Som fakt taká zlá?

tamvtme
8. sep 2017

S partnerom sme spolu cca 5 rokov, pred necelym rokom sme spolu kupili nas prvy bytik a odtvedy sa zacali nase nezhody. Vsetko sme si spolu zariadovali tak, ako sa nam paci, ja ten byt milujem a chcem tam mat cisto a krasne a on je strasny bordelar a tam zacinaju nase hadky. Nie, nie som taka ta posadnuta, co stale beha s handrou a chce mat vsetko tip top, len mi proste vadia jeho spinave ponozky pohadzane po obyvacke, vadi mi ked natrusi alebo vyleje nieco v kuchyni na linke a necha to tak, ked chcem aby nieco urobil v domacnosti (povysaval, odlozil riady do mycky atd) tak mu to musim velakrat pripominat, kym to urobi (inak mu kludne nevadi, ak nepovysava aj 2 tyzdne) a podobne sice blbosti, ale sa to hromadi a vytaca ma to. On mi potom vycita, ze ho stale buzerujem a komandujem ho a potom sa len hadame :( Ja nepotrebujem k zivotu sterilnu cistitu, len chcem mat byt v takom stave, ze moze hocikedy prist neocakavana navsteva a nebudem sa musiet hanbit. Som fakt taka strasna? Mam byt radsej ticho a neupozornovat ho na to? AKo to mate doma? Niekedy mamf akt pocit ze namiesto chlapa mam doma male decko....

ceresnovci
8. sep 2017

zvyknuty od mamicky na full servis, co vsetko za nim upratala... rychlo si ho vychovaj, alebo od neho odid (:

V domacnosti sa nemusi upratotvat, ak sa poriadok udrziava a to tvoj milovany nechape.

Popripade nechaj upravotanie len cisto na nom a mozno si uvedomi, co vsetko to obnasa.

Skoda, ze si na to dosla az tak neskoro.

Niesi strastna, z toho co pises.
Doma to mame podelene.

eriksonka1234
8. sep 2017

No neviem poradit,ja mam manzela opacne,skor jemu vadi,ked je bordel.. .samozrejme,ze aj mne,ale u mna su prvorade deti,hry s nimi,zazitky atd,radsej upracem az vecer,len nech som s nimi

selena2
8. sep 2017

Ja mám doma to isté.Bordelár na entú.Taktiež si neviem rady.Keby som veci po ňom nezbierala ja tak tam budú pohodene ešte o rok.Taktiež v kuchyni.Naje sa ale odložit po sebe nehrozí.Nič čo zoberie neda na miesto.Keď sa kúpe tak v kupelni sa da plávat.Keď niečo poviem tak ja som xantypa.Uplne ta chápem.

tamvtme
autor
8. sep 2017

@ceresnovci ked necham upratovanie cisto na nom, tak sa utopime v spine....ok teraz trocha prehanam.... ale asi by som to nevydrzala pozerat sa na ten bordel a byt ticho a cakat, kedy to uprace on....ale zase sa nechcem dostat do takeho stadia, ze budem vsetko doma robit len ja :( uz aj predtym sme spolu byvali, ale v podnajme, a tam mi to tak nejak nevadilo, neviem, ci som to inka vnimala, za to, ze to nebolo nase, ci si toto viacej cenim, lebo viem, co kolko stalo a chcem aby to vydrzalo co najviac alebo on zlenivel....alebo mi mozno spadli ruzove okuliare..

laura1804
8. sep 2017

@eriksonka1234 toto je aj u nas...aj ja mam rada poriadok, ale jednoducho pri dvoch malych detoch to nemam vzdy na 100%. Lego a podobne ukladam, ked deti zaspia...nevidim vyznam v tom, aby som chodila za malou a v sekunde za nou upratovala a pri mesacnom dietatku to ani nestiham, co mm nechape...len co pride z prace, uklada kociariky, zbiera kocky a tvari sa pri tom dolezito,ze akoze co cely den robim...

