Som prenasledovaná bývalým priateľom

betka1712
14. sep 2020

Dobrý deň, chcela by som sa s vami podeliť o moj problém a zároveň poprosiť o vašu radu. Takže, asi pred cca 4 rokmi som sa rozišla s priateľom. Náš vzťah trval 3 roky. Ukončila som ho ja a bývalý to niesol ťažko. Dôvod rozchodu bolo to, že bývalý začal byť chorobne žiarlivý. Stále ma kontroloval a sledoval. Nemala som už ani kúsok súkromia. V tom čase som ešte chodila na strednú školu, po škole cestou domov ma neustále prenasledoval či skutočne idem domov, tak ako som mu vravela, dokonca aj ked som bola doma, zvykol behať na aute po našej ulici aj do noci, či nahodou niekam nepojdem. Postupne sa to prestávalo páčiť aj mojím rodičom. Veľakrát sa stalo, že mi volali spolužiačky, nech si dám pozor lebo išiel za mnou a skrýval sa medzi bytovkami, kríkami atd. Keď som ho videla že ma spehuje a zavolala mu čo to má znamenať, stále tvrdil, že to ja niesom v poriadku pretože on ma nesleduje on sedí doma a pritom som ho mala priamo pred očami. Začala som toho mať plné zuby, samé sledovačky a vkuse mi klamal že on sedí doma a určite ma nesleduje. Rozišli sme sa, ja som sa neskôr zoznámila s mojím už teraz manželom. Dokonca ani potom nám nedal pokoj. Sledoval mna a už aj mojho manžela. Nemali sme pokoj, manžel si to s ním chcel osobne vyriešiť, ale moj ex stále ušiel. Nevedeli sme čo robiť, ale snažili sme sa neriešiť to. Odvtedy prešli 3 roky a stále od neho nemám pokoj, nedávno sa oženil čaká so svojou manželkou dieťa. My s manželom máme tiež maleé babätko. No pokoja od neho sme sa nedočkali, dokonca je to ešte horšie. Asi pred týždňom sme cestovali k babke a počas cesty musel manžel zastaviť, pretože sa stalo niečo s autom. Všimol si, chvalabohu že si to všimol, sme mali povolené všetke šrúby na predných kolesách. A to nehovorím o prepichnutých pneu. minimálne 2 krát do týždňa.Stále mi vypisujú cudzie profily na fb, mne alebo manželovi a vieme že je to on. Už sme zúfalí, polícia nam nepomôže keďže nemáme dôkaz ktorý by ho usvedčil. No už začínam mať strach, čoho je ešte ten magor schopný

lenuska9999
14. sep 2020

Treba ho nejako "chytiť pri čine". Skúste nechať v aute kameru, alebo na dome , takú nenápadnú.. aby ste ho mohli usvedčiť . Alebo tie profily cudzie .. jeho manželka o Tom vie, že vás sleduje a robí vám peklo zo života ?? Alebo jeho rodina ?

jeliz59
14. sep 2020

Na políciu....iné mi nenapadá...
E-mail sa dá vystopovať podľa IP adresy...takmsom počula takže keď dáš trestné oznámenie
Musí sa to riešiť....

miskooo1987
14. sep 2020

Polícia, jedine... na to je paragraf- nebezpečne prenasledovanie... proste chlapec asi potrebuje liečenie... a polícia je jedna z možnosti ako mu ho dopriať.... ono na to už sú dnes viac trénovaný ako boli v minulosti...

kitycat
14. sep 2020

Ak toto trva 4 roky tak naozaj len policia... Urcite si sa stahovala ak mas manzela a aj tak ta vypatral. Neuvazujes nad zrusenim FB.. Alebo zalozenim noveho... Ale ako to tak citam pred nim ani svatena voda nepomoze... Len kazajka

betka1712
autor
14. sep 2020

@kitycat ja som ho blokla na fb ale on stále vytvára nové profily, dokonca pár krát aj ženské a vypisoval manželovi

betka1712
autor
14. sep 2020

@lenuska9999 ano manželka o tom vie a pomáha mu pri tom, vypisuje s ním oni sú chori ludia

robin30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivca88
14. sep 2020

Určite to riešte na polícii.
Nechcem ťa strašiť, ale raz som videla dokument o vraždách v USA a jedna baba takto zabila celú rodinu 🤦
Strašne niečo.
Jednoducho sú narušený jedinci.
Kúp si kľudne kaser alebo paralizer kým sa to nevyrieši.
Tie prepichnute gumy a tak, uff..
Ja by som sa asi aj presťahovala do ineho mesta, len aby som mala pokoj...
Človek má až problém tomu uveriť, že niekto je takto šibnuty.

