Sexuálna narážka

emmina1978
25. apr 2014

dnes som sa dozvedela, že manžel mal sexuálnu narážku (v rámci srandy) voči jednej žene. riešiť? neriešiť? jednalo sa o merač vlhkosti - ona ho žiadala (v práci) a on jej na to žartom odpovedal - ja Vám ju odmerám aj bez vlhkomeru prstom.... tak som zostala z toho mierne povedané v šoku, lebo samozrejme som takéto správanie od neho neočakávala. ale holt asi musím zložiť ružové okuliare!?
Baby aj Vám sa bežne dostávajú takéto narážky do uší? Ako ste reagovali? Mám to s ním riešiť? Či nechať tak??? Poraďte, díky

digysa
3. máj 2014

@jana_eyre Ja viem co som pisala....narazky, lichotky, to je jedno. Asi nevies, co som tym chcela povedat, tak ti to vysvetlim skratene: 1. kazdy ma INE HRANICE toho, co sa smie a nesmie a co je lichotka, narazka, alebo sexualne obtazovanie......(toto plati mimo prace v spolocnosti)
2. v praci je nevhodne cokolvek....prave preto, lebo kazdy ma tie hranice ine....

To, ze tvoj muz nepuziva ziadne narazky/lichotky/osobne komentare k inym zenam to je uz jedno. To je medzi vami. Ja som pisala o "pracovnej pode"

jana_eyre
3. máj 2014

@digysa ja len nechapem, preco sa rozculujes.. viem co si chcela povedat, nijako to nespochybnujem, len som napisala, co by som urobila ja, keby mi niekto taku narazku povedal hoci aj pri opekacke..

nemusis mi nic vysvetlovat, skor mam pocit, ze si dotknuta, za to, ze som ta chytila za slovicko?

anatalia77
3. máj 2014

Tak som rada,ze dokazete "predbehnut"zvedavych kolegov,a same im nahrat na smec,to je v poriadku.
Ale neda mi aby som vam predsa len nenapisala konkretnejsie tie "lichotky"mojho kolegu:
ked sa tak divam na tie tvoje polky,tak by som ti ho tam vedel vrazit
bol v noci kocur v trube?
mas dobru plet,aj si "to"natieras,alebo len papas?

Dnes mal taku dumavu polhodinku,a ked ho kolegyna vyrusila,tak sa ospravedlnil,ze sa zasnival,ako mu ho ona fajci pod stolom..
Rozprava o takychto veciach 7 hodin cisteho pracovneho casu.
Neriesim,nakolko to smeruje voci kolegyni,a ta to neriesi..

digysa
3. máj 2014

@jana_eyre Voec sa nerozculujem, prepac, asi to zle vyznelo....len sme sa nerozumeli

digysa
3. máj 2014

@anatalia77 Tak to je podla mna sexualne obtazovanie prveho stupna. Ja by som si ale tiez pripravila nejaku fajn stiplavu poznamku, aby sa hanbil, ako prasa a nevedel sa vyjadrit.
keby som povedala muzovi, ze mi toto niekto v praci hovori, tak on by si ho asi po praci pockal.....(a nemyslim, ze by ho vytrieskal, ale by mu nalozil dobry predslov). 😅

jana_eyre
3. máj 2014

@digysa v pohode 🙂 pekny vecer..

anatalia77
3. máj 2014

@digysa on sa v takychto veciach vyziva,tam nema zmysel s nim kontrovat,bola by to len voda na jeho mlyn..
Ja som ho sekla,ale kolegynu uz doslova tlapka po zadku..
Bude zaujimave sledovat,aku hranicu ma to dievca.

jana_eyre
3. máj 2014

@zita19 no, ak myslis, ze co "riesim" ja, tak ta musim poopravit.. ja neriesim, len konstatujem, co vadi konkretne mne a ako si predstavujem spravanie muza.. najma toho mojho samozrejme..

digysa
3. máj 2014

@zita19 Tento priklad, co si pisala ohladne toho predklonu, ked si si naberala vodu, by som sem asi nezaradila..... Je uplne ine, ked niekto "ocividne" obdivuje urcitu partiu tvojho tela a TY ako prva znacnes s narazkou 😉
Ty si im vlastne dala zelenu, no zaroven si to obratila na srandu. A za cumenie este nikto nikdy nedostal padaka 🙂

Keby vsak ta narazka padla od niektoreho z muzov, to by uz OK (podla mna) nebolo.

Taktiez ide aj o intenzitu.... ak toto pocuvas kazdy den, mna by asi s prepacenim d*blo 😖

Este by ma ozaj zaujimalo, co hovoris na tie komentare, co spomenula @anatalia77 par prispevkou nadomnou. Hadam chces povedat, ze toto su komentare, kde sa ma clovek iba zasmiat? Ja by som s takym clovekom nemohla ani seriozne preberat pracovne veci.

zita19
3. máj 2014

@digysa Tak to mas pravdu. Toto je ziarivy priklad hulvata najhrubsieho zrna. Cosi take by mne mohol akykolvek chlap povedat len raz. Okamzite by som mu metodou "na hrube vrece hruba zaplata" vysvetlila, kde su mantinely. A s najvacsou pravdepodobnostou aj keby sa to priamo mna netykalo ale by to bolo v mojej pritomnosti, tak by sa odo mna dozvedel dost zaujimave veci o svojej osobe.
To ze objekt tychto narazok to neriesi tomu zakomlexovanemu chrunovi nadhana vodu na mlyn. Ja sa jej dost cudujem. Pokial je to kolega na rovnakej urovni, treba si to vyjasnit na rovinu, bez ohladu na to, ze atmosfera bude dusna. Ale dusna bude len docasne, potom uz bude kazdemu jasne, kde su hranice. Ak je to sef, tak toto je ziarivy priklad zneuzitia pozicie na harasment a toto sa musi riesit inde.
Ja musim poklopkat, take cosi som nezazila a napriek kadejakym "chrumkavym" reciam su nase vztahy s kolegami korektne a pracovna atmosfera v konecnom dosledku prijemnejsia.

digysa
3. máj 2014

@zita19 Myslim, ze ona tu uz riesila. Presne......od tial po tial.