Sestra sa hnevá, že nie je krstná
Ahojte, trapi ma, ze sa sestra na mna urazila, lebo nie je krstna nasmu synovi. co vy na to? ako to poriesit?
Je to smiesne, je to cisto vasa vec. Moja sestra nema absolutne vztah k tymto veciam a tiez moja mama zazerala,ze sme ju nedali za krstnu, ale naco ju mam do niecoho silit. Navyse svagor nieje ani pokrsteny a aj tak by sme museli mat aj ineho krstneho.
tiez si myslim, ze nieco lepsie ako uprimnu rozhovor sa este nevymyslelo.. ak ostane urazena, no hold to bude jej smola.. ja nie som krestan a svojim neteriam a synovcom sa venujem aj ked nie som krstna..
@danuska198 Vysvetli jej, prečo ste sa tak rozhodli neurobiť.
A môj osobný názor, veľmi sa jej nečudujem, väčšinou, ak súrodenci nie sú pohnevaní, nemajú zlý vzťah alebo nie je ten druhý neveriaci, tak býva práve súrodenec prvou voľbou.
@danuska198 A koho ste vybrali za krstného?
@deginko Niečo mi hovorí, že v tomto prípade to nebude ani súrodenec otca 🙂.
@danuska198 Sestru môžeš upokojiť tým, že ak budete mať druhé dieťa, radi by ste ju mali za krstnú. Ak, ovšem, to tak skutočne cítite.
ja mám dve deti a moja sestra nie je krsná ani jednému a to s ňou vychádzam veľmi dobre.. mala som svoje dôvody, bola mladšia a veľmi nezodpovedná, ani teraz sa o nich nejako nezaujíma, skôr oni o ňu 🙂 a nie je urazená a ani ju to nijako netrápi 🙂
neviem aký si mala dôvod na to, aby si si zvolila niekoho iného a nie ju.. ale určite by to chcelo úprimný rozhovor ak chceš mať naďalej dobré vzťahy v rodine 😉 zrejme s tým rátala a zaskočilo ju to, a preto ju to mrzí..
možno jej skús vysvetliť, že vždy bude jeho teta a chcela si rozšíriť jeho rodinu o ďalšieho člena (ak si zvolila nepríbuzného) alebo chcela si zapojiť aj toho člena rodiny (ak ste zvolili iného člena rodiny) do starostlivosti o dieťa, lebo vieš, že ona sa o neho určite bude starať aj tak, lebo je to tvoja sestra 🙂
Neriešila by som to. Ak sa hnevá nech to povie a môžete si to vysvetliť. Urážanie sa je detské a pod úroveň.
Úprimný rozhovor. My ešte s mužom nemáme deti, ale moja sestra vie, že mojim deťom nebude krstná, i keď ja jej druhému dieťaťu budem (prvému je švagrov brat so ženou). Ja som jej vysvetlila, kto je mojou voľbou a prečo. Ona je moja sestra, moja krv a nikto mi takým spôsobom nebude blízky. Bude mojim deťom tetou. Sestra to pochopila, akceptovala a krivdu si v sebe nepestuje.
u nás sa tiež trochu brat urazil ale potom ho to prešlo .. nedala som ho kôli tomu lebo je nezodpovedný aj som mu to povedala..aj na to sa trochu urazil ale prešlo ho to 😉
no v prvom rade treba dostatocne dopredu oznamit, kto bude krsty a preco, pretoze to zrejme ocakavala a teraz ju to mrzi. takze to treba vysvetlit aspon dodatocne. ja tiez nie som krstna neteri a synovcovi a to sme na seba dost naviazani. ale beriem to v pohode, lebo je to z "cirkevnych" dovodov a dalej neriesim
Tak to teda je to zvlastna sestra,ked sa urazila.No bohuzial ste sa,tak rozhodli,ako ste sa rozhodli.No ja mam 4sestry a jedneho brata,aj tak ani jeden z nich nie je krstny k nasim synom.a mam so surodencami vyborny vztah,Mame za krstnu svagrinu.
Je rozdielne ako sa rodičia pozerajú na funkciu či symboliku krstného rodiča. Niekto je úprimne veriaci a vieru aj žije. Ten potom skôr hľadá krstnych rodičov v tomto duchu, aby akoby aj oni podporovali deti ku viere. Ak to surodenec rodiča nespĺňa a pre rodiča je to dôležité, treba to takto vysvetliť.
Niekedy surodenec nemá potrebné sviatosti aby krstnym mohol byť. Alebo jeho partner.
A potom je xy ďalších dôvodov. Treba si to úprimne vysvetliť.
Je mi luto, ze mas takuto situaciu doma. Ale moj nazor je ten, ze sa nemusi urazat. Ved moze malemu kupit, dat, pobavit ho ako kazdy clen rodiny.
