Som tehotná a priateľ ma opustil

nikuska6478
3. sep 2016

Ahojte. Som v 14 tyzdni a pred troma tyzdnami sa priatel z nicoho nic prestal ozyvat. Vidno ze mu nezalezi ako sa citim a ci je male v poriadku. Ja nechcem byt ta prva co mu vsetko oznami, Mi brali krv ci je male v poriadku no nespytal sa ani na vysledok. Ma deptal ked sa dozvedel ze bude otcom. No na druhej strane sa tesil mozno viac ako ja a teraz sa z nicoho nic prestal ozyvat, Som zistila ze si uz nasiel aj nahradu za mna, kvoli tomu ze ma deptal a psychicky som bola na dne som teraz spokojnejsia ze sa neozyva no ked sa male narodi tak by som chcela aby uznal ocovstvo a platil na male. Ako je to teraz s vyzivnym? Musi mat jeho priezvisko aby platil na male?

ali08
3. sep 2016

Ja som kúpila krásny a super kočík 2kombináciu za 50eur tu na MK. Postieľku som mala 30ročnú. Žiadny monitor dychu som nemala.matky majú intuíciu a ich spánok je akokeby stále hore.proste som deti často kontrolovala a pri každom pohybe som bola hore a mam to doteraz.nemala som ani prebaľovaci pult.stacila posteľ s podložkou a na kúpanie stacila vanička ale aj tak prvé mesiace to bolo umyvadlo.

sashabb
3. sep 2016

@nivea777 postielka za 200??? v ikea za 35€ a v predeti za 40€ 😉

nivea777
3. sep 2016

@maciatkolulu ja pisem za seba,co budem kupovat..Ja s chlapom problem nemam,zatial :D sme z tych mladsich ale nevyzera,ze by sa nechcel postarat..Ak by samozrejme bola moznost pozicania monitoru tak by som to vyuzila.Zatial som si to nezistovala.. Kupovat budeme az ked pride zo zahranicia,cize v decembri-januari..Zatial som len ratala zo zoznamu,co mi dali približné ceny..

ali08
3. sep 2016

@nivea777 ja by som 400e za kočiar nedala.si predstav že je to jednomesacna vyplata.a postieľka nemusí mať baldachyn a neviem aké vymoženosti. Ja som vždy chcela postieľku ale zistila som ze je to zbytočná vec.mozno keď tak neskôr keď sa bude učí spinka sám ale aspoň cestovnú postieľku.synovy kupujem veci nové cez internet a sú za super cenu.mne z rodiny nikto nepomohol,materskú som nikdy nemala, hneď som išla na rodičak,po prvom synovy som nemala žiadne veci lebo je medzi nimi 6rokov rozdiel a ani mi nič neostalo lebo sme sa sťahovali a všetky veci som dala vtedy preč.

@nikuska6478 odkiaľ si?

nivea777
3. sep 2016

@sashabb postielka komplet so vsetkym.. postel,matrac,vankus,paplon,stojan na baldachyn,baldachyn( nie je to potrebne ale ked to chcem,tak si to kupim.. uz od malicka to chcem),mantinel do postielky,obliecky ..vyjde to nejak 180.. zaokruhlene pre mna 200,urcite budem daco dokupovat

svetluska82
3. sep 2016

@ali08 no moj veru v postielke ani nespal, lebo vzdy buchol nozickami do tych paliciek po bokoch a zobudil sa. Spal so mnou na posteli, vtedy spal kludne, budil sa minimalne len na krmenie, asi kvoli tomu ze citil moju blizkost...A po roku spal na vlastnej valende 🙂 . Na tych par chvil vyuzil postielku po mne 🙂 To bola ina kvalita, este aj teraz ju nasi odkladaju na povale ak by sestra potrebovala 😀

nivea777
3. sep 2016

@ali08 normalny,pekny a ako tak spolahlivy kocik lacno moc nekupim.. nasla som aj za 130 ale je to polsky vyrobok,na ktory nie su dobre ohlasy,, Pozeram kocik kde bude vajicko a hlboka.. sportovy kocik aby sa dal otocit aj ku mamine,nech ho vidim.. V prvom rade som pozerala na bazari a nic sa mi tam nepacilo,co sa mi pacilo tak to bol pouzivany a za 300..tak to si radsej kupim novy.. Na prve dieta nebudem predsa setrit a druhe dieta vsetko potom zdedi :D A nemam az take naroky ako niektore mamicky,ze kocik za 800 eur alebo tak..

svetluska82
3. sep 2016

@nivea777 ale vsak jasne 🙂 ak nemate fin. problemy. Ja som napr. s kocim kupenym v POolsku na trznici bola spokojna, nic sa nekazilo, nelamalo, este som ho po 2 rokoch strelila za 20e jednej maminke

ali08
3. sep 2016

@svetluska82 presne tak.ja som spavala v tej postieľke.akurat som deťom kúpila z bazáru mantinel ale vôbec mi tam nespali.kojila som a pre mňa bolo lepšie vytiahnuť cicik a on sa napapkal ako keby som mala vstať,sadnúť si,vybrať maleho,sedieť pri ňom a potom znova ho dať späť a tak ro bývalo aj 4x za noc.cez deň to bolo to isté a keď bolo pekne počasie aj tak sme boli zväčša vonku a tam mi spal.nemala som žiadne vibračné kresielko stačilo mi vajíčko.

