S priateľom sa hádame

lulik30
9. aug 2013

Neviem ako mám ani začať s priatelom sme dva roky vo vztahu od začiatku sme to nemali ľahké obidvaja ja som bola sklamaná z predchadzajuceho vztahu a on sa mal ženiť po 10 rokoch,ale sa tak nestalo,lebo ho priateľka podviedla ☹ náš vztah sa rozvijal pekne veĺmi som sa tešila jeho jašivá povaha mi veľmi imponuje prvý rok sme sa nehadali vôbec vždy sme si všetko vedeli v klude vysvetliť neviem čo sa deje tento druhy trva to už asi treti mesiac začalo mi vadiť veľa veci on príde s práce domov odychuje ja mam z manželstva dcerku ktoréj sa vobec on nevenuje pozorujem že ako keby mu to vadilo,že mam dieta on je slobodny keď sa ho na to opytam netaraj a proste ma odpiše keď sa s ním rozpravam a mu vravim ,že ja sa nechcem hadat dost som toho už prežila a nechcem taký vztah o hadkach tak nikdy nedostanem od neho normálnu odpoveď lenže ja už nevladzem ďalej takto,ale nemám žiadne iné vychodisko od rodiny sa pomoci nedočkam tam by som isť nemohla keby sa aj rozideme momentalne som nezamestnana nedarí sa mi najst žiadna praca takže po finančnej stranke vyskakovať nemožem a nemám sa nakoho ohladom byvanie spolahnut neviem čo mam robiť už som mu to viackrat povedala že odidem ale v skutočnosti by som ani nemala kde a on nič pytam sa ho tebe to nevadí vôbec a mlči baby poradte niečo zvažovala som aj centrum pre matky a aj som mu to povedala a povedal že ma tam nepusti ako keby si bol isty vtom že neodidem lebo nemam kam ja neviem ako ďalej

macamac
9. aug 2013

@lulik30 hmmm v podstate si si aj odpovedala na všetko sama
je si vedomý,že neodídeš z istoty (aspoň bývania) do neistoty do nejakého centra, keď si bez peňazí 😒

predtým si bývala kde? nejaké vyrovnanie z manželstva si nemala? myslím finančné

takto
myslím, že ste sa našli obaja v dosť ťažkom životnom období a kľudne to môže byť tak, že ste si obaja vzájomne pomohli vylízať sa zo životných rán...a keď ste sa nejak už stabilizovali, vyrovnali so sklamaním, vykecali si to navzájom...možno vlastne teraz prišiel čas čisto len na vás dvoch ( keďže po rozchode tam určite ešte nejaké tiene bývalých boli) a prišla realita- a možno vlastne aj zistenie ( z jeho strany), že takto to nechce
skrátka akoby ste si boli terapeuti navzájom
niekto sa vylíže sám, niekto vyhľadá psychológa, ...... niekto sa vrhne do nového vzťahu-a to občas nebýva práve šťastné riešenie...hlavne, ak máš ešte dieťa...toľko zmien naraz...

neviem
skús otvorený rozhovor, ako si to ďalej predstavuje

lulik30
autor
9. aug 2013

to áno našli sme sa v obdobi dost tažkom ale ja som ukončeny vztah mala rok on iba 2 mesiace nevedel sa stym vyrovnat tak preto sa asi vrhol do vztahu aby mu stym niekto pomohol z manželstva nemam nič byvali sme u mojich rodičov bývala som v NITRE V PRENAJME myslim si aj ja už je vonku zo všetkeho a ja som tu asi zbytočna ja som ho dvihala viac ako on mna no asi hej asi to nebolo spravne po roku vstupit do takehoto niečoho ale mala si ho aj oblubila celkom len jakosi sa to zmenilo tieto posledne mesiace skušala som sa s nim rozpravať ako si predstavuje naš vztah ďalej lebo ja vztah z hadkami koly blbostiam nechcem mať mlči nič nehovori keby mam kam už som tu neni navrhovala som mu aj taku variantu že niekam pojdem a uvidime čo ďalej či si budeme chybat alebo nie mam pocit že ma prestal rešpektovať všetko si robi podla seba jak keby ma chcel od seba odpudit

lulik30
autor
9. aug 2013

a daval na znamost že už nestoji o mna ale ked sa ho topriamo opytam povie že to je blbost alebo je ticho keby mam kam idem hneď preč bez váhania a keby viem že takto to dopadne radšej nevstupim do žiadneho vztahu a žijem iba pre malu

macamac
9. aug 2013

@lulik30 😒 tak vidíš,vlastne si si toho vedomá, že si ho vytiahla z kaše a keď už je ako tak za vodou, dočkala si sa tohoto 😒
no nič moc
a koľko má malá?

salome_82
9. aug 2013

Neviem, mne to z tvojich slov vyznieva tak, že on je spokojný s daným stavom a nespokojná si ty, že stále niečo riešiš a vyhadzuješ mu na oči. Možno sa mýlim, z tých pár riadkov sa nedá úplne pochopiť ako na tom ste, ale vychádzam z toho ako opisuješ jeho reakcie na tvoje výstupy. Sama vravíš, že tebe začalo veľa vecí vadiť, tak asi by si si mala ujasniť čo chceš, mne sa zdá, on jasno má.

