Spoločné bývanie

13. apr 2023

Ahojte. Ako by ste riesili tento problem?
Manzel ma otca, ktory u nas je uz 4 mesiac. Ma kde byvat, ale manzel chce, aby bol u nas aj ked sme v podnajme.
Ide o to, ze syn chodi do skolky iba do 12, pretoze ucitelky tvrdia, ze im nechce spat. Mne vsak doma pravidelne chodi o 12.00 po obede spat, aj vzdy ked pride ze skolky ide spinkat.
Problem je, ze nema kto s malym ostat po 12.00.
Ja aj manzel pracujeme. Ja na 8 a muz na smeny.
Nechcem aby u nas svokor bol, rozmyslala som aj nad sukromnou skolkou, kde by mohol byt cely den, ale to momentalne financne asi neutiahneme.
Moji rodicia pomoct s malym odmietaju, ze oni maju svoje.

Svokor mi lezie na nervy, minule smiroval z okna, kam ide po praci s malym vonku. Venuje sa mu akurat tak z gauca a da mu najest co vopred nachystam.

Ako to poriesit, aby sme nepotrebovali pomoc svokra?

autor
14. apr 2023

@cacianka ten zmrd mal prist iba na navstevu a neda sa ho dostat z bytu. Pretoze syncek si ocka s laskou chrani. Povedala som mu aj muzovi, ze chcem aby isiel prec.

autor
14. apr 2023

@cacianka nie, neplatil vyse roka. Tahala som vsetko sama. Az teraz sa zamestnal

cacianka
14. apr 2023

By som zvýšila hlas - koho si bral za ženu, s kým uzatvoril manželstvo, vytvoril novú rodinu ?! Ty si si svokra nezobrala, nebude teda s tebou žiť, dávať vzor dieťaťu že piť je ok, starý človek nie je vhodný babysitter a vzor vzdelania, .
Prepáč ale svokra je kde ?
Z vás 3 kto a ako prispieva na náklady v domácnosti ?
A kde žijete ?
Možno to pomôže poradiť

kvietok2012
14. apr 2023

Zbal seba a maleho a chod prec...ked sa muz nevie vzdat otca, tak pride o rodinu...

autor
14. apr 2023

@cacianka to som mu vykricala. Tak pindal ze by som ho mala chapat, ze on nechce aby sa jeho otec prepil doma sam. Svokrovci su rozvedeni, svokra je super osoba aj s jej partnerom. Tiez skusala synovi dohovorit ale ma ju na haku.

autor
14. apr 2023

@kvietok2012 uz mu to vela krat hrozilo. Kvoli jeho otcovi sme mali vela konfliktov ale on to nevie pochopit.

maryetta
14. apr 2023

Moj syn za 3roky v skolke spal dokopy 3x. Doma spal kazdy den lebo mal ticho a klud toto v skolke nemal.
Napr spanok v skolke povinny nie je. Iba oddych na lozku v ramci psychohygieny.
Popravde liezlo by mi na nervy mat v 2-izbaku este svokra za chrbtom ☹

mane01
14. apr 2023

Mna ucitelky v skolke tiez nahovarali, aby som maleho davala len doobeda, ze nechce spat a ze je to potom zle na psychiku a podobne tahy na citlivu matersku dusu… ja som bola na materskej, ale babatko malo iny rezim este a nevyhovovalo mi, chodit po neho o 12:00. Tak som povedala nie a bolo. Neskor som sa dozvedela, ze maly medzi prvymi zaspi a medzi poslednymi sa zobudza… asi si chceli ulahcit alebo co…

kvietok2012
14. apr 2023

Ked sa zbalis a odides tak to pochopi hned.

zaphyra
14. apr 2023

Preboha to kde si takeho chlapa vyhrabala? To mu nebolo trapne sa rok prizivovat namiesto toho aby sa staral o rodinu, ktoru si zalozil?

autor
14. apr 2023

@zaphyra no vidis. Nie je mu blbo. Ked sme financne nevychadzali tak som ja bola zla, ze malo zarabam, pri com mam 1150 eur v cistom.

annamalaga
14. apr 2023

Načo si s takým chlapom? Ani bývanie vlastne a ešte ku tomu so svokrom Hm?

cacianka
14. apr 2023

Po všetkých info ktoré tu dávkujes ako na digitálnej váhe, by ti bolo asi lepšie samej s dieťaťom, niekde inde. Nájom si zvládla, aj všetky poplatky okolo domácnosti, výživné ti pribudne a dve mega gule odbudnu.
To fakt potrebuješ takéto tupelo a flakaca doma, za muža, na krku ? A ako bonus opitého svokra ?
On nezarobí ani cent a ešte si hubu o teba otiera , že ty zarobis málo ?!
Asi by zuby zbieral ....
(Obrazne)

maryetta
14. apr 2023

Dieta nech v skolke ostane. Tooooo by muz pochopil raz dva.
A on chce zivit este aj svojho otca? On nepobera nejaky dochodok alebo co?
100€vam dava na mesiac? To je aj na tyzden malo.