nikenzi
3. sep 2016

@nikuska6478 aahoj, ja som ostala sama a tehotna. Resp. chodili sme spolu a ked som povedala ze som tehu zacal sa tešit, ze aky bude super oco a bludy. Potom na druhy den otočka a on nechce, budem na to sama, on ma dlhy, nic nedostanem od statu bo on nema s coho. A takto sa to krutilo az do porodu - proste psychicke ataky, vydieranie, katastrofa cista. Po porode prisiel pozriet maleho, vybavil papiere (podpisal vyhlasenie o otcovstve s tym ze maly ma moje meno), a koniec. Sam od seba posielal 60€. Ked mal maly 8m dala som ho na sud kde tvrdil ze on zarobi iba 50ku mesacne!!! Sud schvalil 90€ + doplatit za cas ked platil malo. Maleho nevidel od porodu, nestara sa, nekontaktuje. A vies co? Chvaaaaaalabohu! Bo by som neprezila keby bol maly s takym debilom v kontakte. Takto si v klude spokojne nazivame. 🙂 Bud stastna a spokojna aj ty, ak sa nestara, tak ok, daj ziadost na sud na urcenie vyzivneho na nevydatu matku a dieta + samozrejme určenie otcovstva.

charity
3. sep 2016

@nikuska6478 Priezvisko mat nemusi. Ale ak ho das do rodneho listu, bude mat narok na stretnutia s dietatom. Hovoris, ze Ta psychicky tyral pocas tehotenstva, takze nema v tyrani nejake velke zabrany. Riskujes teda, ze bude tyrat aj dieta a pripadne cez tyranie dietata bude nicit Teba. Takze ak ny to colen trocha islo, na vyzivne od takeho cloveka by som sa pre svoj klud a bezpecnost dietata vykaslala.

ali08
3. sep 2016

@nivea777 ja som mala kočiar coletto Austin 2010 dvojkombi za 50e bol krásny zelený. Vajíčko som nemala lebo sme nemali auto ale kamoška mi požičala.hlboku časť budeš používať pol roka potom prejdeš na športovú .po roku som kočiar predala a kúpila golfové tie su lepšie aj na cestovanie aj ľahšie na manipuláciu.ja som kočiar vyberala v takom 6 mesiaci dovtedy som kukala buď na MK alebo bazosi.ja som po prvom synovy nič nemala a tiez ani z rodiny nikto nemal ale našli sa kamarátky ktoré mi veci na zimu požičali a potom som im to vrátila.syn sa narodil koncom februára tak mi bolo zbytočné teplé veci kupovať.radsej som mu kúpila kvalitnejšie plienky.

nivea777
3. sep 2016

@ali08 ak zozeniem lacnejsi a pekny,neosuchany aj z bazaru tak sa tomu nebranim..ale za kazdu cenu nebudem kupovat z bazaru ak sa mi nebude pacit alebo bude osuchany ci prehnane drahy...Ak nic take nenajdem tak kupim novy..Ideal pre mna kupit hlboku a vajco,kedze bez vajca mi babo domov nedaju.. lenze novy kocik hlboka+ vajco som ani nevidela.. a ked niekto o takom vie tak rada si pozriem jeho typ na kocik..Sportovu cast by som najradsej kupila osamote a preto by mi stacilo najprv vajco + vanicka..Uvidime co najdem.. Nie sme ani bohati ani chudobni.. Takze za kazdu cenu urcite nemusim setrit a ratat kazde euricko,co ale neznamena ze budem rozhadzovat a kupovat kocik za 1000

maciatkolulu
3. sep 2016

@nivea777 preco by ti prosim ta nedali bez vajca domov dieta? To som este fakt nepocula a to mam tri deti 😉

nivea777
3. sep 2016

@maciatkolulu nedaju lebo bezpecnost.. ked chces pozicaju ti z nemocnici vajicko,ak maju.. Uz to nie je ako pred 20 rokmi ze sa deti nosili domov na rukach v perinke..samozrejme,ked ides autom :D ak nie,tak ho das do vanicky a idete peso..Viem to od kamosky,ktorá rodila nedavno

svetluska82
3. sep 2016

@nivea777 svagor ma 5 rocneho syna, a viezol ho normalne bez vajicka v perinke vzadu manzelke na rukach. este aj policajti ich stopli a ked povedal ze idu z porodnice v pohode...Tak neviem, zeby v porodnici riesili ako ides domov? Ved to mozes aj oklamat, ze ides peso a na parkovisku bude auto. Neviem, nepocula som o tom,ale moze byt ze sa nieco zmenilo

nivea777
3. sep 2016

@svetluska82 a druha vec je,ze to nebudem riskovat... vajicko je bezpecnejsie ako niest ho v perinke.. moze do teba hocikto ako najust naburat ked pojdete.. predsa ho vajco viac ochrani ako ruky matky,ktorej sa pri naraze moze babo vysmyknut aj ked ho pevne drzi.. To vajco budem kupovat tak ci tak,takze aky by malo zmysel kupit ho az po pevoze domov a celu cestu trpnut?

