Som sklamaná z chovania partnera

somsklamana
17. nov 2015

ahojte,vytvorila som si nový nick,lebo chcem zostať v anonymite ..........................už z názvu je jasné,že ide o môjho partnera...................žijeme spolu 5 rokov,máme dve deti spoločné+ja mám ešte jedno s predošlého manželstva......................všetko je v pohode čo sa týka financií,domova a pod...................ale niekedy neviem prečo sa partner správa ako sebec ku mne...................ako dokáže chlap s ktorým zdieľate jednu domácnosť povedať žene,že je taká alebo onaká???..................dám konkrétne príklady: raz v noci môj stašne chrápal/bol opitý/,ked nepomáhalo štuchanie tak som ho trochu kopla aby sa otočil na bok/stále mi budil dieťa čo spalo v postieľke s nami v spálni/...ráno sa zobudil a začal mi vykríkať ,že mi takú pri*ebe,že už ho serem a že som veru pi*a........................mňa takéto slová vždy rozplačú,lebo neviem čo si mám o tom myslieť/že ma už nemá rád???/.......................alebo daľší príklad...................prišiel o 18:30 domov z roboty a chcel aby som ho ostrihala...........mladšie dieťa už mrnčalo,lebo malo ísť spať,vlasy sa ťažko strihali,lebo ich mal zaprášené z roboty,tak mu hovorím,:chod sa osprchovať,potom to dostrihám a medzitým si uspím dieťa....................vyšiel zo sprchy a už bol odutý a zase mi vykríkal,že som idiot,že si idiota vzal do domu a aby som mu dala pokoj.....................chcela som sa s ním o tom porozprávať ale už sa so mnou viac nebaví

tak ja teda neviem,ako si mám vysvetliť takéto chovanie??? inak nie je zlý,je s ním sranda ale takéto chovanie podľa mňa nie je normálne

je pravda,že má moc roboty,ráno odíde a príde až večer,takže s deťmi som väčšinou sama,tiež mi nejak nepomáha s nimi

moja otázka znie: môže sa takýto chlap zmeniť? možno má toho v robote fakt dosť a ked príde domov chce mať klud ale pri malých deťoch ho nemá a preto takto reaguje??ja fakt neviem ako sa zachovať ked ma takto uráža..................odísť nemôžem,lebo nemám kam a ani financie by som nemala na podnájom

dakujem,že ste si to prečítali a možno sa najde nejaká dobrá duša,ktorá mi dá nejakú pozitívnu odpoved alebo aspoň nádej ,že to takto nebude stále

terezka1947
17. nov 2015

noooo,podla mna to normalne nie je...tiez mam manzela,kt.ma narocnu pracu,ale domov sa tesi...

ale asi vy manzelia nie ste....vies,ja som asi velmi "hrda" povaha,ale keby mi co i len raz manzel povedal,ze koho si to zobral do domu,ze bol idiot,atd......tak neviem,ci by som este vypisovala na forum a cakala na pozitivnu odpoved nejaku

a to uz nehovorim,keby pouzil nejaku vulgarnu nadavku 😒

ved ked uz nie si jeho manzela,tak si matka jeho dietata....

neverim,ze sa zmeni...ale tak skus rozhovor..a uvidis

a inak....je s nim sranda? tak ok....ale sranda na zivot nestaci

prepac,mozno stroho a kruto napisane,ale napisala som svoj pohlad

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
somsklamana
autor
17. nov 2015

@terezka1947 dakujem za odpoved.......................beriem akýkovek názor,či už dobrý alebo zlý..............neviem ako s tým vysporiadať,ako to napraviť ,ako sa chovať v takýchto situáciách..........................veľmi ma to mrzí,že sa takto chová ku mne

somsklamana
autor
17. nov 2015

@blankaj nemyslím si ,že by papier mal takú váhu,aby to bolo iné.......hrdosť............tú som kedysi mala ale pri ňom úplne strácam.................jemu sa proste nepáči,ked ja zvýšim na neho hlas ale on na mňa môže

sissy27
17. nov 2015

Tak chrapúň chrapúňom ostane, nezmení sa... Prečo by aj mal? Toto si mala stopnúť keď sa to stalo prvý raz, presne ako malému decku... Rovnako pomoc s deťmi - od ich narodenia si ho mala k tomu smerovať... A nedá mi, ale ku kaderníčke by tiež išiel špinavý so zaprášenými vlasmi?? To by ho hnala od dverí... Príde domov opitý?? Nech spí na gauči, čo sa vôbec trepe k malému dieťaťu do izby aby ho tam dusil alkoholovými výparmi?? Každý si k tebe dovolí len toľko, koľko mu dovolíš ty...

