Spoločné bývanie verzus túžba mať svoje a podľa predstáv

sendymendy
3. mar 2016

Ahojte dievcata,
uz som sem pisala ohladne mojho problemu tykajuceho sa byvania (v jednom dome so starymi rodicmi a so svokrovcami cez zahradu zijucimi v novom bezbarier.bungalove), a asi potrebujem radu opat. Alebo je to skor pokus o objektivny pohlad na vec, alebo kritiku na moje zmyslanie (mozno ponorka), no neviem, posudte same...
Svokrovci nam nechali stary dom (je ale stale pisany na nich) a v tom dome su okrem nasej spalne vsetky izby priechodne. Z kuchyne sa ide do obyvacky, odtial do pracovne (byvala spalna, ale je mala, nezmestila sa postielka). Babka ma 2 izby - z kuchyne sa jej ide do obyvacky co je zaroven spalna. Dom je od pozemku po pozemok, takze na dvor sa musi ist jedine cez chodbu a to si potom spinu prenasame po celom dome, kedze cez nu musime ist do kupelne, alebo spalne, alebo technickej alebo k babke. Auto parkujeme popod oknom "v predzahradke" pozdlz domu. Ako mame teraz 2.dieta, zacina mi ta dispozicia dost nevyhovovat. Spekulujem, ako z toho spravit byvanie, ktore by splnalo moje poziadavky (prechod na dvor z ulice, nepriechodne izby, aspon 2 wc /teraz mame kupelnu kde je aj vecko a nie je to bohvieco, kedze sme tu 4 dospeli a 2 male deti/, prip. aj urobit garaz). Uvazovala som nad tym, ze ked sa starki pominu zburat polku domu, aby sa tam urobil priechod na dvor, garaz a aspon kupelna so samostatnym wc a nejak vyriesit oddelenie spinavej zony + pristavit a mat tak oddelenu aj dennu cast od nocnej. Ak dalsie prerabky, tak samozrejme uz len po tom, co bude dom aspon z casti aj na mna pisany. Investovali sme sem uz 50tis. - nova strecha, okna, fasada, plot s park.miestom pod oknom, zburanie sopy na dvore (uz padala na nej strecha, ale este jedna v strede dvora zostala), nove kurenie, zniezenie stropov v nami obyvanych izbach, priprava na alarm (robili sme vsetko postupne z nasetrenych penazi).
Alebo kupit pozemok a casom zacat stavat, ale zobrat samozrejme aj hypo. Lenze - brat ohlad na svokrovcov, ze nam "dali" dom, a my by sme chceli odist (uz sme tu cca 7 rokov) alebo si ist za svojim? Tak velmi tuzim po svojom, nielen vlastnom, ale niecom, co je podla mojich predstav. Ten pocit ist na dvor, ci terasu a nikto sa neobjavi, nikto neotravuje, mozem sa s muzom pohadat a bez "svedkov" (98%nasich hadok je kvoli tomuto byvaniu, ze tu mame okolo nas "tolko ludi", ze mam pocit, ze som male soplave decko), pocit ist na wc a nikto tam nie je, zasexovat si kedykolvek a relativne kdekolvek 😀 a hlavne - nebyt stale v strehu.
Neviem, ci len trpim ponorkou, ze mi vsetko vadi alebo co. Som skor samostatny typ, co si vsetko zariadi, vybavi, porobi sam.
Dakujem

mirunkad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka0605
31. dec 2016

prec...tiez radsej v podnajme ako s rodicmi alebo svokrovcami, hoci mame dobre vztahy.neznielsa by som nemat sukromie.

sendymendy
autor
31. dec 2016

@mirunkad ahoj, mozme popisat, mam dlhorocne skusenosti
@zuzka0605
Ale baby poviem vam velku info! V lete sme kupili dom a prestahovali sa! Prislo to zo dna na den ked som uplnou nahodou nasla jeden dom. Dokonca muz nim bol taky nadseny,ze ma nakoniec sam ukecaval, aby sme do toho sli. A sme konecne vo vlastnom. I ked s velkou hypo na krku, ale ten pocit svojho a hlavne sukromia je neopisatelny. Kto nezazil, nepochopi!

mirunkad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirunkad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka0605
31. dec 2016

@sendymendy dobre si urobila, vela stastia do buducna

pariskova
31. mar 2021

@sendymendy presne ☹ my mame teda moznost na dvore postaviť dom ale bohuzial uz sme niake peniaze do toho dali co teraz banujem ako s rodicmi si rozumiem ale svoje mat je svoje