Som sklamaná z chovania partnera

somsklamana
17. nov 2015

ahojte,vytvorila som si nový nick,lebo chcem zostať v anonymite ..........................už z názvu je jasné,že ide o môjho partnera...................žijeme spolu 5 rokov,máme dve deti spoločné+ja mám ešte jedno s predošlého manželstva......................všetko je v pohode čo sa týka financií,domova a pod...................ale niekedy neviem prečo sa partner správa ako sebec ku mne...................ako dokáže chlap s ktorým zdieľate jednu domácnosť povedať žene,že je taká alebo onaká???..................dám konkrétne príklady: raz v noci môj stašne chrápal/bol opitý/,ked nepomáhalo štuchanie tak som ho trochu kopla aby sa otočil na bok/stále mi budil dieťa čo spalo v postieľke s nami v spálni/...ráno sa zobudil a začal mi vykríkať ,že mi takú pri*ebe,že už ho serem a že som veru pi*a........................mňa takéto slová vždy rozplačú,lebo neviem čo si mám o tom myslieť/že ma už nemá rád???/.......................alebo daľší príklad...................prišiel o 18:30 domov z roboty a chcel aby som ho ostrihala...........mladšie dieťa už mrnčalo,lebo malo ísť spať,vlasy sa ťažko strihali,lebo ich mal zaprášené z roboty,tak mu hovorím,:chod sa osprchovať,potom to dostrihám a medzitým si uspím dieťa....................vyšiel zo sprchy a už bol odutý a zase mi vykríkal,že som idiot,že si idiota vzal do domu a aby som mu dala pokoj.....................chcela som sa s ním o tom porozprávať ale už sa so mnou viac nebaví

tak ja teda neviem,ako si mám vysvetliť takéto chovanie??? inak nie je zlý,je s ním sranda ale takéto chovanie podľa mňa nie je normálne

je pravda,že má moc roboty,ráno odíde a príde až večer,takže s deťmi som väčšinou sama,tiež mi nejak nepomáha s nimi

moja otázka znie: môže sa takýto chlap zmeniť? možno má toho v robote fakt dosť a ked príde domov chce mať klud ale pri malých deťoch ho nemá a preto takto reaguje??ja fakt neviem ako sa zachovať ked ma takto uráža..................odísť nemôžem,lebo nemám kam a ani financie by som nemala na podnájom

dakujem,že ste si to prečítali a možno sa najde nejaká dobrá duša,ktorá mi dá nejakú pozitívnu odpoved alebo aspoň nádej ,že to takto nebude stále

natalym
17. nov 2015

@katarinamarkova By si sa čudovala koľko chlapov je schopných uprednostniť svoje potreby pred potrebami svojho vlastného dieťaťa......... A im ženám to ani nevadí. Zažila som.

somsklamana
autor
17. nov 2015

@sardinka335 ano on si myslí,že môže..........................ved ho aj ignorujem,len neviem do kedy to bude trvať..........................ked bola tá hádka kvôli tomu chrápaniu nebavila som sa s ním 4 dni a potom sme to nejak vyriešili,povedal mi čo som chcela počuť/že ma má rád atd/..............jeho ospravednovanie je také zvláštne.........po 4 dňoch mi priniesol pečený bôčik od svokry a to som už vedela,že ho to prešlo a vlastne tak sa mi ospravedlnil-to je jeho štýl/on len veľmi ťažko vie povedať slovo ,,prepáč,, lebo v detstve bol len urážaný,musel makať a jeho súrodenci nie lebo jeden išiel na medicínu,druhý do štátnej služby a on je len ,,murár,,.....................tak sa k nemu aj tak chovali,nikto ho nepochválil/možno preto sa tak správa voči iným ľudom,neviem/

natalym
17. nov 2015

@somsklamana Však murár nie žiadny len. Však to je lukratívne povolanie.

somsklamana
autor
17. nov 2015

@natalym ale jeho rodina to brala že je ,,len,, a pritom sa má z nich najlepšie len to už nikto nepochválil ako dobre sa mu darí......................možno preto je taký zatrpknutý a takto sa správa k rodine ale neviem prečo sa aj ku mne takto chová,ja som mu neublížila,nikdy som ho neponížila,nenadávala som mu a toto je vdaka???.............................sám si to možno neuvedomuje ako mi ubližuje,lebo nevyrastal v rodinu kde by ho pochválili,objali

mimi1237
17. nov 2015

@somsklamana tvoj muž musí zrejme dospieť lebo si myslí že celý svet sa točí okolo neho,rozmaznaný nezrelý...ak dospeje vtedy si možno uvedomí že po žene sa nekričí a už vôbec nie titulovať ju takto škaredo....snád k tomu dojde...

