Som neschopná postarať sa o dieťa a domácnosť

angelsue712
2. okt 2020

Ahojte mamičky 🙂 Verím, že tu nájdem oporu a rady ako zvládnuť náročné obdobie. Mam syna 11🌛 a som v 26 týždni tehotenstva. Už nejakú dobu prosím svojho manžela, aby sa viac zapájal, že nevládzem toľko behať za malým, ktorý práve začína chodiť a zároveň zvládať domácnosť. Bez odozvy. Pred týždňom a pol mi začali kontrakcie, v nemocnici mi zastavili predčasne spustený pôrod s tým, že musím do pôrodu len ležať, nesmiem malého dvíhať na ruky... čo samozrejme doma nie je možné. Mrzí ma, že ani toto nezmenilo postoj môjho manžela, on je proste unavený z práce, po nočnej spi 13 hodín, príde sa len naobedovať, kým spi malý a znova zdrhne do postele. Cez víkend spi doobeda, potom sa 15 min pohrá s malým a znova relaxuje. Samozrejme, že som s nim o tom rozprávala, vysvetľovali mu aj dve doktorky, ze je nutné, aby som co najviac oddychovala...zakaždým prikývol, že chápe a ma pocit, že robí maximum ako mi pomáha tým, že raz za týždeň povysáva. Ale potom prišla cez víkend svokra a ta sa do mňa pustila, že tehotenstvo nie je choroba, že ona to sama zvládala s tromi deťmi a nemala pampersky a pracku, že si mám uvedomit, že jej syn má živí a je z prace unavený, tak nech ho nechám cez vikend vyspať sa a ze ako som si dovolila urobiť na obed cestoviny s brokolicou, čo to je za obed pre chlapa... No proste som neschopná a tým jej výstupom len podporila to, že mi môj manžel nemusí pomáhať. Som z toho úplne hotová. Každý deň odvtedy plačem, lebo na jednej strane mam nehorázne bolesti krížov, slabín, brucha, niekedy v noci fakt vstávam k malému s tým, že sa od bolesti trasiem a fakt zatinam zuby, na druhej strane cítim úplnú zmenu vo vzťahu s manželom, že totálne ochladol, nezaujíma ho môj stav, ako sa cítim, už ma ani nepobozká, keď za ním prídem aby mi s niečím pomohol, tak len vzdychne, zasomre niečo v zmysle tých svokrinych argumentov a to je tak všetko. Nemá mi kto iný pomôcť, na opatrovanie nemám peniaze a moja rodina žije na druhom konci Slovenska. Fakt som ja ta neschopná? Preskakuje mi z hormónov a zvalicujem? Co sa to deje, že sa cítim tak nehorázne zle, sama, opustená... Mám pocit, že všetko sa na mňa valí z každej strany a svokra si vyslovene užíva, keď si môže do mňa kopnúť. Som na tom tak zle, že som si tento týždeň kúpila cigarety aj napriek tomu, že som v prvom tehotenstve prestala fajčiť kvôli malému a bojím sa, že do toho zas spadnem ale ta cigareta mi pomohla trosku vypnúť... 😭😭😭 Verim, že sa tu nájde niekto, kto si tento nehorázne dlhý odkaz prečíta a podporí ma trochu, lebo ja za posledné mesiace zvažujem návštevu psychiatra len aby som sa mala komu
vyrozprávať ☹️

kaitlin3
2. okt 2020

@angelsue712 určite nájdi niekoho komu by si sa mohla vyrozprávať, nie si neschopná, len si nemala šťastie na manžela a svokru, je mi to veľmi ľúto, že práve keď by ti mali byť najväčšou oporou a pomocou tak ti ešte pridávajú 😔 prajem veľa síl a zdravia

luulinkaa
2. okt 2020

Tak vieš čo akože 13 hodín späť po nočnej to co ma byt, ja chápem, že si človek potrebuje oddýchnuť, ale čo je moc to je moc. Pekne muža zobud po 6-7 hodinách a nech sa stará, pochybujem, že ty spis viac pri malom dieťatku. Nech sa spamätá, o svokre radšej pomlcim.

