Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som žiarlivá, prchká a naše manželstvo asi končí

vlocka211
27. nov 2012

ahojte mile zienky,
priznam sa,som tu uz dlhsie,ale pod inym nickom...ide o citlivy problem a nerada by som to riesila nejak ved viete.....vsimam si,ze casto to tu takym sposobom niektore damy riesia,tak som sa rozhodla aj ja a v zavere poprosim o zmazanie tohto nicku,slubujem. zacnem co ma trapi.som vydata,mam manzela a jedneho drobceka.snazim sa byt dobra vo vsetkom,staram sa o domacnost ako mnohe z vas,staram sa o nase dieta,najlepsie ako viem,zboznujem ho a celkom som si zvykla byt na materskej a vychutnavat si ju.s manzelom sme spolu cca 3 roky.uz ked sme sa spoznali zacal nas prvy problem,ziarlila som.....casom ziarlivost rastla a robila som sceny.manzel to neznasal a hadavali sme sa.po istom case to nejak zo mna opadlo,nie celkom,ale je to lepsie....ovela.....dalsi problem nastal ten,ze ako manzel tvrdi som velmi prchka..vybusna,precitlivena,ukricana....dirigujem ho,napominam ho,ze ked pride z von ma si umyt ruky,proste upozornujem ho vo veciach co su pre mna samozrejmost,pre neho strata casu.dalsi problem je,ze mi prekaza,ze manzel ak pojde von s kamosmi,napr.ako nedavno ked som bola u nasich s drobcom,proste odide a celu noc nedviha telefon na disce.ja som odisla k nasim,lebo som videla ze muz je chory,aby sa preliecil a aby sme ja a drobcek neochoreli...namiesto toho aby sa preliecil,bol von na disce s kamosmi,dorazili sa tam a je proste chory ako pes.a ja som si dovolila zavolat aj jeho kamosovi s ktorym bol von,a ani ten mi nebol schopny dvihnut telefon.bodaj by nie,ked boli v stave v akom boli,co viem z muzovho rozpravania.manzel tvrdi,ze sa neovladam a volam jeho kamosovi a jemu to vadi.ako chapem to,ale tak ti jeho kamosi nechapu nic,su to slobodni mladenci.....je to cele zle....stojim pred vaznym rozhodnutim ci ma zmysel zotrvat v tomto zvazku.manzel mi navrhol rozvod,alebo ze mam riesit moju prchkost u psychologa.ako mam svoje chyby....inak,je skvely tato a donedavna mi bol oporou.ale proste pokazilo sa to cele a zrejme mojou vinou a mozno ani sama nechcem aby sa trapil,ak ja neviem fungovat nejak vo dvojici.neviem....lubim ho,ale uz mi povedal tolko zlych veci,ze som si ista ze vina je na 100 percent vo mne.budem vdacna za kazdy nazor a radu.ak viete resp,poznate sposob ako sa da zit s dietatom sama,dajte mi rady sem.s podporou rodicov nemozem ratat,rozvody su u nas pase.kamosky aspon co vnimam maju vsetky idylicke manzelstva.navonok je take aj nase,vo vnutri je vsak vsetko trochu inak ako vidite.myslim,ze najlepsie bude ak si kazdy pojdeme svojou cestou

zzzz128
27. nov 2012

Vieš,navonok je všetko všade ideálne,ale každý má problémy,každý sa háda. Lúbiš ho? Tak to rieš.ozprávaj sa.Ak ho neľúbiš,kašli naňho.Toť môj názor 😉

zzzz128
27. nov 2012
kabelka11
27. nov 2012

suhlasim s zzz128

liz_lemon
27. nov 2012

@vlocka211 ja si nemyslim, ze by to bola tvoja vina na 100%, vo vztahu su dvaja ludia, a to ze si ziarliva zrejme ma svoj dovod, ale skor v tom, ze tvoj muz sa chodi sam zabavat, ako keby bol slobodny a bez zavazkov
neviem, kolko mas rokov, ale myslim ze budete obaja mladi, ale to nie je dovod, aby sa on takto chodil bavit, a ani ti nedvihol mobil, to je od neho hnusne, raz ste manzelia a mate dieta, takze je normalne ze mu volas, kde je a co robi
a ked ti on sa navrhol rozvod, tak asi nie je zrely na manzelstvo, a este to zvaluje na tvoju prchkost...sila, myslim ze sa len chce zbavit zodpovednosti a este aj hodit vinu na teba
takze asi bude lepsie sa ho zbavit, aj ked zivot osamelej matky bude tazky

vlocka211
autor
27. nov 2012

@liz_lemon tvrdi,ze je dospely a nemusi NIKOMU skladat ucty.

