Som smutná a neviem ako ďalej

diamond444
22. dec 2017

Zdravím všetkých, veľa som čítala problémy a názory na stránke a stále mi nejak pomohlo.Teraz som sa rozhodla sem napísať.Takže mám 22rokov a priateľ 31 sme spolu viac ako 3 roky, mali sme prestávky vo vzťahu ale teraz sa snažíme zlepšiť obidvaja.No stále mi na ňom niečo vadí,a chcem aby si to všimol ale nikdy sa to asi nestane.Keď som smutná alebo niečo ma trápi on ku mne neide že ho to znechutí, vysvetlila som že chcem len jeho v takých chvílach byť ticho a nech ma obje alebo rozveselí a zvykol len stáť nadomnou a hnusne rozprávať že ,,čo uz zase reveš,, alebo ,,joooj už zase,, a pritom veľakrát mi nieje smutno a stými rečami mi je ešte horšie:/včera sme kus viac vypili a mne bolo neskutočne zle (viem moja chyba) tak som vracala v kúpeľni a on dookola hovoril v kuchyni že toto nie je možné, toto nie a tak,asi hodinu som tam oddychovala za ten čas on ani pohár vody mi nedoniesol vôbec nič a len urážal ma, a ked mu to poviem tak ja som najhoršia, že blbosti rozprávam, a známa fráza že on nič nerobí, nikdy mi nepovedal prepáč ja som asi sprostá že sa ku nemu stále vrátim a odpustím, bolí ma to jeho správanie a neviem si to vysvetliť a na to nech niekedy príde ku mne objať a dať pusu mi povedal že nebude robiť zo seba k*****.tak ja neviem ale prosím Vás kto má alebo mal podobnú skúsenosť poradte mi velmi velmi dakujem!!! Prajem zároveň krásne sviatky 🙂

holubica555
22. dec 2017

@diamond444 utekaj od neho, nič ťa pri ňom nedrží, nemáte deti, hypotéku, nič. si mladá nájdi si iného. moj priatel je pri mne vždy ked ho potrebujem , viem sa nanho vždy spolahnúť, neraz mi vlasy držal keď som vracala :D a stačí keď pustím jednu slzu tak ma objíme. aj ty si zaslúžiš takého, nečakaj že sa tento zmení.. ľudia sa nemenia žiaľ.. držím palce 🙂

juliet86
22. dec 2017

@diamond444 takto vztah nema vyzerat. Vyzeral tak vztah tvojich rodicov? Zacni sa mat rada. Zasluzis si viac. Nie niekoho kto ta podkopava. Preboha. Chod od neho

martini
22. dec 2017

Máš ho rada, to je jasné...ale všetky ženy, ktoré majú deti a rodinu a prežili vážnejšie problémy (ktoré sú vlastne bežnou súčasťou života) ti vlastne povedia to isté, že tento chlap nie je muž, s ktorým raz vytvoríš spokojnú rodinu (viem, nepísala si nič o svadbe, ale beriem to tak všeobecne do budúcna). A takmer každá ti povie to isté, lebo je to fakt pravda, že lepšie to s ním nebude...bude to s ním také isté a s veľkou pravdepodobnosťou ešte horšie. áno, ľúbiš ho, ale na spokojný život si potrebujete jeden druhého vážiť a on si ťa asi neváži. Veľa chlapov nie je empatických, ale aktívne neubližuje, neuráža, sama si to správne v jednom komentári vystihla. Si mladá, určite by som sa na tvojom miesta za tohto muža nevydala! Poobzeraj sa okolo seba a nájdi niekoho s kým ti bude lepšie, aby si bola šťastná. Ale nečakaj, že niekto ťa urobí šťastnou, ty sama musíš na tom pracovať...ja by som začala tým, že tento vzťah by som ukončila alebo minimálne by som otvorila oči a začala pozerať okolo seba či tam nestojí niekto kto stojí za tvoju priazeň. A nepotrebuješ naše rady, všetko si už sama napísala...prečítaj si aj svoje vety, všetko si už identifikovala a sama dobre vieš čo by bolo najlepšie urobiť. Drž sa, uži si sviatky a potom sa pohni z miesta...

