Sexuálna narážka

emmina1978
25. apr 2014

dnes som sa dozvedela, že manžel mal sexuálnu narážku (v rámci srandy) voči jednej žene. riešiť? neriešiť? jednalo sa o merač vlhkosti - ona ho žiadala (v práci) a on jej na to žartom odpovedal - ja Vám ju odmerám aj bez vlhkomeru prstom.... tak som zostala z toho mierne povedané v šoku, lebo samozrejme som takéto správanie od neho neočakávala. ale holt asi musím zložiť ružové okuliare!?
Baby aj Vám sa bežne dostávajú takéto narážky do uší? Ako ste reagovali? Mám to s ním riešiť? Či nechať tak??? Poraďte, díky

h2
26. apr 2014

@emmina1978 Ahoj, nečítala som príspevky, ale napíšem Ti moju skúsenosť: My v robote sa takto v rámci srandy bavíme v jednom kuse, už som si na to tak zvykla, že mi to ani nepríde divné. Až sa stalo, že mi takto kolega napísal esemesku, samozrejme, že v rámci srandy, čo bolo podľa môjho názoru jasné už zo samotnej správy. No a muž mi tú správu našiel a bol u nás riadny cirkus, kým som vysvetlila, že to bola fakt len sranda a s dotyčný kolegom som nikdy nič nemala a ani nikdy nič mať nebudem. Ale odvtedy už takto v práci nesrandujem (keď som vysvetlila, prečo, bola som niekoľko dní celej firme na posmech). 😀 😖

sue
26. apr 2014

Osobne nemám rada chlapov, ktorí prekročia isté hranice... Uťahovať si navzájom môžeme ale tak, aby to nebolo pod úroveň ani jeden strany. Keby mi toto povedal nejaký kolega, tak ho asi upozorním, prípadne s ním nekomunikujem vôbec... vadí mi to... ale poznám ľudí a mám aj priateľov takých, čo takto proste komunikujú - ja to prvýkrát "prepočujem", druhýkrát "pozriem škaredo" a tretíkrát otvorene poviem, že si myslím, že takáto komunikácia medzi nami nie je slušná, zatiaľ sa mi stalo asi 1 alebo 2x, že dotyčný chlap mi povedal, že som konzerva suchá 😀 ale jeho problém... mám rada gentlemanov a k tomu vychovávam aj svojho syna 🙂 😵

sissmiss
27. apr 2014

@emmina1978 Mno. To co pises podla mna nie je dvojzmysel, ale sexualna narazka. Mna osobne by to u mojho muza sklamalo. Dvojzmysel...hmmm...viem ze ked bol mladsi a neboli sme este spolu, tak sice v prac. kolektive vs vzdelanych a inteligentnych ludi, ale 2zmysly frcali o 106...no zrejme z toho vyrastol, ak pouziva 2zmysly, tak skor s chlapmi, nie so zenami, a tam sa mi to zda byt podla mojho meritka ok, je to sice trosku trapne podla mojho zmyslu pre humor, ale holt, niektori ludia sa inak nezabavia a neporozpravaju, obcas treba znizit uroven, neda sa stale a s kazdym rozpravat o umeni, literature, nabozenstve.... a obcas to moze byt dokonca aj vtipne a odlahcujuce. Kazdy ma nejake hranice, tu si sa mohla presvedcit ze su zeny ktorym sexualne narazky nevadia, su tu zeny ktorym velmi vyhovuju, a su take ktorym vadia. Teraz mam na mysli narazky smerom k nim, nie od ich partnerov k inym zenam. A to je dalsia kapitola, to ako sa sprava partner je jeho vec, a my s tym mozeme a nemusime suhlasit a zase jeho spravanie je jeho vizitka, nie nasa, ale ak je vulgarny, alebo sa sprava nevhodne, tak to nepotesi. Porozpravaj sa s nim o tom, no je len na nom ako sa zariadi.

winka99
27. apr 2014

"ja vam ju odmeram aj bez vlhkomeru prstom"...ja vam odmeram tu vlhkost ktoru chcete merat vlhkomerom aj bez meraca, len prstom ( k tomu ani merac vlhkosti netreba, uz na dotyk citit ze je tam vlhko)
netusim o com sa bavili, lebo je to jedna veta a myslim ze ani autorka sama nevie ako k tej vete doslo, kedze tam nebola a ta dobra dusa jej asi tiez viac nenabonzovala.......ale da sa to kludne aj takto prelozit a nieje to sexualna narazka, ale dvojzmysel...