lulik30
autor
9. aug 2013

jasné že som si vedomá som už vo vztahoch poučená a on bol ten ktory vstupoval do vztahu z dietatom ja som nikoho nenutila no to hej dočkala som sa toho čo som už nikdy nechcela zažit mala ide do tretej

lulik30
autor
9. aug 2013

ma 9 no neviem jak to bude dalej pokusim sa ešte o rozhovor a ak to nepojde tak budem hladat pracu a odidem niekam aj z malou čouž

lulik30
autor
9. aug 2013

salome_82 no nedá sa to cele tu pisať ,ale nemyslim si že je spokojný keby bol tak by mi to asi povedal keď sa ho to pekne spytam nie nevyhadzjem mu na oči je to skor opačne,ale ako vravim nedá sa tu všetko pisať.no reakcie su také presne ako ja nemam rada ja som priama baba a ked sa pytam na važne veci tak sa pousmeje mlči ako keby mu šlo aby ma vytočil ja už neviem.No ja viem čo chcem vztah bez zbytočnch hadok ved sa da všetko prežit aj bez toho a bolo to tak medzi nami od začiatku len tieto posledne mesiace je to cele nahovno a ja som zostala na pochybach

lulik30
autor
9. aug 2013

@salome_82 áno vadi mi veľa veci napr že sa nevenuje mojej malej že nevie odpovedať na otazky ked sa snim rozpravam ale tam kde by nemusel tam frfle je toho moc a ja som mu všetko doposial tolerovala a dostala ho zo všetkeho a teraz na sere i ked je to smutne

fiffinkaa
9. aug 2013

@lulik30 a kôli čomu sa hádate?

lulik30
autor
9. aug 2013

@fiffinkaa tam je veľa veci niektorí ludia sa hadaju koly peniazom a tak to u nas nieje vobec u nás maličkosti a hlavne koly tomu že sa do nas mieša priliš veľa ludi čo by sa ani nemuseli a potom to takto je mi sme sa rok a pol nepohadali vobec žiadna škriepka a čim sa viacej montuju tym sa to len komplikuje

tinki
10. aug 2013

@lulik30 ahoj, neuraz sa..tak ma len napadlo, nevychádza to všetko vlastne od teba? Si nezamestnaná, možno sa troška nudíš...Teraz sú prázdniny, možno si čakala, že sa vám bude viac venovať, viac s vami tráviť čas ako rodina..a on je možno len unavený z práce..neviem ako to u vás prebieha..ťažko takto, lebo to si len môžeme domyslieť.
Ale v takomto prípade netreba čakať a hovoriť chlapovi v narážkach, ak niečo chceš, ale povedať mu na rovinu..
Ak u vás nie sú hádky o vážnych veciach, len o maličkostiach, tak tam bude skôr problém v komunikácii..
Musíš mu na rovinu povedať čo od neho očakávaš, čo si želáš...A nevyvolávaj hádky..Podľa všetkého sa s tebou nechce rozísť, ale ak sa ho to každú chvíľu pýtaš: "mám odísť?, mám odísť?" Tak už sa mu asi nechce ťa neustále presviedčať o tom, že nie..
Ste slobodní, ak by chcel odísť, tak odíde..Ak by chcel aby si odišla, tak bude protivný, bude hľadať zámienky na to, aby ti znepríjemnil život..Alebo by stále odchádzall z domu..A vy máte aj pekné chvíle, či nie?
V každom vzťahu sa občas objaví kríza..ale vzťah sa upevní práve tým, že sa tá kríza prekoná..A vy tam nemáte nič vážne, kvôli čomu by sa trebalo rozchádzať..Popracujte na priamej komunikácii, nie v náznakoch.. 🙂

lulik30
autor
10. aug 2013

nie neurazilo ma to sto ludi sto nazorov dik za nazor
@tinki

livocka21
10. aug 2013

@lulik30 zeny maju horsich muzov a ziju s nimi... sak ta ani netyra ani neuraza... a ty chces ist dakde do centra... ja byt nim tak sa na smrt urazim ta posadim do auta a ta tam odveziem......vloz do toho vztahu trosku empatie...sak ked si cele dni doma tak mu vymysli nejake prekvapenie....nech uz tu krizu mate za sebou...

adri266
10. aug 2013

@lulik30 opisujes, ze sa hadate, ale na druhej strane pises, ze on ti na Tvoje otazky neodpoveda../o ake otazky vlastne ide???/.takze hadas sa len Ty? Dvihas hlas len Ty? Chapem, ze tu sa neda vsetko opisat, ale z Tvojho opisu sa mi zda, ze on je flegmatik /kyvne plecom, je mu to jedno/ a mozno Ty si cholerik /nemyslela som to ako urazka a mozno to nie je pravda/. Ak je to tak, jeho temperament nezmenis...skus nam opisat, o ake hadky vlastne ide...