tamvtme
autor
8. sep 2017

@selena2 presne :( aj tak kupelka...a ja aj presne viem, preco to tak ma....lebo maminka mu doma skakala okolo zadku aj ked po nom nieco chcela a on to neurobil, tak ved pohodka, ved to urobi asi neskor....

takaakoty
8. sep 2017

To je povaha, neprevychovas ho. Ak ta ma rad, trochu sa to zmenit da, ale stale bude mat pocit ze robi nieco "nasilu". Proste ste kazdy inak nastaveny/zvyknuty/vychovany. Moj muz uz 10 rokov nechava ponozky pri kosi na pradlo, salku od kavy zasadne necha na terase atd...a ja som to prestala riesit. Co nezmenis- prijmi. Nemusis uplne rezignovat, aj ked chapem ze si znechutena. Pridu deti, bude este sto krar horsie 😁☺ ked budes 15 krat denne umyvat stol, dokola vysavat...a ked ku vam pride navsteva sa budes hanbit, lebo to bude vyzerat 10 minut po upratani presne ako pred nim 😉

tamvtme
autor
8. sep 2017

@takaakoty ja sa snazim to neriesit, ale nejde mi to velmi :D a ked som ticho, tak ostanem podrazdena, co on vidi a zas nie je dobre lebo nema doma milu a vysmiatu stastnu zenu 🙂 aj sme sa kludne o tom rozpravavli, uznal, ze by sa mohol zlepsit, ale ostalo to len pri slovach, pripadne mu to vydrzalo par dni....

selena2
8. sep 2017

@tamvtme Presne tak.Maminka všetko porobila
Ja keď mu poviem že nie som jeho slúžka uz som mrcha.Dcera ma tri romy a keď ma íst po ňom do kupelne tak príde za mnou a povie"zase je tam potopa".

takaakoty
8. sep 2017

@tamvtme Neboj sa, byvate spolu kratko. Hrany sa musia este obrusit, kazdy z vas bude prijimat kompromisy, a po case sa na tomto spolu zasmejete ☺

tamvtme
autor
8. sep 2017

@takaakoty my sme spolu byvali uz aj predtym, ale nie v nasom, v podnajme ale tam mi to az tak nevadilo, neviem, ci zlenivel, alebo ja si nas byt viac cenim alebo co sa stalo...

alaguema
8. sep 2017

@tamvtme prečo máš profilovku stiahnutú z netu?? K téme - posúvajte si hranice. Obaja. O tom sú najbližšie vzťahy. Inak sa tomu hovorí aj kompromisy. Byť podráždená len kvôli prevádzkovému neporiadku a tomu, že tvoj milovaný bytík nie je práve krásne naleštený, je blbosť. Do hrobu si ho nevezmeš...tak to tak ber.

snehuuulienka
8. sep 2017

@tamvtme aj ja mám doma niečo podobné ☺tak napr včera som si poumyvala vstupnú chodbu,a dnes ráno hanba....všade travaaaaa!!!!pomooooc.....jaaaaj veď on vcera kosil kosačkou zaaaahradu....večer si upracem kuchyn.linku a ráno???viem presne kde si chystal vecer desiatu....všade omrvinky,tanier???načo??jemu sa zle natiera chlieb na tanieri,naposledy mi takto povedal a xy iných veci....pred domom porobi,no doma hrooooza😎

lienqa
8. sep 2017

@tamvtme No ako tu bolo spomenuté, treba ešte tomu čas, pochváliť ho aj za to málo, aspoň u nás to vždy pomohlo, keď som prišla z práce snažil sa urobiť poriadok čo som si vážne cenila, pretože ten môj keď varí tak kuchyňa hore nohami , ženy ale vážne do slova 😅 aj,keď nedá koreničky presne na svoje miesto , radšej som si zahryzla do jazyka a uložila som to ja, a robila som to, že som veci po ňom nezbierala tak mu to došlo 😂 že tadiaľ cesta nevedie, a tiež nie som extra pedant 🙂 trošku to trvalo , ale nakoniec sme to vyladili