vlocka211
autor
27. nov 2012

@liz_lemon uz 3x sa stalo,ze sa vratil z vyjazdu a ovracal byt.s kamosmi to roztocili.a ja som to cistilaa zas som bola zla ja,lebo som volala kamosovi kde su,on nedvihal.

hradnapani
27. nov 2012

@vlocka211 vo vztahu su vzdy dvaja a ked je nejaky problem, tak obidvaja su za neho aj zodpovedni svojim dielom. Takze ak teba posiela za psychologom, tak by mal ist aj on (ako sa hovori v tom prislovi: Zlodej krici, chytte zlodeja 🙂 . Zrejme sa potrebujete naucit spravne komunikovat, on potrebuje pochopit teba, ty jeho a ty este aj zdvihnut sebavedomie (ziarlivost, prchkost atd pramenia obvykle prave z toho). Ak vsak on nevidi dovod na zmenu svojho spravania a nuti do toho iba teba, tak zial, nie je o com dalej. Lebo aj ked ho lubis, bolo by to iba trapenie.
a ze kamosky maju idylicke manzelstva? tak mozno 1 zo 100... a aj ta jedna si to mozno iba nahovara 😉
zit s dietatom sama sa da, moja mama to zvladla s dvomi, ale to aj vdaka tomu, ze neprepadala sebalutosti a bola sebavedoma 😉 Ak sa nastavis vnutorne na to, ze to zlvadnes, tak to zvladnes...

igiana
27. nov 2012

@vlocka211 ahoj, no mne pride chore, aby sa zenaty muz chodil zabavat bez teba po diskotekach 😕 . Ani sa necudujem, ze mas nervy v cudu. Podla mna nema vyznam mu v noci vyvolavat. Vo vnutri si z toho nestastna a potom mozno aj preto tak reagujes. Ja by som mu dala na vyber, ze ak mu na Tebe zalezi, tak nech sa prestane flakat a Ty prestanes byt vybusna. Ak mam pravdu povedat, ja by som nebola vybusna, ja by som ho rovno zabila 😀 . A to ze Ti vykrikuje, ako si Ty vsetkemu na vine, tak to takito sebci zvyknu robit, aby svoje chore spravanie ospravedlnili 😠

vlocka211
autor
27. nov 2012

@hradnapani klamala by som ak by som napisala,ze sa nestara,ze je zly otec ci manzel.ale proste vnima ma ako dirigenta,co nie je dobre.ja som puntickar,on mierne povedane bordelar.a proste ta ziarlivost,hadky,sceny....to sme ustali a prislo toto.proste obcas potrebuje vyoadnut,vela maka a proste mne vadi ak pride opity,ak mi ovracia dlazku,ak si neumyje ruky a pod.a ze volam jeho kamosovi kde je.....to je najvacsi problem,vraj ma nikdy nevezme do spolocnosti.....sranda je ze doteraz skoro nikdy nevzal

ockayova
27. nov 2012

@vlocka211 súhlasím s liz_lemon, chyba nieje len tvoja, je to minimálne 50:50 a už vôbec nechápem ako môže chodiť von bez teba, teda myslím večer... mám veľa kamarátok čo vychovávajú dieťa samé, nemajú to ľahké, ale zvládajú to a niekedy je možno lepšie dieťa vychovávať sama ako v nefungujúcom vzťahu. No je tiež možné, že máte len krízu (ako dlho trvá tento problém?) a možno máš len teraz taký pocit a ked z teba opadne ten hnev,,, či nie? ja ti veľmi držím palce, porozrávajte sa.

vlocka211
autor
27. nov 2012

@igiana je mi do placu,nechcem pisat na svoju obranu uz,.....

vlocka211
autor
27. nov 2012

@ockayova no trva odkedy sme de facto spolu....prchka som,raz ma nastval a urobila som scenu vonku.....ale takto naplno odkedy sme manzelia...zacalo to ziarlivostou

vlocka211
autor
27. nov 2012

@igiana snazim sa pochopit jedno,co moze zenaty muz robit na disce do 4 rana so slobodnym kamosom.