lenuska9999
14. sep 2020

@betka1712 FB sa dá nastaviť tak, aby si ťa nikto koho nemáš v priateľoch nemohol vyhľadať. Ak si ťa niekto nový bude chcieť pridať alebo ti napísať, má smolu, musíš vyhľadať ty jeho alebo mu napísať. Je to v nastaveniach, musíš to tam niekde nájsť.. a ako tak píšeš oni sú vážne chorý. Ale doslova. Na tvojom mieste to riešim čím skôr , lebo nevieš kde to môže až dôjsť. Keď už vám povolili sruby na aute ohrozili tým nie len teba, ale aj tvoju rodinu. Na polícii si bola a povedali ti, že s tým nemôžu nič robiť , alebo si len myslíš, že by to povedali ?

robin30
14. sep 2020

Musela som zmazat nedal.sa upravit komentar @renatik91 snad bude vediet pomoct ako a kde zacat
@betka1712

brrrrrciatko
14. sep 2020

@betka1712 ak sa da, by som sa pestahovala co najdalej od neho

noemi155
14. sep 2020

@brrrrrciatko jedine ozaj polícia
Zažila som podobne niečo,nonstop prenasledovanie,vypisovanie,čakanie a podobne sracky
Až keď sa mu vyhrozila polícia ,som konečne mala pokoj
A to nehovorím,že sa ešte aj policajtom vyhrážal,ale napokon dal konečne svätý pokoj
Ako dlho ešte vypisoval,ale mala som tiež Jo zablokovaného vsade,ale potom už som konečne mala svätý pokoj
Bez polície to ťažko vyriešiš
Nemusíš mat ani nijak extra dôkazy,stačí,že sa pôjdeš posťažovať za obťažovanie a všetko okolo toho a oni budú konať
Aspoň v mojom prípade to takto bolo
Poviem ti,že tiež som to nechcela riešiť cez políciu,bolo mi to úplne blbe,ale napokon to bolo najlepšie rozhodnutie
Ešte velkakrat,keď som končila v práci má chodili policajti kontrolovať,či náhodou sa nemota v okoli môjho autá a mojej blízkosti ,ale napokon všetko dobre dopadlo a konečne mam od neho svätý pokoj 🙏
Niektorí dokazu byt ozaj riadni psychopati,ale treba to vydržať a všetko možné zrušiť,aby ta nemohol ziadno kontaktovať a ozaj to rieš jedine cez políciu,inak sa ich žiadnym spôsobom nezbavis
Aj keď možno zo začiatku budú hrdinovia,ale napokon hrebienok určite spadne
Drzim ti palce,dobre viem,čo je to za život a problémy nekonečne ....

andrea_ff
14. sep 2020

@betka1712 necitam diskusiu, ale waw...akoze to je uz vazne... nie je normalny. Na vasom mieste by som sa odstahovala do ineho mesta. Ja by som sa v tomto bohuzial nespoliehala na policiu....ked nemate dokazy...a zrusila by som aj fb ucty...

katty2012
14. sep 2020

@betka1712 no kameru do auta, su bezdrotove, a najat sukromneho detektiva, nech jeho mesiac spehuje a foti pri tom, co robi

kittykat22
14. sep 2020

Urcite kameru do auta, kamerovy system okolo domu, FB si zalozit anonymne pod nickom, nie pod menom a kompletne ho ignorovat. Akonahle uvidi ze ma odozvu, tak bude vediet ze to bude mat zmysel. Ked budes mat dokazy ze naprikad poskodzuje vase auto, tak na policiu - pretoze to sa uz bude kvalifikovat ako trestny cin.

Inak situacia hrozna. Verim, ze su takto svihnuti ludia. Byt ich stredom zaujmu musi byt desive 😕 Drz sa.

evaachesa
14. sep 2020

Jednoznačne kamery do auta a na dom a potom to riešiť s políciou.

simca06022011
14. sep 2020

Polícia, kamery.... Také je to pritiahnuté za vlasy, až ťažko tomu veriť. Čiže budete mat co robiť a ako dvakrát do týždňa prepichnute gumy a vy ste to ešte neriešili? Tu sa to stalo 2x u nás a okamžite sa to riešilo.. Každý jeden raz sa nahlasovalo, susedia mali do týždňa kamery. Nerozumiem celkom tomuto... Co takto zmeniť emaily, zrušiť na čas fb? A ťažko sa mi verí aj ze by aj jeho žena mala takéto potreby... Neviem. Fakt si to odsledujte radsej. Nam keby niekto dvakrat v týždni pichá gumy a nejaky tupec nas sleduje, tak môj chlap by nespal kým by ho nevymakol..Neviem ani kto ti povedal ze polícia nepomôže... Ved na zbieranie dôkazov sú tu oni... Ako nehnevaj sa je to divne celé (netvrdím, že vymyslené, ale aby za tým ešte niečo iné nebolo náhodou).

