Som zúfalá z partnerovho chrápania

laura42779329
21. mar 2016

Ahoj maminky, píšem už so zúfalstva, viem totiž, že nie som jediná kto má tento problém.S partnerom sme spolu 4 roky, od začiatku chrapal.Bolo to s nim už vtedy ťažké, ale nakoniec sme si zadovážili stuple do uší a síce ma z nich boleli uši na roztrhnutie, ten víkend čo sme boli spolu som to nejak vydržala.Potom som, ale otehotnela a museli sme si nájsť spoločné bývanie.Celé tehu som boha fakt v nervoch každú noc nevyspata a to muž spal v jednej izbe a ja v druhej, ale keďže máme malý bytik a tenké cinziakove steny, poznáte to, nepomáhali ani stuple.Dá sa povedať, že už som nato fakt chorá.Ešte pred pôrodom som povedala DOSŤ! Vravím mu, takýto sebecky naozaj nemôžes byť, musíme to nejak začať riešiť.A tak išiel na operáciu, po nej sice chápal, ale oveľa menej a keďže už som bola po pôrode spavala som ako zabita, tak sme boli konečne spolu v jednej posteli.Potom však išiel na operáciu z rukou a bol dlho na marotke, tak spaval v obývačke, že ho tá ruka menej boli keď si ju tam vylozi, ale začal chrapat znovu, dokonca ešte viac, myslím, že problém môže byť aj v tom, že je obezni.Pribral cca 10 kg keď bol na marotke ma takmer 100 kg, čo je dosť.Už som mu toľko krát vravela, že musí aspoň trošku zhodiť, že sa to takto dalej neda, ale on len prikyvne a jednoducho sa o tom bavit nechce.Povie len veď dobre schudnem neboj sa.Už mi je aj hlúpe mu to hovorit dokola, aby nemal pocit, že sa mi nepáči alebo že mi nanom stále niečo vadí.Má 25 rokov.Ale neobmadzuje nás to len v noci, ale vlastne stale.Keď je on večer uz o 8 unavený, mám smolu.či sa mi chce spať ci nie musím do izby k malej, kde nie je ani tv nič a snazit sa narychlo zaspať.On zaspi v priebehu pár sekúnd a chápe uplne v kazdej polohe.Už som si zaobstarala aj také drahšie stople do uší, z tych sice uší nebolia, ale bohviečo netlmia.A musím v noci počuť aj dcérku.Boli sme v lete aj na dovolenke, tak som bola celé dni nervozna, nevyspata, keďže som nemala kam ujsť od chrapania.On si spal a ja som sa prechadzala už o 6 po pláži lebo sa to nedalo vydržať.Je to hrozné nemôžme spolu ani nikam ísť, keď si pustíme film ani raz ho nedopozerame, lebo začne chápať, žiadne bežne činnosti vo vsetkom nas to obmadzuje.Možno to takto z pisania vyznie smiešne, ale je to naozaj strašne ťažké na psychiku ☹ Muža ľúbim, ale neviem či to zvládnem takto celý život a veru nezvyknem si nato nikdy.O to som sa už niekoľkokrát pokúšala.Ak ste si s niecim podobným prešli, budem rada ak mi napisete vase skúsenostia rady.Ak už tu takáto téma je vopred sa ospravedlňujem, nenasla som.

sasa1983
21. mar 2016

@laura42779329 smer spankove centrum/napr.v Ba take je niekde v centre tusim. Moze mat apnoicke pauzy. Vaha tiez nie je v poriadku (100kg, 25rokov..), kvalitne ORL na kontrolnu anatomickych pomerov nosohltana. Kazdopadne to musi riesit, je to evidentne zdravotny problem daleko viac, ako vztahovo-citovy.

ena1903
21. mar 2016

No tuto temu musim sledovat, nasi maju podobny problem - oco chrapal cely zivot, ale az teraz, ako sa mamin spanok vekom zhorsuje, sa to vystupnovalo do stavu, ze posledne tyzdne maju oddelene spalne. Co je podla mna smutne a oco je z toho urcite nestastny, ale tiez to akosi nijak neriesi...

