Sľuby, klamstvá a alkohol

reneska_23
3. máj 2016

Ahojte dlho som sa odhodlavala ze ci sem napisat alebo nie na mk som uz dlhsie ale pod inym nickom takze zacnem mam 3 rocnu dcerku byvam s rodicmi + priatelom priatel vystriedal od narodenia malej viacero robot mojim vacsinou to bola praca na cierno stalo sa ze peniaze viac krat nedoniesol isiel si vypit alebo hrat automaty a tu sa zacina ten kolotoc slubov dala som mu poslednu sancu vydrzal 3 mesiac sekat dobrotu a uz je to opat v starych kolajach odide z domu pride v noci opity a na druhy den len sluby ospravedlnenia ked donesie peniaze tak malo vsetko vlastne tahaju moji rodicia toleruju ho len kvoli mne.. co mam robit? Ako sa zachovat? Vyhodit ho? Lubim ho ale uz ma nebavi davat stale sance dookola niekomu kto si absolutne nic nevazi... som z toho velmi smutna a sklamana

cacianka
4. máj 2016

@vyzivne ale zažila moja, zažila, a čo ju mám iba ľutovať, hladkať a plakať s ňou ? to veru veľmi nepomáha, na to má iba svojich najbližších, ale radšej naštengrovať a rozhýbať k rozumným krokom a riešeniu. aj mňa kolegyne ľutovali, ale kamoška so sestrou ma naštartovali, viac mi ukázali realitu a rozlepili sa mi oči, vymenila som baterky a už to išlo.
PS. možno mi to išlo lepšie, lebo ten môj ex nemal ani toho pinďúra poriadneho 😀
radšej sa podpichujem a srandujem dosť ironicky, ako sa trápiť a plakať, ide to lepšie a neťaží tak žalúdok od stresu. nebrať sa priveľmi vážne - verte mi , pomáha to.

katuska268
4. máj 2016

@cacianka to je teraz uz jedno...uz som napisala preco som s nim otehotnela lebo prestal pit...ale ootom sa vratil,ale to je moja vec ...to tu neriesime...

katuska268
4. máj 2016

BABY JA SOM TO DOKAZALA ZAVOLALA SOM NA NEHO POLICAJTOV,LEN ON MA POCUL,TAK KYM PRISLI ZDUPKAL.ZAVOLALA SOM HO PRETO LEBO MA.ZASA CHCEL BIT,AJ MI UBLIZIL NA PRAVE UCHO...KONECNE SOM TO.DOKAZALA!!!!!

lubkavargova1
4. máj 2016

To bude len dovtedy pokial rodicom nedojdu nervy a nevyrazia takeho prizivnika..lebo sorry, ale je to pizivnik I.stupna. A mozes byt rada ak aj teba neposlu kade-lahsie alebo ti nedaju na vyber: bud aj ty si balis backory a ides si za priatelom, alebo to poriesis. Ja osobne by som dala. Toto sa rodicom nerobi, aj ked ako rodina mame drzat spolu a taketo, ale aby moju rodinu zneuzival takyto chuj, to uz nie. Ked si uz nevazime same seba a sme ochotne zo seba robit handry, nerobme taketo nieco aspon rodicom...a jasne, je to take strasne moderne toto....

3009
4. máj 2016

@katuska268 choď od neho preč!!!! Volaj svojej rodine, hľadaj azylový dom aj v inom meste, choď za starostom keďže ste menšia obec nech ti pomôže. Možno je niekde nájomný byt. Alebo čo ti tu písali dievčatá, nájdi si nejakú mamičku s podobným osudom a spojte sa.
Je super, že si zavolala policajtov. Ale tým to nemôže končiť. Treba podať trestné oznámenie, lebo ak ho nepodáš, to akoby tam policajti ani neboli. Hľadaj pomoc, lebo ak si myslíš, že sa on zmení, že tam boli policajti - že sa zľakol, tak to ani na omyle. Ak bude vidieť, že nič sa nedeje, tak bude ešte na koni. Musíš začať konať, aby si od neho odišla. To je jediná tvoja záchrana.

