Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v koncoch z priateľa

miska.003
16. júl 2015

Ahojte kocky. potrebujem poradit a tak trochu sa asi aj vyrozpravat kedze môjmu drahemu to asi ide jednym uchom dnu a druhym von. Pred casom sme boli vo ferticente pretoze prirodzene pocatie v mojom pripade nieje mozne. a tu nastal korienok problemu. Strasne ale strasne tuzim po babatku. Je to silnejsie ako cokolvek co som v zivote prezila a zazila. Mam 25 moj priatel 30 vsetko je super az na tuto temu. Vzdy ked ju co i len spomeniem tak sa pohádame alebo povie nieco co ma rozplace. Je to premna nieco posvetne. No on stale nechce. Nechce o tom ani len pocut. Mnoho noci som uz preplakala a aj teraz mi tecu slzy. Je pre mna strasne tazke vidiet ako strasne sa tesi na svojho synovca ktory sa ma narodit v decem. a nase proste nechce. Stale ho ospevuje a neviem co. Ked mu nieco poviem tak mi este povie ze sa z nicoho nedokazem tesit. A ako sa aj mozem ked sa takto sprava? Milujem ho neskutocne. Nechcem sa ho vzdat no uz som zufala s toho ako docielit to aby chcel vlastne. Teraz. Naozaj prosim pomozte mi zvladnut toto obdobie. pretoze uz si zacinam mysliet ze mu vlastne moj zdravotny stav uuplne vyhovuje . Vopred vsetkym dakujem. 😔 😔

dominika6
16. júl 2015

@miska.003
on cíti ako na neho tlačíš a vtedy cukne..treba tomu nechať voľný priebeh,venovať sa jeden druhému,oddýchnuť si psychicky aj fyzicky,chvíľu o tom nerozprávať,nehádať sa...nepomáha to ani tebe ani jemu..dieťa určite chce,len nátlak mu nerobí dobre..

miska.003
autor
16. júl 2015

@dominika6 ani nevies ako sa strasne snazim. Robim vsetko mozne aby som na to nemyslela. Ani tak by ma mozno nestvalo ze sa o tom nebavime ale to jeho spravanie voci inym. to je pre mna bolestive. ja to kazdemu prajem ,nech su zdravy stastny. Nech si uzivaju stastie. Vies je to premna tazke aj s hladiska ze o babatko som uz prisla.A tie otazky od znamich kedy budeme mat svoje ma naozaj nicia lebo on nepovie vôbec ale vôbec nic. pretoto mi je tak strasne tazko. ☹ asi som s toho zrela na psychyatriu

dominika6
16. júl 2015

@miska.003
ale on absolvoval vyšetrenie na oplodnenie,alebo ste boli iba na konzultáciách?

monita662
16. júl 2015

@miska.003 ja by som na tvojom mieste mu dala ultimatum....povedz mu ze ho milujes a nechces onho prist ...povedz mu ze mu das 1 rok nato aby sa psychicky pripravil nato stat sa otcom ....ked sa nato neciti nech ti to povie aby si sa vedela pohnut dalej.....bez neho,,,,, ked stym bude suhlasit (stym ze 1 rok ma este cas ) tak ten 1 rok sa vobec nebav snim na tuto temu ...ja viem ze je to tazke preteba ale za skusku to stoji ...vobec sa snim nerozpravaj ohladom vasich spolocnych deti-buducnosti....ked prejde ten rok a on stale sa nebude mat k cinu nebude sa chccet rozpravat otom....tak mu jedniducho len podakuj ...za (neviem kolko rokov ste spolu ) zato ze ta miloval ale nedokazal splnit to pocom tuzis najviac ...a to su deti......lebo kolko chces este cakat? kym nebudes mat aj ty 30?miluje ta on vobec ? dava ti najavo ze mu na tebe zalezi? drzim palce

ivca88
16. júl 2015

Ja ta viem pochopit ... ja som mala komplikovane otehotnenie ....a ani moj muz by urcite nebol na 1. mieste top darcu spermii ...
No nakoniec vtedy ked sme to ako tak vzdali a zmierili sa s umelym....tak som otehu prirodzene....a to tak...ze gynda sa ma pytala ci neni od postara 😀 😀

Ale nikdy nezabudnem ake to bolo pre nas tazke ...
No v tvojej situacii ..ked vidim ako pises ze posvatne a velmi tuzis a tak....
Tak si myslim ze tvoj muz jednoducho nemoze vidiet ako trpis...
Doteraz ste mali pohodovy vztah....zabavali ste sa ....a mali radi...
A zrazu je to den co den tema dieta ...ovulacia...spermie.. ivf...ket.. pregnyl....atd ...
Proste je s toho vystresovany...