katka253111
3. sep 2016

Priezvisko moze mat normalne po tebe ak nie ste zobrati co nie ste... moj syn sa vola po mne,ze reku sa mj zmeni priezviko ked sa vezmeme...ak sa vezmeme raz... vsetko sme spisali na matrike pred porodom...inak ak neuzna otcovstvo pred porodom tak potom uz len sudne... ale nechaj dieta sa volat po tebe... naco by mu bolo priezvisko otca...a postiellu i veci pre babo kup aj tu na mk v bazariku... ved netreba najdrahsie...aj kocik 3kombi lacnejsiu...kludne za 50e sa da kupit dobry

svetluska82
3. sep 2016

@nivea777 vsak v pohode, kup si ho 🙂 Ja len som bola prekvapena, ze v porodnici ti dieta nedaju pokial nemas vajicko.

maciatkolulu
3. sep 2016

@nivea777 neviem, co si tym chcela povedat, ale ja mam trojrocneho syna, rodila som v kochu a nikoho absolutne nezaujimalo, ako si ho berieme domov 😀 Takze prosim ta netvrd, ze ti dieta nedaju domov bez vajicka, lebo je to blbost.... 😉 A su aj vanicky, ktore splnaju funkciu autosedacky, to si nevedela? Aj moja vanicka mala dokonca pas okolo bruska dietata na suchy zips, aby aj prenasanie bolo bezpecne, nemam rada neoverene reci 😉 dieta ti z porodnice daju domov bez problemov aj bez vajicka....Zalezi uz od rodicov, co a ako

maciatkolulu
3. sep 2016

@nivea777 je jasne, ze normalni rodicia odvazaju domov dieta v autosedacke, ale NIKTO ti nemoze zakazat zobrat si ho domov, v deke, perinke, alebo ako chces ty 😉 😉

nivea777
3. sep 2016

@maciatkolulu viem to od kamaratky ktora rodila nedavno a planujem rodit v tej istej porodnici... prve co bolo ci idu domov autom a ci maju vajicko na prevoz...Takze hovorim o skusenosti kamosky spred 2 tyzdnov

maciatkolulu
3. sep 2016

@nivea777 aha a ktora je to porodnica? 😉 To je strasna blbost 😀 Nie vsetci maju auto vsakze, niekto moze ist domov taxi, peso atd a co ta vanicka? Jasne, ze sa ta opytaju, jasne, ze je logicke, ze mas ist domov s vajcom, ale sorry tvrdit, ze ti dieta nepustia domov bez vajca je taka blbost, ze az 😀

anjelicek26
3. sep 2016

@svetluska82 my sme v zahranici, ale tiez, bez vajicka (este skontrolovali priputanie dietata) by nas nepustili... rodicom este ukazovali sestricky, ako poriadne pripnut.

stardust
3. sep 2016

neviem, ako je to inde, ale ked to bola aktualna tema u mna, tak policajti tolerovali novorodenca bez vajicka pri odchode z porodnice. V nemocnici ma ani nikto nekontroloval ako male decko.

Naklady na male dieta nie su vobec vysoke. Len podaktori rodicia veria reklamam, ze musia mat kazdu debilinu za drahe peniaze. Zijeme v demokracii a je na kazdom, kolko penazi za co minie.

nivea777
3. sep 2016

@maciatkolulu ja hovorim o ceste domov autom a nie peso,tak neprekrucaj..aj som to vyssie napisala,ze to plati pri prevoze autom a nie peso..kvoli bezpecnosti nechcu pustat a ked nemas vajco,tak ti ho pozicaju a potom prinesies

maciatkolulu
3. sep 2016

@nivea777 a ked mam auto vanicku? 😀 Nie, pisala si, ze bez vajca ti nedaju domov dieta.... takze ja neprekrucam 😉

nivea777
3. sep 2016

@maciatkolulu pozri si prispevok 14:38.. je tam napisane samozrejme,ked idete autom..viem co pisem.. a pisala som ti o tom ze to plati pri prevoze autom

maciatkolulu
3. sep 2016

@nivea777 a ktora je to porodnica? Predpokladam, ze je na slovensku, tak ma to zaujima, lebo naozaj je na zvazeni kazdeho rodica, ako si vezme dieta domov a NIKTO nemoze zakazat ist domov bez vajicka, kebyze su rodicia ozrati, alebo v minusovych teplotach chcu odvliect decko v bodynku 😉 , ale ci mas, alebo nemas, auto, ci ides, peso, ci taxikom, ci mas autovanicku, to nemoze byt dovodom nepustit dieta domov, to je asi tak vsetko 😉

svetluska82
3. sep 2016

@maciatkolulu inak aj ja som zvedava, ktora porodnica to je. Mozno ma len nivea zle info, alebo skreslene, prip. zle podane