lubkavargova1
4. máj 2016

@katuska268 a teraz rychlo konat a sup sup co najdalej od neho...pichla si do osieho hniezda tym ze si zavolala nanho policiu..a to ti ver ze ti to pekne zrata ked pride domov... On je doma, on je tam pan a ty nemas kam ist. Takze pokial nechces s dalsim monoklom, alebo prerazenymi rebraram a vyrazenymi zubami tak sup sup od neho preeeeeec!

leangela
4. máj 2016

@lubkavargova1 je to velmi smutne, ale myslim ze mas pravdu :/ na jednej strane urobila dobre, ale na druhej myslim ze jej tu policiu za nic nezabudne. Je priam potrebne aby odisla co najskor :/

timea7
4. máj 2016

myslím si o tom svoje - 17,42 normálny príspevok, 17,43 óda na radosť, že to dokázala....potešila som sa, že sa niekam sťahuje, ale po prečítaní príspevku mi padla sánka...To ich stihla zavolať za tú minútu, keď tak zmenila štýl písania? Našťastie som nič podobné nezažila, ale ak by ma partner tĺkol, tak by som nepovažovala za víťazstvo to, že som si dovolila na neho zavolať policajtov, bála by som sa, že keď sa vráti, tak ma prizabije....okrem toho, nemá sa jej tam kto zastať. Netvrdím, že sa má nechať otlkať...keď už urobila tú kravinu, že mala sním druhé dieťa, tak si mala veľmi dobre premyslieť, čo urobí, kde zavolá a kde pôjde, ak na ňu zaútočí s väčšou vervou....utekať s dvomi deťmi nie je len tak....

lubkavargova1
4. máj 2016

@leangela vsak to, tiez mam taky blby pocit, ze to je presne ten typ chlapa co jej to da pekne vyzrat a aj s urokmi...a ono to nasilie v rodinach vzdy je taketo. Panika-strach-potom docasna radot ze naberie odvahu a zavolaju policiu alebo socialku-potom strach pred agresorom-vycitky-panika a bludny kuh sa zacal...no nemam z toho dobry pocit 😖 Toto nedopadne dobre... ☹ ☹

katuska268
4. máj 2016

@3009 V piatok idem s mamou na policiu podat trestne oznamenie

katuska268
4. máj 2016

@lubkavargova1 no len.by ma zaujimalo kde teraz je pretoze policii som dala popis co ma na sebe a akym autom.odisiel a tu kde byvam sa neda nikam tak zasit,mozno ho.nasli

nyusika
4. máj 2016

@katuska268 a čo tam dáš? Že nepracuje? To môže...alimenty ti platiť nemusí. Udrel ťa a máš to zdokumentované?
Celé je toto divné.

timea7
4. máj 2016

@katuska268 trestné oznámenie na čo? Máš nejaké zranenie, bola si u lekára a máš od neho papier? Inak to bude tvrdenie proti tvrdeniu a si nahratá 😒

katuska268
4. máj 2016

@nyusika co je.divne ze ma chlap bije?ja take veci neriesim.dokazy jeden mam mam lekarsku spravu pres troma rokmi mi poskodil krcnu chrbticu,mam to.v zdr.karte...tak mna chlap bije ako.zito a vy tu riesite nejake priblble dokazy akoze.co je na tom.divne,ze si to vymyslam,moja bola som tehotna.hadzal ma.na zem,po sekcii som musela.ist rubat drevo povinne lebo jemu sa nechcelo,hodi ma zem.klakne si mi na hlavu a tlaci mi ju do zeme,rozbil mi nos,paste do hlavy bil ma.aj s polrocnum.miminom na rukach,mala dom.modrinu cez cele krize,a ty mi napises ze cele je to divne?nemas ani len potuchy co vsetko som si prezila.

katuska268
4. máj 2016

@timea7 ja urobim vsetko preto aby som ho dostala do basy hajzla

timea7
4. máj 2016

@katuska268 je mi ľúto, čo si prežila a prežívaš, ťažko sa to číta, ale s lekárskou správou spred troch rokov zrejme nepochodíš. Mohla by zavážiť pri rozvodovom súde, ale na to, aby si ho dostala do basy, to zrejme stačiť nebude....Prečo nemáš záznam z ostatných útokov, ktoré tu opisuješ? Prečo si to neriešila hneď po prvom takom hroznom útoku? To, že si toto trpela, je pre nás nepochopiteľné, nehnevaj sa. Už dávno si mala riešiť azylový dom, nie je to dlhodobé riešenie, ale vždy lepšie, ako to, čo opisuješ. Zvládlo to tam viac žien, ktoré tu na MK prispievajú, odrazili sa od dna, zvládla by si to aj ty. Na tvojom mieste by som hneď teraz zavolala na nejaké krízové centrum, aby ti poradili, čo máš robiť. Určite by som doma nečakala, kedy sa vráti....

katuska268
4. máj 2016

@timea7 ja ho ani necakam...ja.som doteraz hladala docasko u kamosiek ale niktora si k sebe nevezme matku s dvoma.detmi....a.napriklad ze ma hodi na zem a tlaci mi.hlavu na zem to.si mam ako.zaznamenat..jeden taky utok na.mna videla moja mama a.nemohla.ho.odomna odtrhnut a ja.som sa potom.psychicky zrutila...

timea7
4. máj 2016

@katuska268 a mame nevadí, že si po takomto útoku ostala s ním? Veď ste to mohli využiť, mohla svedčiť. A k lekárovi by som išla, to mi ver! Ty si to nijako zaznamenávať nemusíš, na to je polícia a lekár. Kamoška by musela byť veľmi dobrá kamoška, keď by ťa prichýlila s dvomi deťmi, tiež by to bolo len dočasné. To, že s ním stále zostávaš, je k ničomu. Ak si myslíš, že bude za pár dní v base a ty budeš mať pokoj, tak budeš zrejme sklamaná. A keby aj, čo to na tvojej situácii mení? Ak bývaš u neho, alebo dokonca u jeho rodičov, nič ti tam nepatrí a vyhodiť ťa môžu kedykoľvek. 😒 😒 😒 😒 😒 Ak by ich syn tvojím pričinením išiel do basy, tak to vidím ako skoro isté 😒 😒 😒 😒 Takže ten odchod budeš musieť riešiť tak, či tak, čím skôr, tým lepšie.

jeennyv
4. máj 2016

@reneska_23 a povedz mi z tej lasky mas akoze co... a sebaucta a laska k dietatu ti nehovoria nic... myslis si, ze prostredie s takym clovekom je vhodne pre dieta a co tvoji rodicia ? ako zivia vas a chovaju si doma takeho....neviem necitala som celu diskusiu, ale nikdy nepochopim zeny, co povedia ze lubia chlapa co ich ma za nic a robi si z nich dobry den akurat, lebo to su tie jeho sluby, lebo clovek s takouto diagnozou sa malo kedy zmeni, a aj ked pride zmena casto potom pride aj recidiva..mysli hlavo a nie niecim inym...ci uz je to srdce alebo niekde nizsie...

katuska268
4. máj 2016

@timea7 uz to riesim,mama zhana byt,budeme byvat spolu,sice sa budeme musiet snazit to utiahnut z.minima ale.rozhodne lepsie ako.sa.nechat otlukat alkoholikom...

timea7
4. máj 2016

@katuska268 držím ti palce, aby vám to vyšlo čo najskôr, utiahnete to, veď je to dočasné, nemusíš byť doma tri roky, môžeš ísť do práce skôr, dieťa do jasieľ, štát ti bude na ne prispievať do veku troch rokov. Ty si môžeš nájsť k RP ešte nejakú brigádu, keď len roznášanie letákov.

