Som žiarlivá, prchká a naše manželstvo asi končí

vlocka211
27. nov 2012

ahojte mile zienky,
priznam sa,som tu uz dlhsie,ale pod inym nickom...ide o citlivy problem a nerada by som to riesila nejak ved viete.....vsimam si,ze casto to tu takym sposobom niektore damy riesia,tak som sa rozhodla aj ja a v zavere poprosim o zmazanie tohto nicku,slubujem. zacnem co ma trapi.som vydata,mam manzela a jedneho drobceka.snazim sa byt dobra vo vsetkom,staram sa o domacnost ako mnohe z vas,staram sa o nase dieta,najlepsie ako viem,zboznujem ho a celkom som si zvykla byt na materskej a vychutnavat si ju.s manzelom sme spolu cca 3 roky.uz ked sme sa spoznali zacal nas prvy problem,ziarlila som.....casom ziarlivost rastla a robila som sceny.manzel to neznasal a hadavali sme sa.po istom case to nejak zo mna opadlo,nie celkom,ale je to lepsie....ovela.....dalsi problem nastal ten,ze ako manzel tvrdi som velmi prchka..vybusna,precitlivena,ukricana....dirigujem ho,napominam ho,ze ked pride z von ma si umyt ruky,proste upozornujem ho vo veciach co su pre mna samozrejmost,pre neho strata casu.dalsi problem je,ze mi prekaza,ze manzel ak pojde von s kamosmi,napr.ako nedavno ked som bola u nasich s drobcom,proste odide a celu noc nedviha telefon na disce.ja som odisla k nasim,lebo som videla ze muz je chory,aby sa preliecil a aby sme ja a drobcek neochoreli...namiesto toho aby sa preliecil,bol von na disce s kamosmi,dorazili sa tam a je proste chory ako pes.a ja som si dovolila zavolat aj jeho kamosovi s ktorym bol von,a ani ten mi nebol schopny dvihnut telefon.bodaj by nie,ked boli v stave v akom boli,co viem z muzovho rozpravania.manzel tvrdi,ze sa neovladam a volam jeho kamosovi a jemu to vadi.ako chapem to,ale tak ti jeho kamosi nechapu nic,su to slobodni mladenci.....je to cele zle....stojim pred vaznym rozhodnutim ci ma zmysel zotrvat v tomto zvazku.manzel mi navrhol rozvod,alebo ze mam riesit moju prchkost u psychologa.ako mam svoje chyby....inak,je skvely tato a donedavna mi bol oporou.ale proste pokazilo sa to cele a zrejme mojou vinou a mozno ani sama nechcem aby sa trapil,ak ja neviem fungovat nejak vo dvojici.neviem....lubim ho,ale uz mi povedal tolko zlych veci,ze som si ista ze vina je na 100 percent vo mne.budem vdacna za kazdy nazor a radu.ak viete resp,poznate sposob ako sa da zit s dietatom sama,dajte mi rady sem.s podporou rodicov nemozem ratat,rozvody su u nas pase.kamosky aspon co vnimam maju vsetky idylicke manzelstva.navonok je take aj nase,vo vnutri je vsak vsetko trochu inak ako vidite.myslim,ze najlepsie bude ak si kazdy pojdeme svojou cestou

vlocka211
autor
27. nov 2012

@borkavan som si vedoma svojich chyb....aj toho,ze fakt k nemu pristupujem ako decku....to muzi nemaju radi,aj moja mama mi to prizvukovala,nech to nerobim.

vlocka211
autor
27. nov 2012

@strakoova dakujem..

hradnapani
27. nov 2012

@vlocka211 az teraz som si precitala co povedal, ze vas nemusi vidiet kazdy den... 😖 tak to je silna kava...

samantha223
27. nov 2012

ale sceny robite lebo MATE DOVOD!!! niektory muzi maju talent, robia strasnee echyby a dokazu to tak otocit proti zene, ze sa ta zena zacina citit vynna!