Zapeklita situacia. Kazdopadne vysvetli muzovi ze takto istotne ine pary/rodiny nefunguju. Takto isto nie.
Ak uz tam ma byt jeho otec. Aspon nech adekvatne na domacnost prispieva-tak ako to je inde. A hlavne nech sa obzera po inom byvani ked je tak mudry. V 2-izbaku… toto by som vydrzala max tyzden. Nieto rok.

autor
14. apr 2023

@maryetta jeho otec ma svoj byt ale nechce tam ist, lebo v nom nie su dobre podmienky. Ja s nim vobec nechcem byvat, sme v 2 izbaku natlaceni ako sardinky a mna to uz unavuje. Nemozme mat s muzom ziadnu intimitu, lebo aj ked sme boli parkrat spolu, potom mal jeho fotrik dvojzmyselne uchylne reci. A ze si to ale nemam vsimat, tak isto, aj ked smiruje kam som so synom odisla aby nabonzoval syncekovi, to si tiez nemam vsimat...

annamalaga
14. apr 2023

A prečo teda si s ním? Hm? Nemôžeš si platiť podnájom aj sama? Však príjem máš, čo ta čaká s takým chlapom, čo je na otca naviazaný? Dvojizbak ( keby aspoň vás bol), ešte ku tomu drahý nájom. A ešte si zla, koľko chlap zarobí na zmeny 800€? Z čoho chce otca podporovať? To môžu chlapi, čo dobre zarábajú, že nato majú, nie otec rodiny v podnájme bez bývania vlastného.

som_realistka
14. apr 2023

Ťažká situácia, ale z toho čo postupne píšeš mi vychádza, že sa staráš o dvoch lemrákov. Svokor je s prepáčením vychcanec najvyššieho rangu, a synáčik - tvoj muž je no na pohľadanie. Prepáč že tak píšem ale miesto toho aby Vám pomohol sa zavesí na krk. Ak chceš zachrániť vzťah budeš to mať ťažké, lebo dostať svokra z bytu, hlavne keď je na jeho strane tvoj muž, asi nebudeš úspešná. Na druhú stranu, aký máš život? Samé hádky, žiadne súkromie a ešte po tebe aj niekto šteká. Povedz mužovi že sa Vážne zamýšľaš nad tým, že ak to nezmení on, tak zmeníš život ty, ale musíš to mať premyslené, aby to nebola iba planá vyhrážka. Čo sa týka financií, tvoj príjem + nejaké výživné a bez dvoch gúľ na nohe, no asi by ti bolo lepšie.

mamutka
14. apr 2023

Uf, mám dosť. Máš prácu, dieťa škôlku, za muža ko..ta a k tomu pijavici v byte.
Okamžite by som šla do iného podnájmu len so synom. Konečná, henti dvaja nech si delia náklady za podnájom sami. Zmluva je na teba, ukončí to, im to len oznam a chod inam.

apolka77
14. apr 2023

Budem zlá, prepáč, ale si hlúpa. Veľmi.
Využívajú Ťa dvaja chlapi. Prizivnik je nielen otec ale aj tvoj partner (či manžel?).
Bývate v drahom podnájme a on si dovolí rok nepracovat? Ako pardon, keby to nebol aj drahy podnájom u mňa by si neskrtol. Preco si to tolerovala?
Teraz konečne pracuje a haloooo on si tam donesie otca? Za 100 eur to nepokryje ani stravu.
Neviem ako si vôbec toto mohla dopustiť. Do 2.izb.bytu starý smradľavý svokor ktorý je alkoholik pravdepodobne...
Ty si na zmluve ty si platila podnájom ty si kladies podmienky kto u vás bude bývať a kto nie.
Na tvojom mieste vypoklonkujem z bytu muža s otcom!
Ušetris kopu peňazí na strave a energiách a koľko nervov....plus budeš mať výživné.
Ako obidvaja sú hovada čo ťa využívajú.
A ty hlúpa že si to dovolila.
Ako nemáš sebaúctu?
Tvojmu mužovi ultimátum...buď ty alebo otec. Nech sa rozhodne do hodiny...ak otec môže ísť s ním do bytu.
Dovidenia, rozvod.alimenty.
Aby som ja celý mesiac makala aby svokor u nás prdel a zral a hovno len zavádzal a platil almužnu (dôchodok si pekne šetrí pri tebe keď si taká dobrá nevesta). To nehrozí
Je mi jedno ako by som sa pohádala dnes večer by som ho zbalila a dovidenia....aj synáčik môže ísť....
A iné riešenie nie je
Sama si na víne že si toto nechala až takto zájsť.
Živiť darmožráčov....normálne nervy aká si hlúpa.

