri výchove dcérky, jedno sedenie 45 min. stálo 30 E!!!!/, myslíte, že sa jej medzitým postará o deti, keďže sú presťahovaní a je tam asi sama na všetko? V partnerstve jeden reaguje na druhého, keď ten jeden nie je zadubený ignorant a bezcitná mamkina bábka. Ja dám ruku tu a teraz do ohňa za to, že s tým človekom nič nepohne, keď s ním nepohli 2 maličké deti a Kláriku ako ich matku za 2 mesiace od pôrodu posiela úplne bezproblémov a ľahostajne do hája!!!!! Modrý zvonček, neviem, či sa dokážete úplne vžiť do toho, čo tu bolo opísané, lebo keby áno, tak to konečne pochopíte. Ale vy máte podľa všetkého megaobrovskú trpezlivosť a možno práve preto ste šťastne 20 rokov vydatá, čo Vám samozrejme neberiem a gratulujem Vám k tomu, úprimne. Len ma zaujíma, ako by ste vy s ním komunikovali a dokedy by ste znášali to, že vás posiela do hája. Možno jediné riešenie na šťastné manželstvo v tomto prípade by bolo otrčiť zadok chlapcovi tak 2x do dňa a ON by bol spokojný. S prepáčením...

lovemybaby
26. júl 2012

@lovemybaby A ešte úplne zásadná vec - keď cítite, že Vás človek proste neľúbi a nechce, stojí to vôbec za snahu? A podľa pomerov v ich rodine - Vy by ste chceli, aby to deti všetko videli a počuli a učili sa jeho manierom? Ja by som zdrhla hlavne kvôli deťom, lebo z jeho strany, čím viac budú rásť a vymýšľať, tak už duplom na ne nebude mať nervy a
o prejavoch lásky nehovoriac... čo bude z tých detí? Práve ony sú hlavný dôvod na útek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lovemybaby
26. júl 2012

@modry_zvoncek Teraz ste to úplne presne pomenovali - jej chyba je výber nesprávneho partnera.

modry_zvoncek
26. júl 2012

@lovemybaby ja sa s tebou nebudem hádať, aj keď tam dáš tisíc výkričníkov a otáznikov 🙂 🙂 🙂
Ani kvôli tomu nebudem meniť svoj názor 😉.
Pozri, Klarika si aj tak vyberie sama, tak načo sa tak rozčuľuješ? Klídek, máš svoj život 😎.

(A myslela som si, že si tu všetky tykáme 😉 )

lovemybaby
26. júl 2012

@modry_zvoncek moje výkričníky ani otázniky neboli žiadnym podnetom na hádku, nič z toho, čo som napísala, som nepísala z dôvodu, že sa chcem hádať, len vyjadriť svoj nesúhlas, nepochopenie. Samozrejme, aj Klárika, zatiaľ čo my tu diskutujeme, musí práve teraz riešiť svoje každodenné problémy, ja si to uvedomujem. A čo sa týka tykania, nesúhlasím s tým. Aj vykanie je vyjadrením môjho rešpektu k starším, hoci spolu nesúhlasíme. V takejto argumentácii si neviem predstaviť, že by som Vám pri vyjadrení môjho nesúhlasu ešte aj tykala, keď viem, že máte za sebou 20-ročné manželstvo. Iné je pri osobnom styku. Pekný deň, Lenka

modry_zvoncek
26. júl 2012

@lovemybaby pekný deň aj tebe, aj všetkým 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vevika
26. júl 2012

zacinam mat trochu pocit, ze sa to tu zacina podobat na hon na carodejnice (tie, co maju iny pohlad na vec ako vacsina). Ja si myslim, ze Klarike moze pri rozhodovani pomoct aj nazor modreho zvonceka. len Klarika vie v akom stave je jej manzelstvo, ci je o co bojovat a ci su tie pomery v rodine naozaj nezvladnutelne. Aj ked som sa v predchadzajucom prispevky vyjadrila dost ultimativne na margo tej rodiny, stale ju posudzujem (my vsetky) len z jedneho- Klarikinho pohladu a vyhlasovat bohorovne, ze tam ina moznost ako rozvod nie je sa mi nezda spravne, to musi naozaj posudit samotna Klarika a jej manzel.

lovemybaby
5. aug 2012

@klarikag Ahojky, Klári, tak ako sa situácia u vás domka vyvíja, čo máš nové? Pevné nervy, všetko dobré, Lenka

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lovemybaby
5. aug 2012

Oki, som zvedavá, Klári, máš to kruté, tak sa tešíš domkov asi, však? Tešíš sa, že sa vyčistí sa vzduch, alebo máš stres, čo to prinesie? Skôr si to uži, oddychuj, pokecaj sa mamčou, s kamarátkami, aj tým sa Ti uľaví... verím, že si trošku prečistíš hlávku. Držím päste, ahojky, Lenka

flopo
2. okt 2012

myslim,ze poviem za viacere z nas ze som zvedava ako to u Klariky dopadlo.hadam da vediet a ak nie,tak potom vela stastia jej zelam 🙂

gasparikova6
20. sep 2014

chcem sa spýtat, ci a ako ste riesili rozvod po roku manzelstva s 2 babatkami kde dovodom je alkohol.,mojmu vsetko vadi vadi mu ked pride moja mama nakolko bzvame este u jeho rodicov takze jeho moze byt s mojimi detmi stale ale moja nie to uz mu vadi nemozem nikam ist s nikim si pisat a vela inych veci baby poradte co mam spravit mam sa fakt rozviest??bojim sa ze mi urobi zo zivota peklo ako mi to stale vravi

kaktusik007
20. sep 2014

@gasparikova6 alkohol? a dve deti po roku?
dievca...
no nic, proste podas navrh na zverenie deti tebe, navrh na ne na vyzivne, podas navrh na vyzivne na manzelku -- a odstahujes sa k svojim rodicom...
ako inak to vies poriesit?

siska8
4. feb 2015

Ahojte mamičky, môžem poprosiť vyplniť dotazník k DP? Ďakujem.

http://www.iankety.sk/dotaznik/319808119/