vlocka211
autor
27. nov 2012

@ockayova povedal bud zajdem k psychologovi alebo rozvod,ze proste mu robim hanbum,napominam ho,a jeho to nebavi

ninus12
27. nov 2012

Ahojky, len náhodou som si prečítala tvoj problém, musím povedať, u nás je to možno trochu podobné, ale v opačnom rade, ja som síce žiarlivá až moc, on vôbec, ale zato on je puntičkár a ja skôr benevolentná a musím priznať, že keď sú hračky rozhádzané vôbec mi to nevadí, mužovi strašne, už pri vchode ak zbadá malej kocky na zemi už ich aj upratuje, vytáča ma to do nepríčetna, ale keď chce nech si upratuje. Žiarlivosť som prekonala asi spôsobom, ideš ty von idem aj ja von, samozrejme každý zvlášť so svojimi kamarátmi, a potom sme začali chodiť občas aj spolu. Spravili sme si dohodu, že každý 2x do roka ide na víkend so svojimi kamošmi a neriešime, čo sa tam konalo. Musím priznať, že keď sa vráti z takého víkendu je to pre mňa dosť zlé, lebo sa trápim, čo tam asi robil a s kým. Časom aj sám povie, čo sa tam konalo. Vždy ide o pánsky víkend, kde sa len varí guláš, griluje a pije od piatku až do nedele. Čo sa týka žiarlivosti je to dosť zlé, vrie to vo mne, ale časom to vyprchá. Teda spoň u mňa. A či zostať s ním to je otázka. S prvým mužom som sa rozviedla, keď mal malý tri roky, strašne pil. Bolo to oslobodenie. Teraz s druhým som už 10 rokov a je to o.k. i napriek rôznym škriepkam. Tak možno Ti to pomôže. Drž sa.

sissy27
27. nov 2012

@vlocka211 som žena, vždy som si o sebe myslela, že aj dosť žiarlivá - ale na toto ti poviem len jedno - si to, čo muži volajú stíhačka 😝 ... ja si neviem predstaviť, že len čo prekročím prah domova, kde očakávam lásku, pohodu, kľud a hneď od dverí budem počuť, že si mám umyť ruky ( neviem či je tvoj muž totálny špindír, že sám by si ich neumyl, alebo sa k nemu správaš ako k malému neschopnému decku a ani si to neuvedomuješ)a ja neviem čo všetko spustíš, že by mi chlap vyvolával, keď idem s kamoškou von, nedajbože tej kamoške... amen tma, nevydržala by som...
pýtaš sa, čo môže robiť ženatý muž na diskotéke do rána so slobodným kamošom - a čo on je teraz nejaký menejcenný, lebo sa oženil? to teraz akože nemá právo ísť von bez teba? alebo keby išiel von so ženatým kamošom, tak by to bolo ok? môj chlap má kamošov aj slobodných, aj zadaných, aj ženatých aj rozvedených, môže ísť s kýmkoľvek kedykoľvek von a radšej by som si ruku odkusla, ako mu v noci vyvolávať kde je a čo robí, alebo ja ani neviem čo vlastne sa môžeš o druhej ráno spýtať v telefóne niekoho, keď vieš, že sa išiel baviť... úprimne, ani sa nečudujem, že ťa nikdy nezobral do spoločnosti, kamoši majú fajnový terč na srandičky, keď im v noci vyvolávaš, že tvoj muž ti nedvíha telefón...príde domov opitý, ovracia byt? no naprd, ale tak nech si to pekne po sebe uprace alebo nech ani nechodí domov a ide si grcať ku kamošom... brala si si snáď dospelého a svojprávneho chlapa, tak sa k nemu aj tak správaj... a tie reči poniektorých, že po svadbe nemá ten druhý právo ísť sa baviť bez zákonitej partnerky, no uff 😝

aspinka
27. nov 2012

@vlocka211 su to hovadiny aj ze si on dava podmienku aby si sla k psychologovi inak poda rozvod? On sa uvedomuje pocuva sa co hovori...ved ked sa nebude spravat ako decko tak ho nebudes komandovat ako decko nehnevaj sa neumyt si ruky to uz je velky chlapec aby si ich umyl sa a zas ty budes ticho aby si sa milostiveho nedotkla a on bude olapavat vsetko spinavymi rukami??? a apropo neviem kolko ma vase male ale nech si uvedomuje ze je rodic a ma mu byt vzorom aj v takej primitivnej veci ako umyvanie ruk...presne hovorim mojmu muzovi 1000x aby nieco urobil a kasle na mna potom nieco 1000x krat poviem malej a tiez kasle na mna tak hned si podam muza ze to co je za vychovu ked ona pozrie ze on ma ignoruje moze aj ona ved my mame byt pre deti vzorom raz ked od nich nieco ocakavame? 😔

vlocka211
autor
27. nov 2012

@sissy27 tak to znie akoby to pisal moj muz 😀 dufam,ze si tu nevytvoril nejaky tajny nick..je na tom kus pravdy...mozno mu len neverim..

ockayova
27. nov 2012

@vlocka211 no možeš mu povedať nech rovno zájdete spolu, teda nieže by si ho porebovala, ale k takému manželskému, do manželskej poradne myslím, možno ho presvedčíš, že tam ideš ty a on musí ísť s tebou ...