terezka1947
17. nov 2015

@somsklamana skus sa s nim porozpravat...ine asi nepomoze
a vaz si samu seba.... nemyslim,ze mas byt teraz nejaky horenos....ale vaz si samu seba ako cloveka,nadavky od ineho cloveka by si si nechala?asi nie 😒

si mama jeho deti...staras sa o rodinu....ked uz kvoli nicomu inemu,tak kvoli tomu by sa mal nad sebou zamysliet
prajem vam,aby ste si to vyriesili a tesili sa uz jeden z druheho a deticiek

hradnapani
17. nov 2015

@somsklamana nuz, niektorym muzom treba uz na zaciatku nastavit jasne hranice. podobne ako to mas pri detoch. Zrejme si to zanedbala. Ako reagujes po takychto vystupoch? Rozplaces sa a? A kde je tvoje sebavedome "pardon, mily zlaty, ale toto si ku mne nedovoluj!" lenze to uz by ste asi davno neboli spolu, ze? Je na tebe, ako si s tym poradis, ale minimalne kvoli detom pozbieraj hrdost a spravaj sa ako sebavedoma zena a nie ako nejaka handra, do ktorej si mozno kedykolvek kopnut a este aj zabezpeci servis.
ps: teba nema co mrziet jeho spravanie k tebe. To jeho to ma mrziet! Mala by si trochu zmenit optiku...

somsklamana
autor
17. nov 2015

@terezka1947 ved som sa s ním chcela o všetkom porozprávať ale ako ked to bol len dialog z mojej strany a z jeho strany nič................radšej čumel do telky
ako???ako ho donútiť aby sme sa o tom porozprávali????

somsklamana
autor
17. nov 2015

@hradnapani ano ,ked sa to stalo prvý krát,tak som mu povedala,že ja som s ním husy nepásla,nech sa takto ku mne nechová ale žiaľ nepomohlo to

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hradnapani
17. nov 2015

@somsklamana tak potom opakovat, opakovat, opakovat a velmi dorazne. A ziadne slzy pred nim, lebo to je pre takehoto muza ako voda na mlyn. On citi mozno tvoju vnutornu slabost, vie, ze ta to zranuje a na druhej strane ma pocit, ze ta nemoze stratit, lebo mate deti.
a k tomu jeho nerozpravaniu: je velmi tazke muzov donutit rozpravat sa, neznasaju to, najma ked maju maslo na hlave. Reaguju ale velmi dobre na činy 😉

somsklamana
autor
17. nov 2015

@blankaj je to také vzájomné..............ja som nechcela,lebo jedno manželstvo mi stroskotalo,potom prišlo dieťa,ktoré bolo na tom veľmi zle zo zdravotnej stránky,potom druhé dieťa,potom práca v zahraničí a akosi stále na to nieje čas...................ale teraz s odstupom času by som sa nebránila tomu aby sme sa vzali,ale nechcem tlačiť na pílu

somsklamana
autor
17. nov 2015

@hradnapani to že sa k tomu budem stále vracať,myslím,že ho to bude viac a viac rozčulovať a tým duplom mi nič nepovie..........................aké činy napríklad???

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hradnapani
17. nov 2015

@somsklamana nejde o to, aby si sa vracala k tomu, co sa stalo. Ale po kazdom takomto vystupe mu dat jasne najavo, ze takto teda nie. A toto opakovat neustale. A ciny? akekolvek, ktore mu daju najavo, ze mu nebudes zabezpecovat vsetko to potrebuje automaticky. uz ty si musis poznat svojho muza, na co reaguje, a na co nie. niektoremu staci, ked mu nedas teplu veceru, niektory sa preberie, az ked zena odide z domu. ako, viem si predstavit, ako asi bude reagovat (zrejme vulgarne), ale potom je otazne, ci je to partner, pri ktorom ti stoji za to snivat o svadbe. Z toho, co si napisala, tak v tejto chvili urcite nie.

somsklamana
autor
17. nov 2015

@blankaj ked sme sa o svadbe rozprávali,povedal že sa vezmeme ale až ked bude na to čas...................ja ho nechcem opustiť,chcem len aby bolo medzi nami dobre,aby sme sa nehádali.................snažím sa aby to bolo v pohode ale proste niekedy vybuchnem/či už s nervov z detí a pod/ a to sa mu nepáči

somsklamana
autor
17. nov 2015

@hradnapani to máš pravdu,tým že mu nedám teplé jedlo,tým sa to ešte zhorší, ☹ fakt neviem ako daľej 😒

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
17. nov 2015

@blankaj ono vieš, zobrať si chrapúňa bez štipky úcty voči žene tiež nie je žiadna výhra... čo by tým získala? papier by ho spravil slušnejším, zodpovednejším? v tomto prípade by "vyhrala" akurát tak jeho priezvisko... byt mal zrejme on ešte pred samotným vzťahom, takže ak by s ním on vstupoval do manželstva, nemala by naň žiadny právny nárok presne tak ako aj teraz... na výživné na deti má nárok rovnako teraz ako v manželstve... v tomto konkrétnom prípade by to manželstvo bolo naozaj len zdrap papiera...
@somsklamana ty si začni vážiť samu seba ako tu už bolo povedané... a nerozmýšľaj nad tým, ako si na ňom závislá, ale rob všetko preto, aby si nebola... netvrdím, že máš hneď baliť kufre a odchádzať, ale ak zistí, že sa bez neho hravo zaobídeš (a ver mi, dá sa to, žiadna žena nie je odkázaná na to aby niekomu robila rohožku, matrac a handru v jednom), tak je väčšia šanca, že sa k tebe začne chovať ako k človeku...

