Sme 11 rokov manželia a som nepokojná

nenimozne
31. mar 2016

sme spolu 11rokov. stale som nepokojna .chyba je urcite vo mne.nechcem si priznat ze som na muzovi zavisla, ale som:(teraz nemyslim financne ale tak ze vsetok cas travim iba s nim .nemam žiadne kamaratky. .a co to je kamaratka? Mozno mam zname ale keď mne je dobre iba s muzom. a v poslednej dobe stale robi, aj ja a citim sa strasne sama. Keď je clovek sam tak aj vymysla a lakaho zakazane. .lenze ja som muza nepodviedla iba som si pisala s muzmi na pokeci. .on na to prisiel, aj sa hneval veď kto by bol v pohode:(uz som si povedala že nebudem to robit, naozaj uz nie ale ,zase ja som nasla unho v nicku ako si pisal s jednou a menili aj cisla telefonne a mali mať stretko. tak teraz ja mu neverim, a za to si mozem sama. Neviem ako ozivit manzelatvo, muz stale pracuje a neviem čo by bolo lepsie či radsej sa viac sama sebe venovat

maxiva
31. mar 2016

rozpravala si sa s nim o tom,ze si pisal s inou zenou?mozno sa ti chcel len pomstit.a kamosku si urcite najdi,lebo ziadny muz nema rad,ked je zena stale na nom nalepena.a nejake konicky mas?zacni sa o seba viac starat.vezmi muza niekam na predlzeny vikend,dajte si veceru,chodte do kina....ale ukaz mu,ze si vies aj sama spravit program 😉 chod napr.na zumbu,aerobik,alebo co chces

qwertxy
31. mar 2016

Nepotrebuješ kamarátky aby si niekam šla - uprav sa - také nechty a vlasy na to netreba veľa času... A chod na nejaké skupinové cvičenia kde sa cvičí v malej skupine - tam si kamarátky možno nájdeš, alebo tvorivé dielne, kurzy, neviem, podla toho co ta baví ( alebo aj nebaví - skusaj).

bonaqa2013
31. mar 2016

@nenimozne čo by bolo dobre?Manž. viac nepozerať do notebooku a telefónu. Ja tiež nemám kámošky, som doma 10 rokov s deťmi, ale zas ja rada chodím na nákupy - samozrejme autom. Všade autom...

kiwi3
31. mar 2016

tiez som sa v tom ciastocne nasla, ale cakam na lepsie rady 🙂 nechty, cvicenie, nakupy. mne to pride strasne povrchne, to ma byt nejaka zmyslupna zivotna napln? by som povedala, ze prave preto sa ja citim nespokojna.

bobulazelena
1. apr 2016

A preco si si na tom pokeci pisala s muzmi? Pises ze si opustena a ze nemas kamaratky, tak preco si si nepisala so zenami? Mozno by si si tam nasla kamaratku...
A este ma napadlo, ved skus nieco nove a mozno si najdes kamosku.
Ja teda nie som velmi extrovertny clovek,ale aspo jednu dve kamosky kazda z nas potrebuje...aspon nejaku kolegynu blizsiu...

bobulazelena
1. apr 2016

No a co sa tyka muza,tak sa s nim o tom porpzpravaj...

bobulazelena
1. apr 2016

@kiwi3 moja znama si na tom pokevi nasla kamaratku...neviem tak skus...no nechty a obchodne centra tiez nie su pre mna. Ja som si nasla super kamosku v praci.

jana_eyre
1. apr 2016

a ty do prace nechodis? tam nemas nejake kontakty s inymi ludmi, kolegami, kolegynami?

nemyslim, ze jedine co sa da pre svoj volny cas robit je nakupovat, alebo ist na manikuru.. ak nemas nejake zaujmy na doma, tak skus najst nejaky kurz co by ta bavil.. napr. jazyk, alebo nieco kreativne, sport, uctovnictvo.. je toho vela co sa da robit..

/ja mam deti, takze tolko svojich zaujmov uz nestiham, ale ked som nemala, rada som si citala, nieco vyrabala a co mi ostalo, tak to je diskutovanie na nete.. niekto si povie, co to uz je len za zaujem, ale premna to bol celkom dobry kontakt s cudzimi ludmi, kedze radsej pisem ako rozpravam.. kedysi som pisavala blogy a diskutovala pod roznymi temami, neskor som presedlala sem na MK, pretoze su tu temy mne blizsie, kedze moj zivot sa detmi zmenil.. nepisem si za ucelom zoznamenia, ale cisto len kvoli cibreniu si argumentacie, vymene nazorov, obhajovanie si nazorov, vseobecny rozhlad sa vdaka tomu rozsiruje.. moj muz to vie a je mu jedno, ci diskuteri s kt. si pisem su muzi, alebo zeny - su to proste len rozhovory bez bocnych umyslov../