...uprimny rozhovor
krstnou je moja dobra kamaratka, vybrali sme ju preto, lebo mam len 1 sestru, tak sme chceli trochu rozsirit rodinu, aby maly mal aj tetu aj krstnu a nie v 1 osobe vsetko. len ma trochu prekvapila reakcia sestry, lebo nikdy som jej ani nenaznacili ci bude alebo nebude krstna. mame dobry vztah a preto ma to dost trapi... ale asi ten rozhovor bude najlepsou volbou, lebo nechcem to nechat tak :(
@danuska198 nuz ked mate taky dobry vztah ten rozhovor mal byt uz davno za vami, ak ste praktikujuci krestanky a zrazu das za krstnu "cudziu zenu" a nie jedinu sestru s ktorou mas dobry vztah je to divne a to som ateistka a ak by ma sestra takto obisla bez konzultacie tiez by ma to urazilo.
@danuska198 no ja sa jej necudujem ze sa hneva kedze pises ze mate medzi sebou pekny vztah preto to asi aj cakala...a ja by som cudziu osobu nedala predsa sestra je sestra
@danuska198 Prepáč ale tiež sa jej nečudujem že je nahnevaná ale je to vaša vec.
hnevať sa môže, ale vyberáte vy ako rodičia. Má vyberať ona?
Tiez sme davali za krstnych surodencov raz z jednej strany raz z druhej.
My sme vyberali krstnych rodičov mimo rodiny, aby sa nikto nemohol uraziť. Veď predsa sú to ujovia a tety, nemusia byť ešte aj krstnými. Tými sú moja najlepšia kamoška s mužom. A my sme krstni ich dcére.
@danuska198 kamarátka nikdy nie je to isté čo dobrá sestra, s ktorou je vybudovaný pekný vzťah. Nám naši vybrali za krstnu maminu kamarátku a mali sme úplne formálny vzťah, návštevy len párkrát do roka, pri ktorých sa síce naši dobre porozprávali, ale my deti sme vzťah nenadobudli. Sladkosti či peniaze ako dar boli fajn, ale vždy som našim hovorila, že ak sa im niečo stane, nech nás k nim nedávajú, to bola moja úzkostná predstava. Radšej k maminym bratom ako ku krstným. Nie sú zlí ľudia, sú úplne v pohode, ide len o ten vzťah-nevztah... Preto som si povedala, že mojim deťom bude krstnou moja rodná sestra, s ktorou si budujú výborný vzťah od narodenia a ľúbia sa. Preto sa tvojej sestre vôbec nečudujem, že je sklamaná, ak má podobný názor ako ja, určite ju to veľmi mrzí a musí to predýchať.
tiež by som sa ma to dotklo,kebyže moja sestra uprednostnila kamarátku...
no ja by som jej to presne takto odovodnila, ako si to tu napisala, preco to tak je. nikde nie je napisane, ze surodenec musi byt krstným.. ja som krstnou sesternicinym detom.. ona ma dvoch bratov, ti uz boli krstni po manzelkinej strane, ked sa jej narodila dcera..jej muz ma brata,ale toho. za krstneho nechceli a stala som sa nou ja. ja nemam surodencov, muz ma sestru, akosi vsetci ocakavali, ze ona bude s muzom krstnou, no nie je to tak. sesternicu mame za krstnu. nikomu sme nic nevysvetlovali, nikto sa nic nepytal, akurat svokra povedala, ze je prekvapena, ze si myslela, ze jej dcera bude. ale je to nasa vec 🙂 muzova sestra s muzom je teta a ujo (muz je ich detom krstný), sesternica s muzom je krstna a krstny.. tiez mam niekolko dovodov, preco som sa rozhodla pre nu.. a jednym z nich je, ze svagrina bude vzdy teta.. a takto aspon nemam aj tetu,
aj svagrinu v jednej osobe
@danuska198 urazena je asi preto, ze ak ste nenaznacovali , ze nebude krstna, tak automaticky s tym ratala, rozhovor mal byt uz skor s tym, ze ty si jej mala vysvetlit dovody, preco si si vybrala kamaratku, myslim, ze keby bola na tuto moznost pripravena, tak sa neurazi, ale myslim, ze ak mate taky dobry vztah, tak to pochopi
@danuska198 ak máš so sestrou dobrý vzťah, je zodpovedná, chcela byť krstnou a predsa si radšej uprednostila kamarátku tak sa jej nečudujem... mám sestru a reagovala by som rovnako urazene, či už je to detinské alebo nie, ale nemohla by som sa tváriť že ma to neurazilo a je mi to jedno... lebo nieje... môj názor
Je to uplne v pohode, nema sa co urazat. Nechapem, preco do kazdej udalosti v zivote sa musi pchat niecie urazene ego - sestru ste ani neurazili, ani neposlali do pekla, ani neublizili jej, vasa volba je len o vas a mate plne pravo na to, aby ste ju robili podla seba. Ludia by sa skor mali naucit prestat vsetko riesit a brat osobne, nie cely svet sa musi prisposobovat im pre 'pokoj v rodine'.

@danuska198 Uprimnym rozhovorom