Som na PN zo stresu z manžela

26. máj 2023

Ahojte baby, Som na PN zo stresu z manžela lebo stale provokuje a nerešpektuje ma ako manzelku, neustále na syna kričí... intimita uz rok nic nemame a on nespolupracuje, stale len ja mozem za všetko, a chcem sa hadat. V práci som sa nevedela sústrediť a mam uzkost, tak som išla na PN, lebo chcem navštívit psychológa...
On so svokrou sa dohodli (že svokra a jej priatel pridu na navštivu a pozvu nas niekam na obed) a som mu povedala ze som na PN kvoli stres, a nerada teraz stretavam s ludmi a hrat sa na štastnu rodinu s tebou. Možes ty s malym, ja nebudem doma mozem ist von na prichadzku. Alebo možete ist niekam... on mi povedal co robim zo seba ako mam horucku a ležim... potom jej napisla ze ona ma stres z prace a nechce ist niekam si sadnut🤥 ale oni mozu prist
Neviem co mam robit ci fakt idem von, alevo im poviem co sa deje ked pridu... nechapem som zufala

daniela2202
26. máj 2023

@alchemilkazltozelena 😂😂👍👍

sissy27
26. máj 2023

@ariannazara zavislost, strach z neznama… teraz ma ake-take istoty, vie s cim moze ratat… tie ktore to nezazili alebo tie, ktore sme si tym presli, tym sa lahko mudruje, hlavne spoza klavesnice 🙃 ale urobit ten krok do neznama nie je lahke. Potom uz je vsetko ovela lahsie ako si teraz mysli, len sa musi odhodlat…
A este ked ako bonus dostane vysmech za nezvladnutu slovencinu, to ju akurat tak utvrdi v tom, ze mozno fakt je na nic…

makica
26. máj 2023

Na tvojom mieste by som si nezobrala pn, ale dovolenku. Svokru by som pozvala na navstevu a povedala by som jej co sa deje a ako sa jej synacik sprava ku vam. Jemu by som povedala, ze ma dva tyzdne na to, aby sa nad vasim vztahom a svojim spravanim hlbsie zamyslel a ja by som sa s malym zbalila a vybrala na navstevu k rodine... Ako fakt, tebe by prospelo skor vypadnut z toho prostredia na chvilu, nasadit si magnezko, stravit cas s rodinou, vycistit si mysel...chapem ze to mas tazke, vlastne v cudzine, bez podpory rodiny. A chcem ta pochvalit aj ako zvladas slovencinu👍 na to, ze nie si Slovenka.

dana802
26. máj 2023

@katkati ako to že by sa púšťal do mňa to by som si možno keby bol naozaj dobrý otec starostlivo že vidím že to dieťa ho miluje tak by som si možno pár krát zakúpila do jazyka ale len do času kým proste nepochopí náš syn že občas to nevide ale to už je moja maximálna dobrota že ok dajak to dám šak počkám a všetko mu spočítané ešte bude plakať a prosiť aby som ostala ale smola ale keby som videla že bezdôvodne vybuchuje a buzeruje a bije moje dieťa a snaží sa ho položiť ach ten by utekal a prosil by aby sa už nikdy nemusel vrátiť domov a este by nechal aj byť aj auto a kúpil by si letenky niekam do piiip aj mám skoro muža 6 rokov iba a teiz sa pohadame na hlupostiach občas aj mne príde ľúto čo povie alebo má dozerie tak že mu poviem buď tá zabijem alebo skončím na praskoch to sú také fázy ale milujeme sa posmejeme sa a ja mu nikdy nedostanem nič dlžná takže mi si rozumieme pre niekoho to vyzerá že ich bože a pre nás je to len podpichivanie kto a koho ale ty máš chrániť svoje dieťa nie len seba to sa nebojím že keď ostane s ním sám že mu niečo urobí alebo že stratí kontrolu šak ti zničí dieťa a ty sedíš doma a premýšľas či chce byť s tebou haloo zachraňuje si dieťa či už po fizickej citovej mentálnej a všetkých ostatných stránkach kto tu bude pre neho kto ochráni jeho komu sa vyrozpráva on šak toto by ťa málo naštartovať tak že pri každej pripomienke al hubu vypláchnutu kefou od záchodu kým by sa nenaučí správať slušne a potom by som ho aj tak poslala papap byť sama je niekedy lachsie ako toto môžeš v kude chodiť do práce áno tie peniažky sú tam také ale vieš že prídeš domov čaká ťa tam spokojné dieťa v klude bez stresu možno by si zvládla aj dva práce keby si mala kľud ako môj otec mlátil mamu 20 rokov a každý deň jej nezabudol povedať jaká je ale ani raz som ju nevidela plakať ak ju večer zabil ráno vstala prichystala nam desiatu a tvárila sa že nič ale ona si už v hlave skládka svoje predsa 3 deti a spoločná firma a to musela vyriešiť ako sa podeliť tak aby si to nevšimol pomaličky to nejako dávala a podarilo sa rozbehla firmu každému z nás kúpila dom ako dedičstvo plus firma ide ďalej v rodine a to iné kopance a 🥊 dostávala a kurvy domov si vodil halooooo ty máš jedno nebije tá len sa jednoducho sprva ako k.. a ty mu to toleruje a este tomu aj veríš ako prepáč ja by som mu povedala len toľko ak ja som piii tak ty vedúci imotentnych zaxoplwxovanich frustrovaných chudákov ktorý si vedia honit ego len sa slabších a dala mu jasne najavo že jeho slová sú pre mňa bla bla bla ešte by som sa mu smiala do tváre a také veci ach jaj tak sa zober a začni sa starať o budúcnosť seba a syna a radšej sama ako s toto čo ti to dá do života iba tí ho znechutí a budeš len smutná jebat život je len jeden a ty ho chces dať jemu 🤕🤕🤕🤯🤒🤒🤒🤮🤑🤮🤮🤮