mamaaaaaaaaaaa
22. dec 2017

@diamond444 máte chybu obaja.. on ti nebude davat pusu nebude dat obijmat lebo tym by robil zo seba k*****? Tak ty nerob zo seba blbu nelutuj sa a posli ho riti. Muž má byť zene oporou ale to ty nezmeniš buď si na to zvykneš alebo ho pošli do haja. Nie ste spolu zas tak dlho aby si to banovala. Si mlada deti nemas nemas ziadne zaväzky, choď si užiť život a nech si ťa láska nájde inde. Toto si žena nezasluži. Ja som bola tiez zasnubena a skoncila som to lebo to bol hajzlik a tiez to nebolo lahke. A teraz som stastna lebo mam toho najuzasnejsieho muž pod slnkom a nevymenila by som ho za nic na svete. Aj ked sa pohadame riesime to spolu. Praveze vztah bez hadok nie je vztah. O par dni k nam zavíta naša malá láska na ktoru sa moc tešime.

Spamätaj sa za kym je čas. Pekny den.

moonlight1210
22. dec 2017

@diamond444 ostat s nim kvoli strachu zo samoty a zo ziarlivosti, aby ta potom ako slobodny nenahradil inou - to mas velmi padne dovody s nim ostat.
Ale chapem, ze teba zvazuju, lebo ti oba robia stres.

Dalej - robit pre druheho nieco a potom cakat, ze ta zahrnie tym, co ty za to ocakavas - to vlastne nemilujes, ale robis bartrovy obchod. A ked protistrana nesplni tebou vysnivane podmienky, tak reves cela sklamana ako decko.

Bud ho ber s tym aky je, alebo nechaj tak.

Prestan si fabulovat vzdusne zamky, aky by bol vas vztah super, keby on robil akebo nerobil toto a hento. A potom hladat vinnika a balansovat pritom medzi tym, ze vinny je on a vinna si ty...
Jasne, ze nevies koho vinit a kto moze za to, ze to skripe, ked prehlidas realitu a nastavujes vztahu romanticke podmienky typu: ked ja pre neho toto, on by mal potom hento...
Jasne, ze mas potom v tom gulas a dokonca uznavas, ze aj on ma asi pravdu a chyba je v tebe...
Vsak hej, ked od vztahu nieco ocakavas a siloumocou to chces napasovat just na tohto konkretneho chlapa.

Prestan rojcit a Pozri na neho, aky naozaj je. A povedz - to je chlap, s ktorym vidis svoju buducnost?

Vynechaj ziarlivost. Vynechaj podmuenky ako: on je super a keby este obcas nerobil toto a toto, tak by som takeho chcela...
On to robi a basta! tak to ber do uvahy a spolu s tym si povedz: chcela by si ho presne takehoto aky teraz je?

Ak citis, ze ti to nesedi, tak zial - toto nie je chlap pre teba. Aj ked ma mozno ksicht a telo, co sa ti lubi. Ale na povahu, pre ktoru reves. (To akoby si sa v kabinke plieskala o zem s revom, ze tie svadobne saty su super, ale ty sa do nich nevtesnas, ale ine zaboha nechces len presne tieto, inak svadba nema vyznam.)

Alebo je tu druha moznost: prisposob sa. Zmen seba na taku, aku potrebuje on.

Ale potom neplac, nepindaj a nerob zo seba nestastnicu, ktora ma chlapa, co ju neoceni.

Musi to byt vedome rozhodnutie, musis ho brat aky je. inak klames sama sebe a iba seba mozes vinit, ze si nestastna s nim.

diamond444
autor
22. dec 2017

@juliet86 hej ked nie horšie rozviedli sa, otec pil a bil mamu, zase priatelovi už len mama žije a ten jeho otec nepoznala som ho ubližoval mu a bil ho, a s puškou vyhrážal že ho zastrelí no celé zle verím tomu že vo mne ten problém nie je, stále som bola ku každému milá, pomáham ľudom, mám dobrú prácu super kolegyne mám 22 ale necítim sa ako decko, len vidím čo je naokolo a niekedy je to dobré a ked ja ho potrebujem vykašle sa na mňa o tom to je proste, a rozmaznaná už vôbec nie som 🙂

bosoriak
22. dec 2017

@diamond444 Aby mi moj partner v case, ked som smutna alebo nedajboze placem, povedal cosi taketo, tak by som s nim neostala ani minutu. Nehovoriac o tom, ze pobozkat partnera je prejavom lasky a nie robenia zo seba k*** ci ako to povedal.