Ale keby nechcel dieta tak tam s tebou nepojde ... a sama vidis ze deti ma rad 🙂
Len ty musis trosku zvolnit ... hlavne teraz ked vies ze prirodzene sa to neda ...
Tak nestresuj... a venuj sa teraz muzovi a nie dietatu ...
Lebo mozno sa on toho boji... ze akonahle otehotnies...tak on moze ist zemiaky kopat ... ( ze sa na nho vykasles...a vsetka pozornost pojde dietatu)

ja viem ze velmi chces babo....no ale isto velmi chces byt aj so svojim muzom ktoreho milujes 🙂
Tak skus spravit " pokus "...
Nemyslu na dieta ,,.. tes sa so svagrinej tehulky 🙂 ved aj ty tak o chvylku budes ... 🙂 a venuj sa muzovi 🙂 a aj pre oplodnenie je lespie ked je maminka v psychyckej pohode 😉

ivca88
16. júl 2015

Fakt si teraz mozno pomyslis ze su to keci 😀 ale naozaj.... ja si dobre pamatam....ako mi hrabalo s toho ....
Rano som meravala BT ... hned som to zapisovala.... brala same lieky ...nonstop na nete som cii googlila..
Potom revy nad tehu testami.... atd ..,
Proste bolo toho moc .... z 24 hod denne som na to myslela este aj v spanku...
A ty naozaj teraz ked vies ze pojde to iba cez umele.... tak nic neries ....
Vypni .... urob blok ! 😉 venuj sa muzovi .... dobremu sexu .... opite sa ! 😀 chodte do kina ci robte hocico...co vas robi stastnymi 🙂

esterba
16. júl 2015

@miska.003 nic v zlom, ale je to len priatel. Dieta s tebou (zatial) neplanuje - na zaklade coho si vlastne usudila, ze s tebou planuje buducnost? Napriklad v podobe manzelstva? Dost dobre nerozumiem, ako sa vas moze "kazdy" pytat, kedy planujete vlastne dieta? V kazdom pripade je to vlezle, ale v pripade iba priatelov aj dost nezvycajne.

mala_hobitka
17. júl 2015

@miska.003 Tesit sa zo synovca a chciet vlastne dieta su dve rozdielne veci. Minimalne preto ze synovca ma v rukach prevazne ako to mile, ciste, prebalene, nakrmene a vyspinkane dieta. Vlastne je o niecom inom a hlavne ti to nezarucuje ze ty bude robis vsetko a on sa bude hrat len s tym prebalenym a nakrmenym.
Urcite na neho tlacis ale ak mas tento odmietavy az zranujuci postoj od zaciatku temy dieta tak je to tym ze ho nechce - bud teraz ale skor s tebou (prepac).

Co robit? Uvedom si ze on vie co citis lebo si mu to velakrat povedala. Myslim ze mu je to jedno. Milujuci chlap by s tebou riesil takuto situaciu alebo by sa aspon pokusil. Hod s nim rec ci vobec planuje ti pomoct k babatku. Ak nie, papa dovi. Dovodom je to ze v takomto vztahu by si mohla pokracovat roky a nic by sa nemuselo zmenit a pritom ako slobodna mozes stretnut muza co by s tebou rodinu zalozil hned.
Ak si zalozis rodinu s nespravnym chlapom len preto ze ti tikaju biologicke hodiny urobis obrovsku chybu. Skus si tiez uvedomit preco tak velmi chces dieta. Ozaj ti tikaju bio hodiny alebo si v tom vztahu osamela?

worker_falcon
17. júl 2015

presne ako píše @esterba, najprv si musíte ujasniť vlastný vzťah. Je ti len o niečo bližší, ako sused či spolužiak. A na nich tiež netlačíš, aby s tebou mali dieťa. Vzhľadom k tomu, aký má postoj k deťom to vidím na tento problém. Nemá jasno, alebo nemáte jasno vo vlastnej budúcnosti. Zatiaľ ste sa neodhodlali k záväzku manželskému, a chcete dieťa - to je možno ešte väčší záväzok (manželia bez detí sa rozídu ľahšie a pokojnejšie (resp. s menšími následkami), ako nemanželia s dieťaťom).
No a druhá vec, ako píšu iné dievčatá, tak možno ťa má veľmi rád a nechce, aby si sa trápila. Totiž všetky aktivity spojené s nie prirodzeným splodením dieťaťa je obrovský stres (čo nečítaš modréhokoníka?) Možno by sa vám po dlhom trápení podarilo mať dieťa, ale vás navzájom by to odcudzilo a o rok tu môžeme mať tému, ak o ťa priateľ opustil po tom, čo sa vám konečne narodilo vytúžené dieťa.
Nezabúdaj - dieťa nie je všetko (asi by som to nemal písať na tomto fóre, lebo ma ukameňujete). Skús sa na to neupínať, zvoľniť, byť šťastná, buďte obaja šťastní. A ono to príde. A vyriešte si vzájomný vzťah.