winka99
27. apr 2014

vobec nieje iste ze tym "ju" myslel zenske pohlavne organy...damy! ste prilis domyslave 😝

cecil36
27. apr 2014

@winka99 uplny suhlas.... ja vam ju odmeriam mohlo v pohode znamenat aj ja vam tu vlhkost odmeriam aj bez vlhkomeru prstom.... cize mozno ma len velmi citlive prsty na vlhkost 😀 😀 😀

@emmina1978 ja na akekkolvek narazky odpovedam vtipnym odpalom 😉

adri266
27. apr 2014

@winka99 ta ista veta sa da povedat roznym sposobom. Ak to povie vazne, a doda, ze vlkomer je zbytocny, je jasne, ze to nebol vtip, myslel to uplne doslovne a fakt myslel len na to, o com sa rozpravali.

No staci, ze sa pri tom usmeje, dvihne obocie, zazmurka, dvihne hore dva prsty, 😝 a zmysel tej istej vety sa meni, ona sa zarehoce, aj on, a uz vies, o co ide.

Ak by slo o ten prvy pripad, tak sa to podla mna do usi manzelky nedostane.

Nestalo sa Ti niekedy, ze Ti povedali dvaja ludia vetu Dakujem Ti velmi pekne. A raz to bolo s usmevom, uprimne, a druhy krat to bolo takym tonom, ze to bola skor vyhrazka...

winka99
27. apr 2014

@adri266 ale ved to pisem, nebola si tam, tak nemozes vediet ako to bolo myslene, nevies ani to, ci sa pri tom zasmial, ani ci dvihol obocie...toto su len dohady a poznam par ludi co radi veci nafukuju na bublinu, co moze byt pripad aj tej osoby, ktora to vykvakala autorke temy
a vobec..toto nieje vec ktora by sa mala rozoberat na fore, ak mi na partnerovi nieco vadi, tak si to s nim vydiskutujem a v prvom rade sa pytam jeho, ze ako to bolo a nie tu konspiracne teorie

adri266
27. apr 2014

@winka99 no ale nie u kazdeho to tak funguje.
1, su temy, ktore su zakladane z nudy, pre srandu, aby sa rozvirila debata
2, su temy, kde zeny nevedia, co robit, nechcu robit z komara somara, preto sa pytaju na nazor tu, lebo im je trapne to povedat sestre,mame, kamoske
3, su zeny, ktore jednoducho potrebuju radu
4, su chlapi, ktorych ked sa na nieco spytas, povedia, ze niet o com rozpravat. A bodka.

Keby sa dalo vsetko vyriesit jednoduchym porozpravanim sa, asi by nebolo na svete tolko rozchodov a rozvodov.

alexis617
28. apr 2014

@emmina1978 ahoj včera som bola s rodinkou na výlete na priehrade muž s drobcom a s naším najstarším synom hádzali na brehu kamienky do vody ja som stála s kočíkom na ceste nedaleko mňa sedeli dvaja muži na lavičke s obrúčkami na prste a rozprávali sa o ich kolegini aká je sexi ako ich doslova rajcuje a akej farby sú jej nohavičky vysvitlo že je sestrička v nemocnici a vrátila sa pred časom z materskej na poznámku kolegu na svoju žienku povedal ,že keby aj ona malá také telo nemusel by sa doma premáhať po vypočutí tohto rozhovoru som si spomenula na teba asi vedčia časť chlapou sa nezaprie česť vynímkam ak vôbec su

hanatom
1. máj 2014

@emmina1978 uf, no silé kafé trochu,,,dosť by som boal z toho zmätená, poviem to rovno,,,

hanatom
1. máj 2014

@alexis617 ufff.....

digysa
1. máj 2014

@emmina1978 neviem co by som urobila, kedze to mas z druhej ruky tuto klebetu....

Jedno vsak poviem do plena: Taketo sexualne narazky na pracovisko nepatria... Je to nevhodne, neprofesionalne, nechutne a velke riziko pre muza, ze ho vyhodia.

