Som frustrovaná a unavená zo života, z práce, zo všetkého

zuzina25
25. apr 2019

Ahojte, ani neviem, či to patrí do tejto skupiny, možno ani nie. Neviem ako ďalej, neviem sa pohnúť. Akosi sa na mňa toho navalilo. Na Vianoce mi zomrela maminka po ťažkých chorobách, denne za ňou plačem, ešte aj pred dedičským robil otec medzi nami sestrami rozbroje, skoro sme sa povadili kvôli nemu. V práci neprejde deň, aby sm nebola vystresovaná. Šéf - nie hlavný, ale "manager" - ten čo robí, to sa nedá nazvať ináč ako bossing, zastrašovanie, ponižovanie. Chcem dať výpoveď, no neviem sa k tomu odhodlať. Všetko ma to ničí. Som podráždená, negatívna ..ešte aj na ľudí okolo, ktorí s tým nič nemajú. Do toho sme sa s priateľom sťahovali do vlastného bytu. Kúpili sme si 2-izbový byt, nové auto...proste situácia v živote, ktorá spôsobuje tiež stres, ale taký príjemný. Každý mi vraví, že je to jedno z najkrajších období v živote, keď sa človek osamostatní, plánuje si budúcnosť, no ja sa nedokážem z ničoho tešiť. Aj priateľ to na mne vidí. Koľkokrát sa ma spýta, či sa neteším, že sme si kúpili tamto, alebo boli hentam... a ja len pokrčím plecami. Cítim už aj fyzicky na sebe, že nevládzem. Denne ma bolí hlava, mám problémy s chrbticou, stále som chorá, teraz sa mi objavil problém s platničkou asi, musím s tým ísť k lekárovi. Nespím dobre, dlho som hore, denne som unavená, vyčerpaná,už sa mi aj snva o tej blbej práci. Práca je to fajn, tá ma aj baví, ale to čo je tu okolo je neznesiteľné. Novú prácu zatiaľ nájdenú nemám..aj preto sa stresujem. Práve nám s priateľom spustili hypotéku, bojím sa, že si narýchlo nenájdem niečo dobré. Plat tu mám výborný - až nadpriemerný, ale denne som psychicky zničená. Od nového roka managerovi úplne preplo. Nikdy nič nevedel o našej práci, čo s kolegyňami robíme- a vraj manager. človek má navalené toľko, že aj keď chodí o hodinu skôr do práce a o hodinu neskôr z práce nestíha. A odpoveď na to- deň má 24 hodín, keď iní ľudia stíhajú za 8 hodín spraviť robotu, vraj kde bude chyba. Lenže majú primerané množstvo práce, nie za dvoch či za troch. Keď sme pýtali posilu do tímu - vraj nech sa páči, ale strhne to nám z výplaty - na to máme rovno zabudnúť. Všetko nám chce zosobňovať- aj to, čo s nami nemá nič spoločné, priemeruje všetko...a práca s ľuďmi sa nedá priemerovať, dokonca nás začal buzerovať, že si máme každý deň písať každú minútu čo robíme- lebo vraj naše úkony sú na 5 minút - pritom niektoré veci vybaviť a zariadiť trvá aj mesiac či dva - ale podľa neho 5 min. Denne písať každú minútu? To sme v práci ešte dlhšie, lebo to zdržuje a ešte viac stresuje.Každý deň porada o jeho preslove - buzerácia, je arogantný, len nás ponižuje, ako nič nevieme - lebo veď sme ženy, tak ako by sme aj mohli. Chcete svoju prácu obhájiť, vyargumentovať si veci? Zabudnite - Ešte raz...hovorím ja.. a čo poviem ja to platí, nemáte čo rozprávať a pod. Môžete sa aj roztrhať, náhodou nejaký projekt nevyjde - nie vašou vinou, ale klient čosi pokazí, alebo nejaké iné okolnosti - v tomto biznise sa to stáva - ale nezaujíma nikoho čo ste spravili pre to... proste vy za to možete, úloha nesplnená a podľa neho ste za tie dni vlastne nič nerobili - čiže to pocítite. Sám nič nerobí - len buzeruje. Zastupiteľnosť v práci žiadna. Chcete ísť na dovolenku - max 5 dní - týždeň predtým ste nonstop v práci - lebo treba vyriešiť všetko dopredu, prídete z dovolenky, všetko sa na Vás zosype. Naposledy som skončila v 39 horúčkach - 2 dni doma- potvrdenie od lekárky som doniesla, v horúčke som doma ležala s počítačom a telef=onom na uchu, robila z domu a bola som nútená vziať si dva dni riadnej dovolenky. S ničím sa nedá maródovať, lebo vraj čí so soplíkom, nevieme telefonovať, alebo nás pichne v boku a už bežíme doktorovi. Zmanipuloval dve kolegyne - snažia sa nás - mna aj 2 kolegyne v kancli vyšachovať. Na poslednom teambuildingu jednej úplne preplo - a ziapala po mne jak vyšinutá , nechcela som ísť na diskotéku - držím smútok po mamininej smrti - že to , že mi mater zomrela je moj problém, to nikoho nezaujíma, kazím celý teambuilding, keď sa povie že sa ide, tak mám ísť a pod. blbosti. Proste des. Keď som po Vianociach prišla do práce zničená z maminej smrti - kolegyne s ktorými robím v kancli chápali . Manager prišiel na poradu vyrehnený - že čo, veď aspoň to už mám za sebou. Pozerala som v šoku, že čo? Som z toho všetkého denne zničená. Priateľ ma síce podporil, že aj keď odídem, bude stáť pri mne, ale radšej chce, aby som odišla tak, že ostanem tehotná. Aj materská by mi vyšla pekná, aj by som neodišla v zlom. Ale ja v takomto stave nad tehotenstvom ani len neuvažujem. Neviem ako ďalej, neviem sa odhodlať, a to ma asi najviac ničí. Baba, ktorá bola vo firme predomnou, čo som ju nahradila, mala tiez svoje osobné, rodinné problémy a henten ju z firmy doslova vyštval. Začal jej denne robiť peklo v práci, plakávala vraj ...a aj chudera dopadla.. preplo jej. Ani neviem čo čakám, či radu, či niekoho podobnú skúsenosť v takejto situácii, viem že chcem odísť, len sa neviem odhodlať, keďže nemám nič nájdené. Celkovo som frustrovaná - z práce, zo života, zo všetkého.

