Som len príliš citlivá?

2. mar 2024

Ahojte, dnes som išla k susedom na návštevu a bola tam aj moja svokra so švagrinou. Hneď ako som si sadla, tak som do pléna povedala, že dnes to kino bolo s dcérkou náročné s svokra na to: "Však ja stále hovorím, že xxx je ekrazit."
Neverila som tomu, čo som počula tak som sa len opýtala "Prosím?"
Svokra vetu zopakovala. Zo slušnosti som sa zmohla akurát na to, že ma mrzí, že svoju vnučku nazvala ekrazit. Z návštevy som odchádzala celkom vykoľajená a smutná. Ako by ste reagovali vy? Dotklo by sa vás to alebo som len precitlivená?

stellarstar
2. mar 2024

Joj kolko razy bolo mne resp mame povedané ze som ekrazit a sme tu obe a mama sa neurazila a ani ja by som sa neurazila. Určite to nemyslela doslova vážne

morusha
2. mar 2024

Svokra to asi nemyslela v zlom, nepovedala to žartovne? Mňa osobne by sa to ale nedotklo.

4stanka4
2. mar 2024

Ak je dcérka energický živel, nezmar tak by som sa neurazila.

muchacici
2. mar 2024

No podľa toho, akým spôsobom to bolo podané. Ak žartovne a dcéra je huncúlik, tak by som to neriešila. Ale ak by to bolo povedané štýlom, že to tvoje problémové decko blé, tak určite by sa mi to nepáčilo

sense
2. mar 2024

Ak je dcéra náročná a je to živel tak nevidím nic na úrazenie
Keďže to slovo znamená trhavinna a ty sama. Si povedala ze to bolo s dcérou náročné

autor
2. mar 2024

@muchacici žartom to nebolo

7miriam77
2. mar 2024

...podľa mňa tu poznámku si mohla kľudne odpustiť. Neviem si predstaviť, že by som tak vravela či na svoju dcéru a v budúcnosti na svoju vnučku. A nie som precitlivena. No na druhej strane, ty si poznamenala , že kino bolo s dcérkou náročné.....a možno ti ona chcela len nejako dať súhlas...

dzulli1980
2. mar 2024

Hej, si precitlivelá ... ja som koľkokrát počula, že dcéra je lapaj, neriadená strela, divočák atď. ... však je, nemám s tým problém ... a sama si povedala, že "kino s ňou bolo náročné" ... Ty máš podľa mňa kus osobnejší problém so svokrou ako toto.

natall113
2. mar 2024

Dotknúť by sa má to nedotklo ale nemám rada také reči je ine povedať že je nezbednik a iné povedať že je ekrazit

nikaeli
2. mar 2024

Ja som také slovo ešte ani nepočula - čo to znamená? teda google mi to preložil ako výbušninu, no v spojení s dieťaťom/ človekom som to nikdy nepočula 🤷🏻‍♀️

anjelicek26
2. mar 2024

Ved ty si o dcére povedala to isté,len inými slovami..

prasiatko30
2. mar 2024

Pokial je dieta zive a je neposedne tak co ti mala povedat, ze to s nou nevies a preto ti vyvadzala?

0silvia0
2. mar 2024

Nabuduce povedz, ze si si kino s dcerou super uzila. Hovor pozitivne veci, aj druhi sa tou pozitivitou inspiruju. K slovu ekrazit sa neviem vyjadrit, v zivote som to nepocula v suvislosti s detmi.

autor
2. mar 2024

Tu ide vyslovene o slovo "ekrazit", na trojročné dievčatko v obdobi vzdoru sa dá povedať aj inak. Toto bolo cez.

muchacici
2. mar 2024

No mňa by sa to tiež "dotklo", ale asi by som povedala na to niečo v zmysle, no áno, je to moja nezbednica, ale asi to máte v rodine, lebo takých ekrazitov je tu viac 😃 že ani dcérine deti nie sú dokonalé

mikadooo
2. mar 2024

No ja mám 3 ekrazity doma, ja by som sa akurát tak dobre zasmiala. My sme dnes sa stavili na hodinku u svokrovcov a keď sme odchádzali, tak hovorím medzi dverami, že už cirkus humberto odchádza, už bude kľud v paneláku.a svokrička zlatá, že ale veď boli celkom ticho dnes 😂🤪 (neboli, suseda zdola pravidelne trieska na radiátor, keď sme tam na návšteve a to sa fakt snažíme, aby to bolo znesiteľné). Kašli na to, tak máš doma proste živel 🙂.