katkati
26. máj 2023

@dana802 Ja nie som autorka.

kitycat
26. máj 2023

Pozvi si niekoho z rodiny na vypomoc kym si PN

dana802
26. máj 2023

@katkati prepáčte ale viete komu to bolo mierne aspoň dúfam som tu nová a este sa mi stane že kliknem kam nemám ešte raz prepáčte

katkati
26. máj 2023

@dana802 V pohode, aj mne sa to už stalo.

autor
26. máj 2023

Dakujem vam babi velmi pekne, ale chcem sa spytat o nieco. Lebo on nechcel povedat ze s nimi nebudem lebo mame problemy on chce sa tvarit ze sme stastna rodina vsetko v poriadku medzi nami...
Som mu povedala ked nechces im poslat spravu ty tak ja im to poslem aby nebudu prekvapeni, (ze mame problemy uz dlho, a stres mam doma nie v prace... a v nedelu nebudem doma, bude len on s malym...) on mi povedal: kludne im to posli aby budu vediet kto je tu šibnuty.

dana802
26. máj 2023

Ak im zavolá alebo napíše on určite to hodí na teba priprav sa na to radšej určite nepovie nič čim by sebe uškodil a keď prídu tak budeš hlavná téma a on to bude zľahčovať a že to tak so ženami určite nepovie pravdu s tým sa rozluc ak chces aby vedeli pravdu tak by som to zobrala do vlastných rúk a prečo vlastne on nechce aby niečo vedeli čo sa hanbí za seba

simona20201309
26. máj 2023

Zas to ze dal otec jednu facku chlapcovi, nemusí znamenať že je to tyran a bije ho pravidelne. Ani nevieme koľko má chlapec rokov. Tiež mi nedáva logiku, že otec šoféroval a dal synovi facku? Ako?
Okrem tejto jedinej veci nepíšeš jedinú vec, co sa medzi vami vlastne deje. Že musíš počkať 1minutu za odpoveďou, lebo rozmýšľa, čo ti ma odpovedať??? To vážne?
Ja neviem, ale mne naozaj prídeš ako sibnuta. Nemusíš sa hrať na šťastnú rodinku, ale jeho rodicia za nič nemôžu ani vaše dieťa, tak nerozumiem prečo robíš ten cirkus.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
podmostom
27. máj 2023

Ahoj vôbec nerieš co napísal svokre. Je možné že by sa aj tak postavila na jeho stranu. Hlavne že si sa objednala k tomu psychológovi, aj psychiatrovi. Tam ti pomôžu, my tu nie. Jedna správa svokre je len jeden z mnohých problémov čo máte. On proste chce aby si ho poslúchala, nesťažovala sa a navonok sa tvárila, že ste ok. Držím ti palce nech toto dobre dopadne, hlavne že si vyhľadala pomoc a neostávas na to sama.

mamina7070
27. máj 2023

neobhajujem ho ale co predchadzalo tej facke? zopakovalo sa tomcinbolo to len ten jeden raz?

katkati
27. máj 2023

@simona20201309 Žiadne dieťa si nezaslúži facku. Jemu by sa páčilo, keby ho niekto fackoval?

zmrzlinka2021
27. máj 2023

@simona20201309 To hadam nemyslis vazne - v ziadnom pripade nemozes nikoho fackovat a uz vobec nie napadnut 4 rocne dieta. Ked si potrebuje clvoek ulavit, nech si najde seberovneho, nie atakovat dieta

zmrzlinka2021
27. máj 2023

Autorka,

z toho co pises mne vyplyva, ze mate absolutne a dlhodobo rozvrateny a celkovo nefunkcny vztah. Skuste vyskusat partnersku poradnu, kde odbornik bude s vami oboma pracovat.