mirka17
21. mar 2016

ak sa s tým dá niečo robiť a on to má na saláme, tak jednoducho hrniec a varecha do ruky a každú pol hodinu mu trieskať pri uchu aby vedel čo je to sa nevyspať.

laura42779329
autor
21. mar 2016

@sasa1983 V spankovom laboratóriu už bol, aj na operácií, ale nič :-/

bonaqa2013
21. mar 2016

a dieťa nebudí???

laura42779329
autor
21. mar 2016

@mirka17 Musím vyskúšať, ale ako ho poznám by zareagoval "čo ti už fakt hrabe?", alebo dokonca už mal aj taký návrh, aby som navštívila psychológa, že to je moja chyba, že mi to tak hrozne vadí.Aspoň dcérke to nevadí, tú to hádam uspava :D

sasa1983
21. mar 2016

@laura42779329 pockaj a nic. Konkretne. Na akej operacii bol a co bolo na naleze v labaku? Lebo patologiu on ma, nalez bol uplne negativny?

katrin21
21. mar 2016

@laura42779329 odporucam navstevu MUDr. Mucska, fakultna nemocnica na Americkom namesti BA:..
Moj partner chrape neskutocne , nie je tucny, ale ma skoro 100kil svalstva, lebo posiluje... okrem toho ma velmi dlhu tu strednu podnebnu mandlu, ktora mu vibruje, ked spi, ostatne vysetrenia mal v poriadku, je zdravy...
Spat sa uz pri nom nedalo, skoncilo to tak, ze sme mali oddelene spalne a to ho dokopalo k tomu, ze isiel k tomuto lekarovi, ktory sa tymto zaobera... bol tam na 3 noci.. ( predtym bol aj v nejakom sukromnom spankovom v meste, tam jedna noc stala 300E a prd z toho, to uz je par rokov dozadu)..
Toto preplaca aj poistovna... zistili mu samozrejme aj apnoe a teda chrapanie poriadne, on chrape vo vsetkych polohach, aj na boku, aj na bruchu..... extremne nahlas...
Vysledok : vyfasoval masku na spanie a odvtedy je pokoj.. naucit sa s tym spat bolo sice narocne, hlavne prvy tyzden 😀, ale da sa zvyknut a teraz s tym uz spava a NECHRAPE.... je to ulava, konecne mozeme spat v jednej spalni.... Vhana mu to vzduch do nosa a on krasne dycha....
Ma to zapozicane od poistovne, ono to zaznamenava aj jeho spanok, apnoe, cas kolko to ma na sebe, je tam karta, ktora sa da vyhodnotit....
Nam to urcite pomohlo a som rada, ze sme sa o tejto moznosti dozvedeli.. Lebo ono okrem zvukoveho problemu, je to aj problem ZDRAVOTNY.. clovek sa dobre nevyspi, apnoe je nebezpecne a hrozi vysoky krvny tlak a ine veci....

Je to nieco taketo.

http://ona.idnes.cz/kvuli-chrapani-jsem-mohl-um...

p.S: ked zaspi pri telke, samozrejme chrape, na to mam nervy jak hovado, lebo zaspi hocikedy uz o 20,30 a do postele ist nechce a nas to neskutocne rusi a ked ho budime, este je nervoznyy, ze co do neho rypeme.. pochopi len kto zazije.. takze ja ta chapem...

laura42779329
autor
21. mar 2016

@bonaqa2013 nie keďže spí v obývačke nie, ale sem tam napr.cez víkend sa vystriedame, že ide ku nej spať, ale jej to absolútne nevadí, čo sa aj čudujem lebo malá má fakt spánok taký, že sa budí aj na prd 🙂 Ale zrejme je to pre ňu monotonny zvuk tak sa jej to páči :D

katrin21
21. mar 2016

@laura42779329 tu masku vam nikto nenavrhol??