somsklamana
autor
17. nov 2015

@blankaj no to neviem ani ja prečo sa to všetko takto zvrtlo.............ved to bolo také krásne až do nedávna.................možno som fakt blbá ale aj tak si myslím,že za to môže práca a vyčerpanosť z jeho strany/a možno nie/.tímto ho nechcem ospravedlnovať..............nie je to správne ako sa chová

fakt nemám kam ísť s troma deťmi

možno tomu nechám čas a postupne sa uvidí ako to pôjde dalej

somsklamana
autor
17. nov 2015

@sissy27 ja som predsa nie je na neho úplne závislá...................teda ak nerátam financie/som na MD/,čo sa týka detí,sama som s nimi,nepotrebujem jeho pomoc...aj domácnosť mám v pohode/žiadny bordel,/uvarené je......................jediné čo by asi pomohlo by bolo keby som možno išla do práce ale kto by bol s deťmi/najmenšie dieťa má 1 rok/.....................možno časom

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalym
17. nov 2015

@somsklamana By len raz skúsil použiť takéto slová a správanie., taniere by lietali, to čo by som mu ja povedala by nezabudol. A Ty čo stojíš a reveš?

sissy27
17. nov 2015

@somsklamana napísala si, že nemáš kam ísť s deťmi a nemáš ich ani kam dať, keby si chcela ísť do práce, ale nie si od neho závislá - tak ako to je? buď jedno alebo druhé...
@blankaj veľmi často sa práve takýto chrapúň rád ožení, aby mal zaručený full service a poslušnú manželku... a potom si robí čo chce s vedomím, že môže všetko, lebo ona predsa o rozvod nepodá...

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
17. nov 2015

@blankaj no možno sa mýlim, ale z toho, čo napísala mi vychádza, že sa ona prisťahovala k nemu "do hotového" - takže ten byt bol aj pred vzťahom jeho - po rozvode by nemala na nič nárok presne tak ako teraz (v špecifických prípadoch na niečo áno, ale to nie sú sumy na osamostatnenie sa)... na výživné na deti má nárok tiež bez ohľadu na stav slobodná / rozvedená ... čiže v tomto prípade naozaj žiadny rozdiel...
a presne na tú závislosť na partnerovi som poukazovala aj ja - on si je toho vedomý a aj preto si dovoľuje takéto správanie...

natalym
17. nov 2015

Prečo riešite hneď rozvod??? Možno by stačilo prestať plakať, keď po nej ziape a dôrazne ho upozorniť na jeho správanie. Pokiaľ vidí, že môže a ona len stojí a plače tak to bude robiť ďalej. Zaraziť mu to treba.

jumama
17. nov 2015

A ked napriklad pozera futbal, aky ma slovnik? Nadava? Lebo scasti je to i o tom, ze on pouzije slova, ktore ta velmi rania a mozno pre neho tie slova az tak vela neznamenaju, ze je to proste jeho sposob reci, ktory pouziva bezne na vyjadrenie svojich emocii. Skus ist na neho cez deti ... Nehovor, ze sa to nepaci vo vztahu k tebe, ale skus mu vysvetlit, ze deti mozu okukat jeho slovnik, ci ho nemoze zmenit kvoli nim, aby to nepochytili, nech si skusi vymysliet nejake nahradne nie take vulgarne slova. Nasa malacka tiez raz prisla zo skolky a na nieco zanadavala "do piskotky" a mne to bolo aj smiesne, ze ktovie ci to zaonacila paniucitelka alebo nejake dieta. Neviem, ci sa da tomu porozumiet. Skratka ja som mala v praci kolegov, vsetko inteligentni VS ludia, ale bezne v reci pouzivali vyrazivo ako tvoj muz. Ked sa rozpravali o klientoch, o futbale, o comkolvek. Dokonca aj pre niektore baby je bezne pouzivat take slova... A pre mnohych nas je to cudne a nepripustne... No a potom je druha velka cast, a to je ucta k tebe, k tomu sa neviem vyjadrit.

somsklamana
autor
17. nov 2015

tým závislá som samozrejme myslela financie/na tých som/ ale ved peniaze niesú všetko................to že sa viem postarať sama o 3 deti neznamená že som neschopná a závislá na priateľovi

on hučí niekedy aj po rodičoch aj po zamestnancoch

športové prenosy nepozeráva

maciatkolulu
17. nov 2015

@blankaj ako ja nevidim najvacsi problem v tom, ze sa nezobrali, resp.on si ju nechcel zobrat je veľa parov, ktori ziju "na divoko"a su stastni a vazia sa navzajom a naopak kopec parov, ktore su zobrate a chlapi su absolitni bezchrbtaci.