Smrť manžela

vecernica209
1. sep 2012

Ani neviem, kde zacat..... Uz z nazvu je zrejme, aka tragedia ma postihla a potrebujem sa z toho vyrozpravat..... moje manzelstvo nebolo idealne, velakrat uz sme sa s manzelom dohodli, ze lepsie bude, ked sa rozvedieme, ale nakoniec sme vzdy zostali spolu, lebo sme si jednoducho nevedeli predstavit zivot jeden bez druheho..... dokonca sa nam postastilo dietatko, tak sme sa stali hrdymi rodicmi a prave preto nechapem, preco sa stalo to, co sa stalo. Na manzelovom spravani som si nevsimla vobec nic podozrive, ziadne depresie alebo reci o smrti, mali sme financne problemy, ale kto v dnesnej dobe nema? A preto ma s obrovskou silou zasiahla sprava, ze si sam siahol na zivot. Iste pochopite, ze je to velmi citliva tema, preto neuvadzam konkretne miesta, mena, ani datumy. Ja len nechapem, ze ani nase dietatko pre neho nebolo dostatocnym dovodom pre zivot ... ☹

mnamko
2. sep 2012

AHOJ,
viem čo prežívaš,ja som mala 24rokov,keď muž zomrel syn mal v deň pohrebu 3roky a dcéra ešte ani 2.
Tiež sme nemali ideélne manželstvo,takže akosi sa mi to podarilo celkom dobre všetko zvládnuť,s terajšímm manželom som sa zoznámila ,keď boli decká v 5triede a teraz máme ročnú dcérku,viem že teraz máš ťažké chvíle ale neboj zvládneš to,držím palce 😉

vecernica209
autor
5. sep 2012

@mnamko dakujem za povzbudenie, nastastie uz je po pohrebe, takze sa mozem plne sustredit na dietatko, kazdy den mi robi radost a tesi krasnym usmevom 🙂

eri28
6. sep 2012

@vecernica209
nie je smrt, ako smrt, najprv teda uprimnu sustrast...
chapem, ze ta to asi trapi trosku viac, aj ked by mu to nalozil osud, ako tragediu tazko by si to asi znasala....teda kazda....
v kazdom pripade, tvoja polovicka prezivala peklo na zemi, ked to takto ukoncila, mozno si si to jeho trapenie, teda urcite nevsimla, a to ze sa mu to podarilo uskutocnit do konca znamena, ze trpel psychicky velmi..., urcite ho to ospravedlnuje, pretoze, depresia, ako taka, je tazka porucha, a ked nie je dostatocne, alebo vobec liecitelna konci to takto...
Mozem ti len napisat, ze ma to velmi mrzi, aj ked ste nemali manzelstvo idealne, rany to zanecha, prajem ti aby si co naskor, zabudla, alebo aspon, co najmenej sa trapila, zabudnut sa asi neda, a ked myslis, ze potrebujes radu odbornika urcite vyhladaj, v tejto dobe to nie je hamba, a je to uplne normalne...
Vela sil, a urcite ta v zivote este nieco pekne v zivote caka, raz sme hore a raz dole, vela sil do dalsich dni 😉

vecernica209
autor
10. sep 2012

pravda sa postupne odkryvala a mne je teraz jasne, preco to urobil..... ani sa mu nedivim, nase manzelstvo by tak ci tak skoncilo.....

bodka13
10. sep 2012

@vecernica209 naozaj to bolo také vážne,že si musel siahnuť na život 😕 ☹ ....pravda sa vždy časom ukáže

lentilka44
2. okt 2012

ahoj, bude to pre teba tazke. Aj v nasej rodine sa to stalo. Samovrazda je naozaj strasne riesenie a najhorsie je ze dotycny si vobec neuvedomuje ako velmi ublizi celej rodine. Nech su problemy akekolvek, samovrazda je trest pre celu rodinu a velke trapenie. Mne to trvalo vela rokov a dodnes citim ten pocit ze clovek sa hambi za svoje meno. Velakrat sa pytam boha co som mu ja urobila ked toto spravil, preco nam ublizil vsetkym. Ale casom clovek pochopi ze ani smrt nie je nieco strasne ale ze je to vykupenie z bolesti ktoru mozno nebolo navonok vidiet. Skus hladat ludi ktori ta budu chapat, lebo po takejto udalosti zistis kto je pravy priatel a ma ta rad a kto sa ti preto otoci chrbtom lebo sa bude hambit byt v tvojej spolocnosti. Tak na nieco je to aj dobre, na zistenie skutocnych vztahov. Najdes skutocnych priatelov ktori aj v zlom budu pri tebe a najdes svoje stastie uvidis zelam Ti to z celeho srdca. 🙂