Podla mna je tvoj partner sebecky bulo, co si narazil mladu cajku a zneuziva to, ze v 22 rokoch ani ty sama nevies co presne chces a ako sa to vo vztahu robi. Chodte od seba, kym vas k sebe neviaze nic ine, len tvoj strach ostat sama.

Vela zdaru.

diamond444
autor
22. dec 2017

@martini prečítam si ešte raz všetko máš pravdu, Ďakujem tiež si uži 🙂

diamond444
autor
22. dec 2017

@mamaaaaaaaaaaa gratulujem vám pekné sviatky 🙂

dominika6
22. dec 2017

@diamond444 ten pocit že by mal inú ženu,by mal bolieť jeho,nie teba..lebo takého tlka ignorantského nájdeš v hornej dolnej na každom rohu ..nieje pre teba ten pravý,ty to vieš a nepresviedčaj sa,že bez neho neprežiješ..prežiješ a uvidíš..svet bude dokonca krajší..

mamaaaaaaaaaaa
22. dec 2017

@diamond444 aj tebe a hlavu hore 🤗😉

fadama
22. dec 2017

kopni ho do........ a nájdi si muza a nie hovado.

sissy27
22. dec 2017

@diamond444 vieš, ťažko povedať... možno si fakt taká ufňukaná plačka, že ten chlap má toho ozaj plné zuby keď ťa zase vidí z ohrnutou perou a soplom pod nosom... že si sa opila a bolo ti zle - no ja tak hovorím, kto bol hrdina v noci pri poháriku nech je hrdina aj cez deň... nepoviem, keby išlo o život, vážna choroba, tak je to niečo iné, ale toto?
A možno naozaj je tvoj chlap len kus sebeckého necitlivého chuja...
Tak či tak, nie si s ním šťastná, zvyšok života asi takto stráviť nechceš, takže zbaliť saky paky, rozlúčiť sa a ísť si po svojom.

mircalla
22. dec 2017

No jedna vec je on, vypada ako cisty sebec. Druha vec, ktoru muz ma rad, ked sa zena opije, grca a este potom vyplakava a lutuje sa? Ver mi, ziadny....
Zamyslela by som sa aj na sebou

dominika1991
22. dec 2017

Uteč preč.. ja som to s alkoholom prehnala pred dvoma rokmi som si povedala že si môžeme vypiť že 6 rokov som nepila a úplne som bola mimo.. môj priateľ bol na tom trošku lepšie zobral ma do postele prikryl ráno mi spravil citronadu a smial sa mi ale v dobrom 😀 ďalšia vec čo píšeš no mne keď je smutno on trpí rovnako somnou.. všetko sa snaží spraviť aby mi bolo lepšie..upokojuje ma.. 🙂 čiže toto je nevyzretý človek a vzhľadom na to koľko má rokov ani nikdy nebude pretože jediné čo ho má zaujímať keď ťa má, či si v poriadku a ako ti pomôcť ak ti je ťažko..takže ti ostáva jediné 🙂 oslobodiť sa od neho

sivypegas
22. dec 2017

A inak je k tebe dobry,okrem toho ze ta nelutuje a nepoda pohar H2O? Nevidim v tom koniec sveta,ak ta trapi,ze s tebou neolace,najdi si takeho s kt budete plakavat spolu pri telenovelach Ved mas 22,este sa nemusis viazat na prveho,kt stretnes.Uzivaj si,cestuj a tes sa zo zivota,nie depkovat kvoli jednemu poharu vody.

