S manželom si nerozumieme

macus30
27. feb 2015

Ahojte, potrebovala by som poradit, s manzelom sme spolu 4 rok...mame 3 deti ale mam pocit ze si vobec nerozumieme..deti maju 3 2 1 roky...on sa so mnou malokedy bavi tak normalne ze rozpravame sa...on sam od seba mi nepovie ani makke f..
Ked ja sa na daco nespytam doma je ticho...potom k detom celkom fajn, no niekedy reaguje tak ze sa ho boja mam pocit...teraz som napisala papier Kto bude co robit umyt riad vyniest smeti a pod. Pretoze ja vsetko sama robim este o 3 deti sa staram a o pol noci padam do postele, deti ani nekupe, malokedy prebali malikedy nakrmi...ten papier hned znegovoval a zahodil a jeho odpoved tak alebo neviem..neriesi ziaden problem..vsetko co poviem odpoved nerozumiem sa tomu atd..raz som v rozculeni zahresila, prišlo zabrzdil buchol ma po nohe a vraj ked este raz tak mi da po papuli...ako fajn nestalo sa nic tak neriesim...chcem ist do poradne ale bojim sa ze odmietne a to na 100%..poznam ho..myslim poradte...dakujem

macus30
autor
28. feb 2015

@natalym neviem vam to celkom dobre popisat, viete ja sa snazim komunikovat ale teda ziadna odozva povie mi ze nevie co mi ma povedat...proste chcem aby moji chlapci videli ze aj tato domarobi ze to patri k zivotu chcem aby fungovali nejake pravidla a on to neguje...svokra si mysli ze ho necham hladneho a pod..takze tak velmi som z neho unavena vecne prosit o nieco...a to nie je vsetko vychova a tak sa nezhodneme
..pojdem asi nejakej psychologicke..uvidim co a ako doma..

meusicka
28. feb 2015

@natalym som sa zasmiala, pekne manipulujes, ale aspon sa dockas pomoci. mne ked poveali ze cakame dvojicky, manzel zahlasil, kupime umyvacku riadu. 😀 😀 😀 odporucam

kiristinka1
28. feb 2015

Chlapi ked môžu vsetko si uľahčia,ja som teraz musela týžden ležať a manžel pral,vesal,skladal..no co povedal na konci týždňa?..ze kúpime susicku 😀..verím tomu,ze keby mal vysavat a umývať zem,na obidve mame doma toho robota..

mima4
28. feb 2015

@kiristinka1 kazdy normalny clovek si rad veci ulahci 😉

natalym
28. feb 2015

@macus30 Netráp sa pre komunikáciu. Ak je zvyknutý povedať päť slov za deň nečakaj, že začne zo dňa na deň veľa rozprávať. Chlapi nemajú potrebu okolo jednej veci toľko kvákať ako my ženy. V podstate ste v normálnej situácii, máte tri malé deti, robota pre koňa, Ty si min. musela tušiť, že toto nebude prechádzka ružovou záhradou a on? Predsa chodí do práce, hádam príde aj narobený a doma decká a žena čo večne niečo chcú, nemá to ľahké ani on. Vidíš tu Ti baby poradili, kúpiť umývačku, robota na vysávanie, sušičku, treba si robotu uľahčiť. Skôr asi treba vytvoriť stratenú intimitu, veci, ktoré ste predtým robili spolu a už nerobíte, niečo si nájdite, nejakú spoločnú činnosť. Hlavne kľud. 🙂

adri266
28. feb 2015

@macus30 skus porozmyslat, ako vyzeral vztah jeho rodicov a ci len nekopiruje to, co videl doma.

mihula
28. feb 2015

@natalym velmi sa mi pacis.Ty si hadam za 20rocny vztah vyskusala vsetko mozne aj nemozne.Obdivujem ta velmi.Ja som to skusala a prosila a plazila sa a vyhrazala sa.Nakoniec som uz nic nehovorila a vsetko som si zabezpecila sama.Mas u mna jedno velke + aj ked ti bude na prd.Ale si žena a matka ukazkova ako to ide a nie ako sa to neda

natalym
28. feb 2015

@mihula Lebo ho ľúbim, preto som si ho vzala a viem, že aj on ľúbi mňa, my sme sa brali z lásky, v kostole a ako sa hovorí aj v zlom aj v dobrom.Ja som teda tiež riadne číslo, nemá to so mnou chlapec ľahké, to si teda nemysli. Ale nebudem skúšať stále nových a nových, ale radšej budem skúšať na tomto jednom. Ešte dvadsať rokov a bude to O.K. 😀 😀 😀
A veľmi sa zmenil aj on, veľmi, len ja som si to v návale svojej zaujatosti ani nevšimla, až teraz.
Počula som už aj opačný názor, že mám dosraný život, napr. Možno.

maznacik007
28. feb 2015

@macus30 prioritne si zabezpec antikoncepciu .. to neni o tom ze on ma davat pozor aj ty mas zodpovednost... ostatne tazko poriesis ... kedze pravdepodobne kopiruje zvyky z domu ... a pokial sam velmi nechce tak to nezmenis .. bud sa prisposobis alebo sa postavis na vlastne nohy

macus30
autor
28. feb 2015

Neviem baby vsetko v dobrom, ako ste to pochopili...ale tak ok dakujem za rady...

macus30
autor
28. feb 2015

Neviem baby vsetko v dobrom, ako ste to pochopili...ale tak ok dakujem za rady...
@natalym neviem ci si ty s tym spokojna ze sa s tebou chlap nebavi ale teda ja nie, a co sa vyriesi tym ze kupimspotrebice,podla mna to neriesi problem medzi nami a jjeho postoj nic v zlom..mam uja mam otca mam deda ktori tiez pracuju a robia aj veci v domacnosti...ako neviem co viac on odo mna caka vsetko prestrete ale ruku neprilozi..poljak viem aj on ma zodpovednost za deti...a ja nevravim ako sa co neda ale chcem to vyriesit..

natalym
2. mar 2015

@macus30 Ja som nepovedala, že sa so mnou nebaví, len on nemá potrebu dookola rozoberať veci ako ja napr. Ja som to tiež nechápala a niekedy fakt ani nechápem, ale raz mi povedal, už som sa raz k tomu vyjadril a bodka a nemusím to dookola....... A potom neskôr som si všimla, že nekecal a zmenil to. Síce pomaly na môj vkus, ale zmenil. Ja budem o tom kvákať a rozpitvávať a urobím hovno.
Normálne mu povedz čo Ti vadí, ale nie 10 vecí naraz, jednu tú ktorá je pre Teba priorita a k nej žiadaj vyjadrenie. Formuluj presne, lebo oni nevedia čo by keby, možno, asi, niekedy, niečo..........
Si nenapísala akú má prácu, či namáhavú.......Aj keď s posudzovaním namáhavosti práce mám svoje skúsenosti, neviem to správne posúdiť dokiaľ to neskúsime. Pomaly naˇho presúvaj nejaké činnosti o ktorých si myslíš že by zvládol, tak nenásilne ani si nevšimne a bude to samozrejmosť. Ja Ti len z vlastnej skúsenosti hovorím. Držím palce.