katkati
27. máj 2023

Najsmutnejšie na tom je, že niektoré deti majú rodičov, kde pre obidvoch je fackovanie, výchovná po hlave, ale aj oveľa horšie, výchovný prostriedok. Asi nemajú naviac. Chudák deti, ony sa na svet nepýtali, tak im ten život, ktorý je aj tak ťažký, nerobte ešte ťažším.

simona20201309
27. máj 2023

@katkati staraj sa o svoje deti hlavne
Autorka napísala až teraz, že ide o 4r dieta.
Ja osobne svoje deti nebijem, ale zas to dramatizovanie jednej vychovnej je totálne trápne a smiešne. Vyrastala som v dobe, keď bola facka bežná ešte aj od učiteľa. To nerobí z dotyčného najväčšieho svinara na svete. Niekedy bol tento štýl výchovy bežný a ešte aj dnes sú tieto pozostatky výchovy u niektorých rodičov normálne. Pravdepodobne bol otec vychovavany rovnako. A hľa.... jeho rodicia ho prídu navštíviť. Takže neodsudzuj a neppsudzuj.
Z môjho pohľadu by sa mali robiť psychotesty pri každom kto plánuje deti...
Ja ho neospravedlnujem, ale neznamená to hneď, že to musí byť otrasný a príšerný chlap.
Skratka to inak nevie, neovladne sa.
Na deťoch sa páchajú oveľa väčšie trestné činy psychického rázu.
V tomto prípade nevie kto je väčší tyran. Ci ten, čo dal facku dieťaťu, alebo ta, co leží doma v depresiach a prenáša celú atmosféru na svoje dieťa.
Podla mna je taka striedavá starostlivosť horšia ako 100 faciek.....

simona20201309
27. máj 2023

@katkati takže sa tu nehrajme na modernú emancipovanu spoločnosť, keďže už len mizivé percento rodičov dokáže dieťaťu zachovať milujúci domov a harmonicku rodinu

katkati
27. máj 2023

@simona20201309 Ten v depresiách za svoju chorobu nemôže a svoje deti tým neponizuje, chápeš ten rozdiel, keď niekto niečo urobí úmyselne? Tolerovala by si facky aj na sebe?

mamina7070
27. máj 2023

@katkati ty si zatila depresivneho rodica co sa nechcel poriadne liecit ?
asi nie lebo by si vedela ze facka raz za uhorsky rok (a este zasluzena) je oproti tomu nic ako znasat depresivnu matku co sa rochni sebalutosti a nici vsetkych okolo

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona20201309
27. máj 2023

@katkati vieš čo... dostala som par krat v živote. Zaslúžene. Áno, nebola som v tej chvíli nadšená, ale ani za to teraz nepošlem svoju mamu do väzenia, ani z nej nebudem robiť ubohu zlú ženu a ani nevycitam otcovi že sme od nej nezutekali. Vieš aká je to žena? Najlepsia mama o akej mohlo mnoho detí len snívať a to co dokázala a zvládla, naozaj zvládne malo kto. A mohla by som tu o nej pisat pozitív na 60stran. Naopak moja kamoskaza celý život nedostala ani jednu na zadok od svojich rodičov. Už 20r s nimi nie je v kontakte. Spomína len na to, ako ju mama urazala a ponizovala. Takže naozaj sa to dnes dramataizuje viac ako je potrebné.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkati
27. máj 2023

@mamula20 Ale na druhej strane, deti rodičov, ktorí vychovávajú bitkou, učia tie deti, že bitka je niečo normálne a tak ich zmanipulujú, že ti si zaslúžili, že to z nich urobí lepšieho človeka. Opak je pravdou. Svoje problémy budú riešiť násilím a budú propagovať názor, že bitka im pomohla, tak prečo nebiť aj iných. Česť výnimkám, ktorí si uvedomia, že to bolo zlé a nikdy neublížia inému človekovi. A neverím, že kto dokáže ublížiť fyzicky, tak nedokáže ublížiť aj psychicky.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
27. máj 2023

Povedz, že si na pn a máš byť doma, lebo kontrola. A premysli si, či ti ten vzťah s mužom stojí za to. Ja by som sa v takomto prípade už zberala pomaličky na odchod.

oliolijanka
27. máj 2023

My ti tazko poradime. Odkial pochadzas?
My nevieme odhadnut tvoj temperament ani z tvojho popisu nevieme usudit, ci tvoj chlap sa sprava nenormalne.

Ze to doma mate neprijemne, to chapem. Aj ludia s rovnakym temperamentom, tradiciami, hodnotami, rodinnymi vztahmi to mavaju tazke.
Ocakavas od manzela nieco, co on ti nevie dat a on ocakava nieco, o com ty netusis.
Vseobecne plati, ze ak sa ti niekde nepaci, mozes odist.
Akokolvek to tazko vyzera, zvladnes to. Nejaky rok dva budu tazke, potom uz ti bude dobre.
Kazdemu sa tazko odchadza do neistoty.