luvika
17. júl 2015

@miska.003 Necitala som prispevky predo mnou...Ale...skus sa teraz v mysli zamenit s nim, ze si on. Ma zenu, ktoru lubi, chce byt s nou (inak by uz bol davno asi prec)...pride domov z roboty, tesi sa na teba a bum...vidi deprimovanu zenu, ktora netoci o nicom inom nez o dietati. Ber to teraz s nadhladom, a nie doslova, kedze neviem presny vas harmonogram dna, ale trebars ak aj nie, vie ze o hodinu, vecer, zajtra zas s tym zacnes dookola. Ved to by nebavilo ani teba, keby vidis milovaneho cloveka, ako vacsinu casu depkarci. Ja viem, chces dieta, ale ved sa upokoj...zacni byt normalna ako predtym, nehuc s tym do neho a uzivajte si spolocne chvile, vylety, a hovor si, ze mas len 25...ked budes takto v pohode dlhsi cas, aj v jeho vnutri sa to upokoji (ved uz aj on z tej situacie musi byt na nervy a byt pod tlakom je hrozne stiesnujuce)...a potom skus trebars po pol roku-roku, ze "zlatik, velmi by som sa chcela porozpravat o babatku, mohli by sme?zalezi mi na tom"...nemyslim si, ze by vtedy odmietol a ze by s tebou nechcel dieta, urcite ano a obzvlast ak sa tesi na synovca. On je teraz uz len unaveny z teba a toho, ako na neho tlacis. Spamataj sa skor nez o neho prides. Mate cas, nic sa nestane, ak zacnete na babatku pracovat o rok ci dva, stale budes mladucka a aj on starsi a ked uvidi, ze si pohodova zena, do ktorej sa zalubil, nema dovod nechciet na babatku pracovat...len bud kludna a hlavne ziadne ultimata ako "vyber si, bud dieta alebo rozchod"...uplna hovadina. Neviem naco by bolo dobre nutit ho takymto sposobom. Nie je jednoduchsie, ak bude sam na to tiez pripraveny a bude sa na babo tesit rovnako ako ty? Stastna mamicka a stastny otecko - na to sa oplati pockat.

sardinka333
17. júl 2015

@miska.003 obavam sa že ani ty ešte velmi nevieš čo to znamená ,,mať dieťa,, ale len máš tužbu, chtíč...zlatino..tri týždne som poriadne nespala čo mala v noci ,,poblakuje,, a rano musím byť fit pre ostatné deti v čase prázdnin! Tešiť sa na synovca a mať vlastné dieťa je 100 a 1! Synovca si pomojká, poteší sa s ním ale má ho kde odložiť, dá ho rodičom! Vlastné dieťa je zodpovednosť, žiadne že ,,vyberiem baterky,, a je klud, vyspim sa a podobne.
Dnešní 30 roční chlapi su mnohí ešte sami deti z ,,mama hotelov,, alebo si chcu ešte trošku uživať život a na deti sa velmi necitia. Tlačiť niekoho do dieťaťa je najväčšia hluposť aku možeš urobiť. V najhoršom pripade potom budeš na neho sama, trčať doma a on si bude uživať alebo žiť ako by nemal záväzky...natlak sposobí opačný efekt. Verím že on ma svoju verziu ,,prečo nechce,, a tu ti podla mna aj povedal či?

malabiba
17. júl 2015

@miska.003 ty chceš a on nechce...a on je preto zlý?...mať dieťa, rodinu je veľká zodpovednosť na ktorú musia byť pripravení obidvaja...tlačiť na neho, alebo dávať ultimátum asi správne nie je...máte čas užívajte si život, upevnite vzťah a potom to môže byť aj z jeho strany o úplne niečom inom 🙂

sue
17. júl 2015

@miska.003 najmä si myslím, že ak chlap chce rodinu, požiada dievča o ruku...a poom by som sa bavila o dieťati...

miska.003
autor
20. júl 2015

Dakujem za podporu tym co pochopili ako sa citim a strasne moc si to vazim . 🙂 Priznavam ze uz mi s toho hrabe. :D no dnes prislo velike vyznanie od mojej drahej polovicky. A ja som stastna prestastna. nie ze by som predtým nebola :D ale toto je ine 🙂 Polovicka babatko chce. Zaciname buduci mesiac. 🙂

A mensi odkaz tym co si myslia ze neviem aka velka zodpovednost je mat dieta. Jasne ze neviem lebo deti nemam. Vy ste to tiez nevedeli kym ste nemali vlastne. A uz vôbec nesuhlasim ze moj partner mi je iba blizsi. zijeme spolu uz viec ako rok. Pisala som ze vsetko ostatne je super. len tato tema bola rozdielna. A to ze dieta nieje vsetko je najvecsia hluuupost aku som kedy citala. Dieta bolo,je a aj vzdy bude VSETKO pre rodicov .

Tu začni písať odpoveď...

Odošli