Mniska nie som a teda vzdy mi polichoti, ked nejaky chlap ma na mna narazku, ale v praci myslim na ine veci.
Je totiz kapanek rozdiel, ked ti toto povie niekto v bare, ci na opekacke.....ako, ked dostanes takuto odpoved od chlapa, ked mas "serioznu" otazku a potrebujes poradit. Mna by to dost rozladilo....

A moj muz robi s velmi mladymi zenami, studentkami...pohybuje sa v kruhu mladych dam a v ZIVOTE by si to nedovolil povedat. (robim s nim....)
Ked je s kamosmi v bare, tak nech si robi narazky kolko chce......je to jeho "volny cas" a nech si ho vyuzije ako chce.......Som si ista, ze sa s kamosmi nebavi o knihach, ktore prave precital 😅 🙂

erjona
3. máj 2014

@digysa Musim s tebou a inymi babami a zakladatelkou temy suhlasit, pretoze na pracovisku su taketo narazky no-go! Aj moj manzel je sefom 11 zien z roznych kultur a keby si dovolil taketo nieco fuknut do eteru, tak by to asi nedopadlo dobre pre neho,,, to je jednoducho nepripustne, aj ked si to v tom momente mozno ten chlap tak neuvedomuje, ale tej osobe, co to povie, to mozno vadi, inak by sa to nedostalo do usi zakladatelke temy,,, takze ja by som si muzika posadila a hodila s nim kratku rec o jeho spravani,,, 😀

jana_eyre
3. máj 2014

@digysa ani ja niesom mniska, ale keby na mna niekto vybalil nieco taketo hoci aj na opekacke, tak ho asi oplujem :D

tiez si myslim, ze s kamaratmi sa o knihach nebavi, ale zas narazky vyslovene priamo k zenam mi vyslovene vadia a keby som pocula, ze moj muz take nieco nejakej povie, bola by z toho riadna hadka.. kazda narazka je totizto flirt a ja neznasam, ak niekto zadany flirtuje s niekym, kto nepatri k nemu.. jednoducho sa to podla mna nerobi a moj muz to vie - ak prekroci taku hranicu, tak si to "vyzerie" :D

digysa
3. máj 2014

@jana_eyre tak pozri....ja pisem skor o lichotkach, ako o narazkach, a pre kazdeho je hranica takehoto rozhovoru ina. O tom by sme tiez mohli mat diskusiu.
Priklad: raz mi kolega v praci hovori, ze ci hram nejaky sport. Ja mu vravim, ze ano preco sa pyta. On: hned som si to vsimol na tvojich peknych nohach.....
No dost ma to prekvapilo a nebola som vobec ndsena.

U kamosov na veceri: jeden muz mi vravi- velmi sa mi paci, ako mas namalovane oci, sekne ti to (pozname sa velmi dlho a ja nosim skor prirodzeny make-up a vtedy som mala dost ciernej ) to mi polichotilo a pomyslela som si, aha asi by som mala viac experimentovat s licenim.....

No a priklady su rozne....ale tie typicke metafory na sex, to mavaju vacsinou pubertaci a nezadani jalovci.

jana_eyre
3. máj 2014

@digysa no v prvom prispevku si pisala o narazkach, nie o lichotkach.. 😉 mas to tam doslova.. lichotky myslim, nevadia ziadnej zene, pokial su vyslovene v urcitych hraniciach..

ale aj tak si myslim, ze zadany muz by sa mal zdrzat aj lichotok zene, ktora nepatri k nemu..