somsklamana
autor
17. nov 2015

@mimi1237 snád

jeannna
17. nov 2015

Nechcem ti brat iluzie, ale tvoj muz ocividne patri do kategorie buran a tymto to moc nezvykne dochadzat, ako sa spravaju.

srnanka
17. nov 2015

@somsklamana myslim ze ospravedlnujes jeho chovanie tym ze ho nikto v rodine nepochvalil a nepritulil, prave preto by mal byt na vas citlivejsi a laskavejsi lebo to nezazil. A co ako cakas dobuducna ked teraz sa k tebe takto sprava? Zasluzila by si si mileho a vludneho muza co si vie vazit zeny a rste ked sa mu stara o dve deti. Drz sa a porozmyslaj ci sa to oplati zostavat v takomto vztahu ,alebo chces zit spokojny a kludny zivot kde ta nikto neubija dusevne a psychicky.

natalym
17. nov 2015

@somsklamana Tak je to na Tebe urobiť s tým poriadok. Máš ho rada? Napíš si na papier všetky jeho dobré vlastnosti a čo Ťa na ňom zaujalo, prečo si si ho vzala a pod. Na druhú stranu čo Ti vadí, ale nepíš tam hlúposti, skús sa zamerať na jednu, max. dve veci čo Ťa štvú najviac.
Ty musíš vedieť na čo reaguje. Skús sex, dobrú večeru, prechádzku, obľúbený film a potom začni. Najlepšie je povedať to jeho rečou a krátko a výstižne. Príp. mu ten ukáž. Ak o neho stojíš, ak To rodina stojí za to, ak zlých vlastností nemá milión tak bojuj a nielen hľadaj dôvody prečo sa to nedá. 😉
Ak je murár a darí sa mu, tak sa zrejme musíte zmieriť s tým, že mu skrátka závidia. S tým neurobíš nič.

somsklamana
autor
17. nov 2015

tak pohovorili sme si spolu,vyjasnili sme si veci,budeme sa snažiť navzájom po sebe nekričať/zistila som že to neznáša najviac,tak sa toho budem strániť/ ................ako sa hovorí,,ked neprší aspoň kvapká,,..........................čakala som síce viac z jeho strany ale konečne mi docvaklo čo mu vadí.....................a to že kričí on na mňa?? je to vždy len vtedy ak ja zvýšim hlas a to ho naštartuje a vadí mu to a to je jeho spôsob obrany.................nie,neobhajujem ho,každý má svoje muchy a každý robí chyby
a aká pravdivá je veta:nesúd ma pokiaľ ma nepoznáš,ak si obuješ moje topánky a prejdeš si tým čím ja potom ma môžeš súdiť........................a toto asi presne vyjadruje jeho pocity

sú chlapi ktorý nevedia dať najavo svoje city ale robia to tak,že si to žena ani nevšimne a to je asi môj prípad

dlho som rozmýšľala nad tým,prečo som s ním a zistila som ,že by som ho neopustila,lebo krásnych chvíľ prežitých s ním bolo neúrekom a nemôže byť všetko ideálne,krásne

sú proste chvíle ked sa partneri pohádajú/aj škaredo si vynadajú/ ale postupom času sa na tom len zasmejú

s určitosťou viem že ma má rád,len to nevie dať tak najavo,proste nevie a dá to takým svojím štýlom

dakujem Vám všetkým za komentáre,veľmi ste mi pomohli sa zamyslieť a zvážiť si čo by bolo najlepšie

evittam
17. nov 2015

@majdus Nemusíš sa ospravedlňovať, a nie neberiem manželstvo len ako "papier" na lásku. Len ma vedia tiež rozhorčiť reči typu - ak si ťa nevezme je chrapúň, hajzel, nezodpovedný, necháva si zadné vrátka a podobne.....Proste sme iné typy ľudí, nám ten papier naozaj nechýba a sme šťastní tak ako sme - možno to nevieš pochopiť a ani ti to neberiem....Len nech mi niekto netvrdí, že náš vzťah je menej hodnotný ako keby sme boli manželia - to je všetko čo som chcela napísať. 😉 A môj názor tiež nikto nezmení - manželstvo nie je zárukou NIČOHO!