billam
27. nov 2012

@vlocka211 skúste si spravit pekny večer, ist niekam spolu - do reštaurácie....v klude sa porozpravat, nie vycitkami, jednoducho povedat si, co pekne ste uz spolu zažili, po com tuzite....navrhni nejake svoje riešenie, ustupky v ziarlivosti, v jeho kontrole a napominani - žiaden chlap to nema rad, ako ho žena ustavicne komanduje...ak si neumyje ruky, kašli na to, skus sa cez to nejako preniest....a tiež nech ti on povie svoje riešenia, ale nerobte to zbrklo, snažte sa o dialóg, nie o vyhrazky...je to klasická manzelska kríza....a prave ste skusani ako cez to prejdete.

ockayova
27. nov 2012

@sissy27 ty máš deti? teda mne je jedno, každý nech má svoj názor, ale znie to, ako keby si detičky nemala a ak máš, tak prepáč, ale ak nie, tak ked budeš mať, potom pochopíš aké to asi môže byť. Teda môj chlpa chvalabohu nič takéto nerobí.

sendy182
27. nov 2012

@vlocka211 v žiadny vzťah nie je iba ružový...........sú dni lepšie i horšie............no často i najhoršie......nikde nenájdeš recept na šťastie v manželstve..........láska je ako kvet o ktorý sa treba starať celý život............pestovať ho....utužovať......no ale ako najlepšie? to musí ísť z oboch.........ty sa budeš darmo snažiť keď muž ťa má v "paži"............to nehovorím teraz o tebe 🙂 🙂 🙂 🙂 ..............na to sú dvaja..........tak skús pouvažovať.......aká je prvotná príčina žiarlivosť,pedantnosť...............výbušnosť?žiarliš lebo ti to dal pocítiť alebo chorobne žiarliš........namýšľaš si atď...........určite nevolaj jeho kámošom............kde je............pedantnosť? aká normálna čistota alebo že krivo je dečka.....pohár v skrinke má byť na druhej poličke zprava......... 🙂 😉.............ak je on bordelár tak tebe neostane nič len to poňom upratať............vyhni sa hádkam kvôli poriadku................máš ho rada....on vás.........??????.............tešíš sa na neho......ste spolu krátko na to aby ste riešili rozvod .....možno kvôli malichernostiam............toto by som riešila........či by mu nebolo za vami smutno............pretože rozvod je definitívny .............ako sa on cíti v manželskom vzťahu?????,.......čo by on riešil.........chce riešiť?.............

janinah
27. nov 2012

na rozvod máš čas,skús niečo poriešiť,ak muža ľúbiš..choď za psychologom sama a poraď sa o tom,akým spôsobom sa s manželom porozprávať,aby to malo efekt...jedna vec je ísť s kamošmi na pivo,ale ožrať sa ako sviňa je vec druhá,ak je doma dieťa a manželka,tak toto charakterný chlap nerobí,napr. s kým na tej diske tancuje?s kamošmi asi sotva 😒 ale daj si pozor a nekomanduj ho ako malé decko a rieš aj svoju prchkosť

veroneska13
27. nov 2012

ahoj, ja som vydata 15 rokov a mame tri deti 14,11 a rocne baby, najdite si pre seba cas, a dialog je najdolezitejsi, ak vedies debatu sama, nema to vyznam, treba si to rozrozpravat, kde sa stala chyba a hlavne si ju vediet priznat, ak sa lubite tak to prekonate a bude dobre, raz su na oblohe mraciky, raz hrozne mracna a raz je obloha fantasticky modra, tak je to aj v zivote, prajem aby sa to vyriesilo a vychutnas si s manzelom sladke udobrenie 😉

samantha223
27. nov 2012

@borkavan niektori muzi su schopni hovorit o rozvode aby ,,ukazali,, vahu veci a pritom to nemyslia vazne, len chcu do toho druheho kopnut. Zena si vacsinou rozmysli a zvazi co povie ale muzi nemaju tuto schoipnost

