Sestra si od muža stále požičiava peniaze

29. aug 2023

Ahojte, chcela by som vediet vas nazor na tuto situaciu ci je to normalne. Muzova sestra si stale od neho poziciava peniaze a nevracia ich a mna to extremne s*rie, lebo su to NASE spolocne peniaze. Ja nemam surodencov, takze mi bolo vykricane ze to nikdy nepochopim ale tak posudte vy. Situacia c.1: isli sme na tyzdenny nakup a sestra volala ze sa jej minulo mlieko pre dieta ci jej nedonesieme, lebo ona sa do mesta nedostane. Vzali sme od nej cestou recept a obehali sme po nakupe 3 lekarne, kym ho v jednej konecne mali. Mlieko sme vybrali na recept viac ks a samozrejme tam bol doplatok. Cestou spat sme ho u nej vylozili a ona zobrala ani bu ani mu a na peniaze sa neopytala, pritom dobre vedela ze sa doplaca. Ok, boli to drobne a je to pre dieta. Situacia c.2: sestra vyvolava ako keby horelo v nedelu vecer, vysvitlo ze jej muz ma poslat 100€, lebo ich surne potrebuje a ona si ich poslala zo sporiaceho uctu, lenze pridu az o 2-3 dni. Muz jej poslal peniaze, o tyzden sa ho pytam ci vratila, nevratila ale ze to nemam riesit, lebo ona mu vrati ked bude mat. Situacia c.3: sestra vyvolava muzovi ze ma rychlo prist na ihrisko, on panika ze sa im nieco stalo. Vysvitlo ze sestra od nejakej mamicky nakupila vyrobky f*rmasi a nemala hotovost aby jej zaplatila, tak vymamila od muza dalsie peniaze hlavne ze za rohom mala bankomat. Takto by som mohla dalej pokracovat do nekonecna, a teraz babo rad ze ci je to normalne a ci mam ja vobec pravo sa im do toho miesat, ale poviem vam ze som minimalne otravena z nej ak nie fakt nasr*ata a vzdy ked zavola tak len cakam ze chce peniaze…

autor
29. aug 2023

@nikpa ona je profesionalny vyuzivac ludi, to ani nie je mojim muzom, aj ked uznavam ze je pri nej lahko ovplyvnitelny aj kvoli vychove a pod., ale ona si tak dokaze omotat okolo prsta kazdeho. Po strednej skole pracovala chvilu ako casnicka, zostala tehotna tak sa s muzom narychlo zobrali, rodicia jej muza im darovali dom v ktorom ziju, starsie dieta dala do skolky a doma je len s mladsim, vari im svokra - manzelova mama, jej muz po praci chodi este do potravin a ked sme tam na navsteve tak on nas ponuka, kolkokrat vysava alebo naplna pracku a madam sedi a vyfajcuje iqos pri malom dietati a to rozmysla este predlzit retazak tretim dietatom.

nikpa
29. aug 2023

A toto nikto nevidí okrem teba? 🤦

katarinka89
29. aug 2023

1.mas riadny problem- tvojho muža. No obávam sa, že jeho o pravde zrejme nepresvedcis.....

ema22270
29. aug 2023

Urcite to treba riesit, lebo vam to zasahuje do fungovania, do vasho vztahu. Financie dnes nik nema na rozdavanie. Ine je pomoct vo vaznej situacii, aj financne, ine je podporovat rozne vymysly manzelovej sestry, ako farmasi a pod. Aj s tym mliekom - mohla si ho vyzdvihnut povedzme aj sama, lebo chodit po celom meste hore, dolu, to tiez nie je vyhra. Na to jedine by som jej peniaze pozicala. Takychto vyuzivacov tiez nemam rada, to ich mame v rodine niekolko. Na vsetko hladia cez peniaze. Treba s tym razne seknut.

katarinka89
29. aug 2023

A ešte jedna rada: určite to nerieš poza chrbát.....pekne všetci 4ia
Aby sa pravda povedala na rovinu a nie pretlmocovalo a bolo z toho ho.no

mircalla
29. aug 2023

Tiez by ma to sralo a teda riadne. Neznasam parazitov. Ale chyba je v manzelovi, ze to necha tak. Ta kozmetika z ihriska bola topka

mircalla
29. aug 2023

Normalne mi stupa tlak, co fakt neznasam su tieto lenive flakacky, co vyuzivaju koho mozu. No manzel by sa mal spamatat, je rozdiel pomahat a nechat sa vyuzivat

kristinapetronela
29. aug 2023

Tak situácia jedna ,určite sa aspoň malá opýtať koľko ste platili a že vám dá ... A ostane už je jeho chyba že jej to platí .tu by som pohrozila aj rozvodom lebo fakt sú to vaše peniaze ....

timing
30. aug 2023

No ja by som muza komfrontovala,ale ze poriadne. To nie je ze vychova,ale vychcanost co ona robi. Nema prijem, muz ju asi nedotuje lebo nepracujr, z rodicaku si vyskakovat nemoze,tak si nasla sponzora inak.
Rovno by som muzovi povedala,ze vy ako rodina a jej clenovia maju prioritu co sa tyka vydavkov a uzivanie si penazi na vylet,oblecenie, a nie svagrina. Podla toho kolko mu ostava na ucte po zaplateni vsetkeho by som si peniaze od neho vypytala na moj ucet - setrenie , zelezna rezerva cokolvek. Naj nema z coho jej posielat peniaze, vyplatit objednavky. By som mu vycistila zaludok ci si uvedomuje ze obera rodinu uspory ktore patria vam.

babydesire
30. aug 2023

Nakopala by som taku "sestru" do riti !!! NIE !! Rodina- nerodina toto sa nerobi. Pozicane sa ma vratit..az jej tie peniaze darujete, to je ine..tvoj muz si musi uvedomit ze ma zodpovednost za svoju novu rodinu a ze jeho peniaze niesu uz len jeho. Ale vase. Neviem ako ho osvietit ale ja mam dvoch surodencov a toto v ziadnom pripade NE..je blbec ze to dovoli