natalym
17. nov 2015

@somsklamana Super. Tak skús nekričať a radšej mu pekne povedz. Veď to poznáš: 1,2,3,...10 a dýchaj a potom hovor. 😉

alexska
17. nov 2015

@somsklamana 5 rokov spolu 2 deti a dalsie z predch vztahu,mnuz rodis ako jablon 😝,k tomu ako sa sprava tvoj partner sa nevyjadrujem ale kazdy si je sam strojcom svojho stastia a asi ti to vyhovuje,ked mate 2 deti a veselo mu "davas",tak potom nechapem prispevok 😝 ja mam doma asi poklad a vyhrala som loteriu,ale keby sa ma takto spravat moj partner do zadnice kopem..len bohuzial ako tak vidim na slovensku je bezne syndrom zavislych zien,to potom tazko radit ked dovolis aby si sa stala zavisla od partnera,mnuz len ti nezbyva ist do azylaku alebo to pretrpiet nic ine neporadim,mala si pouzivat skor rozum ako "rozkrok" a mozno by si nebola zavisla...

alexska
17. nov 2015

@somsklamana mnoo sklamem ta mne keby povedal MM ze pi...a,a idiot tak mame veeeelky problem,to si nedovolil za 12r spolu 😉 ale ani ja si nedovolim mu nadat do vselijakych,mam neaku uctu voci svojmu MM a on voci mne 😉 to co tu pises ty je premna netolarentne a nemienim trpiet a ked poslem dlhou ciarou do ppppp............a este to sopravedlnovat?necudujem sa ti ved nemas kde ist tak poklonkujes...nech ta tyra..prajem skvele detstco vasim detom 😢 s takym...

slnecnica174
17. nov 2015

@alexska Ty si ale mudra 🙂 Len ci aj ten tvoj muz ta vidi ako svoj "poklad" 🙂

natalym
17. nov 2015

@slnecnica174 😀 Možno sa bojí ceknúť.

somsklamana
autor
17. nov 2015

@alexska neviem čo je na tom zlé,že mám tri deti....................ako sorry ale neviem prečo ma urážaš................a o tom ,,rozkroku,, radšej nepíš ked nevieš ako to všetko začalo..............ja nie som nejaká radodajka,ktrorá rozťahuje nohy tak toto si vyprosujem

mojím príspevkom som chcela len počuť nejaké názory /aj dobré aj zlé/ tak tu prosím ťa nerob zo mňa ľahkú devu................dakujem

alexska
17. nov 2015

@slnecnica174 mnuz vidi nevidi nie som naivka ze forever 😉 ale snazim sa byt co najsamostatnejsia nezavisla na manzelovi a rodit ako jablon kdyby neco 😉 ale ja mozem teda cestne prehlasit ze za 12r si moj MM nedovolil ma nazvat pi..ou,alebo ze ma doma debil...a,a napodobne my mae rovnocenny vztah a navzajom sa nezvykneme urazat,respektujeme sa navzajom a podla mna respekt nie je nadavat si..a ano mame svoje krizy,sme nervozni mame niekedy dost ale nikdy ma nenapadlo manzelovi nadavat ani manzelovi mne.. a kazdy mame svoj prijem,svoje "nieco" aby sme nemuseli byt zavisle figurky jeden na 2hom a navzajom sa nadradovat..a zakladatelka je nahrana lebo nema ani vyndru mnuz aj nadavky znesie lebo co si pocne s 3ma detmi..

alexska
17. nov 2015

@somsklamana zaver si zavisla na partnerovi a nemas kde ist cize aj nadavky sa pocitaju ved on je dobry...mnuz ja by som taketo nadavky netolerovala a ked tak v pripade veeeelkeho ospravedlnenia...nie som na muzovi zavisla,ale ty si zi vo svojom sne ze inak je perfektny len ti sem tam do pi..i nada alebo do debil..ov..tak naco vobec pises ked sa ti to zda normalne.

