Môžem úplne ignorovať svokru?

14. nov 2022

Ženy blíži sa čas Vianoc a mňa máta otázka, môžem úplne odignorovať svokru ?
Svokra mi veľmi ubližovala, škaredo sa ku mne správala, škaredé veci mi rozprávala, ako matku ma vôbec nerešpektuje. Nebudem to tu konkretizovať, len poviem že sa ku mne správa ako k hovnu na ceste, napriek tomu že vždy som napiekla, uvarila, upratala, starala sa. Jej syn má pri mne každý deň teplé jedlo, 2x do týždňa pečiem koláč, starám sa o domácnosť, záhradu, dieťa, zvieratká. Všetci chodia čistý, voňavý.
Môžem na Vianoce odmietnuť tam ísť a poslať len partnera s dieťaťom k nej?
Nemám problém ísť navštíviť jeho súrodencov, jeho neterke a synovcom už mám kúpené aj darčeky, tam je všetko v poriadku, Ich by som chcela po Vianociach pozvať na návštevu, pohostit, postarať sa. Môžem vynechať svokru? Partner veľmi dobre vie aké sú vzťahy q že sa nedokážem preniesť cez to ako sa chovala ale nevyjadruje sa mi k tomuto. Ako by ste to riešili vy?
(Nie svoju rodinu neplánujem pozývať, ich pôjdem navštíviť zvlášť a nebudem ho nútiť pridať sa, ak nebude chcieť ísť nemusí)

syslik81
14. nov 2022

ak s tym priatel nema problem ... od nas povolenie nepotrebujes ... na vianoce ma byt vsak partner s tebou po vianociach nech tam idu na obed .. ale priprav sa ze to narobi este vacsie rozbroje ...

autor
14. nov 2022

Zle som sa vyjadrila , na Vianoce samozrejme spolu, na návštevy mame zaužívané chodiť prvý a druhý sviatok.

martul
14. nov 2022

Ja by som tam išla s manželom a synom. Nech je aká chce zlá a ubližuje, ja by som sa na jej úroveň neznížila. Povznes sa a ukáž jej že ona ťa nemôže uraziť.

katkine_terapie
14. nov 2022

A preco by si nemohla neist?

0silvia0
14. nov 2022

rob ako cítiš, ak sa nevieš odosobniť a zahodiť krivdy, radšej nechoď. Ja osobne by som hodinku prežila.

cacianka
14. nov 2022

Ja som u svokry bola na Vianoce asi 1x, medzi sviatkami do 6. 1. tiež 1x a stačilo. Odkedy zomrel môj otec, posledné roky trávime u mojej mami, ktorá má zdravotné problémy a žije sama ďalej.
Svokrovci sú dvaja, aj dcéra s rodinou k nim chodí, takže po zážitkoch s nimi tam nechodím. Mám už dosť rokov aby som zvážila s kým a kde budem tráviť svoj čas a je mi jedno či je sviatok či piatok.

rachel36a
14. nov 2022

Jasne ze mozes...u nas to tiez tak funguje.,svokra ma neznasa, c o je vzajomne...roky ma uraza...nemam dovod k nej chodit...chodi len muz so synom...

autor
14. nov 2022

Mne ide hlavne o to aby partner nebol urazený že k svojej rodine som išla, lebo aj teraz mi vyčíta že moja rodina vidí malé omnoho viac ako jeho mama. Ale za svojou rodinou chodím vždy keď je on v práci, takže jeho to vôbec neobťažuje že ja idem na prechádzku a cestou sa zastavím u starkej/otca/mami na kávu, on tam v tej dobe nieje. Nechce sa mi hádať sa za svokru, už bolo kvôli nej hádok dosť. Ale ani si nechcem pokaziť čas Vianoc návštevou u nej a počúvaním toho aká som neschopná a aká bola Janka (partnerova bývalá) 1000x lepšia a mal by sa vrátiť k nej 🙈

irusa
14. nov 2022

koľko rokov má tvoja svokra ?

autor
14. nov 2022

@irusa 68

chillibubble
14. nov 2022

mozes si robit ako je tebe najlepsie 🙂 u nas nepojde ani dcera, maximalne sa potom stretneme u svokra. mam psychicky choru svokru, ktora odmieta brat lieky. pre dceru je najlepsie, ked je s nou co najmenej. aj ked mi to je luto, ze ma v podstate len jednych starych rodicov...

irusa
14. nov 2022

tak to nie je až tak veľa...čiže vie čo robí.... ak by som mala vlastné bývanie išla by som maximálne po Vianociach na hodinku zo slušnosti..ak by mala blbe rečí išla by som preč

luccija
14. nov 2022

Nesla by som.Druha vec je ako to zoberie tvoj muz

viestta
14. nov 2022

A prečo sa tvoj muž nevyberie rodičom sam.s malým? Hocikedy, nielen na Vianoce. Nemusí ti potom vyčítať, že ho druhá babka malo vída.

autor
14. nov 2022

@viestta on sám s nou nemá zrovna najlepšie vzťahy, aj jemu výprava škaredé veci, uráža ho. Ale zas sú dni keď sa k nemu chová ako med a potom mne vyčíta že ona nevidí vnúča 🙈

filipka250
14. nov 2022

Urcite mas na to pravo. Na Vianoce mame byt s tymi, ktorych mame radi. Si myslim

majah212
14. nov 2022

svokra vas elegantne manipuluje, citovo vydiera ako male deti (neviem,ci svokra ma nejaku diagnozu, ak nie, urcite by nejaku dostala od doktora). Obaja ste dospeli ludia - tzn. ze nemusite od nikoho pocuvat ako vas uraza, vyydiera. nie, nemusis ist k svokre, ked si neviete s nou spravit poriadky a ukazat, ze ste dospeli a nemusite pocuvat ako vam niekto kyda na hlavu. Zaroven svojim pristupom ukazujete svojim detom, ze je "normalne" ked vam niekto nadava a vy len sklopite hlavu. Vy dvaja sa s muzom porozpravajte, dohodnite sa na nejakom postupe, napr. ked matka zacne nadavat tak sa dvihnete a odidete. Keby vasim detom toto robi napr. nejaky spoluziak, tak by ste sa, dufam, ozvali, tak sa ozvite aj za seba.