erickaa
27. nov 2012

@vlocka211 Každý vzťah je iný, ťažko radiť... Asi najlepšie bude sa v kľude porozprávať a povedz mu, čo cítiš. Ale z ničoho ho neobviňuj, nevytýkaj, neútoč..na chlapov treba jemne 🙂 Nezvyšuj hlas, nekrič, buď kľudná. Vtedy ma doma ten môj chlap najviac počúva - keď hovorím potichu. Vtedy vie, že to je vážne. Lebo keď kričím, tak to ma nepočúva 😀
Inak, ten môj chodí tiež von s kamarátmi, idú na pivko, až sú pri chuti idú aj na discu. Vôbec mi to nevadí. Ja tiež chodím s babami von, aj si zatrsať a tiež s tým nemá problém. Spolu sme takto neboli už dlhšie, keďže niekto musí aj malú strážiť. Malú ešte na noc nedávame strážiť. Ale v čom je rozdiel, telefóny sa u nás dvíhajú, však čo ak by sa niečo s malou dialo alebo tak... Ale v zásade si nevoláme, lebo mne by to tiež vadilo, keby mi volal "len tak", že čo robím a kde som 😀 U nás je jediná podmienka tá, že musí domov prísť celý (nedolámaný), nič nestratiť, nikoho nevodiť a ostať spať v obývačke, aby nesmrdel od chlastu a cigariet v spálni. 😀 A je medzi nami dôvera a nežiarlim. Nikdy mi nedal dôvod..sme spolu 6 rokov. Ty si mala dôvod žiarliť?
inak ogrcaná dlážka by mi vadila, buď by som mu to nechala umyť..ale to by asi dovtedy nevydržalo, tak by som to odfotila, nech mi verí, že si nevymýšľam (lebo môj by na druhý deň odprisahal, že to on nééé) a dáky trest by mal za to... Ale ako hanba by mu uplne stačila tá fotka, však neni sviňa... 😀

gabii83
27. nov 2012

Nam sa tiež skoro podarilo.dieťa krátko sme.boli spolu robil hovadiny podobne čo tu píšeš vytrpela som svoje.trvalo nám ro 5 rokov a už je dobre.je na deti dobrý u nás sa to kolíše ale má zlepšujúcu tendenciu.ja som mala pri prvom 24 on 25.drz sa

dari
27. nov 2012

moje nervy, to fakt ho chodis posielat umyt si ruky? 😀 spravas sa ako mamicka k syncekovi a ked ta neposluchne tak ta to hneva......a predpokladam, ze cim viac sa hnevas, tym je tvoj manzel protivnejsi. a ked nezacne plnit tvoje rozkazy, tak to vyriesis sebecky: zoberies vasmu synovi otca....mozno by to chcelo menej idealov a trochu viac reality

ruzickaruzova
27. nov 2012

ja ti dám tak jednoducho radu, nič extra. Máš ho rada? ak ano tak to nerieš a skus na sebe zmeniť to čo vieš že mu vadí. len to skús. možno to pomôže Vášmu vzťahu a zlepší sa aj Vaša komunikácia. Ked sa ani po tomto nič nezmení (musíš ale vedieť objektívne posúdiť že si so sebou spravila fakt zmenu) tak sa s kludným svedomím porozprávajte o odlúčení. nemyslím si že je normálne aby dospelý chlap-otec, manžel chodil len tak kade tade po diskotékach s kamarátmi. nehovorím že si nemôže raz za čas vyraziť ale nie štýlom akým to ty podávaš a najmä sa neozýva. neviem kolko máte rokov ale my sme s mužom takéto riešili na strednej ako puberťáci. náš vzťah si prešiel vela situáciami až sme dozreli do štádia kedy sme boli spoli 7rokov , 2roky spoločného bývania a rozhodli sme sa pre mimi a svadbu. chcem tým povedať že jeden vzťah si musí prejsť vela nástrahami a nie vždy je rozvod/rozchod jediným riešením nech akokolvek zle vyzerá správanie oboch. a to nemáme dokonalý vzťah stále a myslím že ten kto napíše že má dokonalý vzťah tak klame 😝

borkavan
27. nov 2012

@sissy27 no ja s tebou dosť nesúhlasím. Veď nech ide von, ale keď je zdravý a normálne to povie jej. A nie on zdúchne, len čo jeho žena s dieťaťom nie je doma. Takto sa normálny chlap nespráva. A jasne, že ona mu má právo volať, kde je. Ved sú manželia. A tiež ma pravo zavolať jeho kamošovi, ved bol chorý, a nevedela kde je a čo je.
Je pravda, že ho komanduje... to musí ona zmeniť. To je blbosť komandovať chlapa. No mne by sa to ani nechcelo. Srala by som naňho.
Ale určite min. raz za večer by som zavolala, keby som nevedela kde je a čo je sním. Je to normálne. Jedine, že by mi povedal, idem tam a tam a nevolaj mi. Vtedy by som nevolala. Lebo by som ho rešpektovala.
Von nech ide sa zabaviť, keď to potrebuje, ale zas nie stále a mínať na zabavu prachy, čo by mohli ísť niekde an výlet ako rodina. Každý potrebuje ventil... ale s mierou.
A nie, že on bude celé víkendy sa poflakovať. Tak sa nemal ženiť.