sense
2. okt 2020

Takže myslím ze cigarety du výhovorka.... Ale...
Nedá sa ti ísť k rodičom a oddychovať tam?
Tiež som názoru že bezproblemive tehu nie je choroba ale ty nemáš bezproblémové tehu... Možno by nebolo na škodu ako svokre tak aj milemu mužovi povedať ze jednoducho ak sa nebudeš šetriť môže to mať dopad na tvoje zdravie a aj zdravie nenarodeného dieťaťa a môže sa stať že budeš musieť ostať v nemocnici....
A ver mi nie si neschopná... Ja som od 7 mes pre problémy prakticky prelezeala al pre sedela s vyložený mi nohami...
A svokre ak sa nepáčia cestoviny s brokolicou nech navarí a nepinda

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angelsue712
autor
2. okt 2020

@kaitlin3 ďakujem pekne za podporu 😊

katarinaina
2. okt 2020

@angelsue712 nechaj sa hospitalizovať... fakt nechápem ako namiesto podpory blízkych dostávať zožrať.

angelsue712
autor
2. okt 2020

@ptmt1011 niesom z KE, ale normálne si ma dojala 😂 Akože keď cudzí človek mi ponuka pomoc, to už je so mnou fakt zle 😂 si úžasná, ďakujem. No u nás ja zrejme nemám nárok na oddych, lebo bud niečo vyžaduje malý, alebo keď konečne zaspí, tak je treba navariť, upratať... A potom je už zas hore a vystraja a zákonite keď si ja sadnem sa on niekde buchne a plače, lebo teda ta jeho chôdza ešte nie je stopercentna...

zuzka102
2. okt 2020

Tiez som isla hned pisat, ze pre teba by bolo ´vykupenim´ z tejto situacie, keby si ostala lezat v nemocnici. To by sa manzel aj svokra rychlo spamatali! Nehovoriac o tom, ze pri takomto problemovom tehotenstve by samozrejme bolo lepsie pre babatko v brusku, keby si fakt lezala a nenamahala sa (co by si v nemocnici mala zarucene).

angelsue712
autor
2. okt 2020

@katarinaina zvažovala som to, aj mi to navrhli doktori... Ale čo s malým? Ja by som viac trpela asi, ze co mu vôbec dal muž niečo jest (keď náhodou nemá nechystany obed, je celý deň na mlieku), či mu dokázal obut papuče (muž nedokáže obut malého správne, večne ich dá naopak), či ho okupal a ci ho dokázal vôbec uspat (dával ho spat asi trikrát a zakaždým to skončilo tým, že odišiel z izby, nech tam idem ja, lebo on to nezvláda, že malý nechce ležať...). Toto je čisto moja psychika a do pôrodnice tak ci tak budem musieť ísť a budú to musieť zvládnuť, ale ak to nie je nevyhnutné, nebudem trápiť svoje dieťa tým, že tu pre neho nemôžem byť...

jakoma
2. okt 2020

@angelsue712 chod s malym ku svojim rodicom, alebo sa nechaj hospitalizovat.. rob v domacnosti len to, co je nutne a stravu pre muza by som nechala na donasku, ak sa citis slaba.. 🙂

macekovam
2. okt 2020

@angelsue712 nejako vydržať asi len.. A už žiadne deti...

suve99
2. okt 2020

@angelsue712 ufff, tak toto sa veľmi zle číta... Ja mám 3 deti, a nemala som v tehotestvách žiadne problémy, ale manžel mi vždy pomáhal. Keď som už deti nekojila, nebol pre neho žiadny problém v noci vstať a deťom zarobiť UM a mňa nechal spať...
Vieš čo by som urobila na Tvojom mieste ? Zbalila sa, vzala syna a poprosila rodinu, aby prišli po mňa. Zostala by som u mamy do pôrodu a keď by sa manžel nespamätal, tak už by som sa k nemu nikdy ani nevrátila.
A vôbec si nemysli o sebe, že si neschopná... Len si vyčerpaná a máš zdravotné ťažkosti.
Želám Ti veľa síl, zdravia, nech sa všetko vyrieši k Tvojej spokojnosti.