silesias
8. sep 2017

Ja takyto problem nemam, ked chcem aby vysal tak vysaje, lenze moj je kutil a to je hrozne. V kuchyni na stole pajkovacka, pod stolom gola, za gaucom monitor pri pocitaci kluce a vsade drotiky. Okrem ineho je hrozne vsetko skreckuje. Nikdy nic nevyhodi uz mam zapratane vsetko 😁 toto si odpratat nevie ale inak urobi vsetko o co ho poziadam i ked ja si radsej povysavam a poumyvam sama. To my skor mame podelene. Na nom su smeti, seprovany odpad, oprava domacich veci, cistenie vysavaca, udrzba odtokov a taketo veci. Inak robi od rana do vecera a ja som na materskej nemozem od neho chciet aby este aj vysaval. A ako uz ktosi spomenul treba si chlapa vycbovat - tie ponozky by totiz nasrali aj mna.

tarrra
8. sep 2017

@tamvtme Toto aj ja stále riešim, sme zobratí 8 rokov, a manžel je proste lajdák. Za deň po ňom vyzbieram 3-4 šálky z kávy, každú vypije na inom mieste, a každý deň keď prídem z práce, tak upratujem tak, ako ty vravíš , keby náhodou nejaká návšteva alebo čo...Oblečenie čo má všade - na doma, do práce, spotené, po cvičení, omrvinky, taniere, vankúše, rozostlanú posteľ...Deti vediem k poriadkumilovnosti, im to ide, manžel neurobí takmer nič, kým mu to výslovne niekoľkokrát dôrazne nezopakujem. Občas už mám z neho také nervy, že vybuchnem a pohádame sa/potom mi vykrikuje že ho sekírujem/, lebo kam sa pozrieš všade narobí bordel. Deti učím štýlom Každá vec má svoje miesto, oni to chápu ale on nie...U nás je problém asi v tom, že jeho rodina, resp. jeho mama ich nikdy neviedla k tomu, aby si po sebe upratovali, proste im nechala "voľný štýl", a keď som mala cca 19 r. a prišla som k nim prvýkrát na návštevu, tak som to nejakú dobu rozdýchavala...oni/chalani - manžel a jeho brat dvojička/ proste oblečenie z celého týždňa dávali na kopu k posteli, na posteľ, a medzitým v tej posteli spali, veci na zemi sa miešali s topánkami, knihami, perami...Nikdy som u nich nevidela postlané postele. Ako , svokra si uprace tak obývačku a svoju spálnu, ostatné sa stále používa a aj to vidno/myslím hlavne kúpeľnu/. Koľkokrát som sa už na to nemohla pozerať tak som chytila a vydrhla im mikrovlnku, kuchyňu, hocičo, tak sa aj zahanbila svokra ale čo už...Vyhýbam sa pobytom u nich🙂Najväčšia bordelárka je ich najmladšia sestra, tá má teraz 20 r. , ale bordel horší ako jej bratia dokopy...Čo už no...

sashabb
8. sep 2017

@tamvtme treba mu to hovoriť stále dokola "miláčik ty si taký zlatý, že si zase NEodpratal hrček, ponožky bla bla...! 🙂 určite by som nerezignovala, lebo sa z teba stane iba služka.
Alebo začni robiť to čo on. Odpozoruj čo mu vadí a začni to robiť. Ide sa kúpať? treba do vane pekne porozkladať dlhe vlasy, ide sa utrieť? zaves mu tam mokrý uterák, neuprace ponožky? svoje si pred ním vyzleč a hoď mu ich k nohám, alebo mu daj všetok bordel do postele možno mu to docvakne 😝
Alebo ak má auto, tak zabudnutý hrček a odrobinky v aute urobia veľmi veľa 😅

ceresnovci
8. sep 2017

Odmietam tvrdenie ze je to povaha.. je to obycajna nevychovanost.... bud alebo.. poloz si otazku.. ci ti zato stoji. Ak to nepodchytis teraz, neskor to bude horsie.

