Sestra nie je moja sestra

17. apr 2023

Piše sa mi to ťažko ani neviem prečo to pišem ale včera som sa dozvedela po 30 rokoch že moja sestra je moja nevlastna sestra :( je mi s toho velmi smutno že v tomto klamstve som žila celý život

melanta
17. apr 2023

Ak máš so sestrou 30 rokov dobrý vzťah, tak nechápem komentáru v nadpise, že sestra nie je moja sestra. Môžeš byť nahnevaná na mamu, že vám to tajila. Ale sestra bude v srdci vždy tvoja sestra, aj keď máte iného otca. Alebo je z nej zrazu iný človek? Tvoj vzťah so sestrou by to nemalo nijak ovplyvniť.

bloger
17. apr 2023

Presne tak teš sa s toho, že sestru máš. Máš v niekom oporu. Ani pre ňu to nie je jednoduché.

colsami
17. apr 2023

Asi to je výborná sestra, keď ste tak celý život fungovali, ani že by si mala nejakú pochybnosť.
Si predstav že to ďalších 30 rokov nevieš. Toto vôbec nie je najdôležitejšie.

pribinak
17. apr 2023

Podstatne je to aký je vzťah medzi vami a nie ci máte spoločných rodičov
Prežili ste spolu kus života, máte spoločne zážitky a to je viac ako to či ste biologické sestry či nevlastné sestry

Čo take zasadne sa po tomto zistení u teba meni? Máš ju menej rada? Alebo čo?

river_song
17. apr 2023

Boli ste vychované spoločne, vyrastali ste spolu, je to tvoja sestra bez ohľadu na to ci mate spoločných oboch rodicov..Vôbec by som v tom nevidela tragediu. Aj taketo situácie život prináša 🤷

cookie29
17. apr 2023

A v com je problem? Sestra je stale ten isty clovek, ktory bol vcera ci predvcerom.

landsmanka
17. apr 2023

ak sa mate rady, co istotne ano, tak je podla mna uplne jedno, ze nie je tvoja biologicka sestra. ide o to, co k nej citis a ako ju vnimas, nemyslis? je to len oznacenie, to je vsetko. a akoze ani mamu nemate spolocnu?

januska12323
17. apr 2023

Nevlastná je stále biologická sestra, len máte jedného rodiča odlišného. Ty to píšeš akoby za to mohla ona.

marhulka13
17. apr 2023

Nedávno tu bola diskusia o nemanželskej dcére, asi takto podobne dopadne aj ten príbeh. Hlavne pokoj a chladnú hlavu. To ze to nie je tvoja krv nič nemení na tom, aký mate vzťah

slavomira236
17. apr 2023

Je to tvoja sestra teds ked ju porodila tvoja matka.vyvinuli ste sa v rovnakom tele vyrastli spolu...

h2
17. apr 2023

Môj syn má dve nevlastné sestry. Ale to slovo "nevlastné" sa u nás nepoužíva. Oni sú jeho sestry, on je ich brat. Ľúbia sa.

kvetinka75
17. apr 2023

mamu máte spoločnú, tak prečo by to nebola tvoja sestra? To že otec je iný? Fajn, človeka to šokuje ale na vzťahu medzi vami by sa nemalo nič zmeniť.

miriam11
17. apr 2023

Máte rovnakú mamu, tak snáď sestra je.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marhulka13
17. apr 2023

@mamula20 ale vy ste asi vždy vedeli ze je v podstate nevlastný. Je sok dozvedieť sa to v tomto veku.

slavomira236
17. apr 2023

@miriam11 ja povazujem tiez za nevlastnu lem ak su rozdielne matky..ak je matka rovnaka je to i mna vlastny surodenec

dorothee
17. apr 2023

Je to len sok,citis sa oklamana,mozno prekvapena..Ale ked to predychas,zistis,ze sa vlastne nic nezmenilo,tvoja sestra je stale ta ista osoba a ty tiez..Toto zistenie by nijako nemalo narusit vas vztah 🙂 a skus aby to neznicilo ani vztah s tvojou mamou,urcite mala dovod preco to nepovedala skor,aj ked to asi uplne spravne nebolo,ze ti to tajila,ale ludia robia chyby,a z lasky tie najvacsie 🙂

h2
17. apr 2023

@slavomira236 Ak je matka rovnaká a otcovia rôzni, je vlastná a keď sú dve matky a jeden otec, je nevlastná? Vysvetlíš mi logiku tohoto postoja?

autor
17. apr 2023

@mamula20 nič by sa nezmenilo len ja mam už tolko nevlsatných bratov a sestier Ked to tajili tak dlho prečo som sa to musela dozvediet ? 😢 je mi s toho tažko sestru Lubim najviac na svete

marhulka13
17. apr 2023

A ona je nevlastná po otcovi ci mamine? Aj vieš prečo vám to nepovedali?

kotricka
17. apr 2023

to je hlavne, ze mate velmi dobry sestersky vztah. ono to, ze aj je nevlastna, nie je podla mna az tak moc podstatne

autor
17. apr 2023

@marhulka13 on je veľmi pobožný človek svadba s inou ženou v kostole dve deti 22 a 29 rokov Nemanželske dieta v žiadnom pripade !!!! a zrazu moja sestra je jeho dcera 31 tak preto nam to nepovedali moja mama ani nevie že o tom vieme

marhulka13
17. apr 2023

Čiže mame mate spoločnú otca nie. Viem, že ťa to zranilo, ale zmeniť sa to už nedá. Iba prijať situáciu aká je. Neviem ci máš vlastnú rodinu ale je dobre na to nebyť sama

mmooly
17. apr 2023

Takéto prípady poznám lez z filmu, kde sa niekto dozvie že je napr. adoptovaný a už je urazený a nahnevaný, že mu nikto nič nepovedal...tiež si myslím, že je to ťažké oznámiť dieťaťu podobnú správu, bojí sa reakcie. Nie je každý sa na to cíti, potom sa to len odkladá až je neskoro. Sama nevieš ako by si sa zachovala keby sa ti to stalo... teóriu ovládame všetci.

zuza265
17. apr 2023

Kedze si uz dospela a chapes veciam a nikdy nikdy nikdy nevies co sa udeje, tak by som sa ani nehnevala, ani by sa pre mna nic nemenilo. Ja som si napr dlho myslela, ze moj ocino nie je syn “svojich rodicov”. A bola to len moja zvedavost, ale nic by sa nezmenilo keby to tak je. Dolezitejsi je vas vztah nez to ci ste vlastni, ci nevlastni… moja ma zatial iba “nevlastnu” sestru. Mne sa to pomenovanie ani nepaci. Proste su sestry a basta🤗 a vzdy budu.

maxalla
17. apr 2023

Ono to odhalenie nejak zmenilo tvoj vztah so sestrou? Mas ju preto menej rada? 🙂

andy37
17. apr 2023

Ja som sa asi v 13tich dozvedela že môj brat má iného otca (on je o 5 rokov starší). A čo by sa tým malo zmeniť? Fungujeme stále ako súrodenci.