miriam11
14. apr 2023

Nájdi si so synom nový podnájom a choď preč. Nech si užijú spoločného bývania sami dvaja.

autor
14. apr 2023

Volala som ucitelke do skolky. Povedala ze syn nechce spat, ze im rusi deti a podobne hovadiny. Muz v skolke nakecal ze mame doma jeho otca ktory sa s laskou krasne dokaze postarat o maleho. Samozrejme, ucitelka plna elanu a chuti do prace sa toho chytila, ze v ziadnom pripade maly nemoze byt po 12.
Tak som mu navrhla,nech synovi pohladame inu skolku. Ani nahodou o tom nechcel pocut, ze aby ostal s jeho otcom, alebo ze on da vypoved. Mali sme si riesit dom, ale hypo by som brala ja, lebo on nemoze ( zly uverovy register)
Nemozem dat vypoved a venovat sa synovi, ked mam najvyssi prijem. Jeho otec pocas hadky len pekne sedel a pocuval. Prisla som z prace, stary pilne "pracoval" na gauci to jest lezal a syn spal pri nom. Manzel spal tiez vedla v izbe po nocnej.
Pohadali sme sa. Povedal ze on mi na byvanie neda, lebo neni v zmluve a ze on si potrebuje poplatit svoje dlhy. Maly ze este riadne nerozprava je moja vina, i ked on bol s nim vyse roka a pol doma. Uplna nadhera. Samozrejmostou su aj utoky na rodinu, ze ako mu vynadala jeho teta, pretoze som polovicna Romka. (Btw s o 2 stupnami vyssim vzdelanim)
Ukazala som mu, ze som chcela vediet nazor od inych zien a ze som sa anonymne poradila, tak zacal vrieskat, ze da na mna trestny oznam 🙂 :D
Takze vdaka nasmu starusikovi mame veselo.

enya00
14. apr 2023

nie vdaka starusikovi,ale vdaka tvojej hluposti..prepac, je to tak…vsetko hadzes na svokra,ved ich vydrb obidvoch..on v skolke nakecal a ty sa ides posrat pred ucitelkou? By som jej iba oznamila,ze bude tam chodit normalne a vec vybavena..fuj, este by som mu roztahovala nohy, ked viem, ze nas stary pocuje,no to urcite..teraz ako co cakas? ze svokor odide sam?ocividne nie,tak sa vzchop a pobal im obom kufre..viac by mi vadil muzov pristup,ako svokrov,lebo muz ta ocividne nema za nic…

apolka77
14. apr 2023

Nemáte veselo vďaka staruskovi ale vďaka tomu, že si dovolila aby sa ti do bytu nasťahovali dvaja darmožráči.
Starusek nie je na vine.
Na vine si v prvom rade ty a že tolerujes takého neschopného muža po svojom boku. Ešte len začal robiť (po roku čo vajcia valal) a už uvažuje nad výpoveďou aby maly nemusel do škôlky. To čo je sa lenivé hovado.
Lepšie keby si sama so synom bola .

alex49
14. apr 2023

jeden lepší ako druhý. Dohodni si stretnutie z riaditeľkou, nie telefonicky a nie z učiteľkami. Pekne jej všetko vysvetli a povedz, že syn bude v škôlke celý deň. Bodka.
Vymeň zámky na byte a svokrovi oznám, že nakoľko si na zmluve iba ty, tak tam bude bývať ten, kto bude platiť alikvotnu časť nájmu, to platí aj pre tvojho manžela. Muž môže ísť bývať k ocinkovi a tam sa o neho starať. Nenechaj si skákať po hlave. Ty si zodpovedná a šikovná ženská, ktorá sa vie postarať o seba a svojho syna. Aj napriek dvom balvanom. Zbav sa ich a hned sa ti bude ľahšie dýchať.