sidicek
15. sep 2020

Ja len oči otváram, čo všetko niektorí dokážu znášať. Už pri tom sledovaní na strednej mali tvoji rodičia zasiahnuť. Keď psychopatovi všetko tolerujeté, tak sa potom nečudujte nasledkom. Takýchto ľudí treba stopnúť hneď na začiatku a tvrdo. Vy ste s mužom nesvojpravni, ze hľadáte radu na ženskom fóre? Už dávno ste mali byť na polícii. To s tými povolenými pneumatikami ste ako riešili? Ci len pritiahli sroby a išli ďalej? ved vám išlo o zivot, to čakáte kedy sa ozaj niečo stane?

majkeel
15. sep 2020

Oznamit mu. Nasli sme povolene sroby na aute, prepichnute gumy. videla som ta ma sledovat,... este raz sa stane nieco podobne, davam trestne oznamenie na policiu, informujem nadriadenych v tvojej praci a manzel si ta pride podat rucne strucne k tebe domov.
Ak je naozaj psycho, tak ho toto neodradi ... Ale cakat necinne, co "vymysli" na buduce, tiez nie je cesta.

jvasenka
15. sep 2020

@betka1712 100% policia ale mozes podat navrh aj na sud na zakaz priblizenia... A navyse mas svedkov ze to robil v minulosti a to s tym autom mohlo dopadnut ovela horsie takze by som to riesila.. Nepremyslali ste ze sa prestahujete?

marca12
15. sep 2020

@betka1712 chod na policiu,na zaklade tych sprav na fb ho usvedcia. Mame podobne v rodine a bol usvedceny,dostal podmienku. Urcite by som isla aj priamo za jeho zenou . A teraz citam,ze aj zena o tom vie?? Kriste! Chodte ihned na policiu,inak vam nedaju pokoj

lubkavargova1
15. sep 2020

No daj meno jeho profilu nech kukneme nanho...

kubkovamama
15. sep 2020

@betka1712 ahoj.U nás to nešlo až tak do extrému,ale v podstate nedá pokoj ani po 12r a to som už 2x vydatá a mám rodinu.Podala som dve oznámenia v priebehu roka.Prve moc nepomohlo,to ho riadne vytocilo a pritvrdil,prestal si dávať v nervoch pozor,tým pádom druhé už bolo preňho horsie.Vies,aj keď nemáš dôkazy(bolo by super,keby máš sms,nahraty hovor,fotky) aj tak ho predvolaju a niektorim hrdinom to stačí aby si dali pohov.

marseillefan
15. sep 2020

@betka1712 a prečo si myslíš, že jeho manželka o tom vie a že mu dokonca pomáha?

saja1
15. sep 2020

Ak ste uz skusali policiu, a nepomohli, ja by som si normalne najala detektiva co by ho nafotil pri niecom co vam robi. Ved to bol normalne pokus o vrazdu toto 😖

karolinakr
15. sep 2020

Čo policia, kym vas nezabije, nebudu riešiť
Najmite si sukromneho detektiva a s fotkami a dôkazmi chodťe na policiu alebo
súkromnú ochranku
Otrasne niečo ..👎policia zas ma v paži ako vždycky ale hlavne, že nove mundúry si kúpili s veĺkou pompou

betka1712
autor
20. sep 2020

Už to presahuje vsetke medze, včera mi volala jeho žena zo súkromného čísla a začala nadávať na mňa na manžela na nášho syna jansom dala reproduktor aby to počul aj manžel a samozrejme to človeka vytoci manžel jej povedal svoje, ano aj na nu ponadaval, veď koho by to nenastvalo a nakoniec nám povedala ze to ma nahrate a ona ... Ona ide s tým na políciu....urcite aj keby šla nahravku zostriha tak aby bolo počuť len môjho muža. Ano nechal sa vyprovokovať ale už toho bolo dosť, zajtra ideme podať trestné oznámenie 😔

andrea_ff
20. sep 2020

@betka1712 podla mna sa odstahujte...toto cele je uplne cez ciaru

lenuska9999
20. sep 2020

@betka1712 tak držím palce, ale zaujíma ma čo vám povedia na polícii. Tí ľudia nie sú normálny ...

julia_12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz