Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Rozvod verzus záchrana manželstva

marshmallow
14. apr 2016

Ahojte maminky
S mužom sme 9rokov spolu a z toho 1rok manželia no od kedy som otehotnela a porodila dietatko nás nespojilo ale ešte viac rozdelilo....nikdy nie je doma chodí po kamatatoch krčme aj pije....my ho nezaujimame...vraj som sa mu zhnusila...no hrozne sa zmenil....ani mile slovo ani objatie nic vobec nic...a rozumny dovod nema...proste ho to nebavi uz...v nedelu sme sa uz brutalne pohadali zacal mi vykrikovat ze mi sudom vezme malu len aby som trpela ze mi ju nenechaju kedze nemam prijem a podobne vyhrazky...som z toho znechutena a je mi zle....mate tu niektora nieco podobne doma?

katarinapekna
14. apr 2016

Čo chceš zachranovat? Máš dieťa,venuj sa dieťaťu a vykasli sa na magora. Že si vezme dieťa? Neexistuje veta,ktorá by ma od chlapa pobavila viac.😀😀😀

marshmallow
autor
14. apr 2016

@katarinapekna tak ale ked nebudem mat strechu nad hlavou asi mi ju nenechaju

pribinak
14. apr 2016

Dievca, napis di žiadosť o rozvod, zverenie dietata a pýtaj vyzivne okrem dietata aj na seba
Ak je byt tvoj, pobal mu este dnes veci a moze ist bývať trebárs do krčmy
Dieta ti urcite nevezme, to vie aj on a treba ho pri tomto výroku vysmiat ;)))

pribinak
14. apr 2016

@marshmallow nemozes ist bývať k vašim? Ak nie, existuju krizove centra pre matky s detmi

Vies, sud odoberie dieta matke za inych podmienok ako je nemať byvanie a to chlast, fet, hrubé zanedbanie výživy a starostlivosti, vi tyranie alebo zneužívanie
Sle urcite nie, ze nemas byvanie

dominikav123
14. apr 2016

@marshmallow manželovi odkaz že pijanom deti sud nezveruje. Jaaaaaj ako ja neznášam týchto "machrov" čo sa ženám vyhrážajú cez deti. Ľúbiš ho ? Oplatí sa ti trápiť pre takého chudáka, ktorého nezaujíma manželka ani dcéra ? Držím palce nech sa rozhodneš správne a ak ti bude treba právnu pomoc nápis mi kľudne správu.

marshmallow
autor
14. apr 2016

@pribinak byt nie je moj kupil sa pred manzelstvom no este dalsich 10rokov sa musi splacat teoreticky nepatri nikomu

marshmallow
autor
14. apr 2016

@dominikav123 zisla by sa mi pravna pomoc neviem ako postupovat vobec nic :( neviem ci to sama zvladnem hladam podnajom no vsetko je neskutocne drahe a z rodicaku sa to zaplatit neda

dominikav123
14. apr 2016

@marshmallow niektorú patriť musí kto je zapísaný na Liste vlastníctva ?

hlaura
14. apr 2016

Suhlasim s @katarinapekna - veeelmi pobavil 🙂 dieta vezme sud matke jedine ze by bola drogovo zavisla, silna alkoholicka a pod... no sudiac podla tvojich fotiek nie si ani jedna 🙂 si taka krasna a mas nadhernu dcerku... kebyze vyzeram ako ty, toto by mi iba raz povedal chlap a idem kam by na nohy niesli... najst si lepsieho, ktory by sa ma vazil a na rukach nosil...
A ze nemas prijem? Od toho je tu sud, aby ti urcil vyzivne, na dieta, aj na teba 🙂
A v com si sa mu zhnusila? Ze si opeknela pri dcerke, ze ti materstvo pristine???
Jaaa nechapem aki chlapi to dnes ziju, po papule by som ho vyplieskala...
Drz sa, bud silna a nedaj sa! Nikto nema pravo takto s tebou hovorit!

pribinak
14. apr 2016

Aky je jeho oficiálny prijem? Urcite si pýtaj vyzivne aj na seba, to ti pomoze kym budes na rodicaku

marshmallow
autor
14. apr 2016

@hlaura jaj este som zabudla povedat ze som mu nasla spravy od 18rocnej soplindy....myslim ze toto vsetko spustilo

marshmallow
autor
14. apr 2016

@pribinak je vojak cca 800€ no splaca byt auto plus najom vela neostane no

pribinak
14. apr 2016

@marshmallow neviem v ktorom meste bývaš, ale popri sude existuju centra právnej pomocí, su zdarma
Okrem toho chod na poradu ku kuratorkam, ti spisu papiere, ak nechceš este rozvod, tak aspon zverenie a vyzivne

pribinak
14. apr 2016

@marshmallow ale čoby, to je pekne. Vyjde na vyzivne pre vas obe

hlaura
14. apr 2016

@marshmallow no hanba mu, fuj... skus sa infomovat na UPSVaR, aj tam by ti vedeli poradit pravnika alebo nieco podobne.
Radila by som ti, zacat si setrit, pofotit cely byt, vsetok vas majetok, odkladat blocky hlavne co sa tyka malej.
Nezabudni na byt, aj ked sa splaca, je to niekde vase, teda naviem lebo si nepisala ze ako to je... ale ak prispievas na splatky tak to musis vediet dokazat...

marshmallow
autor
14. apr 2016

@pribinak aj to sa da bez rozvodu????to by bolo fajn lahie by sa mi mozno hladalo byvanie

marshmallow
autor
14. apr 2016

@hlaura tie blocky mi uz poradila aj kamoska ale co mam robit ked v rv sa nic neda kupit a ja jej nakupujem na MK?

dominikav123
14. apr 2016

@marshmallow dá sa žiadať výživné aj počas trvania manželstva ak preukážete že Vám manžel neprispieva na výživu. Na vašu alebo malej.

marshmallow
autor
14. apr 2016

@dominikav123 ako to mam preukazat?

hlaura
14. apr 2016

@marshmallow tak ukazes vypisy z uctu, do poznamky vzdy pridaj co kupujes, ak sa da, vytlac si tie inzeraty a tak... ak platis sekom, uchovaj tie...

dominikav123
14. apr 2016

A on Vám teda neprispieva ?

pribinak
14. apr 2016

@marshmallow ano, požiadaš o zverenie, úpravu styku a vyzivne na cas do rozvodu

marshmallow
autor
14. apr 2016

@dominikav123 tak neprispieva lebo on plati najom a hypoteku

pribinak
14. apr 2016

RV? Revúca? Urcite chod cim skor na urad prace - odbor sociálno-pravej ochrany deti a mládeže a pories aspon vyzivne a zverenie

marshmallow
autor
14. apr 2016

@pribinak aj za poziadanie sa plati?lebo vraj ziadost o rozvod nieco stoji asi kolok treba kupit

dominikav123
14. apr 2016

@marshmallow len tak pre vysvetlenie, ono to zas nefunguje tak že muž zaplatí nájom hypotéku nákupy domov a ešte ma dať žene 200 EUR do ruky. Ak teda nemá taký vysoký príjem že by to vyšlo. Manželia sa majú starať o spoločnú domácnosť spoločne, tam patria príjmy ale aj záväzky čiže dlhy. Píšeš že ma príjem cca 800 EUR. Ak z toho platí veci ktoré ste nadobudli počas trvania manželstva su to dve Facto vaše spoločne záväzky. Sud to tak aj bude hodnotiť. Čiže pokial máte obe čo jesť , za čo kúpiť drogérii lieky iné veci pre malú a je jasne že to neplatíš výlučne sama tak tam veľmi priestor na výživné teraz nevidím. Pre vysvetlenie, mám klientku ktorá počas manželstva odišla spať k rodičom, muž jej nedával ani euro, ona všetko pre malú hradila z rodičaku. Áno vtedy nám sud priznal výživné 150 EUR na oprávnene potreby dieťaťa.

bibika55
14. apr 2016

@marshmallow Jeho slová len naznačujú,že manželstvo už nemá zmysel. Boli to tvrdé slová,ktoré veľmi dobre pozná mnoho žien. Máte svoju dôstojnosť,tak si ju zachovajte. Prosiť o utrpenie,ktorému ste vystavená je padnuté na hlavu. Žiadne poradne. Rozvod!!! Ten potom oceníte. Dieťa prisúdia vám a nie alkoholikovi. Bojujte za seba a dieťa!!

moonlight1210
14. apr 2016

@marshmallow 66 eur myslim to je za podanie.

pribinak
14. apr 2016

@marshmallow úprava styku, zverenie a vyzivne mas zdarma, aj spísanie papierov kuratorkami je zdarma
Rozvod kolok 66e, ale kedze budes uz na rodicaku, tak mozes poziadat o výnimku

marshmallow
autor
14. apr 2016

@pribinak
@moonlight1210
@bibika55
@dominikav123 joj zienky zlate ste uz len kde nabrat tu silu na to vsetko on je manipulator a dokaze hrat ludom na city...dokaze mi take povedat ze to boli...vie ze som na Bianku citliva a touto formou mi bude aj na sude robit zle uz teraz mam strach :( aku sancu ma na striedavu starostlivost????neprezila by som to veru :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli