Smutná po dovolenke. Návrat do reality

30. aug 2023

Ahojte… dlhé roky som nikde nebola na poriadnej dovoolenke, študovala som, covid atď. Teraz som sa vrátila nedavno z all inclusive dovolenky pri mori (naposledy som bola ako dieťa) a mne je veľmi smutno že sa musím vrátiť do prace a do starych zabehnutých koľají. Až do plaču až uzkostí… ako sa toho zbaviť?

mirka414
30. aug 2023

Toho sa zbaviť nedá 😂😉ja som za posledný rok bola pri mori 4 x a tiež mi je vždy smutno a moja 30 ročná sestra tiež skoro plakala keď sme išli domov …drzim ti palce aby sa ti naskytla príležitosť čoskoro sa k moru vrátiť ..ja som bola naposledy v juni v Turecku a teraz idem o 22 dni do Egypta kde za mnou priletí mamina a sestra s priateľom ( ja žijem vo Švajčiarsku ) neskutočne sa tesim že spolu strávime čas

mamutka
30. aug 2023

Asi zmeniť prácu, keď je návrat až taky zlý. Ja si dovolenky užívam, ale teda ak by mi bolo do plaču pri návrate do prace, neviním z toho absenciu mora. Skôr si to rozlož a pokus sa chodiť častejšie počas roka na pár dni. Veľká noc, jeseň a pod. Nic ta nedrží, nie? Nemas deti? Nie si viazaná na dovolenku cez letné prázdniny

autor
30. aug 2023

@mamutka no spomínam si že som to takto mala po každom vylete dlhšom kde bolo dobre..nie je to o robote konkretne.. taký smutok že more, jedlo, drinky,oddych a teraz znovu makať niekoľko mesiacov.. ale áno maš pravdu chcem chodiť častejšie.. len nemám priateľa takže to je trošku naročnejšie..

autor
30. aug 2023

@mirka414 určite planujem 🙂 alebo kombinaciu more-pamiatky na jeseň 🙂

mirka414
31. aug 2023

Ja potrebujem ešte natankovať vitamin D teraz v Egypte koncom septembra a potom šup hádzať peniazky do prasiatka aby som sa tam ak sa bude dať v aprily s maminou zasa vrátila

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
31. aug 2023

Dievčatá,a prečo vadu realitu považujete za sprostu?

simona20201309
31. aug 2023

A čo mame robiť my? Po 5r dovolenkach??? 😅
Tiež sa neviem vrátiť do reality a som nešťastná že to skončilo

martinka13
31. aug 2023

Vždy mám naplánovanú už ďalšiu dovolenku. My
sa akurát v sobotu vraciame domov. Tak už máme na November. Keby nebola možnosť, zariadila by som si minimálne predĺžený víkend, niekde na Slivensku. Kľudne aj na nejakej chatke na peknom mieste. Proste, aby sme sa mali na čo tešiť.

lucilaines
31. aug 2023

Ja tak isto ako @martinka13. Niekde som citala, ze cesta ako prezit zivot, je mat vzdy naplanovanu dovolenku 😀ja sa s tym celkom stotoznujem, vzdy mam naplanovane nieco dalsie aj keby to malo byt o rok a pol, ale travim cas palnovanim, hladanim ubytka a podobne a tesenim sa 🙂

danica2711
31. aug 2023

nesmieš sa tomu tak poddávať. Bola si na dovolenke, bolo ti dobre, teraz sa dovolenka skončila a nastáva bežná realita. Taký je život! Nemôžeš byť stále na dovolenke (to by potom aj stratila svoje čaro), leda že si nájdeš nejakého milionára... Vieš, umenie žiť šťastne spočíva v schopnosti neplakať za tým, čo nemám, ale tešiť sa z toho, čo mám

elviku11
31. aug 2023

Naplánuj si aj cez víkendy alebo poobede po práci niečo také, čo ťa veľmi poteší - nejaký koncert, masáž, stretko s kamoškou, turistika po okolí, upiecť si obľúbený koláč, pozrieť dobrý film, hocičo finančne nenáročné, čo ťa trochu vytrhne z bežných koľají a čo máš rada. ... (lebo ja keby som mala čakať rok na ďalšiu dovolenku a len na to sa upínať, tak mi to pripadá veľmi dlho)

diamand2326
31. aug 2023

@zmrzlinka2021 Že? Nechápem. Ale ja rada chodím do práce, aj v pondelok ráno dokonca. Myslím si však, že ľudia si to robia sami - také myslenie ako sprostá realita, to sú len negatívne emócie, ktoré plodia ďalšie negatívne emócie. A aby som žila preto, že celý rok čakám na dovolenku? Akože fakt? 😅

thoughtfulweirdo
31. aug 2023

Mne je vždy strašne smutno po každej dovolenke, hoci aj predĺženom víkende 😅 už s tým vždy rátam vopred, že deň-dva po návrate budem mrzuta a neplánujem si na tie dni spoločenské aktivity, potom to zas prejde 😄

@zmrzlinka2021 Odpoviem ti za seba, že svoju každodennú realitu mám rada, som momentálne v živote určite z väčšej časti spokojná, bežné dni ma bavia. Napriek tomu dovolenka je úplne iný svet, iná atmosféra, bez tlaku a stresu bežných povinností, proste nemusieť riešiť nič okrem "tu a teraz". Máme na seba s mužom oveľa viac času než v pracovnom kolotoči, na venovanie sa deťom tiež, už len to, že ich môžem večer nechať hore bez výčitiek, že sa pri rannom vstávaní budú cítiť zle ☺️ takže napriek tomu, že môj bežný život je fajn, oproti dovolenkovej pohodičke pôsobí proste "blbo" 😅

domak2
31. aug 2023

Ja teraz chodím na dovolenky domov na Slovensko, a veru sa mi vracia stale ťažšie, chyba mi rodina, priatelia ale nenarobim nič. 🥲 Po čase sa zas usadí rutina a je to lepšie trochu

vilma7
31. aug 2023

Snažila by som sa nesmutit za ňou, ale pekne na ňu spomínať a tešiť, plánovať ďalšiu.
Ja som nikdy týmto smútkom nejak neprechádza, lebo je to kolobeh života a beriem to ako je. Nepôjdem do prace, nebude na dovolenku.

iwesska
31. aug 2023

Tomuto sa povie : "Ked nemam problem,tak si ho vyrobim" 🙈 Vitaj v realite. Toto je zivot - jedno konci,druhe zacina.

la_dolce_vita
31. aug 2023

Buď rada, že si si užila a dovolenka sa ti vydarila. Ja som sa z dovolenky vrátila chorá, už tam mi nebolo dobre a potom doma ešte horšie ☹

oli18
31. aug 2023

A kedy chces makat, ak nie teraz, ked si mlada? Mas motivaciu, zamakaj 10-20 rokov este, nabal sa a potom si kup apartman pri mori a zvysok zivota si mozes uzivat. A nevyplakavaj, ako skolkarka 😃

h2
31. aug 2023

Tak ja budem teraz za divnú, ale ja sa z každej dovolenky teším 2x. Najprv, keď na ňu idem a potom, keď idem domov. 😁 A nie preto, že by nebolo dobre. Vždy je dobre, aj s mužom si tak povieme, že "Ako bolo dobre, ale už sa tešíme domov." Toto máme našťastie spoločné. Tohto roku sme sa mali vrátiť z dovolenky v sobotu (boli sme autom). V piatok navečer sa pokazilo počasie, na noc a na celú sobotu hlásili búrky. Tak sme sa vykašľali na poslednú noc a raňajky, čo sme ešte mali zaplatené, po večeri sme vyrazili, o 3 nad ránom sme už boli doma a nevedeli sme si to vynachváliť. Neviem si predstaviť, že by som plakala od smútku kvôli tomu, že končí dovolenka.

scorpionflower1
31. aug 2023

Ja idem v pondelok prvykrat do prace po materskej a neskutocne sa teším, ze mozem konecne robit aj nejaku dusevnu pracu. Mne to strasne chybalo. Ale pred materskou som zazivala aj ja take pocity ako ty. Mozno by si mala vymenit pracu alebo si nespokojna s tou svojou realitou, skus cosi zmenit.

scorpionflower1
31. aug 2023

@h2 ja to mam tiez teraz takto, tesim sa domov z dovolenky, a to hlavne na svoju postel, ja sa v cudzom moc nevyspim, nech je to tam akokolvek super.

zmrzlinka2021
31. aug 2023

@thoughtfulweirdo
chapem ta, a urcite je v tom rozdiel, ale vyslovne prepadat depresie z vlastneho bezneho zivota, no niekde je chyba. Ja sa snazim zit kazdy den naplno, neriesit sprostostii, minimalizovat stres, mat nad vecami nadhlad, dopriat si prechadzku, kavicku, cvicenie, cas s blizkymi, vyletiky... proste zit tak, aby som bola spokojna. Celkovo je podla mna dost zle zit pre vikendy, ci pre dovolenku, pre "dochodok" a podobne... a asi ak to tak clovek ma, mal by predhondotit svoje bezne aktivity. Napr. mat pracu, ktora ho tesi, naplna. Obklopovat sa prijemnymi ludmi. Dopriat si, mat sa rad.

@diamand2326
Na slovensku je taky zaujimavy ukaz - kazdy caka "na dochodok", lebo veri, ze ked nebude musiet chodit do prace, ktoru nenavidi, bude spokojny... Asi malo sa hovorí o tom, ako zit plnohodnotne aktivny zivot a pracovat na tom, aby aj praca, alerbo moj biznis ma aspon z casti naplnal

autor
31. aug 2023

Áno baby je to asi len taky prvotný smutok keďze som dlhé roky nebola nikde na viac ako 3 dni 🙂 a pri mori neskutočne dlho ešte ako dieťa.. beriem to tak že som si oddychla a že keby nepracujem nie je ani na dovolenku :D už len možno niečo na neskorú jeseň naplanovať

lujza123
31. aug 2023

Toto veru nepoznám. Áno občas cítim takú ľahkú nostalgiu na konci leta, ale teda žiadne smutky za dovolenkou.
Podľa mna robíš chybu ze si doprajes dovolenku až po dlhej dobe, treba chodiť častejšie.
My chodíme každý mesiac na par dni, teraz ako je teplo aj častejšie., august takmer celý na cestách.
Mame obytne auto takže je to možno ľahšie v tom ze netreba nič plánovať, zajednavat, baliť sa ani šetriť. Sadnes, naštartujes a ideš kam chceš kedy chceš.
Tak isto mňa moja práca celkom baví takže mi nevadí znova pracovať..

Ako mat prácu ktorá ťa baví, dopriať si oddych, cestovať niesu žiadne nedosiahnuteľné veci, môže to mať každý. Dokonca žijeme v tak skvelej dobe ze sa kedykoľvek môžeš presťahovať a žiť pri mori kdekoľvek v EÚ.

Možno týmto silným smútkom za dovolenkou sa ti tvoje podvedomie snaží niečo naznačiť. Možno si v živote s niečím nespokojná, nešťastná, stagnujes na mieste a možno je čas to zmeniť. Lebo môžeš 😉

miriam11
31. aug 2023

Takýto stav má viac ľudí... je to normálne

thoughtfulweirdo
31. aug 2023

@zmrzlinka2021 Ja zas asi nikdy nebudem vidieť v práci iný zmysel než finančný, ani keď ma baví 🙂 pre mňa je život to, čo si vďaka práci môžem dovoliť, čas s blízkymi, priateľmi, dobré jedlo, koncerty, športové aktivity, hra s deťmi, výlet, turistika, rozvíjanie sa vo vybraných záujmoch.... Ja teda ale mám toľko záujmov, že by som naplnila aj 3 životy, takže práca nech je akokoľvek fajn a príjemná, stále je to pre mňa niečo, čo mi zaberá priveľa času, asi ako spánok - je to potrebné, môže to byť aj príjemné a napĺňajúce, ale stále to proste uberá aj z toho mála hodín, čo jeden deň má 😅

zmrzlinka2021
31. aug 2023

@thoughtfulweirdo Tak ja mam aj to, co opisujes, ale nedokazala by som kvalitne vykonavat pracu, ak by ma nebavila. Proste 8 hodin denne "utrpenia" kvoli zivotom "po praci", to by som nedala.

laurita285
31. aug 2023

Ja sa z tejto podovolenkovej depresie vyliečim len tak, že si kúpim novú letenku a môžem sa tešiť na nový výjazd 😂

Dlho som tento "dovolenkový syndróm" nemala, až sme raz leteli hydroplánom z najkrajšej dovolenky na svete domov a plakala som v tom hydropláne ako malé dieťa od nešťastia, že to už končí a odvtedy sa tam každý rok vraciame a každý rok sa to zopakuje 😂

thoughtfulweirdo
31. aug 2023

@zmrzlinka2021 Mala som aj prácu, ktorá ma fakt bavila, kolektív bol skvelý a chodila som tam rada, vôbec mi tam nebolo zle a ani náhodou to nebolo utrpenie, ale ten hlavný život je proste pre mňa o inom 🙂