strakoova
27. nov 2012

@aspinka to iste by som urobila aj ja!!!
@vlocka211 ja som vydata necele tri roky.moj manzel nie je sväty a ma svoje chyby a ja mam tiez tie svoje....asi 4 mesiace po svadbe som mu ukazala ....moj manzel mal styl živote:kamarati,chlast a vsetko co k tomu patri.nevedel si bez tychto veci predstavit život.oženil sa ,a myslel,ze takto to pojde dalej.vždy som bola najhorsia ja,co stale od neho chcem,som histericka,co zase stresujem....to boli jeho frazy....citila som sa ako handra a povedala som si dost!raz so february sa vybral na postu,zaplatit nejake seky.telefon mi ako vždy nedvihal.po dvoh hodinach cakania,som obliekla malu,zobrala flasku s mliekom a plienku,posadila do kocika a vybrala sa za nim,vedela som ,ze sa urcite stretol s nejakym kamaratom a ze urcite sedia v krcme.presla som tri krcmy a jeho nikde.este som sa vratila naspät do prvej a tam som ho nasla.hamba _nehamba,kocik som zaparkovala ku stolu kde sedel,flasku položila na stol a staraj sa moj zlaty...od vtedy mam pokoj...hambil sa ako pes...uvedomil si,ze kamarati s nim nebudu celý život.teraz,ked mam chut sa odreagovat,tak hho zavolam von,alebo opacne,on zavola mna...chcem ti tymto povedat,aby si ukazala,ze aj ty sa vies zabavat,chod s kamoskami von,opy sa,pogrcaj byt,nech vie ake to je...a nerob to nasilu.držim palce.ak ho lubis,posnaž sa ,paa

borkavan
27. nov 2012

@vlocka211 a také jeho podmienky, psycholog alebo rozvod.. to je čo za riešenie??? Mám pocit že ten tvoj má max 24 r a tom som štedrá.
Uvedom si, že ty nejako reaguješ na jeho správanie a naopak. Takže treba si sadnúť a povedať,napísať čo vadí jemu a ty mu vysvetli, prečo to robíš, prečo tak reaguješ. A naopak. A hned budete vedieť, že ste dvaja ľudia, čo sa rozhodli veľa seba žiť a musia sa to NAUČIŤ a vo vašom prípade to platí doslova.

borkavan
27. nov 2012

@strakoova súhlasím s tebou. S chlapmi treba spraviť poriadok. A buď sa spamätajú alebo potáhnu.

strakoova
27. nov 2012

@samantha223 to podla mna robi väcsina mužov,že dokažu ženy obvinit aj z toho nemožneho...

strakoova
27. nov 2012

@borkavan lenže ženy nemaju na to gule!a to je chyba,ze nevedia ukazat,ze vedia byt aj zle...snažime sa byt vždy dokonale a to už ide chlapom na nervy ...potom presne vedia čitat nase myslienky a vedia ze budu mat vzdy odpustene...

strakoova
27. nov 2012

@vlocka211 ak sa možem opytat,kolko mas rokov?

borkavan
27. nov 2012

@strakoova ja by som povedala, že ženy sú slepo zamilované a stále si myslia, že ON sa zmení.

strakoova
27. nov 2012

nezmeni sa ,ak ma istotu,ze každy preslap mu bude odpusteny...

digysa
28. nov 2012

Ja som sa tu dobre pobavila na par prispevkoch.... No pravda je niekde medzi prispevkom od @borkavan a @sissy27

@vlocka211 si stihacka ako to @sissy27 napisala... Vzi sa do situacie, ze Ta takto bude buzerovat manzel....Ja osobne by som sa nikdy neznizila na uroven volat muzovmu kamaratovi....to je uz moc. To nikdy nerob, lebo zosmiesnujes nie iba muza, ale aj samu seba....
Na druhej strane, nie je spravne,ze manzel si v case choroby chodi po diskotekach. Tam som na strane @borkavan

Moj manzel mi par krat musel drzat vlasy, ked som sa ja dogrcala 😅 a ja som na oplatku zase jemu priniesla vedro, aby mal kde grcat. Ale my sa chodime zabavat tak, ze si jeden druhemu povieme (sice uz je to dost casovo obmedzene a negrcali sme ani nepamatam 😅 😉 ) ale to klamanie a ten komentar, ze by bez vas vydrzal aj dlhsie.....to teda nie...

Jedno je vsak iste...toto nie je problem pre rozvod. Podla mna by vam pomohla manzelska poradna.

@strakoova to s tym kocikom bol dobry napad....