co sa tyka s pisanim si na pokeci - osobne si neviem predstavit, ze by ma take nieco napadlo a keby som take pisanie si za ucelom stretka zistila muzovi, velmi by ma sklamal.. my mame dohodnute urcite pravidla uz niekolko rokov a tie neprekracujeme.. /aspon v to dufam, ze aj muz to stale respektuje/

takze na tvojom mieste by som si s nim sadla a porozpravala sa s nim, o tom, co tym sledoval, ze sa chcel stretnut s inou zenou, ci sa ti chcel iba pomstit, alebo nieco viac? v kazdom pripade - vysvetlite si to, uzavrite aj tvoje pisanie si s muzmi na pokeci a dohodnite si pravidla, mantinely, ktore proste ani jeden nebudete prekracovat a ak ano, tak si vysvetlite, co vsetko by sa mohlo stat ak by ste sa nerespektovali.. vysvetli mu aj tvoje pocity, ako rada s nim travis cas a ze vdaka jeho praci sa citis opustena, ze sice sa budes snazit najst si aj tvoj zaujem, ale to neznamena, ze on bude nadalej v praci travit coraz viac casu..

na vztah su vzdy dvaja a obaja maju mat zaujem nejako ten vztah utuzovat, ozivovat a nie utiekat si k cudzim ludom..

tak nech si vezme volno, chodte niekam na vylet a venujte sa sebe.. popri praci nech si tiez strazi cas, ktory tam travi a ty si tiez najdi nejake vhodne pre teba hobby..

maslenka47
1. apr 2016

@nenimozne ty co trepes? Akoze ked sa stretnes s inym clovekom, tak hned muza podvedies? Nevies mat vztah bez toho, aby v tom bol pritomny sex?! Prepac, ale ano, za tvoj stav si mozes jedine ty sama svojim pristupom.

@jana_eyre obavam sa, ze toto nie je na rozhovor s manzelom, to je na rozhovor so psychiatrom. A o schopnosti nadvazovat ZDRAVE vztahy vo svojom okoli, nie sa zatvarat doma a potom ventilovat frustraciu na pokeci.

jana_eyre
1. apr 2016

@maslenka47 tak prvy krok je vzdy uvedomenie si svojej chyby, co zjavne autorka uz urobila.. druhy krok je vzdy komunikovanie so zucastnenym zo vztahu, co neviem ci autorka uz urobila, ale urcite by mala..

psychiater by pomohol cim? existuju lieky na ozdravenie vztahu? 😉 mozno ak by autorka chcela sa moze ist porozpravat, ale nemyslim, ze by sa medzi nimi udialo nieco vazne, alebo zeby autorka trpela nejakou poruchou /usudzujem podla pisaneho/ len treba u nich zlepsit komunikaciu a tu mozu zlepsit v prvom rade oni dvaja..

misel0806
1. apr 2016

Kazdy robi chyby nikto nieje dokonaly... Dolezite je si chybu priznat uvedomit a napravit... Nech uz to bolo ako chcelo prvy krok musis spravit ty teda ak ti na manzelstve zalezi😀

ivett1
1. apr 2016

a čo tak dieťa? ...😉

evkakorcek
1. apr 2016

Áno, nie, nie, áno, možno, hej, snáď, nie, dobre, uvidím, radšej ee, čo ja viem. Asi takto hojdačkovo sa staviaš ku vzťahu. Čo vlastne od manželstva očakávaš /očakávate? Myslíš si že takto sa k sebe správajú zamilovaní manželia?
Ty namiesto toho aby si prestala byť závislá na manželovi a našla si radešj nejakú dobrú kamarátku, si sa prihlásila na pokec a vypisovala si s pikolíkmi z chatu. Tak to ti tlieskam 😀 😀 😀 Týmto si chcela vyplniť čas, ktorý manžel trávia v práci?
Vyžaruješ zo svojho vnútra neistotu a tá neistota sa ti aj vracia ako bumerang.
Skús popracovať na sebe, na vašom vzťahu, komunikujte!!! A ty prestan byť na nom závislá. Nájdi si kamarátku, chod von, zabávaj sa, staraj sa o seba, bud aktívna......

luciana157
1. apr 2016

Klasika v každom manželstve, ktoré uz nefunguje ako by malo.ak tvrdí niekto ze nie tak len tomu druhému na to neprišiel este.