zuzina25
autor
25. apr 2019

@ceklis ďakujem ti 🙂 no to ma mrzí, že si skončila až tak...tomu sa ja chcem vyhnúť, hoci užod toho nemám ďaleko. Tiež to prenášam na priateľa..tomu sa už tiež sníva o mojej praci :/ nechcem pokaziť ešte aj vzťah, ktorý mame

zuzina25
autor
25. apr 2019

@pribinak ten smutok by človek časom aj zvladol v tichosti sam pre seba... každý si musíme isté veci odsmútiť a po svojom...ale prečo su niektorí ľudia tak primitívni, že takéto veci pustia z úst, neviem. Sami nič podobné nezažili - zatiaľ...ale tak Božie mlyny melú aj pre nich ..snáď

bluka2
25. apr 2019

Dobre ti radia, z práce preč hocijakým spôsobom, uvidíš ako ti odľahne a budeš sa čudovať, že prečo si to neurobila skôr. Tiež som mala tú česť a takým typom šéfa(manažéra)

bmuller
25. apr 2019

@zuzina25 ahoj. mas to tazke na viacerych frontoch...., strata maminy za kratku dobu nepreboli, to je prirodzene smutit niekolko mesiacov ☹
no ale tym kolegom a kolegyniam v praci by si sa mala postavit a ukazat im odkial-pokial, aj ked na to nemas mozno chut ani povahu. skus aplikovat ironiu, sarkazmus, uskrny a pod. nedaj na sebe znat, ani keby ta ich poznamky neviem ako urazili ci zaboleli, musis sa tvarit (aj ked to budes len hrat), ze si v pohode. nic tak blbca a sikanera nena.erie, ako ked jeho usilie nema ucinok na "obet", pripadne, ked si z neho jeho terc robi srandu. nesetri ich, oni ta tiez nesetria. nie naschvaly - ale primerane branit sa je tvoje pravo. ironia a poker face su velmi dobre zbrane, ktore vedia odstavit vodu na mlyn 😉

zuzina25
autor
25. apr 2019

@stasticko_237 Ďakujem ❤ tiež mám ,,len 30,, rokov 🙂 Po vyške sm robila asi 3apol roka inde..za oveľa menší plat, ale potrebovala som sa postaviť na vlastné nohy ..preto som zmenila prácu. A gratulujem k šťastnej správe. Ja by som aj rada bábo, ale zas uvedomujem si, že by som v takomto stave riskovala... potrebujem sa dať dokopy - fyzicky aj psychicky. výpoveď mám už dlhšie nachystanú v šufliku 🙂 len som ju ešte nevytiahla... 🙂

sandri
25. apr 2019

@zuzina25 a na co cakas? Ja idem dat vypoves buduci tyzden 🙂 pracujem na 1/2 uvazok, ovela nizsia pozicia, vzala som ju len kvoli moznosti robit z casti z domu a za dobre peniaze, ale je tam strasny mikromanazment, bez schvalenia nesmiem vobec nic spravit a po 8 mesiacoch toho mam dost. Cakam kym skonci april a koncim (aby som skoncila k 30.6.

zuzina25
autor
25. apr 2019

@lanvinka neviem presne koľko môže byť človek PN - nikdy som nePN-kovala, no, nemali by ale ver mi, že aj počas PN sa dá prepustiť, tam by to bolo možné. hyeny je slabé slovo... kolegyni z kancelárie pred asi pol rokom zomrel nevlastný otec. Bol už starší a chorý, kým bol ešte v nemocnici, nahlásila - managerovi, že bude potrebovať voľno, že pôjde za ním do DE. Ten sa spýtal kolko má rokov...a povedal jej, že čo rieši...to je otázka 1-2 týždňov, šak v tom veku koľko tu chce ešte strašiť . Toľko na dokreslenie obrazu. človek niekedy v údive ani nereaguje..jednak preto, že na takéto veci ani nedokáže a aj preto, že sa nezníži na úroveň týchto bezcitných hyen. &Ja to skôr vidím na tú výpoveď asi.

zuzina25
autor
25. apr 2019

@miroslavaa31 to je svätá pravda, čo píšeš, viem to aj vďaka mamine 🙂 čo je to zdravie, a že to máme len jedno

saskia_98
25. apr 2019

@zuzina25 marodovat mozes necely rok sa mi zda 11 mesiacov, vyhadzov pocas pn ? Take kontroly by som im do firmy poslala ze by sa poskladali. Nemozu ta vyhodit pokial si na pn a zmluvu mas na neurcito. Nicoho sa neboj a s chrbticou sa da marodovat velmi dlho, dalej tvoja psychika.. Neboj nic, vsetko je raz po prvy krat. V tej robote jednoducho zostat nemozes a vypoved by som nedavala. Ak by si nahodou pocas pn otehotnela super, ak nie je, tak po ukonceni pn mas 6 mesiacov podporu. Mas rok a pol k dobru a za ten cas sa das dokopy uvidis. 😊

saskia_98
25. apr 2019

@saskia_98 Oprava, marodovat mozes 52 tyzdnov, co je cely rok. ☺

lanvinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lanvinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka54321
25. apr 2019

@zuzina25 utekaj prec

zuzina25
autor
26. apr 2019

@bmuller prečítala som si tie články a okrem toho sexu sedí absolútne všetko :D prečítala som to aj 2 kolegyniam tu v kancelárii a tie len zhrozene počúvali, lebo absolútne všetko na neho sedí

zuzina25
autor
26. apr 2019

@mala_hobitka presne to som povedala aj priateľovi, že v takomto psychickom a fyzickom stave sa na tehotenstvo proste necítim a nechcem riskovať.

bmuller
26. apr 2019

@zuzina25 zial, to o zvysenom mnozstve psychopatov na veducich poziciach (asi to plati najviac o firmach zameranych na zisk a vykon) je uz znamy fakt, je o tom kopa clankov a prednasok psychiatrov... ono pre firmu maju velky prinos, lebo tu zaujimaju vysledky, a nie ako boli dosiahnute - bezcitnym natlakom na zamestnancov a pod.., horsie je, ked niekoho takeho realne stretnes v zivote, ako sa to stalo vo vasej praci ☹ tak zatial treba zatat zuby a co najpevnejsie nervy 😖
(osobne si myslim, ze sice take psychopaticke crty clovek musi mat sam o sebe, ale vyrazne k tomu moze prispievat skutocnost, ze napr. im zo strany rodicov bolo vzdy ustupovane a nestanovene hranice, tak si myslia, ze su panmi sveta, alebo naopak, boli na nich rodicia prisni a oni sa teraz vrsia na podriadenych)

rembura
26. apr 2019

@bmuller co pises je velkou pravdou, ale niektori sa ukazu az casom, ale je to pravdou, tiez som mala tu cest viacerych takych stretnut a teda musim povedat, ze od takych ludi je najlepsie sa drzat co najdalej!

evasustiakova
26. apr 2019

Určite si veľmi šikovná baba čo sa práce týka keď si robíš svoju robotu dobre a este pod takým nátlakom...takže sa neboj že si robotu nenájdeš...v prvom rade by som sa vypísala a viac nech ťa nezaujíma ...oddýchni si doma pri partnerovi..budeš mať vychádzky choďte von odreaguj sa...a po pár tyzdnoch si zacni hladat novú prácu ...všetko dobré dopadne...ak sa na babo necítiš tak to ešte nerob...počkaj kým sa dáš do pohody a babo príde samo 😊 myslí na to že ťa chce partner podržať ....určite si nájdeš lepšiu robotu s lepším kolektívom a lepšími kolegyňami !!!! Držím všetky palceky 🙂🙂🙂

mala_hobitka
26. apr 2019

@zuzina25 inak by ma zaujimalo co je to za firmu...ako varovanie ze tam nerobit

zuzina25
autor
26. apr 2019

@mala_hobitka firma je ok aj práca.. len hold, inde je problém. :/ často som počula, že ľudia odchádzajú z práce, hoci majú stabilné miesto v prosperujúcich firmách, práca ich baví, dokonca aj dobrý plat, ale nadriadení alebo kolegovia sú tá príčina prečo. To bude aj môj prípad :/

sandri
26. apr 2019

@zuzina25 ja som odisla z rovnakeho dovodu z prvej prace. Praca super, aj kolektiv, ale sef a majitel v jednom totalny psychopat. Bola som prva, kto dal vypoved, nasledne do pol roka odisli vsetci 😂 odvtedy je tam strasna fluktuacia, stale hladaju ludi. Ked som odchadzala, mala som velke obavy z buducnosti, teraz spatne mozem povedat, ze to bolo moje najlepsie rozhodnutie 😊

juriva
27. apr 2019

Ja som podobne zazila...po 3 r som sefovi povdala ze je k...t a odisla som🙂
Ta ulavaaaaa

kika52621
27. apr 2019

Podľa mňsi vyhorela a si psichycky na dne si unavená aj z toho, že ráno vstanes...ja by som odišla išla na úrad práce oddýchla si dala sa do poriadku a nasla si novú prácu... Alebo skus otehotnieť hodíš sa hneď a PN a z PN pôjdeš rovno na materskú.