macekovam
2. okt 2020

@angelsue712 ale tak ho nenechaj behať... Keď nechodí 100%..daj mu ohradku.. Nech sa hrá... My sme mali hojdačka v zárubní... Nikdy som s deťmi nechodila tak ze za ruky držať... Keď stvornozkovali tak stvornozkovali... Na púšti mu vaničku.. Nech sa kúpe a hra...

nini1010
2. okt 2020

Svokra je stara harpia,manzel je debil,ty si bola prepac ale hlupa ze si otehotnela okamzite po porode a na tvojom mieste by som sa s malym zbalila a odisla k rodine na druhy koniec Slovenska.Na co cakas?Kym o to babo prides?

angelsue712
autor
2. okt 2020

@jakoma nemôžem ísť na východ SR, lebo mam každých desať dní kontroly u gynekologicky v Senci, s malým som objednaná každý týždeň na nejakú kontrolu, keďže sme od narodenia sledovaný ale kvôli korone sa všetky vyšetrenia posúvali a už niesom ochotná zas posúvať jeho vyšetrenia na neskor lebo to bude len náročnejšie tesne pred pôrodom. Inak by som tam u našich bola dávno, ale tým, že stále niečo je v plane, je blbosť toľko cestovať 😩

nini1010
2. okt 2020

@luulinkaa Boze to su rady! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Tak ak by to slo zobudit ho myslis ze by to este nespravila??

angelsue712
autor
2. okt 2020

@suve99 ďakujem pekne za podporu 😊 tiež si myslím, že by to bolo dobre riešenie, ale vzhľadom na castost návštev u gynekologicky a naplánovaných vyšetrení malého nemôžem toľko pendlivat BA - Bardejov...

jaskolka
2. okt 2020

A keby mama prišla k tebe? Ci ešte pracuje? Lebo ak pravidelne musí syn chodiť na kontroly, tak možno to by bolo najlepšie riešenie. A ty sa daj hospitalizovat, nech si muž doma radi, ako chce.

zuzka102
2. okt 2020

Az prilis ta trapi, ze ako si s malym poradi manzel, ak by si zostala hospitalizovana, ale neboj sa, on si poradi, lebo bude musiet! Skor uvazuj nad tym co budes/budete robit, ak by si porodila predcasne a babo malo zdravotne problemy...

nini1010
2. okt 2020

@angelsue712 Nuz tak ak nemozes ist na vychod a nemoze prist tvoja mam k tebe tak uz ti neostava ine len vydrzat.

kaitlin3
2. okt 2020

@angelsue712 pozri ja mám pocit že ty dostatocne nechápeš že si skoro v 24. týždni porodila (niektorí to ešte berú ako potrat) a tam je šanca že to bábo prežije bez ujmy na zdraví dosť malá. Ono ak ty naozaj nezačneš ležať do tej nemocnice sa dostaneš skôr či neskôr len už to nemusí dobre dopadnúť. Si zodpovedná nielen za syna len aj za bábo v brušku a ver mi že manžel sa o malého postará keď musí, nevladzes, neriskuj a daj sa hospitalizovať.

angelsue712
autor
2. okt 2020

@zuzka102 no pretože tým bude trpieť malý, nie manžel 😂 a moji rodičia obaja pracujú a krstná malého žije v Anglicku 🙄

angelsue712
autor
2. okt 2020

@kaitlin3 ja som si toho vedomá, len neviem ako mam otvoriť mužovi oči aby si vážnosť toho uvedomil aj on, lebo mam pocit, že to berie ako ze ho využívam, keď vyžaduje nejakú pomoc...

zuzka102
2. okt 2020

@angelsue712 Tak urcite ho nenecha vyhladovat predsa. Zas hadam nie je taky debil (pardon). A ak ho aj neokupe uplne ´spravne´, tak co, nic sa malemu nestane. Aj s papucami naopak prezije. Kdezto babu v brusku realne hrozi, ze onho mozes prist, ak sa nezacnes setrit. Toto si treba uvedomit.

simca06022011
2. okt 2020

No... manzel ta sice zivi, ale aj vase deti a ty sa staras a este si aj tehotna. Keby si deti nemala a nebola tehotna,t ak by vas zivit nemusel. Pani svokru, ked najblizsie pride popros teda nech sa o syna stara. Kludne si ho moze zobrat k sebe, varit mu, obsluhovat ho a cakat kym sa pol dna vychrape. Tvoje dieta potrebuje v prvom rade zdravu mamu, mamu v pohode... aj ten drobec co je doma a aj to co cakas. Takto ci sa ti paci, ci nie mozes akurat tak skoncit v nemocnici. Trosku sebeckosti nazbieraj v sebe.
Mozem ti pisat, ako som (a to nie tehotna) skolabovala a skoncila v nemocnici ked mala dcera 14m. Proste je nad ludske sily v niektorych momentoch robit VSETKO. A su chlapi co to nepochopia. Ak nemoze ist niekto z rodiny k tebe pomoct, tak chod na vychod. Ano raz za tyzden pendlovat mozes. Maleho ti mozno niekto postarzi ked budes musiet ist bez neho, alebo si dohodni gynekologciku na den, ked si aj u lekara so synom. Ono aj ked rodicia pracuju este, tebe odpadne starostlivost o leniveho chlapa. On si uvedomi, ze nie si sluzka a mas aj ine moznost,i ako pocuvat jeho a jeho mater. Mne keby svokra nieco takeot povedala a moj chlap spi cely den, tak by to skoncilo tak,ze pani svokra by letela od nas a drahusik by vstaval, lebo uz nie je tinedzer a mamickar ale je to hlava rodiny a bude sa starat. Tiez som bola dlho sprosta a lenivca obskakovala. Ale mozno o teba musi prist tiez taky vaznejsi bod zlomu...

simca06022011
2. okt 2020

@angelsue712 inak na spodok papuc napis fixkouo Ľ a P a natiahne mu to spravne ;) hadam

angelsue712
autor
2. okt 2020

@simca06022011 😂😂😂 skvelý nápad

elizuella
2. okt 2020

@angelsue712 Ahoj. Mas to to tazke. Ked budes musiet do nemocky, tak svokra pomoze muzovi s malym. Dokazala vychovat tvojho muza, dokaze aj vnuka opatrit. Ked si teda muz potrebuje po nocnych pospat dlho. Niekomu tie nocne vobec nesedia, velmi nimi trpi, mozno by pre svoje dobro radsej mal zmenit pracu na dennu.

viki128
2. okt 2020

Svokra je pi*a.. Toto milujem tie názory že s 3 deťmi som všetko zvládala.. No nejdem sa vyjadrovať k nej..
A tvojho muža nechápem.. Aj môj muž robí nočné, vždy ho nechám vyspať, ale vždy keď vstane spraví maximum aby mi pomohol lebo vie že s bábätkom idem viac menej nonstop. Niekedy navarí, niekedy poriadi kuchyňu, vezme malého na par hodín nech si oddýchnem.. No a potom večer ho zase vezmem ja nech si ešte on par hodín oddýchne pred nočnou.. A čo si ten tvoj neuvedomuje vážnosť situácie? Ak sa niečo stane bábätku alebo tebe tak potom bude neskoro plakať..

lujza123
2. okt 2020

@angelsue712 prosimta, prečo by sa muž nedokázal postarať o ročné dieťa? No tak by si mu napísala presny zoznam co a koľkokrát za deň treba ( jedlo, kúpanie) nakúpila instantné kaše, presnidavky a bolo by.
Jasne chlapi občas nerozoznaju pyžamo od trička ale to neznamená ze sú úplný dementi a nedokážu sa o dieťa postarať. Dokážu, len väčšinou na to nemajú príležitosť keď sa väčšinou žena stará tak muž je len taky pozorovateľ ktorý sem tam dostane nejaký príkaz typu prebal ho, nakrm ho.
Jasne ze keby je zrazu zo synom sám tak by boli prvé dni trochu chaoticke kým by si našli svoj systém, ale nakoniec by to zvládli.

To je len a len na tebe, ako si to zariadis. Bola ti odporúčaná hospitalizácia, ktorú si odmietla a zbytočne riskujes tým ze nedodržiavas kludovy režim. Absolútne nechápem tvojmu zmyslaniu, prečo by mal tvoj syn trpieť? Však má otca aj babku (svokru) ktorá by sa postarala.