mircalla
22. dec 2017

@maciatkolulu Uplne suhlasim - vacsina chlapov neznasa ufnukane zenske

diamond444
autor
22. dec 2017

@dominika1991 no taktosi to predstavujem uplna malickost ale strasne dobre padne lebo vies ako si na tom, ale ked tento ani ma nevnima nevie co je v klude si kuri jednu cigu za druhou a len hundre ze bozee a to nie je moznee som taka smutna z toho dakujem ja tvoj nazor

@mircalla no stále on chce aby sme pili, každý víkend toto je , akože spolu sa rozprávame všetko je nám dobre a potom už ked mne nieeje tak dobre ako jemu už mu prepína a on mi ani nepovie ze ma lubi nic nevie povedat
Každopádne dakujem za rady nazory pribehy , vsetko si zapametam a uvidím že čo bude už tomu nechám voľný priebeh

dominika1991
22. dec 2017

@diamond444 potrebuješ citlivého človeka a sú aj takí 🙂 to že sa niektoré s takými nestretli neznamená, že neexistujú 😉 ja mám takého a som naňho hrdá a nemysli si že neviem ako ti je..je super že nemáte ešte deti ja práveže som si prežila čo ty ale odišla som už aj s dieťaťom..neváhaj je to ťažké ale stojí to za to ❤ držím ti palce ❤

arawis
22. dec 2017

Necitala som vsetky komenty, tak pisem len za mna, ze mam pocit, ze to nema cenu :-/. Ale samozrejme, ze podrobnosti vies len Ty, tak sa podla toho rozhodni. Si mlada, urcite este niekoho stretnes..takze toho sa neboj 🙂.
Ja som citlivka, placem vela..ale moj chlap ma nezosmiesnuje ani nic..pride, objime ma, zacne robit srandicky aby ma rozveselil a podobne. Je to super ked sa clovek ma o koho opriet. Drzim palce 🍀😊.

obsadenemeno
22. dec 2017

@diamond444 ty mi pripominas jednu co tu mala niekolko nickov a veeelmi podobne vyjadrovanie aj "problem". Kukni si temy od marisola, tinuskamartinuska, marietuska, mozno pochopis, ze "ked sa neda, tak sa neda". Cloveka neprerobis. Tak ako sa ty nemienis zmenit na tvrdasku, ktorej sa nic nedotkne, ani ten tvoj sa nezmeni na citlivca vnimaveho.
Proste potrebujes iny typ chlapa, no.

lavieenrose
22. dec 2017

no moj nazor po bohatych skusenostiach...dievca bude to boliet ale prosim skonci to vlastne si odomna o rok mladsia ale chybaju ti tam asi tie skusenosti...chlapovi to mozes povedat aj na rovinu nechape naznakom a on sa prosto nezmeni...uz len to je zle ze ste maly kopec rozchodov a zase udobrovaciek..to nie je perspektivny vztah...a niekomu nevadi niekolko rocny vekovy rozdiel ale ja som to citila vzdy..moj manzel je odomna o 4 roky starsi..to je asi pre mna strop...mala som aj 31 rocneho ale bral ma ako mladu neskusenu zabu a to je zle...partneri musia byt rovnocenni..

mircalla
22. dec 2017

@diamond444 Mne to pride ako neustale sa opakujuci scenar - ty sa snazis ziskat jeho stratenu pozornost vyplakavanim a citovym vydieranim, jemu to ide na nervy. V podstate uz u vas niet co riesit ani co zachranovat

lavieenrose
22. dec 2017

a este som zistila ze ked chcem mat stastne manzelstvo musim najst chlapa z dobrej rodiny...na vsetkych chlapoch co ako chlapci trpeli v rozvratenych rodinach sa to podpisalo...jeden ziarlivy lebo matku videl podvadzat otca,dalsi mal zase otca zaletnika a mamu hysterku a schyzofrenicku, dalsi bol z mamickinej nehody - bokovky takze vdaka nemu sa rozpadla rodina a davali mu to vyzrat, potom nevlastny otec ho tyral alebo zneuzival( nechcel o tom vraviet iba nieco naznacil), dalsi bol taky ktory ked pocul tykat hodiny usiel mi z postele..ze on to nemoze pocut lebo tiez ich nejak otec tyral buzeroval a z neviem akeho dovodu sa mu to spajalo s tymi hodinami. tak radsej siel peso domov o 2. v noci..a potom som si povedala dost! a nasla som si mojho muza z dobrej rodiny ziadne traumy z detsva...na nezaplatenie