sipopa
14. nov 2022

presne ako tu bolo spomenute, nezachovala by som sa ako ona, proste by som sla a hotovo. takto jej len ukazes, ze sa znizujes na jej uroven.

diewcatqoo
14. nov 2022

Nechapem... ak ti zeny z konika napisu chod, tak pojdes a ak ti napisu nechod, tak nepojdes? Ved snad vy sami najlepsie viete, ake vztahy mate medzi sebou, ci sa niekto urazi alebo nie a ty sama by si najlepsie mala vediet, ci je to blbe alebo nie.

roomaa
14. nov 2022

No ja by som šla. Ako veď vôbec s ňou nemusíš komunikovať, ale nenechala by som ju takto na koni. Len sa pred ňou zas zhodíš a ona dosiahne možno to, čo chce

domi2101
14. nov 2022

Tiež by som na tvojom mieste išla. Ak nepôjdeš budeš téma na ohováranie číslo jedna. Ukáž jej že si lepšia ako ona.

rachel36a
14. nov 2022

@roomaa sla by wi keby ti tvoja svokra nadavala do svíň, spin, kuriev a pod a to rovno pred tvojim dietatom?ja autorku uplne chapem, lebo moja svokra prave toto robi...takze lahko sa napise chod, ked nevies aka ta svokra je

ivangeline
14. nov 2022

Nesla. :D Ak chce polovica,nech ide.

caroline_
14. nov 2022

Ja sa s mojou nestretavam uz roky, tiez kvoli tomu ako mi naublizovala. Ani na vianoce, ani na ziadne ine sviatky.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lady_hurts
14. nov 2022

Keď tebe nerobi dobre jej spoločnosť a určitým spôsobom ti to ubližuje, asi by bolo lepšie keby si nešla. Na druhej strane nie je vhodné ju odstrihnúť, aj ona je človek. Myslím si, že nikto by nemal tráviť vianočné sviatky sám a keď by si už nešla k nej ty, tak aspoň muž s dieťaťom určite áno. Ak sa bojíš toho, že ťa počas návštevy bude urážať a zhadzovať, je dosť možné, že to bude robiť aj keď tam nepôjdeš, pred tvojím mužom a dietatom. Takže je to na tebe. Ešte je možnosť nejako to v sebe spracovať a premôcť sa.

zuzulka558
14. nov 2022

No u nas budu napr vianoce zaujímavé,, jedny som sa prekonala isla som minuly rok aj ked si svokrovci ku mne dosť dovolili,, tento rok na jar uz aj svagriné a svokra miesto toho aby bola z vnuckami ja som cakala pre dobro v aute radsej prisla vyryvat 😎 ja som sa povzniesla nad tym a uz som neni s nimi v kontakte od maja, dcera tam tiež nechce ist a manzel ma nenuti,

svetlonos
14. nov 2022

Zivot je prilis kratky na to, aby mi naladu kazili zlobri. A je mi uplne jedno ci sa jedna o rodinu alebo cudzich. Muz ak ma chut nechat sa oblbovat materinou naladou nech si tam ide. Ja by som nesla. On nech si uvedomi ze jeho mater ti cielene umyselne a vedome robi zle. Nech si znasa teda aj nasledky svojej debilnosti.

domca1408
14. nov 2022

nech si ide partner s dieťaťom kuknúť svojich rodičov a ty pokiaľ je to teda vážne pizda kašli na ňu...chápem ťa...pokiaľ sa ti naubližovala tak má hold smolu a žiadne také že je to mama , alebo už som stará a mňa to mrzí ...ked raz začne niečo potrebovať aj s týmto príde...žiadne také každý je svojprávny a vie čo koná a čo povie. tak nech si pyká za to čo ti spravila. možno som tvrdá ale viem sa do toho vžiť...mala som partnera ktorého otec sa vyjadril citujem " ja som už starý a kľudne ťa zastrelím, ved dlho v base nebudem ale s mojím synom nebudeš". možno to povedal v zlosti, hneve a na nejaké vyplašenie...to je jedno...pre mňa ten človek zdochol v tú ranu. S jeho synom nie som ale určite nie kvôli nemu ale kvôli tomu, že ani po tomto výroku sa od rodiny nedokázal odtrhnúť a bral to tak,že otec to tak nemyslel. ...

gale987
14. nov 2022

Ja by som určite nešla, píšem to z vlastnej skúsenosti. Svokra sa ku mne tiež nespravala dobre a vždy po každej návšteve sme sa s mužom pohádali lebo mi vadilo ako sa ku mne správala a on si ma vôbec nezastal. Preto som chodiť prestala. On ju navštevuje, je to jeho mamina a keď aj vidím ze tam dlhšie nebol sama ho pošlem. Je to jeho mamina, nech chodí a venuje sa jej, stará sa o ňu ale ja nemám dôvod nechať niekoho zle sa ku mne správať a obzvlášť keď to potom medzi nami robilo ešte aj zle. To ze je niekto s tým v pohode a dokáže to tam pretrpieť je takisto každého osobná vec, každý sme predsa iný. Ty sprav ako to vyhovuje tebe a aby si s tým ty bola v pohode.