sashabb
8. sep 2017

@ceresnovci nesuhlasím, je to AJ o povahe. Deti od mala vychovávame hádam všetky k tomu aby si upratali či mali poriadok vo svojej izbe či nie? No poniektoré su tak tvrdohlavé? či lenivé? že im je to jedno. Ten neporiadok im nevadí a v podstate ho ani nevidia.

kvetakinderko
8. sep 2017

Podotknem len toľko, že teraz je to o vás dvoch, ale keď prídu deti, budú ho kopírovať. Deti prirodzene preberú to správanie, ktoré je jednoduchšie, pohodlnejšie... A budeš upratovať po dvoch či troch ďalších osobách okrem seba, čo ti najmä v čase, keď už budeš opäť v práci nepadne najlepšie. Môj bývalý manžel bol rovnaký a s mojim druhým mužom máme čo robiť dcérky naučiť po sebe odnášať, odkladať, uložiť. Keď boli malé, bolo pre mňa rýchlejšie to upratať aj po nich, ale teraz keď už idú do puberty sa to musia naučiť, aj keď je to ťažšie, ako keby som ich bola viac usmerňovala ako malé. Tak sa teraz mordujeme trocha 🙂 Takže by som sa s ním o tom porozprávala v pokoji, keď aktuálne nič nie je nejak veľmi rozhádzané, že iste sa aj on lepšie cíti, keď váš byt vyzerá takto a museli ste na neho spoločne drieť , tak by si bola rada, keby ste ho udržiavali... Ideálne si podeľte domáce práce, podľa toho, čo kto ako tak rád robí, ale aby boli podelené spravodlivo. Čím skôr sa to zmení, tým lepšie. Inak časom vybuchneš a bude z toho Velikánsky problém.

tamvtme
autor
8. sep 2017

@sashabb jeho auto niekedy vyzera ako smetny kos, takze tam si nepomozem :D

dahra
8. sep 2017

@ceresnovci - ty si žena či chlap? 🙂
@tamvtme - my to máme podelené. Kuchynu potrebuje mat on tip-top. Tak si ju udrziava. Ja potrebujem zasa kupelnu. Je to moja starost. Myslim, že viac neporiadku znesiem ja ako on. 🙂 Ale on mal "vojensku" vychovu. Uz ako prvák, musel vzdy ráno ešte aj povysávať byt, postlat postele to bola samozrejmost, do školy chodil sam, zamkynal. Zvyk je zelezna kosela, tazko sa ho zbavuje. Ale ponozky nechava pohodené pri posteli vzdy spolu s nohavicami. Kazde ráno ich odtial vytrasiem a vezmem, aspoň niečo....Inak by som si musela spievat "keby len nesvarik jediny mal...."

tamvtme
autor
8. sep 2017

@sashabb
@ceresnovci suhlasim, ze je to aj o povahe, nie len o vychove...mam mladsiu sestru, vychovane sme boli rovnako a ona je horsi bordelar ako moj priatel...jedine statsie, ze sme mali kazda svoju izbu :D

montemotherone
8. sep 2017

@tamvtme nie nie si. Ty si žena a on je chlap 🙂 Neboj, časom sa to poddá, len veľa veľa rozprávať, cvičiť ho... Časom povolí. Skús bez emócií, normálne polopaticky ako s debilkom... A hneď pri čine- ako psíka... Milacik tieto ponožky daj rovno do špinavého prádla a máš pokoj... Ulož toto, ja zatiaľ urobím hento a môžeme...(pozrieť si film, posedieť, oddýchnuť, sexovať...🙂 čo na neho platí. Jednoducho zadaj úlohu a ukonči pozitívne, nechoď na neho výčitkami... Prečo si zas neurobil to, hento... On takýmto otázkam nerozumie 🙂