hradnapani
27. nov 2012

@vlocka211 ja ta plne chapem, tiez by som ho asi dorazila za tie neumyte ruky a ovracanu domacnost, to naozaj nemoze jedna normalna zena tolerovat. Ide o to, ci tieto jeho disco vypady su len teraz prechodne a nieco nimi ventiluje alebo je to len dalsi stupen niecoho, co sa bude zhorsovat. A ze ta neberie do spolocnosti, tak to je vazny signal a vazny pruser. Mne by to tiez velmi vadilo, mala by som z toho dojem, ze sa za mna hanbi a toto v normalnom vztahu nema miesto. Keby ste spolu zili 50 rokov a isli by ste si uz na nervy, tak by som sa necudovala trebars oddelenym dovolenkam, ale zrejme ste este mladi

majuskacechova
27. nov 2012

@vlocka211 ahoj. mozno mate iba krizu.a k ti na nom zalezi a lubis ho tak to ries. a urcite nie je chyba iba na tvojej strane. na vsetko musia byt dvaja 😉 a hlavne nech sa prestane stretavat so slobodnymi kamosmi. oni maju uplne iny zivot ako on a on nech sa pekne venuje rodine 😉
drz sa 🙂 🙂

igiana
27. nov 2012

@vlocka211 no mne pride uplne nezrely do manzelstva. Co Ti na to povedal, ked si sa stazovala, ze Ti vadia tie jeho nocne vylety? Ked si ho spoznala, bol uz taky?

vlocka211
autor
27. nov 2012

@hradnapani nepamatam sa zeby sme za posledne dva roky boli niekde spolu vonku.ako priznam sa,boli tu jeho kamosi a ja som si z neo pred nimi utahovala,ironicky,odvtedy sa boji strapnenia z mojej strany a tymto padom sedim len doma na zadku....citim sa ako hlupana,mam tolko zlosti v sebe.jemu sa nezda hlupe,ze ide na discu,nedviha mi telefon....mam pocit,ze mu chyba volnost.ze ho dusim a kritizujem a neni na tozvyknuty,oreto je taky

ockayova
27. nov 2012

@vlocka211 to neznamená, že ked žiarliš, tak sa môže takto chovať, on teraz robí niečo ešte horšie... a keby si si ho skúsila nevšímať a hrať sa na to, že si šastná a malovať sa... možno spozornie a zľakne sa že by o teba mohol prísť. Odkedy ste spolu?teda ako dlho?

vlocka211
autor
27. nov 2012

@igiana ako bol vzdy dost volnomyslienkarsky,ale stal sa celkom zodpovedny od kedy sme sa vzali a mame dieta....tu zmenu si vsimol kazdy...ale mam pocit,ze obcas potrebuje uletiet niekde sam a daleko a navyse jeho vyroky....citujem

no viem si predstavit,ze by ste s drobcom boli u vasich dlhsie,nechybali by ste mi,ved ste tam len par dni.nemusim vas vidiet kazdy den

aspinka
27. nov 2012

@vlocka211 mna zaraza s akou lahkostou ti ponukol rozvod? Uz to ma aj podlozene ze nie si v poriadku a vlastne si na vine celho rozpadu?! Nedaj sa namotat v problemoch su vzdy dvaja a dobry otec rodiny a manzel bude o svoju rodinu bojovat!!! Mne skor na nom nieco nesedi lebo tvoja reakcia je normalna to by mal vidiet moju prchkost keby som ho chudacika nechala sa liecit a on by si isiel na diskoteku ako ja by som iny cirkus narobila a nielen jeden telefonat kamosovi ktory este obratil proti tebe!!!

vlocka211
autor
27. nov 2012

@ockayova manzelia cca 3 roky....

igiana
27. nov 2012

@vlocka211 ako dlho ste sa poznali pred svadbou? Nerozumiem preco sa vlastne ozenil, ked chce slobodu a pokoj od manzelky?