muchacici
2. mar 2024

A určite sa mi nepáči používanie takých výrazov, tiež by som to kľudne povedala, alebo je to okej vravieť všetkým v rodine ako uznám za vhodné. A ďalšia vec, no a čo, že si povedala, že kino bolo náročné, hneď nemusia mať také názvy pre dieťa. Tiež sa mi niečo také stalo, keď dvojročný syn, riadny huncút, nechtiac udrel moju mamu, podotýkam nechtiac, a ona sa rozčúlila a v hneve mu povedala, že "choď do riti" 😲 tak som hneď vravela, že to nie je v poriadku niečo také hovoriť malému decku. Samozrejme sa strhla hádka, lebo som si dovolila nečušať, ale rázne som povedala, že čo už nie a že to nebudem tolerovať. Odvtedy sa už nič také nikdy nezopakovalo, hranice určené 🙂 Najmä ako vravíš, nebolo to nijako žartovne podané

domak2
2. mar 2024

Tak ja som ešte nikdy nepočula, aby človek na niekoho povedal, že je ekrazit. Skôr na podomácky vyrobene čučo 😅 Ale zas mi to ani nepríde neviem ako negatívne ci urážlivé

kukuk29
2. mar 2024

No ja som.sa zarazila na tvojom vyjadreni ze kino s vlastnou dcerkou bolo narocne.... cize svokra asi pozna svoju vnucku ked ty len navstevu kina s nou hodnotis ako narocnu cinnost 🙂

vilma7
2. mar 2024

Tak záleží či taka tvoja dcérka je alebo nie je. Ak je momentálne výbušné, možno sama by som toto pomenovanie "zo srandy" povedala.
Ale druhé, trepať 3 r.dieta do kina, keď má obdobie vzdoru asi tiež nebol rozumný nápad. Ja som minule hľadala nejakú rozprávku pre dieťa od 4 r. A nič. Na com ste boli?
Podľa mňa je dcéra ešte na kino veľmi malá, takže sa nečuduj že to tak dopadlo.

yelena159
2. mar 2024

Čo je to ekrazit?

januska12323
2. mar 2024

Ekrazit je vypálené domáce čo ti vypáli všetky bunky, v spojení s dieťaťom som to ešte nepočula. Ak to je v zmysle akčné neposedné dieťa tak neviem prečo sa urážaš.

pralinka25
2. mar 2024

hoci som tiez to slovo v spojitosti s clovekom nepocula nedotklo by sa ma to vobec. ale mna sa nedotyka takmer nic.

anketkarka
3. mar 2024

Keď je to len slovo a starká sa k vnučke správa pekne, tak niet čo riešiť. Ak je dieťa náročné a ona ho nezvláda, tak možno len využila príležitosť Ti to povedať. Nie každá starká musí mať nutne dosť energie na živé vnúča. A keď poznám zrelosť svojho dieťaťa, že kino by bolo utrpenie, tak s ním ešte do kina v 3 rokoch nejdem.

zooeynka
3. mar 2024

Ano, prehanas. Ak mas divoke dieta tak svokra len pomenovala realitu. Pivedala ti to do oci, nie poza chrbat, viac by ma sralo keby kydala na moje dieta poza moj chrbat. Hned si jej mala splechnut ze "veru svokricka, bolo to s nou dnes narocne, vy by ste to vo vasom veku uz nezvladla s nou". Neprezivaj to tak.

olimuc
3. mar 2024

Mozno Ti len chcela naznacil, ze tvoje 3 rocne dieta v obdobi vzdoru este nezvlada kino a “Tiche” aktivity ale potrebuje behat atd … mozno ju svokra tiez nezvlada … tak to ber ako znamenie, ze nemas ziadat o pripadne strazenie 🤷🏻‍♀️ tazko z jednej situacie posudit

minenkak
3. mar 2024

Chudatko trojročné dievčatko,tvoja princezná bola označená ako ekrazit, strašné,však ak má moc energie a nedá sa s ňou nikde vydržať v poslednej dobe,tak asi ma svokra pravdu .

aurora33
3. mar 2024

Vsak ale sama si napísala, že hneď ako si si sadla si povedala, že dnes bolo kino s dcérou náročné. Takže ty mozes a svokra nie? Ja keď niekde prídem sa najskôr pozdravím a opýtam ako sa majú a nie že si len sadnem a hneď prvou vetou sa sťažujem na dieťa.

autor
3. mar 2024

@aurora33 tu ide vyslovene len o to otrasné slovo. Je ok ak zhodnotí, že je náročná ale nie takým pomenovaním

aurora33
3. mar 2024

Tak si sa mala hneď ozvať, že si neželáš aby tvoje dieťa označovala takým otrasným slovom. Tu sa ozvať vieš a tam nie?