zita19
3. máj 2014

Baby neviem co riesite. Pracujem cely zivot v povacsine muzskych kolektivoch. Chlapi medzi sebou riesia take veci, co by ste sa z nich poniektore vesali, keby ste to poculi. Posudzovat co je este v ramci lichotky, dobromyselneho podpichovania alebo je to uz urazka nemoze nikto, kto sa priamo nezucastnil a vobec nepozna vztahy konkretnych ludi. Sama viem posudit, ci to co povadal chlap je lichotka, podpichovanie alebo uz urazka. A to co mne pripada ako lichotka by mozno inej pripadala ako zalovatelna urazka. Zavisi aj od "vnutornej sily" prijemcu takeho prejavu opacneho pohlavia. Ja toto vacsinou vobec neriesim, viem, ze chalani to myslia ako len prijemne spestrenie deja a nie je to ziadna tragedia.
Moj najcerstvejsi zazitok zo stredy: Bola som si nabrat vodu z davkovaca na chodbe. Mala som na sebe tricko s hlbsim vystrihom a ako som sa pedkonila tak som zaregistrovala, ze kolegovia co mali pokec na chodbe akosi stichli. Zakukla som na nich, vsetci sa kochali vyhladom... 😉 Tak som sa ich spytala, ci uz sa mozem vystriet. Ze preco, no ja vam rada doprajem chlapci, ale moze ma seknut v krizoch, ked tu budem dlho stat. Vsetci sme sa tomu zasmiali a kazdy siel po svojom. Ale chapem, ze mozno pre niektore by to bol dovod na skandal na celu budovu a mozno aj dalej 😀
Ale vsimam si, ze aspon raz mesacne sa na MK riesi nejaka podobna tema. Chlapi maju jedno stastie, ze sa cosi take prevali len obcas. Inac by bolo 90% z nich uz davno vykastrovanych vlastnymi zenami

lyzzy
3. máj 2014

@zita19 ...tak vies,doma nie je do coho pichnut....treba sa vyventilovat 😀

zita19
3. máj 2014

@lyzzy Ja mam na take len jedno: Mat take problemy a Gatesove miliony...

lyzzy
3. máj 2014

@zita19 ...aj ja sa tym riadim ale vidis......mne sa zda ze 98 percent mamiciek na MK ma dokonaly zivot.Su doma,muz zarobi aj za troch.Deti posluchaju,byt sa upratuje sam....hypoteka sa neplati,manzel na vsetko pritakava,nehada sa.
Proste pohoda....a potom tu sa mozu ,,vyzit".....jedny rozmyslaju ako zit a prezit a duhe rozmyslaju,ci to,ze im kolega povedal ze maju pekne kozy je este v norme alebo ci ho treba nahlasovat za sexualny harasment.

zita19
3. máj 2014

@lyzzy Mne raz jeden povedal, ze mam ich pekne. S absolutne vaznym ksichtom som mu oznamila, ze je to vdaka vyrobcom podprseniek, lebo uz davno nad nimi vyhrala gravitacia... Ale teda potesilo ma to neskutocne, len som to verejne pripustit nemohla 😀 😀 😀 A ked mi niektory oznami, ze mam pekne nohy posielam ho na ocne, lebo je to s nim uz vazne 😀 😀

lyzzy
3. máj 2014

@zita19 .. 😀 😀 ....mile

lucinka2811
3. máj 2014

@zita19 suuhlas :D ja to vidim presne doma.. ja a sestra..ja take podpichovacky od chlapov dostavam stale lebo ja sa zasmejem ..a idem dalej .. alebo posrandujem ale nejako tomu nedavam hlbsi vyznam ..a moja sestra sa urazi na vsetko ..jej daco take povedat je smrtelny hriech .. 🙂) netreba zbytocne robit z komara somara .. 🙂

lyzzy
3. máj 2014

@lucinka2811 ...jesus....ty mas doma moju sestru???

0silvia0
3. máj 2014

@zita19 ako tak čítam, v mužskom kolektíve je to pestré 😎 O čo som ja všetko prišla keď odjakživa pracujem so samými ženskými a ešte k tomu na vysokej škole kde sa tvári každý múdro a inteligentne 😀
Mne keby takéto niečo chlap zadrel tak to asi aj tri dni nepredýcham 😀 😀 😀 no ale mne sa to nemôže stať, moje horné proporcie sú také chudobnejšie 😀 😀 😀 😀

lyzzy
3. máj 2014

@zita19 .....mne by mohol ten moj aj viac sexualnych narazok davat...ja by som si to s nim velmi rada vyriesila rucne strucne 😉

zita19
3. máj 2014

@0silvia0 mna viac nasralo, ked mi nas americky kolega v obave pred harasmentom pustil lietacky pred nos... LTT som zabranila tomu, aby mi totalne zmenili fasadu na pasteku 😖 😀

lucinka2811
3. máj 2014

@lyzzy hahaha :D no ktovie :D ale ako citam... je vela takych povah ako je ona :D

lyzzy
3. máj 2014

@lucinka2811 ....chudence zeny 😝