Spoločne bývanie

andreast35
25. máj 2017

Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu, s manželom sme spolu 16 rokov, a mame dve deti, kedže zaciatky neboli lahke byvali sme u mojich rodicov a on kedže mal pracu mimo žil niekoľko rokov so svojou mamou a za nami chodil na víkendy, po case sme si kupili byt, lenže my sme už boli zabyvany dcera chodila do skoly a aj on velmi casto cestoval, tak sme dohodli, že pojdeme byvať do nášho spoločného bytu, ked dcera pojde na strednu. A tak sa aj stalo.Ale z nášho pokojného života sa stalo peklo, mužovi stále niečo vadí, kriči , stale ako si my nic nevažime a proste krik vzdy ked je doma, vždy si nieco najde a my sme natoto není zvyknuty. Mrzi ma, že deti toto musia pocuvat, pritom ja už ani nemam chut a silu s nim rozpravať, takže ho nechám vykricať. Teraz sme menili byvanie a kupili sme si dom, myslela som, že budeme mať ine myslienky zaujmy a on zase ako si nic nevažime a zas len krik a co je pre mna najhorsie, pri zariadovaní sme si objednali nabytok, ktorý on už nezaplati a kedže som si ho objednala ja nech si to riesim, takže som si musela zobrat požicku a po tomto už nemam vobec chut zostat v tmto vzťahu. Chcela som len tak Váš názor a možno to niekomu povedať. Dakujem

zabina27
25. máj 2017

tak ocividne ste mali vztah na dialku, realne z tych 16 rokov ste boli spolu kolko? na dialku je to vzdy idealnejsie ako kazdodenna rutina a toboz po tolkych rokoch, kazdy mate zauzivane nieco svoje a teraz prisli "novi spolubyvajuci", ktori maju zase svoje zvyky... rozpravali ste sa o tom? ved aj jemu musi byt jasne, ze to nebude hned "zuzo-labuzo", ale vsetci si musite zvyknut, len sa treba dohodnut. ale bohvie, co on mal vo svojom byvani, co mu chyba, co mu prekaza, preco je podrazdeny...

bluka2
25. máj 2017

Ten ,nabytok ma zaskocil - suhlasil s tym on najprv a potom zmenil nazor, ci ty si vyberala a on bol o tom informovany az neskor?

andreast35
autor
25. máj 2017

@bluka2
No ved práve, že sme ho aj riesili spolu

alaguema
25. máj 2017

@andreast35 začať spolu bývať po 15 rokoch manželstva....to asi nemohlo dopadnúť inak, než to dopadlo. Kto zaplatí nábytok nie je váš najvážnejší problém. Vy ste sa odcudzili, nemáte spoločnú rutinu, každý si už zvykol na svoj spôsob života (vrátane detí) a toto vaše spoločné bývanie to všetko prevrátilo hore nohami. Ak nie ste obaja dosť zrelé osobnosti na to, aby ste to pochopili a dokázali na sebe zapracovať, nebude to fungovať.

cecilia68
25. máj 2017

@andreast35 On si zvykol, že je stále sám, má svoje zvyky a teraz má akoby narušený svoj priestor, preto mu všetko vadí ☹ Ale keď mu vadí hlúpy nábytok, ktorý ste riešili spolu, tak v tom bude niečo iné😢

tortelinka
25. máj 2017

@andreast35 skrátka a jednoducho, nie ste manželia, ste spolubývajúci, vzťahh na diaľku nemôže fugovať dlhodobo, o tom ma nikto nepresvedčí

ema234
25. máj 2017

@andreast35 toto neni manzelstvo, to je surodenecky vztah.

eliska13
25. máj 2017

@andreast35 toto je dosledok toho, ze nebol zvyknuty na riesenie beznych problemov v domacnosti deti, ucenie, varenie....nevidim to ruzovo bud alebo...bud sa pridpodobi, alebo musite ist od seba dost blbe zistenie po tolkych rokoch

sisaka
25. máj 2017

Tak to dopadne keď najväčšou prioritou sú peniaze a majetky a vzťahy manžel - manželka, rodič - dieťa niekde na poslednom mieste, zo spokojneho života bez manžela je zrazu peklo, keď s ním treba po 16 rokoch manželstva aj začať žiť pod jednou strechou.
S týmto už človek nič nenarobí, ale bolo by dobre, aby si to pozorne prečítali vsetky mamičky, ktoré sú spokojne ako manžel mukluje v zahraničí a všetko im klape (podľa mna "klape" ) kým manžel nenahonobi dosť peňazí, alebo sa mu taký život zunuje a rozhodne sa byt full time manžel a otec

janinah
25. máj 2017

To ozaj niekto takto môže/vie žiť roky rokúce a tváriť sa ,že sú rodina? celé zle,to ti je teraz už jasné...toto nepozliepate,museli by ste sa všetci veľmi snažiť a neviem,či je snaha všetko "opraviť",skôr nie...aspoň iní toto čítajúci nech sa poučia,že peniaze zarobené kdesi ďaleko nemusia byť nijakou výhrou,vždy som vravela,ak kdesi ďaleko odísť zarábať tak všetci ako jedna rodina,nielen muž....čo sa nábytku týka,kúpila by som len najpotrebnejšie resp. zrušila objednávku a kupovala lacnejšiu variantu..a že on to mal zaplatiť? zrejme ty nemáš prístup k jeho peniazom,ktoré on zarobil,kým ty si vychovávala spoločné deti a jemu nedochádza,že načo? pre koho? zarábal.....smutné...

libawet
26. máj 2017

@andreast35..baby predo mnou to zmapovali perfektne a len sa prikláňam k ich názorom, len ešte dodám : teraz je rad na manželovi, aby sa s vami naučil žiť a prijal určité pravidlá a kompromisy, no musí chcieť.

lilyianka
26. máj 2017

@zabina27 cele sa to zle cita...nerozumiem ako ste obaja mohli suhlasit s niecim takym ako byvat od seba...ak ste hlavne boli manzelmi a mali ste deti...to ste urobili velku resp najvacsiu chybu aku ste mohli....rodina ma byvat spolu...vy nemate vztah ako manzelia...ste skor ako kamarati ci surodenci...a vztah medzi detmi a tvojim muzom sa urcite neda nazvat ako rodic a dieta...tento vztah voci detom zastupujes len ty....za tie roky ste si od seba odvykli,kazdy mal svoje zauzivane zvyky a tvojmu muzovi to uz nevyhovuje.. ked sa po 16r zobudi a chce byvat s rodinou...stalo mu to cele za to? Podla mna to nema buducnost...musel by sa velmi zmenit lebo ty s detmi mate svoje pravidla a zzite zivoty...on prisiel ako dalsi spolubyvajuci...taky aj neziaduci...

galioska
1. sep 2019

@andreast35 aj toto je výsledok vzťahu na diaľku, vlastne si žila s niekým koho nepoznáš, x žien tak žije, ja by som to nedokázala, preto sme šli do sveta spolu,😎

stanulienkat
1. sep 2019

Ty si bola vlastne celé roky slobodná matka a on bol víkendový otec.

cecilia68
1. sep 2019

@stanulienkat On bol skôr dobrý, len kým nosil prachy...keď sa už nasťahoval, tak prekážal :(

maciatkolulu
1. sep 2019

@cecilia68 sám sebe😂😂😂ci ako? Véd on ziaoe, on nezaplatí nábytok, tak komu prekáža?