Slobodná mamička v 5. mesiaci nemá domov

pajinka21
13. aug 2017

Ahojte,Chcem sa spýtat na Váš nazor.Ako by ste postupovali keby ste boli slobodná mamicka v 5.mesiaci tehotenstva a nemáte kde bývat,v byte v ktorom bývate musíte do konca Septembra odíst..k rodine nemozete a nemáte ani peniaze?pretoze kvoli problémom ktoré ste zazili s otcom dietata ktorý sa na Vás vykaslal ste zostali v rizikovom tehotenstve takze uz nemozete pracovat.....Ako by ste postupovali?Ja uz neviem ako dalej...Celé tehotenstvo iba placem a mám stresy,..

lilyianka
13. aug 2017

@pajinka21 preco nemozes ist k rodine?

zooeynka
13. aug 2017

Porodit babo, dat ho na adopciu, najst si pracu a zacat odznova.

mimi1237
13. aug 2017

Preco nemozes k rodine a preco musis do septembra odist z bytu ? Si v podnajme ?a co kamarati znami ? Nenajde sa nik kam by si na cas mohla ?

minnie55
13. aug 2017

Co keby si skúsila nejaký azylový dom pre slobodné mamičky ? Ja by som nad adopciou rozmýšľala len ako nad úplne poslednou možnosťou.

silaviat
13. aug 2017

krizove centrum.. dat do poriadku vztahy s rodinou ... a hned ako sa bude dat ist robit a postarat sa o buducnost dietata aby nedopadlo ako ty ... vsetko sa da len sa musis vzchopit a prestat fnukat ... kazda situacia ma riesenie ... mas to najcennejsie co zena oze dat a to male ti da silu bojovat.. niesi jedina v podobnej situacii... teraz hlavne najdi dake centrum co ta vezme oni uz maju ludi co ti poraia ako postupovat

mimi1237
13. aug 2017

Tiez by som nerozmyslala nad adopciov ☹

katarinka2112014
13. aug 2017

Určite hladaj útočisko niekde v centrume pre opustene matky.

pribinak
13. aug 2017

Ty si predtým ako si zostala tehotna nepracovala? Ak ano, mala by si byt na PN, cize nejake peniazky mas a ked sa babo narodi budes mat matersku
Ak si nepracovala a len tak si zostala tehotna, tak si si s casti sama na vine, ze nemas ani prachy, ani strechu nad hlavou

Co by som robila? Hľadala miesto v krizaku a urovnala vzťahy s rodinou

katulikle
13. aug 2017

Skus mi napisat sukromnu spravu,viac rozpisat situaciu a mozno najdeme spolocne riesenie..

janickacrazy
13. aug 2017

@pajinka21 Pýtala si sa tej rodiny, či možeš prísť aspon na pár týždnov? Ani rodičia, ani starí rodičia, sestra, krstná, teta, vobec nikto nie je, kto by ti pomohol? Alebo nejaká fakt dobrá kamoška? Niekedy vedia pomocť aj tí ľudia, ktorí sú vzdialenejšia rodina alebo ani nie sú z rodiny. Ak sa ozaj nedá, tak potom nejaký azylový doma alebo krízové centrum pre matky s deťmi.

pajinka21
autor
13. aug 2017

pracovala som pred otehotnením.k rodine nemozem pretoze tam nemám ist kam,mám tam súrodencov.v byte co mám v podnájme mozem zostat iba do konca septembra pretoze majitelka bytu ma tam nechce s dietatom,byt je malý..žijem v zahranicí a priatel ma opustil ked sa dozvedel ze som tehotná...

zooeynka
13. aug 2017

@pajinka21 Ty a surodenci mate rovnaky narok na rodicovsky byt...budes potrebovat pomoc od rodiny, vzdy sa veci nejak utrasu...