gia111
27. apr 2019

Ahoj, začni sa ľúbim. Malé Veľké radosti, šálka čaju na terase keď prší...pusti tú prácu, povedz si kto v skutočnosti si, oceň všetko dobré čo na Tebe vidí okolie ale hlavne sama na sebe. Postupne pomaličky zdvihni hlavu, veď Tvoja mamina by chcela , aby si si život užívala a žila naplno. Moja mama, ktorá zomrela bola vždy v živote iba vietor do mojich placiet, jej sila a odhodlanie žiť nanovo a odvážne ma poháňa vpred a ak tak nežila, Ty už môžeš. Zvidhni hlavu a ži pre seba, môj otec je zlatý človek, ale má tiež iný uhol pohľadu, už sa neboj povedať, životu, že chceš byť Šťastná a zaslúžiš si To. Nájdi si kruh žien::: správnych podporujúcich nie sťažujúcich. Pozri sa na každú vec či takto skutočne chceš žiť::::Objimam ťa, ide to . Keď sa otočíš za pár rokov uvidíš, akú zmenu si zvládla, len si to dovoľ, choď ešte dnes a vypadni zo streotypu ťažoby.

miyya
27. apr 2019

@zuzina25 ten manažér musí mať nejaké problémy v živote a pri Vas si to kompenzuje. Skúste v práci zistiť niečo viac. Nieje majiteľom firmyl, len bežný zamestnanec. Možno tlačia aj na neho alebo si niečo kompenzuje. Každý skúsený manažér vie, ze takto sa to nerobí. Efekt minimálny a ľudia majú väčšiu chybovost. Máš ťažké obdobie, si hrdinka že stále ideš ďalej a bojujes. Drz sa. Ničoho sa neboj, premysli si to cele. Ak by sa dalo pár dní voľna a zmiznúť od toho a urobiť si odstup. Predtým nez by som dala výpoveď by som sa ním o tom tlaku co Vám robí porozprávala alebo šla priamo za majitelom. Zober to tak, ze ak odídeš bude sikanovat ďalej. Uvidíš, možno sa veci zmenia a odísť nebude potrebné.

tetapetra
27. apr 2019

@zuzina25 https://nevyhoreni.forbes.sk presne tu ťa vidím.

pasadena
27. apr 2019

@zuzina25 Máš to ťažké, mrzí ma tvoja strata.
S prácou by som sa netrápila, resp. to by bolo to posledné, pre čo by som mala nejaké výčitky.
Choď k obvodnému, povedz v skratke čo sa u vás v práci deje. Povedz že potrebuješ navštíviť aj psychológa, že ti je z toho celého ťažko. A daj sa vypísať na PN. Maródovať môžeš aj rok a za ten čas ťa nesmú vyhodiť (taký je Zákonník práce). Dovtedy sa daj dokopy, máš čas hľadať novú prácu atď. V robote nech sa tamten aj pototo... Ja neviem kam chce zájsť a k čomu chce dospieť, ale iný už nebude a škoda šikovnej mladej baby. No nie? Musela by si byť na hlavu keby si tam chcela zostať za takých podmienok.
Choď na PN a keď sa s tým vysporiadaš, môžeš ísť na materskú 🙂 Držím palce nech to vyjde.

evkatk
27. apr 2019

Neviem akú máš prácu, no ak je dobre platená, teraz, keď nabieha hypotéka, zariaďovanie, atď., výpoveď by bola hlúposťou. Ako dlhoročná riaditeľka môžem Ti potvrdiť, že uchádzačky o prácu, ktoré dali výpoveď vážne neberú. Nikto však nevie, čo tomu predchádzalo, hádžu sa do jedného koša: " Keď sa im nepáčilo tam, možno sa im nebude páčiť u nás a iba narobia problémy". Dlhé roky som proti týmto názorom bojovala so svojimi zástupcami pre personalistiku. Najlepší nápad je naozaj ísť na materskú. Pri Tvojich zdravotných problémoch mamičkou byť môžeš, ale tiež môžeš byť vypísaná už počas tehotenstva. Materstvo, nové povinnosti a zodpovednosti sú veľkou zmenou a veľkú zmenu potrebuješ, aby sa Ti myšlienky obrátili aj na niečo krásne a uvidíš. Aj zdravie sa výrazne zlepší. Ak chceš rodinu, je to príhodná chvíľa a obráť svoje stresové problémy naruby. Držím palce

liaka
27. apr 2019

@zuzina25 aj ja mam v praci uplne to iste. Zatrhol manazer vsetky odmeny, premie, vsetko nam dava zaplatit. Je to psychicky teror.