natalym
17. nov 2015

@alexska Nechcem sa nikoho zastávať, ale každý môže mať iný prejav, niekto pindá a používa kadejaké slová, ale nemusí byť zlý človek. Niekto Ti môže do ksichtu pekne, milo a nemá problém vraziť nôž do chrbta hocikedy. Dôležité je, aby vedel, že si to ona nepraje, ubližuje jej to a má si dávať pozor na hubu. A ona zase nemá ziapať.

somsklamana
autor
17. nov 2015

@alexska dostala som od priateľa značnú sumu peňazí/o ktorých sa tebe môže asi len snívať/ ale preto že som dobrák tak som požičala s tej sumy bratovi na byt......................takže nejaké peniaze mám ale na byt je to ešte málo
tak láskavo nepíš také veci,že nemám ani vyndru,ked nevieš
hawk

natalym
17. nov 2015

@alexska A Tvoje vyjadrovanie tiež nie je zrovna kóšer. 😉

alexska
17. nov 2015

@natalym musim ta poopravit,ja si nemusim doma "ceknut" my sa respektujem s MM navzajom 😉 ale moze prist doba ze si budeme nadavat tak potom napisem 😉 ale nebudem vyplakavat aka som zavisla a nemam kam ist..slovensky fenomen,radsej drzat usta lebo vsak moj zivotopis su len deti a RD mnuz potom jasne ze je zavisla zena na partnerovi nech jej nadava...

alexska
17. nov 2015

@somsklamana vsak to je dobre🙂)tak nie si nanom zavisla 😉 tak mozes vyjednavat,nie sa podriadovat 😉 tak ti kvitujem,aby sa spamatal ak nie ved nei si zavisla mas peniaze tak ho mozes do zadku kopnut a nenechat na sebe orat,styk s detmi sa da upravit 😉 😀 preto nechapem ze pises ze si zavisla a nemas kam ist ked mas penazi ze mne sa nesniva 😀 😀

somsklamana
autor
17. nov 2015

@natalym dakujem za pochopenie.....................ano je to jeho slovník,takto nadá aj zamestnancom ked niečo pokazia aj rodine...................je proste taký,takto sa vyjadruje
a verím tomu,že ked mi tak škaredo povedal,bolo to skratové jednanie a potom ho to mrzelo ale nevedel ako sa má ospravedlniť tak sa ospravedlnil jeho štýlom,ktorý som si doteraz nevšímala,neuvedomala

natalym
17. nov 2015

@alexska Keď sem napísala, tak sa jej to asi nezdá normálne, pýta radu, to znamená, že to chce riešiť.
Hm?

somsklamana
autor
17. nov 2015

@alexska napísala som,že som váčšiu časť tých penazí som požičala bratovi na byt,takže moc mi neostalo............spláca mi to v mesačných splátkach ale žiaľ zatiaľ to na byt nie je

natalym
17. nov 2015

@somsklamana Môj muž mi tiež v živote nepovedal prepáč. Ale iným spôsobom, ktorí som tiež nebola schopná v zaslepenosti hnevom vidieť.
Treba sa nejako dohodnúť.
U nás pomohla veta: ,, Ako je možné, že my dvaja, čo sme sa tak ľúbili a nemohli bez seba vydržať sa nevieme dohodnúť?,,

somsklamana
autor
17. nov 2015

@natalym ved presne toto sme riešili v našej debate,doteraz som bola slepá ale už sa mi oči otvorili a už viem ako na to

alexska
17. nov 2015

@somsklamana mne inak z tvojich prispevkoch vychadza ze vydrziavana.......prepac,ze sa bavi zo zanestancami ako bavi mna netrapi,to aj moj MM,ale doma si to nedovoli,ma voci mne uctu prepac,ale kedze ty si obdrzala neaku sumu si jeho vazal lebo vsak dam jej peniaze a bude drzat usta ,typicky priklad zlatokopky?podriadenej?zavislej?neviem kde zapadas?kedze mas znacny zdroj penazi od partnera radsej prejdes jeho urazky a ospravedlunjes jeho naladou?pokial si normalna zena matka starajuca sa o domacnost,pracujes,nie ze sa nechas vyzdrziavat nema ti co nadavat ani nahodou prepac 😢 beriem ze ked si doma a nepracujes mat mas viac na starosti domacnost ale to neznamena ze ti bude nadavat do vselijakych ...