nenimozne
autor
1. apr 2016

@jana_eyre dakujem ti ,aj všetkým tu.okrem jednej čo ma posiela k psych, keby som tam chcela tak idem..stále zvazujem či sa mám dnes o tom porozpravat lebo on nevie že to viem. chcem mať pokoj na duši ale ci to pomôŽe k niečomu..momentálne stále pracuje, musím mu povedat nech už prestane na chvíľu.cez víkendy aj po práci, si berie pracu na doma a ja s toho už saliem.a nevieme si urobit romantiku,takže je to na mne. zacala som trochu cvicit a jem dosť malo a môže to byť aj depka ale to mňa vždy prejde po pár dňoch:(

jeannna
1. apr 2016

@nenimozne A vy ste bezdetni manzelia?

jana_eyre
1. apr 2016

@nenimozne rozhovor urcite neodkladaj, lebo ta to potom zas prejde a bude sa to tocit takto stale 😉 ja som clovek, co taketo veci riesi este ked su horuce, nedokazem v sebe udrzat nieco, co ma soklo, sklamalo a nedokazem zaspat, kym si to vsetko nevysvetlime..

s mojim muzom sa bavime o vsetkom, co nas trapi - muz je z nas dvoch samozrejme ten, co to nedokaze len tak lahko, ale myslim, ze za tie roky som ho co - to uz naucila.. neznasam nevypovedane problemy medzi dvoma, lebo sa to len nabaluje..

drzim palce, aby sa to vsetko vyriesilo a muz zacal uzivat aj volny cas.. /niekedy to aj moj muz prehana, ma toho teraz v praci vela, ja viem, ze to tam nema lahke, ale uz som ho vela krat stopla a on uznal, ze to prehana a snazi sa aj oddychovat.. predpokladam, ze nikto nema v plane vyhoriet 🙂 oddychovat proste treba../

mircalla
1. apr 2016

Nuz neviem, ci to je realna tema....11 rokov manzelia, ani zmienka o detoch - su, nie su?
Co praca? Kolegovia?
Co hobby?
Podla mna zaklad je ten, ze ked ma clovek vyplneny den - zamestnanie, deti, domacnost - tak nema cas ani toto riesit....a je rad, ze vobec nejaky volny cas ma. Ja som si dnes prave prvy raz sadla. Tym nechcem povedat, ze manzelia nemaju spolu travit cas - ale nemas ho ty nejako privela, ci sa mi to len zda? Nepises ziadne podrobnosti

charity
1. apr 2016

@nenimozne Kup si knihu Skoncujte so spoluzavislostou.

charity
1. apr 2016

@nenimozne Jes dost malo... Trpis anorexiou?

Depka Ta prechadza pri hladovani? To by mohla byt histaminova intolerancia.

emilia25
1. apr 2016

Ja som taká istá len ja mám pri sebe svokru takže nie som s deťmi sama.dáme si kávičku a kecsme na obed ideme spst vsetci aj muz keď má volno a den nám tak rýchlo ubehne tyzden mesiac.ved presne dnes som malu porodila a uz má mesiscik presne dnes a ubehlo to fskt rýchlo.u nás sa napríklad chodí do mests na nákupy a to vecsinou idem s muzom.proste rodins je nsprvom mieste.a nikoho iného k životu ku šťastiu fakt nepotrebujem.

maslenka47
1. apr 2016

@jana_eyre akoze s cim, predsa s pocitom, ze je "sama a opustena". Teda neviem, ako ty, ale ja predpokladam, ze ju manzel nedrzi priviazanu na retazi a neizoluje od ostatnych ludi. "Nema ziadne kamaratky" .. to sa jej po rozhovore s manzelom nejake zjavia, alebo ako si to predstavuje.

Toto mi naozaj nepripada ako problem, ze manzel "vela pracuje", ale problem zenskej, ktora si nedokaze vyplnit svoj cas niecim aspon trochu zmysluplnym, radsej furt len nad niecim knuci a potrebuje, aby jej niekto venoval celu svoju pozornost. To moze byt celkom lahko aj dovod, preco su "zname" iba "zname" a nie "kamosky". Vecne ufnukana kopa nestastia obvykle ludom akurat tak lezie na nervy. Mozno aj tomu svojmu manzelovi, vobec by som nebola prekvapena.

nenimozne
autor
2. apr 2016

No pekne.

nenimozne
autor
2. apr 2016

Keď bolo dieťa malé boli sne spolu o mnoho viac aspoň a teraz asi už nemusime tráviť čas ako rodina že..však čo ,stačí keď pôjdeme raz cez leto spoluniekam a celý rok nič akože to je v poriadku?vôbec nie