stevvvka
22. dec 2017

neostavaj s nim. ste spolu tri roky, toto by malo byt obdobie lasky...
teraz nemate vazne problemy, ked sa k tebe "v dobrom" sprava ako debil, co myslis, ako sa k tebe bude spravat "v zlom", ked pridu problemy? ked nebudu financie, nebude na hypo, ked budes tehotna na rizikovom, pride vazna choroba, ked budete obaja vystresovani z roboty, ked budete vstavat v noci k placucemu dietatu?
vies, ludia sa dokazu zmenit, ked naozaj chcu. fakt. ale problem je v tom, ze ten tvoj sa zmenit nechce...
ver mi, mas na lepsieho, a urcite popracuj na svojom sebavedomi.
si mlada baba, mas pred sebou celu buducnost, nezahod ju s niekym, kto sa nezmeni, lebo nechce.

denisa098
22. dec 2017

@diamond444 daj si krasny Vianocny darcek a posli ho kade lahsie a ty si najdi super muza.😉 ,nie je jediny na svete a ty si neni na neho odkazana,zivot mas este pred sebou tak naco si ho nicit s takym nepodarkom ? Hm ?

kiwi3
22. dec 2017

@diamond444 moja rada: najdi si priatela z takej rodiny, kde sa rodicia lubia. chlapi byvaju zvlast ovplyneni tym, co videli v detstve a malokedy sa im podari vyjst z tohto vzorca. toto vyzera, ze to bude skor stale horsie. dobre vies, co nechces, takze cim skor to ukoncis, tym lepsie. inak, uplne presne viem, o com pises. ta placlivost je hlavne z toho, ze tvoj chlap je bulino a ty si to tak nepredstavujes. kazdy chceme spriaznenu dusu a ty si uvedomujes, ze clovek, ktory by ti mal byt najblizsi, ta naopak podkopava. takze to zmen, teda skor: vymen ho. su aj ini chlapi, je tazsie ich najst, ale su. a tie reci ako by si mala hopkat s jednorozcami pod duhou, lebo mas 22, si nevsimaj. neviem, preco by sme mali byt vsetci podla jednej formicky...

cecilia68
22. dec 2017

@diamond444 Keď ti urobí tak 4 deti, potom ti bude zbytočne nariekať...on už iný nebude, ty ho určite nezmeníš a vekom to bude stále horšie a horšie...takže utekaj z kratšej cesty, kým je čas 😢

kvietocek203
22. dec 2017

Jemu ide len o neho nie o teba, a ked budete mat deti a dieta bude plakat tiez bude tak lamentovat nad nim?Si mlada vykasli sa na takeho tupeho debila a bud stastna!!!Toto laska nie je a v prvomrade ho nemas preco lutovat a zacni si vazit samu seba!!!!Takto saa skutocny muz k zene nesprava!!!!

lindusss2016
22. dec 2017

No ja teda nvm, ci podaktore mate doma takych Diegov z mexickej telenovely, ale ja teda rozhodne nie. Ani mne sa moj muz nevenuje, ked prepadam sebalutosti 😀 ale nic zle na tom nevidim.
Ak mas nejake vazne problemy, ktore ta trapia, ries to s psychologom. Ja chlap nie som, ale tiez by ma vkuse nebavilo ukludnovat tak negativne naladenu placku a nemyslim si, ze som bezcitne hovado.
Vas vztah perspektivu nema, ty vela places, chces sa tulit, jemu toto ide na nervy, tak nemas co riesit. Najdi si tulka, co ta bude hladkat po vlaskoch, ked budes plackat najblizsie. Ale hladaj medzi mladsimi, vacsina vyzretych chlapov o toto nema zaujem, aj ked poznam aj vynimky, konkretne sestrin priatel, ten by bol taky typ pre teba, ja toho.cloveka neznesiem, je mi total proti srsti a nikdy by som takeho ufnukanca nechcela