alex49
13. aug 2017

no a čo, že tam máš súrodencov, to budeš radšej pod mostom bývať ako v byte s rodinou? pár mesiacov vydržíš a potom dáš malé do jaslí a ty pracovať

nikuska744
13. aug 2017

@pajinka21 len nie dieťa na adopciu, budeš to ľutovať do konca života, kde je, s kým je, ako sa má....

mimi1237
13. aug 2017

@pajinka21 vrat sa na slovensko a chod k rodine ja neverim ze by ta nik z rodiny neprichylil...kontaktuj rodicov...
Neviem ako dlho si v zahranici pracovala,mozno mas narok na davky v nezamestnanosti zo zahranicia hm?

janickacrazy
13. aug 2017

@pajinka21 Moja známa bývala nejaký čas u rodičov v 3izbáku, tiež slobodná mama, mala 2 mladších súrodencov a to sa jej narodili dvojjičky. No zmestili sa, mama jej pomáhala, sama by to určite nezvládla. Neskor sa osamostatnila, deti išli do školky, ona do práce. Ber to ako dočasné riešenie.

tarvika
13. aug 2017

A urcite hned ako sa dieta naridi ries na sude zverenie dietata do tvijej starostlivisti a vyzivne.

unctadorg
13. aug 2017

Azylak ci urovnat vztahy s rodinou. Miestny council nema byty pre socialne slabsich?

kluska
13. aug 2017

@pajinka21 v ktorej krajine si? a kolko mesiacov uz nerobis? beries nejaku podporu? nemas nejake kamosky co by ta tam prichylili? neviem ci je inak pravne ok ked ta majitelka bytu chce vykopnut na ulicu kvoli tomu, ze si tehotna. sa mi vidi, ze to nemoze ani pokial si platis kazdy mesiac rent. kontaktuj nejakeho pravnika, neviem ako to je v tvojej krajine, ale v mojej (irsko) ti musi dat cas podla dlzky byvania, cize niekedy to vyjde aj par mesiacov a musi to byt pisomna forma, nie ustna. Inak si ty v prave a ked si tehotna, tak to nemozes skoncit na ulici len tak. My napr zijeme vo 1 bedroom appartman, to je mini kuchynka, obyvacka a spalna a zijeme tu 2 dospely a 2 deti, ale to je irsko. Poznas pravne predpisy tvojej krajiny? inak slobodne matky sa maju celkom fajn po financnej stranke, ale zalezi od toho kde sa nachadzas

danalop
14. aug 2017

Nemôžem ti rodina pomôcť aspoň nejako finančne? Žeby si poberala nejaké sociálne dávky aby si mala aspoň na nejaký skromnejší podnájom a rodina by ti prispievala na jedlo a ostatné veci? A hlavne by som sa snažila nejako dohodnúť aj s otcom dieťaťa, nemôže byť taký bezcitný, že by mu bolo jedno keby si skončila pod mostom. Alebo potom jedine nejaké krízové centrum

pajinka21
autor
14. aug 2017

Otec dietata je ocividne bezcitnny ako vidím,vela krát som sa mu snazila dovolat,niekedy odpovedal a niekedy nie...Takze Tak,Pojdem k rodine,uz som sa rozprávala s nimi....

mimi1237
14. aug 2017

@pajinka21 daj ho potom do rodneho listu nech plati aspon vyzivne
...

silaviat
14. aug 2017

do rodneho by som o teda rozhodne nedavala.. hlavne ak bude otec bude mat aj on narok na dieta ... a aj ked sa teraz ako otec nechova mozno casom mu prepne a zacne onho bojovat ... lahsie sa jej pojde bez neho uplne.. tych par penazi co od neho dostane a ak vobec kedze je v zahranici za tie nervy nestoja

sookie1
15. aug 2017

@pajinka21 v akej si krajine? Skus sa informovat tam na uradoch ,,kedze si tehotna majitel bytu ta nemoze ,,vyhodit,, na ulicu len tak ci uz s dovodu rasizmu kedze si inej narodnsti alebo preto ze si tehotna