montemotherone
8. sep 2017

@sashabb skôr chváliť a ďakovať ak niečo urobí. Za všetko a opakovane. Toho chlapi nemajú nikdy dosť 😉 chváliť, chváliť, chváliť.... A ešte aj pred inými samozrejme 😉

bona_dea
8. sep 2017

My sme bordelári obaja... a máme krásny život 😁
Pobavila ma tu hneď prvá správa "rýchlo si ho vychovaj alebo odíď"😁😁😁
Nie je nič lepšie ako "vychovávať" dospelého muža, prípadne zanechať 5 ročný vzťah z dôvodu neporiadku...

Moja rada, ak chceš mať čisto a upratané, tak čisti a upratuj. Jemu zjavne na tom nezáleží, tak ho s tým zbytočne neobťažuj...
Tiež som neznášala a doteraz neznášam kázanie na túto tému.
Nútiť chlapa pravidelne vysávať je konina na druhú. Jasné, že by sa mal podielať na chode domácnosti, ale pokiaľ mu to podávaš tak, že ti musí byť oznámené aby si nebuzerovala, tak sa ani nedivím, že na to kašle...

pasikavamacka
8. sep 2017

zijem s tym aj ja, typicky chlap. poriadok mam doma iba ked je odcestovany. a to on este nie je typicky bordelar, pomaha mi s upratovanim, ale musim mu to pripominat ja samozrejme. ja ho cepujem a buzerujem, v niecom som ho aj prevychovala, nieco sa nezmenilo. je to neustaly boj. s kazdym byvalym to bolo tak, chlapi si neporiadok nevsimaju, my zeny ano. na druhej strane nezniesla by som ani to, keby muz bol viac poriadkumilovny ako ja a otravoval by ma za kazdu kvapku vody na umyvadle.

bona_dea
8. sep 2017

Inak, dámy, radšej bordelár ako to čo má doma jedna známa. Jej chlap jej nedovolil si sadnúť v rifliach na sedačku, iba v domácich teplákoch, keď na sedačke sedela návšteva, tak po jej odchode sedačku tepoval, nesmela nechávať utierky na riad prevesené v kuchyni na stoličke a pod.
To mi príde ako oveľa väčšie psycho...

nika898
8. sep 2017

@tamvtme vobec nie si hrozna. Chces mat pekny cisty byt ktory ste si spolu kupili a zariadili. Inak knaz ktory mna a mojho muza sobasil nam povedal jeden pribeh dost podobny. Boli manzelia a manzelka nikdy za sebou nezavrela suflik ktory otvorila muza to neskutocne rozculovalo, narodila sa im dcerka ked sa naucila chodit tak si o otvoreny suflik rozbila hlavu muz si myslel ze sa konecne poucila a bude ich zatvarat ale ona nie. O par rokov neskor sa muz rozpraval s danym knazom a on mu povedal ze nech tie sufliky za nou zatvara ked mu to tak vadi, ze mozno to je jeho poslanie a mozno preto mu osud urcil ju za jeho zenu. Znie to az moc sladko a nerealisticky ale vtedy si chlap povedal ze ma asi pravdu a ked sa znovu stretli tak povedal ze mu to dokonca robi radost po nej zatvarat sufliky. Viem ze na chode domacnosti sa maju podielat obaja no nie je to tak vzdy a aj napriek tomu su dvaja ludia spolu stastny 😉

aventka
8. sep 2017

@tamvtme no zrejme si urobila chybu ze si si nevsimala ako vnima upratovanie a udrziavanie poriadku uz v zaciatkoch. Resp.si nepovazovala za potrebne to ,,riesit,, od zaciatku vztahu...bude to boj.