marytesss
4. máj 2016

@reneska_23
žena, vzchop sa!!! sa normálne divím, že kopa žien, nie je schopná odísť od chlapa, s ktorým sú len problémy... odíď, čím skôr, tým lepšie. aspoň kým je malá ešte taká malá, že si ani neuvedomuje čo sa deje.
u mňa by s týmto postojom nepochodil, okamžite by letel z môjho života. čo tvoja vlastná sebaúcta? nechávaš po sebe šlapať chlapom, čo si teba ani vaše dieťa vôbec neváži, nemá žiadnu zodpovednosť, úctu, rešpekt, neváži si ani šancu, ani sám seba, nič. a ešte chúďa dieťa! takto chceš žiť? a čo budeš robiť, keď mu prepne a začne byť agresívny? tiež budeš zatvárať oči a bezradne krútiť hlavou a pýtať sa čo máš robiť?? začni konať, si predsa žena a my ženy sme silné. zvládneme všetko. verím, že rodičia ti určite pomôžu, sa divím, že ho tolerujú, lebo keby ja chodím s niekým takým, môj otec by isto nečušal niekde v kúte. odíď od neho, aj s malou, o tú sa ani postarať nevie. i keď chápem, že ho ľúbiš, ale nie je to prvý ani posledný chlap na svete. drž sa!

@katuska268 :( držím palce, nech vám to dobre dopadne!

timea7
4. máj 2016

@marytesss reneska nemusí nikam odchádzať, stačí keď mu položí kufor pred bránu....žije u svojich rodičov aj s tým svojím príživníkom 😖 😖 😖 😖 Ja sa jej rodičom divím, že ho dávno nevyšmarili aj s dverami.....

marytesss
4. máj 2016

@timea7 keby len s dverami...aj s bránou! veď toto neni normálne....

timea7
4. máj 2016

@marytesss fakt nechápem, na čo jej je takýto kretén....na sex? Lebo inak je nepoužiteľný...Ona má na neho chuť, ak jej okato dáva najavo, že ju má aj s dieťaťom aj jej rodičmi totálne na háku? Ešte napíše, že ho ľúbi 😝 😝 😝 😝 😝 čo na ňom môže ľúbiť? Čo jej môže na ňom imponovať? Nezamieňa si čiste náhodou lásku so strachom zo samoty, nálepkou opustená a strachom z priznania si samej pred sebou, že výber partnera a otca pre svoje dieťa bol totálne zlý?

marytesss
4. máj 2016

@timea7 bohužiaľ, veľa žien trpí podobne ako v tomto prípade a nechcú chlapa opustiť, lebo sa boja, že zostanú samé do konca života a ešte s deťmi...jak keby bol ten ich chlap jediný chlap pod slnkom...tiež som sa bála, že budem sama... a nakoniec ma aj tak opustil. ona sa schováva za to, že ho ľúbi, ale fakt je za tým strach, že bude sama, že to nezvládne.... ale má predsa rodičov... tí jej pomôžu. partnera si nájde skôr či neskôr a dieťaťu vhodného otca nahradí. horšie to majú tie ženy, čo ani nemajú kam ísť a žijú s kreténom :(

argyro
4. máj 2016

@katuska268 vykašli sa na trestné oznámenie, zbaľ seba a deti a odídte preč a už sa nikdy nevracajte. azylové domy sú na tak dlho ako žena potrebuje,nemusíš sa báť. a za pár rokov pôjdeš do práce a posunieš sa zasa inam. len uz preboha nenechaj tie nevinné deti aby sa prizerali na to, ako ich otec tlčie matku. urob to aspoň pre nich.

lucinka511
5. máj 2016

@katuska268 a preco si to vsetko trpela?

mamulka211
5. máj 2016

Ak zijes s rodicmi,tak ho proste vyhod,podaj nanho trestne oznamenie a zakaz priblizenia. Kup si paralyzer,aby ta neprekvapil niekde,alebo slzak a skonc to s nim.

mamulka211
5. máj 2016

@lucinka511 lebo s nim ma deti,lebo verila v zazrak,ze sa uvedomi,lebo zena tuzi po partnerovi,kym ma male deti,lebo ho lubila a citila s nim spolupatricnost kvoli detom atd.