sasa1983
21. mar 2016

@katrin21 ano,prave taketo apnoe som myslela, lebo ludia su myslia, ze je to psychosocialny problem, bariera kvoli dovolenke atd, ale pozadie celeho je hlboke a ked sa to neriesi, nedobre to dopadne. Chalan ma 25.

laura42779329
autor
21. mar 2016

@katrin21 ďakujem vám za radu, idem to hneď pokukat 🙂

katrin21
21. mar 2016

@sasa1983 ano, aj moj zacal chrapat pomerne skoro..... urcite este pred 30tkou... ale dokopalo ho k rieseniu az to, ze musel odist zo spalne, lebo som uz nemohla vobec spat pri nom....
Treba to riesit, presne, je to nebezpecne celkovo.

laura42779329
autor
21. mar 2016

@sasa1983 išli sme do toho spankoveho laboratorka samozrejme s tym, že je to určite nejaký zdravotný problém, ale bolo mu povedané, že mal len niečo z tou prepaskou a to je všetko, žiadne apnoe nič.Takže fakt neviem ☹ A zaplatili sme tam nemalé peniažky

katrin21
21. mar 2016

@laura42779329 no, to ste boli urcite v tom sukromnom. fakt skuste toho lekara, co som pisala.... je vynikajuci a tiez porobi vsetky vysetrenia na specializovanych oddeleniach a na zaklade toho stanovi , co dalej.. a nestoji to NIC:.. vsetko preplati poistovna.

zuzulik27
21. mar 2016

to poznaaaam, bohuzial. ale ja kvoli detom stuple nedavam lebo sa bojim ze ich nebudem pocut. takze oddelene spalne mame od zaciatku manzelstva. samozrejme sa to mm nepaci ale to sa neda takto existovat. aby som ja nespala celu noc a potom fungovala. a nech si kto chce co chce hovori - neda sa na chrapanie zvyknut. aj mm ma cez 1OOkg, sice schudol trochu, ale na chrapani sa to neprejavilo. takze paci nepaci - oddelene spalne.

merykvei
21. mar 2016

no toto veľmi dobre poznám :D môj priateľ je presne taký istý :D len zaspí a chrápe :D :D

laura42779329
autor
21. mar 2016

@katrin21 určite skúsime, potom čo som si prečítala ten článok, som dostala aj strach.Ale hneď som mu poslala link na mobil, síce teraz odfukuje, ale ráno si to určite prečíta 🙂 Veď uvidíme a ešte raz ďakujem.Len som zvedavá, koľko zase bude trvať kým ho ku tomu dokopem, pretože naposledy to bolo okolo roka.A teraz uz bude mať za argument to, že on už predsa v laboratoriu bol.A áno bolo to súkromné v Leviciach.Bolo nám to aj najbližšie, keďže sme z Lučenca

merykvei
21. mar 2016

@laura42779329 môj keď bol na operácii, tak som mala pocit, že potom chrápal menej, ale teraz sa to opäť vrátilo a tuším chrápe ešte viac ako predtým

laura42779329
autor
21. mar 2016

@merykvei no presne ako u nás :-/

sasa1983
21. mar 2016

@laura42779329 tak skuste nakoniec temer vzdy najlepsiu moznost a sice smer nemocnica. Je mozne, ze v case merania vtedy bol nalez negativny, ale zjavne ma stale progredujuce symptomy, takze tam tentokrat nalez bud. Drzim palce aby sa nasla pricina a ta sa odstranila
Zdrabotne najma, ale kvoli funkcnosti manzelstva a domacej pohode a Vasmu zdraviu taktiez. A s vahou daco nemoze spravit? Tiez by ste mohli navstivit skuseneho internistu- hypercholesterolemia, hypertenzia, metabolicky syndrom, syndrom.rednutia kosti, prip.arytmie..atd. uz len kvoli Vasmu kludu, je mlady na cievnu prihodu. Drzim este raz palce. A dokopte ho, to bez debaty nie je neriesitelny problem

susybaby
21. mar 2016

Ahojte my mame podobny problem s manzelom mame uz 5 rokov oddelene spalne, mne to velmi vadi avsak sa vytesujem lebo ide na hospitalizaciu do Martina v spankovom centre. Inak na toto cakal 2 roky, pol roka kym ho objednali na vstupne vysetrenie a 1,5 roka kym sa dostane na hospitalizaciu a to mu doktorka povedala ze je vazny pripad. Operacia je uplne zbytocna ma ucinok tak pol roka z toho. Najucinnejsia je ta maska, zapoziciava ju poistovna len je tu problem ze nesmie byt fajciar co moj manzel je a nemieni prestat. Ale viem ze sa da kupit za cca 600 eur alebo aj bazarove. Neviem ako zvladne tu masku lebo moj manzel je komplikovana osoba.

merykvei
21. mar 2016

@laura42779329 len niekedy to neriešim a zaspím skôr ako on, teda keď som unavená, a veľa závisí v akej polohe leží,,, niekedy proste nechrápe a ja spokojne zaspím, ale keď nie som unavená a kukam telku a on už chrápe, tak doň štuchám, nech zmení nejako polohu 😀 aby mi nechrňal do ucha :D ale niekedy mam tiež 100 chutí odísť z izby 😀 raz som to tak v noci urobila, lebo som nevedela zaspať, a on sa zľakol, že kde som sa stratila 😀 niekedy to riešim tak, že si dám slúchadlá a niekedy štuple ale to sú už extrémné stavy

laura42779329
autor
21. mar 2016

@susybaby no môj je fajčiar tiež a veru neverím, že by prestal :-/ Ach jaj je to komplikované

laura42779329
autor
21. mar 2016

@merykvei poznám tie extrémne stavy, ja už mám stuple teraz :D

merykvei
21. mar 2016

@laura42779329 uplne mega najhoršie sú stavy keď začnú kvitnúť všetky možné blbosti....kedže on je alergik pomaly na všetko, tak vtedy by som ho najradšej zadusila :D :D ale dufam, že sa nedopracujeme k tomu, aby sme mali oddelene spálne :D

petraarifin
21. mar 2016

Mojej sestry muz ma tiez tu masku, pomaha to, sestra konecne moze spat bez toho aby sa kazdu noc stahovala do obyvacky. Ja by som tiez skusila ho vzdy zobudit ked zachrape, aspon jednu noc aby vedel, co to je. Sice pravdepodpbne by si ho budila kazdych 5 sekund ale on si neuvedomuje co to musi byt pre teba. Moj muz zachrape tiez, hlavne ak je unaveny, vzdy ho budim, kupila som mu tie mostiky na nos aby mu to rozsirovalo dierky v nose, trosku pomohlo ale tak je to drahe mu to kupovat kazdych 10 dni za skoro 10 eur. Ale tak nie je to najhorsie, zatial, a ja nastastie zaspim dost rychlo.

Urcite by som skusila to co odporucala @katrin21 aby sa nejako dostal k tej maske, a hlavne rychlo. Nie je to nebezpecne len pre neho ale aj pre teba, stale byt budena v noci ak mas dieta, popripade pracu, trpis hlavne ty.

tomiholjubavi
21. mar 2016

@laura42779329 moj mužík je baculko a ma dost cez sto kil, no nikdy som ho nepocula chrapat...nas maly pes chrape teda hlasnejsie. nemusi to byt automaticky s vahou spojene...
skuste pohladat, ci nema apnoe...inak tiez odporucam tu masku. mama tak chrapavala, nasli jej apnoe a odkedy ju ma, ani chrk sa nepočuje 😉

marina24
21. mar 2016

Neznasam osobne takychto benevolentnych muzov.co. vsade zachrapu

petra3312
22. mar 2016

@katrin21 akoby som o mojom otcovi citala 🙂 mama mala stastie, ze spi ako drevo. Zato ja som nemohla kolko krat spat preto, ze som ho pocula az do mojej izby cez dvojo zatvorenych dveri. Jasne ze za jeho mladych cias sa to nijako neriesilo.