borkavan
27. nov 2012

@vlocka211 takže neviem koľko máš rokov ale súdim, že si veľmi mladá a nemáš moc skúsenosti so vzťahmi. Ked sa mýlim, prepáč. Ale ak ti povie, že je dospelý a nemusí nikomu skladať účty... hovadina. Ved on má rodinu a záväzok preboha. Ste dvaja a je jeho povinnosťou ti povedať kde bol a ským... lebo vidí, že si žiarlivá a keby si mala prehlad o tom kam chodí a vedela to dopredu, vedela by si sa kontrolovať a naučiť sa mu dôverovať.
Inak cítim z tvojho popisu, že sa k nemu správaš ako k dieťaťu... umyť ruky, utreť do uteráka... toto dirigovanie. Jedine v tomto robíš chybu. Skús ho brať ako partnera a komplexného človeka a nechať ho tak. Ak ti vadí, že si neumýva ruky.. a iné pre teba samozrejmé veci, treba s ním sadnúť a mu to povedať v klude.. že táš takéto a takého zvyky a bola by si rada to preniesla na vaše dieťa a OBAJA rodičia mu musia byť príkladom. Nech to dodržiava. ked povie nie, tak sa s tým zmier u iba v duchu ho diriguj.
Ďalšia vec, tie jeho disky a to, že ovracá celý byt. NEUMYVAJ TO!!!! slušne mu dones handru, ked sa vyspí, že či si to môže umyť. no keby vracal do postele, tak jasne to umy.. ale napr. na zachode, v kupelke... skús to spraviť raz.. vydrž ten smrad. Však nech pije, ale nech negrcá. fuj, neznášam to.
on sa chce zabávať a mať teba ako kotvu. hm, ale je dospelý, oženil sa a splodili ste dieťa, takže do svedomia si musí vstúpiť aj on podľa mňa. A ked mu vadia tie tvoje výbuchy, to nie je dôvod na rozvod, preboha!!! Ved vedel, čo si zač, sama si to tu písala, že už pred svadbou to tak bolo medzi vami.
Jednoducho mu to vysvetli, že ho ľubiš a pokiaľ on ľúbi teba, tak na vzťahu treba pracovať a robiť KOMPROMISY. bohužial. MáTE dieťa, SKúS TOTO manželstvo zachraniť. A neviň iba seba. Ved on ti dáva podnety na žiarlivosť, že sa fláka a nadáva ti, ked zavoláš jeho kamošovi, lebo sa bojíš kde je, však mal teplotu. On je humusák, čo si neumýva ruky a iné veci... ON sa hlavne musí spamätať, že sa oženil a má dieťa s tebou a tvorí rodinu.
držím palce a rozvod je to posledné riešenie...

vlocka211
autor
27. nov 2012

@igiana nie dlho

borkavan
27. nov 2012

@vlocka211 a ešte jedna vec ako nebyť žiarlivá. Proste si povedz, že mu budeš 100 % veriť a nebudeš sa náhať debilné myšlienky, čo robí kde a ským. Veď pravdu sa aj tak dozvieš, keby bolo niečo a až potom to rieš. Proste nerieš veci o ktorých sa LEN domnievaš a ver si preboha!!!!
Ja som mala 3 vzťahy a až ten posledný bol taký, kde som sa nemusela vôbec ale vôbec prispôsobovať, proste aj si umýval ruky, zuby, sprchoval sa, po sebe odniesol tanier.. a iné drobnosti... ale neľúbil ma ☹
no chlapi sú humusáci, čo si budeme hovoriť.

hradnapani
27. nov 2012

@vlocka211 noo, muzi maju velmi citlive ego ak si ho strapnila, na to treba dat pozor. A nezabudnut na ospravedlnenie, hoci by to malo byt aj za nieco dva roky stare🙂 A vies co? skus spravit nieco pre seba, teda ak chces, a pokus sa na sebe zapracovat, zbavit sa nejakych svojich negativnych vlastnosti. Vsetko ide, ak sa chce. Ved urcite sa ti trebars s vybusnostou alebo ziarlivostou nezije lahko. bude ti lahsie na dusi a ver tomu, ze budes (este) atraktivnejsia. Mozno sa potom zmeni aj jeho pristup a ani nepomysli na to, ze by mal noc stravit s kamosmi ale radsej s tebou.
Ako jasne, z toho co si zatial popisala, vyzera byt nezrely na manzelstvo, ale aj ty mas podiel, tak zacni od seba a on sa mozno tiez prida so zmenou. A ked nie, tak dovi...

samantha223
27. nov 2012

po prve, moj manzel vobec nechodi na disco a nepacilo by sa mi ak by chodil, po druhe sme rodina, takze chcem vediet kde je a kedy pride. Nevediet ci je niekde s kamosmi alebo sa neprevratili niekde s autom alebo sa mu nieco nestalo. mal by byt uz zodpovedny ak je uz Tato a nie chodit vymetat discoteky. ak aj ano, tak zodpovedne a dat info ze sa ma Ok inak suhlasim s zzzz 128

ockayova
27. nov 2012

@vlocka211 no a nevyskúšaš to malovanie a zmenu účesu, poprípade sa chovaj že si šťastná a vôbec t nechýba... možno to s tým rozvodom povedal, aby ťa naštval, chcel byť dôležitý, alebo ja neviem čo mu behá v hlave, či myslíš že nie? myslíš že naozaj chce rozvod? opýtaj sa ho na rovinu a enechaj ho odbočiť ani od témy, ani vyjsť z izby..nech ti odpovie a porozpráva sa s tebou

strakoova
27. nov 2012

@aspinka to iste by som urobila aj ja!!!

igiana
27. nov 2012

@vlocka211 nebrali ste sa nahodou tak, ze ste sa "tresli" do seba a bola svadba? Vyzera to tak, ze kym bol zalubeny, tak bolo vidiet zmenu, ale ked prislo na skutocnu lasku, tak zdupkal.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli